Lenovo Y50-70 výběr teplovodivé pasty

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

SGvagon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 261
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Lenovo Y50-70 výběr teplovodivé pasty

Příspěvekod SGvagon » 06 črc 2018 19:54

dom324 píše:Kryonaut je určený na LN2, má tam speciální příměsi aby při teplotě pod -180°C neztvrdl. Teplo sice přenáší dobře, ale i tak Ti jsou jeho vlastnosti u notebooku na dvě věci :)

U teplovodivých past je udán parametr - kolik tepla zvládnou přenést. Je to hodně orientační parametr, ale pohybuje se okolo 10W/°C - to znamená, že na každých 10W přenseného tepla zvýší teplotou čipu o 1°C.
Jakou má ten procesor maximální spotřebu? 40W? To znamená, že ta pasta dělá rozdíl 4°C - výměnou pasty za cokoliv nikdy nesnížíš teplotu o více jak 4°C.

CPU package mi v Open Hardware Monitoru ukazuje 10-12 W a v zátěži 41 W .

Reklama
SGvagon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 261
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Lenovo Y50-70 výběr teplovodivé pasty

Příspěvekod SGvagon » 08 črc 2018 23:45

Akorát nechápu proč výrobci notebooků nedávají nějakej chladič na chipset. I u mého Lenova žádný není. Nemůže to např. způsobovat ty výkyvy teplot? Každopádně jsem se koukal na youtube na ty měděný destičky a možná si nějaký z ebaye koupím.
Destičká se napastuje s obou stran a na ní se následně připevní chladič. Což znamená, že vznikne opět větší mezera mezi gumovými thermal pady.

Nechce se mi do toho zase vrážet tolik peněz, ale pokud bych měl jistotu, že to zabere, půjdu do toho a dám vám feedback.

Uživatelský avatar
jayden
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 856
Registrován: květen 11
Bydliště: Netolice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Lenovo Y50-70 výběr teplovodivé pasty

Příspěvekod jayden » 20 črc 2018 12:22

Ahoj, chvili jsem mel taky y50-70 v konfiguraci i7-4710HQ a GTX 860M 4GB a po prepastovani pastou mx-4 jsem mel v klidu teploty do 50°C a pri zatezi 82°C a presne jako tobe pri prohlizeni internetu mi vetraky taky zacaly hucet a pak prestaly, dela to i nove y520, takze bych rekl ze je to vlastnost ntb nez zavada


Sent from my iPhone using Tapatalk
NTB: Lenovo Legion Y520 80WK00X6CK MP: S22 5G

nations112
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1043
Registrován: září 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Lenovo Y50-70 výběr teplovodivé pasty

Příspěvekod nations112 » 20 črc 2018 13:12

Tenhle model jsem měl na opravu 2x. Teploty byly takové o obou kusů i když jsem zařízení komplet vyčistil a přepastoval. Dle recenzí je to prý normální. V zatížení teploty běžně dosahují i 95 stupnů...

Na co se může ještě těšit, že po čase ti uletí celý displej. Panty komplet drží jen na lepidle. To už jsem taky řešil a byla to sranda opravovat.

Uživatelský avatar
jayden
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 856
Registrován: květen 11
Bydliště: Netolice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Lenovo Y50-70 výběr teplovodivé pasty

Příspěvekod jayden » 21 črc 2018 13:10

Celkove jde ta kvalita u lenovo laptopu do kelu slusne receno, ono moje y520 na tom neni o moc lepe konstrukcne


Sent from my iPhone using Tapatalk
NTB: Lenovo Legion Y520 80WK00X6CK MP: S22 5G

Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Lenovo Y50-70 výběr teplovodivé pasty

Příspěvekod dom324 » 21 črc 2018 20:59

SGvagon píše:Akorát nechápu proč výrobci notebooků nedávají nějakej chladič na chipset. I u mého Lenova žádný není.

Ten chipset má spotřebu max několik wattů, tzn. chladit ho je úplně zbytečné. To už by radši měli chladit napájecí kaskádu, ta vyzáří více tepla.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53589
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Lenovo Y50-70 výběr teplovodivé pasty

Příspěvekod petr22 » 21 črc 2018 21:24

Ja bych ho urcite chladil.

U notebooku bez dedikovane grafiky odchazi totiz jako prvni.

Minuly tyden jsem tu mel zrovna jedno Eckove Lenovo na prepajeni chipsetu.

SGvagon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 261
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Lenovo Y50-70 výběr teplovodivé pasty

Příspěvekod SGvagon » 24 črc 2018 03:46

nations112 píše:Tenhle model jsem měl na opravu 2x. Teploty byly takové o obou kusů i když jsem zařízení komplet vyčistil a přepastoval. Dle recenzí je to prý normální. V zatížení teploty běžně dosahují i 95 stupnů...

Na co se může ještě těšit, že po čase ti uletí celý displej. Panty komplet drží jen na lepidle. To už jsem taky řešil a byla to sranda opravovat.

95° C?! Tak to jsem zde ještě nikdy neměl, asi proto, že jsem dal na radu od uživatelů s tímto notebookem a ihned po koupi odendal ze spodního krytu prachový filtr, který akorát dusil ventilátory a zvyšoval teploty více než bez něj. Co jsem koukal, tak s prachem by tolik problémů být nemělo. Stačí občas profouknout spodní část stlačeným vzduchem a je to opět jako nové.

S displejem ani panty problém nemám, zdají se být opravdu robustní a rozhodně nevypadají, že by se měly v dohledné době rozpadnout. Jenom jsem řešil menší závadu, že byl IPS panel v levé dolní části světlejší (do bíla) , když jsem zobrazil tmavší barvy nebo startoval Windows. Musel jsem odendat přední plastový ohebný kryt kolem displeje a levou část podložit kusem kartonu. Jako kdyby právě přední kryt špatně doléhal a moc tlačil na displej. U dražší varianty s výkonnějším CPU jsem měl klasické TNko a tam tyto neduhy očividně nejsou (TN vydrží mnohem více tlaku než IPS mi přijde) .
Ale jak říkám, nic závažného oproti těm teplotám a hluku ventilátoru.

Ale souhlasím, že jde kvalita kus od kusu dolů. Před tím jsem měl a stále mám Lenovo G580 (už 7 let) , u kterého jsem měl minimum problémů, a to jsem u něj měnil HDD (za rychlejší), klávesnici (po delším psaní, ale i hraní začaly vyskakovat některé klávesy) a místo DVD mechaniky jsem dokonce namontoval interní rámeček se druhým HDD + navýšil RAM z původních 4GB na 8GB. Hrál jsem na něm velmi často hry a dokonce i streamoval v 720p na Youtube. Notebook je i po letech stále tichoučký, baterie vydrží stále 2 hodiny (z původních 3,5 h) , nepřehřívá se (a to jsem na něm hrál FIFU 15 na středně vyšší detaily nebo Rocketleague při sníženém rozlišení na vyšší detaily) , prostě dokonalý nástroj (nyní slouží mým rodičům a nemohou si jej vynachválit) :) . Myslel jsem, že Y50-70 bude na tom konstrukčně alespoň trochu podobně, ale i když je skoro celohliníkový, tak má více neduhů než jsem očekával (možná mám trochu vyšší nároky, ale staré věci prostě fungují klidně i dnes a podle mě i lépe) .

Dodatečně přidáno po 6 minutách 9 vteřinách:
petr22 píše:Ja bych ho urcite chladil.

U notebooku bez dedikovane grafiky odchazi totiz jako prvni.

Minuly tyden jsem tu mel zrovna jedno Eckove Lenovo na prepajeni chipsetu.

Tak tento dedikovanou grafiku má. Na internetu jsou návody, že stačí koupit malý hliníkový čtvereček s žebrováním a přilepit jej na chipset pomocí speciálního lepidla. Pokud by bylo potřeba čtvereček sundat, tak prý není problém trochu zabrat a chladič snadno odlepit. Ale do toho se mi zatím moc nechce.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Upgrade NTB Lenovo
    od Ivo79 » včera, 15:56 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    183
    od Ivo79 Zobrazit poslední příspěvek
    včera, 18:38
  • Nabíjení Lenovo notebooku Příloha(y)
    od nixxis » 08 lis 2023 13:09 » v Vše ostatní (hw)
    15
    3256
    od nixxis Zobrazit poslední příspěvek
    15 lis 2023 11:19
  • 2v1 -Lenovo nebo Asus cca 20tisic
    od cefallu » 03 zář 2023 10:31 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    629
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    03 zář 2023 18:04
  • Lenovo IdePad3 Balck Screen_nenaběhne
    od amirinda » 12 pro 2023 21:01 » v Problémy s hardwarem
    10
    1732
    od amirinda Zobrazit poslední příspěvek
    11 led 2024 10:09
  • Lenovo prý neaktualizuje ovladače pro Windows 11 Příloha(y)
    od darkmarek » 21 dub 2023 16:42 » v Windows 11, 10, 8...
    8
    1296
    od darkmarek Zobrazit poslední příspěvek
    25 dub 2023 16:36

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů