Výběr nové myší

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Výběr nové myší

Příspěvekod vlazy » 27 čer 2018 14:16

Asi mi definitivně u počítače dosloužila myš. Přestalo fungovat levé tlačítko. Sháním proto nějakou novou. Vybírám spíše mezi levnějšími. Nepotřebuji nějakou supermyš se spoustou tlačítek a různých funkci které bych asi vůbec nevyužil a také se spokojím s drátovou do USB. Hry na počítači nehraji a chci to pro běžné používání. Ta která se mi pokazila je nějaká obyčejná crono (Made in China) a plně mi vyhovovala. Zvažuji např. tyto:
https://www.exasoft.cz/genius-dx-110-black_d159284.html
https://www.exasoft.cz/gembird-optical-u01-usb_d167589.html
https://www.exasoft.cz/hp-mouse-x1000_d76153.html
https://www.exasoft.cz/hp-mouse-x1500_d76159.html
U myší se uvádí i nějaká hodnota DPI což vůbec nevím co to je. Má vůbec nějaký význam se tím DPI zajímat a poznám to nějak jestli myš bude mít tuto hodnotu vyšší nebo nižší?
Poradíte mi prosím někdo něco k tomu?

Reklama
Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Výběr nové myší

Příspěvekod satik » 27 čer 2018 14:29

Kolik DPI má tvoje současná? Hledal bych podle toho. Citlivost myši kdyžtak můžeš zvýšit i ve Win. K běžnýmu používání ve Win se nejčastějc používá 800/1200/1600, i když občas se najde i někdo s jinou hodn, kdo víc.
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr nové myší

Příspěvekod vlazy » 27 čer 2018 14:37

Kolik DPI má ta moje crono to ani nevím. Není to na ní nikde napsané. Mne spíše zajímá jestli to nějak poznám při práci jestli myš bude mít vyšší nebo nižší DPI.
A co ty mnou navrhované myší, jaký máte kdo na ně názor?

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr nové myší

Příspěvekod xbs » 27 čer 2018 14:50

mě k plný spokojenosti už leta sloužej nejlevnější bezdráty od Geniusu... optika funguje defakto na každym myslitelnym podkladu, žádný sekání ani výpadky signálu, na nabíjecí jednu tužkovku dá klidně půl rok - a to všechno v ceně něco málo přes dvě kila, takže nejni důvod brát drátovku ;)

https://www.czc.cz/genius-nx-7015-bezdr ... 04/produkt

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr nové myší

Příspěvekod vlazy » 27 čer 2018 17:47

S bezdrátovými myšmi nemám žádné zkušenosti. Na drátové jsem muž za ty léta zvyknutý a ten kablík mi téměř vůbec nevadí i když bez něho by to mohlo být lepší. U bezdrátových mám trochu obavu aby to bezdrátové spojení s počítačem nějak nezlobilo a fungovalo to dobře. Ono to asi bude záviset na konkrétních myších. U některých ten bezdrát může fungovat dobře a bez problémů a u jiných s tím můžou problémy být. Z těch bezdrátových mne zaujala např. tato od HP a zajímalo by mne jaký máte na ni kdo názor. Líbí se mi mj. i proto, že je bílá i když černé jednoznačně neodmítám.

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr nové myší

Příspěvekod xbs » 27 čer 2018 17:53

věřim, že 2,4GHz wifi přenos asi nebude u naprostý většiny myší problém, stejně taxem neměl problém s žadnou z těch Géniusek, takže bych se toho vůbec nebál... rozhodně za sebe naprosto doporučuju tu výše zmíněnou, maj jí i ve víc barvách...

https://www.czc.cz/nx-7015/hledat

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr nové myší

Příspěvekod vlazy » 27 čer 2018 19:39

Nějak mne láká ta bílá myš od HP. Na Heureka.cz u ni bohužel nejsou žádné recenze. Nemáte s touto myši někdo nějaké zkušenosti nebo co si o ní kdo myslíte?
Tím samozřejmě nezavrhuji myší Genius. Moje první myší už hodně dávno byly Geniusky ještě s tou kuličkou uprostřed a sloužily mi docela dobře ale tak jako asi vše už dávno dosloužily.

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr nové myší

Příspěvekod xbs » 27 čer 2018 19:46

nevim esli se najde nějakej vlastník tejhle krysy, každopádně moc to řešíš - stojí (téměř doslova) pár stovek, navíc pokud bys nebyl spokojenej, můžeš do 14ti dnů vrátit... jinak jaxem psal, s přenosem určo problém nebude a že by si HP do ní dovolilo dát ňákej mizernej snímač si taky nemyslim, takže bych se toho nebál ;)

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr nové myší

Příspěvekod vlazy » 27 čer 2018 20:04

Řeším to asi trochu více, ale tak jsem už zvyknutý, že než něco koupím tak si rád o tom něco pozjišťuji. O možnosti vrácení do 14 dnů při objednání přes internet vím, ale ono se problémy s něčím často objeví až po těch 14 dnech a pak je to třeba řešit složitěji přes záruku pokud je to vůbec na reklamaci.
HP je známá značka a hardware které vyrábí je docela dobré a tak se dá předpokládat, že i ta myš by mohla být dobrá.

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr nové myší

Příspěvekod xbs » 27 čer 2018 20:34

řek bych, že zrovna technika přenosu signálu a optickýho snímání je na dost vysoký úrovni, časem prověřená a levná, takže to asi nebude mít důvod šulit ani ten nejvíc nounejm výrobce...

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr nové myší

Příspěvekod vlazy » 27 čer 2018 22:03

Nevím, ale někteří výrobci jsou asi schopni ošulit i to co je téměř neošulitelné jen aby na tom co nejvíce vydělali a spokojenost uživatelů jejích produktů jich asi vůbec nezajímá. HP bych ale spíše k takovým neřadil.

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr nové myší

Příspěvekod xbs » 27 čer 2018 22:09

pokud by ňákej kus měl problém s přenosem signálu nebo optikou (myšleno né vadu, ale že by to bylo prostě blbě navržený), tak to bezpečně poznáš při prvních minutách použití... tak už si jí prosimtě teda kup :D


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Výběr myši na práci
    od Edom » 23 lis 2023 23:00 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    13
    1347
    od nl635 Zobrazit poslední příspěvek
    24 lis 2023 20:43
  • Výběr nové GPU
    od Donator_HD » 15 bře 2024 17:51 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    405
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    15 bře 2024 18:51
  • Upgrade myši
    od VlastimilŽelezný » 23 dub 2023 11:20 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    529
    od VlastimilŽelezný Zobrazit poslední příspěvek
    23 dub 2023 11:20
  • Lze opravit levé tlačíko myši?
    od trefort » 15 lis 2023 11:17 » v Problémy s hardwarem
    2
    892
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    15 lis 2023 15:03
  • Po reinstalaci windows, kurzor myši se chová divně Příloha(y)
    od N0váček » 01 kvě 2023 16:35 » v Vše ostatní (sw)
    14
    2975
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    09 kvě 2023 17:36

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů