PC - do 35000

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Overlord
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 269
Registrován: září 09
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: PC - do 35000

Příspěvekod Overlord » 10 říj 2018 21:53

Michael850 píše:i5 9600K žádnou pájku mít nebude, nebude to nic jiného než jen přetočená i5 8600K s o 100 MHz vyššími taktem a s o 200 MHz vyšším turbem (myslím, že to tak bylo, ale jistej si z hlavy teď nejsem, kdyžtak si to někde vygoogli) = stejně úplně k ničemu, protože K procesor kupuješ kvůli odemčenému násobiči - taktování, takže ti můžou být nějaké výchozí frekvence úplně fuk. Navíc, místo aby stál 8K už stojí zas o litr víc - 9K - za tu cenu už máš i5 8600K i s delidem a mnohem lepšími provozními vlastnostmi, takže nějaká i5 9600K tady úplně postrádá smysl. Na výkon i7 8700K můžeš s klidem zapomenout, ale stejně ta i5 8600K ji většinu času dost dejchá na záda, takže bych se tím zas tak netrápil.
Opravdu výkonnější jsou až i7 9700K a i9 9900K s taky pořádnou přirážkou. Kromě té i9 má pájku už i ta i7, nespíš kvůli tomu, protože to už opravdu dost musí topit a s tou jejich pastou by to už bylo asi neuchladitelné. Intel to už naštěstí uznal. Přeci jen je to úplně ta stejná architektura co už byla u Skylaku, jen přidávají jádra. Skylake měl ovšem jen 4 jádra. Už 6jádra uměly dcela slušně zatopit, takže 8jádra už budou asi pěkné přímotopy. Navíc zas takové terno to asi nebude, těch 8 jader se dá těžko ve hrách zcela využít, takže bych zas tak o moc vyšší výkon oproti i7 8700K zas nečekal, podle mě to nemá cenu cpát do herní sestavy a rači bych to vždy vrazil do výkonnější grafiky, procesor za 15K ti bude úplně k ničemu, když na úkor toho budeš muset ostrouhat zas na grafice a stejně ti to přidá do FPS 00prd.



No ani z jednoho procesoru neskáču radostí do stropu. Můj odhad byl takový, že za kartu a cpu dám dohromady 20, měl jsem to naplánované jako asi 8 za CPU a za 12 kartu popř 7 a 13 nějaké to rozmezí. Ono zase procesor mi dá dobrý náskok, lepší kartu můžu koupit za 3-4 roky a nechat si stávající sestavu a ta sestava stále bude poskytovat velmi solidní výkon ve FHD určitě v 2K též. Sice za ty nové procesory je přirážka, ale pokud nebudu muset řešit delid bude to cenově +- nastejno jak i7-8700K s delidem. Jak jsem uvedl na začátku ta myšlenka prostě kup si tenhle procesor, ale pokud ho chceš využít plně dodělej si za svoje peníze delid se mi absolutně nelíbí. Je to něco jako tady máte nové auto XYZ, ale pokud s ním chcete naplno jezdit, tak si kupte kola, protože od nás auto dostanete na 4 dojezdových rezervách. S jádry máš samozřejmě pravdu, já spíše hledám takt, než počet jader. Neřeším tedy 6 nebo 8 jader ani HT a jader tedy 12 nebo 16, já je prostě nevyužiji a nevěřím, že se něco rychle změní v oblasti her. Je jasný že architektura Coffee lake je už 3 roky stará a je otázka, kdy teda bude nová architektura a taky pravý důvod proč teď Intel vydal tuhle "Refresh řadu". Přál bych si abych měl jednoduchou odpověď na tyhle věci. Chtěl bych si prostě koupit Intel procesor, který bude mít solidní výkon, půjde nataktovat v budoucnu a neuvaří se bez delidu :D A nemluvím tu o extrémních taktech, mně by stačilo kdyby třeba i5-8600k z 3,6 se dostala na 4,0 či 4,2. Jinak já hraji hry, kde ani taktovaný procesor nepřidá 5 FPS, buď je to náročností těch her nebo jejich špatnou optimalizací nebo tím, že limitující faktor je grafická karta. Já si vždycky taktování představoval tak, že se to vyplatí, až v momentě, kdy třeba mám dvě karty v SLI nebo hraji ve 4K, že prostě ten nataktovaný procesor půjde znát, ve FHD nebo 2K si nejsem jistý, jestli je rozdíl mezi např i7-8700k běžícím na 4Ghz nebo 5ghz, ale jsou to jen moje domněnky.

Reklama
Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC - do 35000

Příspěvekod Michael850 » 10 říj 2018 22:37

Delid ti někdo udělá tak za litr, i7 8700K stávala 9K, opravdu nevím, jak se chceš s tím dostat na cenu 13K (cena za tu pájenou i7 9700K). To by se ti asi moc nevyplatil delid za 4K... Že teď někde stojí i7 8700K 12K bych neřešil, za takovou cenu to nemá smysl kupovat. Intel nestíhá vyrábět, je toho nedostatek, proto cena míří vzhůru. Jako já neříkám, že to je špatný procesor, jen ta cena mi přijde trochu mimo. Upřímně, já zas v tom teda žádný velký problém nevidím si ten delid nechat od běkoho udělat, je to trochu rozdíl dát za procesor buď "jen" 10K nebo 13K, jen kvůli tomu, že chci mít dobře vyřešený přenos tepla od čipu až do chladiče už přímo od Intelu. Ten vykon se dobře škáluje tak do i5 8600K@5GHz, dál už se moc nevyplatí čístě na hry chodit, ta i7 8700K už toho zas tak moc nepřidá, natož teď ta i7 9700K nebo dokonce i9 9900K - na hry úplná zbytečnost.

Dodatečně přidáno po 3 minutách 32 vteřinách:
Intel vydal tento refresh z celkem jasného důvodu - příprava na blížící se Zen 2. Navíc na to rozjíždí pěknou marketingovou masáž.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů