Bazarová GPU po roce v minu

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

sherry
Level 1
Level 1
Příspěvky: 74
Registrován: srpen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Bazarová GPU po roce v minu

Příspěvekod sherry » 15 lis 2018 19:08

Ahoj, jelikož chci upgrade jen grafické karty, tak chci nějakou bazarovou a našel jsem RX 560 4GB za 1500 se zárukou u alzy ještě, jenže byla rok v minu na kryptoměny, co jsem koukal, tak by to prej ničemu nemělo vadit, ale radši se zeptám odborníků, jestli v pohodě, nebo radši ne? tenhle prodejce to aspoň přiznal na rovinu, kdežto ostatní bůhví co, že ?

Díky

Reklama
Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bazarová GPU po roce v minu

Příspěvekod xbs » 15 lis 2018 19:24

to mohla bejt kerákoliv karta z druhej ruky použitá na těžení, každopádně v tomhle těžko radit, exnout může cokoliv gdykoliv, i nový :?

sherry
Level 1
Level 1
Příspěvky: 74
Registrován: srpen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bazarová GPU po roce v minu

Příspěvekod sherry » 15 lis 2018 19:47

pomůže mi v tom záruka? nebo se alza na mě vykašle?

Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Bazarová GPU po roce v minu

Příspěvekod Marfy » 15 lis 2018 19:58

Záruka samozřejmě normálně platí. Předpokládám,že se při poruše nebudeš chlubit,že se s ní těžilo. Určitě tady někdo vzápětí zmíní,že je záruka nepřenositelná,ale konkrétně v Alze nikdy občanku nechtěli. Stačí jim faktura.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Bazarová GPU po roce v minu

Příspěvekod petr22 » 15 lis 2018 20:30

Jenze kdyz bude reklamace resena vracenim penez, poslou penize na ucet
tomu, kdo u nich tu kartu koupil. Ze to nejsi ty uz prodejce nemusi zajimat.

Konkretne po me uz nekolikrat obcanku chteli, ale ne u takhle lacinych polozek.

Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bazarová GPU po roce v minu

Příspěvekod Azmir » 16 lis 2018 06:17

Tak pokud by mu ty peníze chtěli vrátit, může říct že starý účet už neexistuje a že má nový a dát jim ho. V dnešní době lidi mění banky a účty celkem často, to by snad nebyl problém ne?
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Bazarová GPU po roce v minu

Příspěvekod petr22 » 16 lis 2018 08:21

Jenze "on" bude ten jehoz jmeno je na danovem dokladu, ne ten kdo ho tam donese.

Ja byt prodejce a chtit po me nekdo zmenit ucet nebo vyplatit penize hotove, tak
pozaduji aby to byl ten kdo zbozi koupil, jak uklada zakon.

Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bazarová GPU po roce v minu

Příspěvekod Azmir » 16 lis 2018 09:26

Myslím že vidíš jenom ten nejhorší scénář, který je navíc málo častý a pravděpodobný a já se s ním třeba v okolí ještě nesetkal. Často reklamuju věci co jsem nekupoval a často reklamujou lidi věci ode mě a nikdy po mě nikdo nic nechtěl ani já po nikom. Kolikrát kupuješ elektroniku jako dárek a ta osoba co to dostala to pak reklamuje a bez problému. To by se pak neprodávali ani bazarové auta co mají pořád záruku od výrobce atd. Stejně jako když si někdo starý koupí něco nového a umře, tak dědicové nepřicházejí o záruku. Neříkám že se to nemůže stát, ale tak dá se to řešit, můžeš si k dané věci vyžádat od prodejce plnou moc, pokud nastane problém. Pokud to chceš mít vyřešené předem, podobný papír k "předání práv" se dá požadovat už při koupi a není problém ho asi na netu někde najít a poslat prodejci at spolu s výrobkem zašle i toto. Vše se dá řešit, ale ty dycky hledáš jenom extrémy a věci dramatizuješ.
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Bazarová GPU po roce v minu

Příspěvekod petr22 » 16 lis 2018 09:50

Ja se s tim ze prodejce pozadoval obcansky prukaz setkal mnohokrat a znam
mnoho firem, kde nemuzes reklamovat nic pokud mas doklad na cizi osobu - zkus
reklamovat napriklad Oculus Rift, koupeny z druhe ruky je na vyhozeni.

Toto jsou platne zakony, ne moje vymysly. Doporucuji si precist obcansky zakonik,
tam se dozvis presne jak je to se zarukou a jejim prenosem na dalsi osoby i jak
je to reseno v ramci dedickeho rizeni.

To, ze se platnymi zakony neridi kupujici ani prodejci je fakt, ktery ale nelze
nijak vymahat ani se na nej spolehat. Logika "po me nikdo nic nechtel, takze
po tobe nebude chtit take" muze, ale nemusi fungovat.

Tazatel se ptal jak je to se zarukou a ja odpovidam, ze zaruka je ze zakona
neprenosna na dalsi osobu, ale lze to resit.

Puvodni vlastnik take mohl kartu taktovat, kvuli cemuz muze byt zamitnuta reklamace.

Opakuji: u takhle lacinych polozek se velky prodejce jako Alza ve vetsine pripadu
nezdrzuje s identifikaci reklamujiciho. 1500 Kc je tak mala castka, ze je mozne
kartu v klidu vyhodit pokud ji nebude mozne reklamovat nebo z nejakeho duvodu
bude reklamace zamitnuta.

ondrej97fcb
Level 2
Level 2
Příspěvky: 162
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bazarová GPU po roce v minu

Příspěvekod ondrej97fcb » 16 lis 2018 12:16

Já jednou kupoval na bazoši LG G4, pak chcípnul a v czc.cz na reklamaci jsem uveld své jméno, email, a pak vrácení peněz řešili výhradně se mnou. Nebyl žádný problém.

Sent from my F8331 using Tapatalk

titex
Level 1
Level 1
Příspěvky: 88
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Bazarová GPU po roce v minu

Příspěvekod titex » 16 lis 2018 21:54

Azmir píše:Myslím že vidíš jenom ten nejhorší scénář, který je navíc málo častý a pravděpodobný a já se s ním třeba v okolí ještě nesetkal. Často reklamuju věci co jsem nekupoval a často reklamujou lidi věci ode mě a nikdy po mě nikdo nic nechtěl ani já po nikom. Kolikrát kupuješ elektroniku jako dárek a ta osoba co to dostala to pak reklamuje a bez problému. To by se pak neprodávali ani bazarové auta co mají pořád záruku od výrobce atd. Stejně jako když si někdo starý koupí něco nového a umře, tak dědicové nepřicházejí o záruku. Neříkám že se to nemůže stát, ale tak dá se to řešit, můžeš si k dané věci vyžádat od prodejce plnou moc, pokud nastane problém. Pokud to chceš mít vyřešené předem, podobný papír k "předání práv" se dá požadovat už při koupi a není problém ho asi na netu někde najít a poslat prodejci at spolu s výrobkem zašle i toto. Vše se dá řešit, ale ty dycky hledáš jenom extrémy a věci dramatizuješ.


Auta maji zaruku na VIN a neni vazana na majitele.
CPU: Ryzen 5 2600 @4.00 GHz
GPU: MSI GTX 1060 ARMOR 6G OC
MB: MSI B450 PRO CARBON AC
RAM: 16 GB HyperX Predator 3200 MHz
PSU: Seasonic Focus 650W 80 plus gold


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • současná bazarová prodejní cena RTX 3080 ti
    od xxx68 » 28 kvě 2023 22:41 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    1145
    od Baggy Zobrazit poslední příspěvek
    29 kvě 2023 17:09
  • Co jsme si koupili v roce 2024
    od Ltb » 18 úno 2024 21:51 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    1755
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    18 úno 2024 22:01

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Vlada47 a 28 hostů