Levný notebook na domácí použití do 12 000 Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Levný notebook na domácí použití do 12 000

Příspěvekod petr22 » 05 úno 2019 16:41

Nejde o vykon, ale o to na cem se projevuje nizka cena - nekvalitni provedeni.
I zakladni desku jde vyrobit o mnoho levneji, poruchovost ale bude 30% a ne 3%.

Na vyhozeni je to obvykle ve chvili, kdy to uz nezapnes. A pak o to mam zajem zase ja.
Mam toho tu plnou prepravku do sberneho dvora, muzu jeji obsah klidne vyfotit. Co
melo smysl opravit je opraveno, nektere dily pouzity jinde, zbytek vyhodit.

Kupovani lacinych smejdu povazuji za vyhazovani penez, ale je to kazdeho vec
zda to riskne a bude doufat ze prave ten jeho kus vydrzi co nejdele. Vsichni
ti co mi darovali ty nefunkcni notasy verili temuz.

Reklama
Uživatelský avatar
Ornádo
Level 3
Level 3
Příspěvky: 511
Registrován: srpen 15
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doporučené PC-HELP notebooky 2/2018 - 5/2018

Příspěvekod Ornádo » 05 úno 2019 19:20

krtenek píše:Asi máš pravdu, nikdy nekupuju věci, které užíval cizí člověk.
Takže finíto.

Omlouvám se za OT ale tohle fakt psychicky nezvládám. Když si budeš hledat přítelkyni bude ti vadit že jí před tebou někdo užíval?? :evil:
Nikdo není tak bohatý aby mohl kupovat nové levné notebooky

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Levný notebook na domácí použití do 12 000

Příspěvekod petr22 » 05 úno 2019 19:51

Rikam, ze je to marne.

Radsi si dobrovolne koupi laciny smejd, ktery za par let vyhodi,
nez kvalitni repas, ktery na 90% prezije ten novy smejd.

Presne pro takove zakazniky se ty lacine ksunty vyrabi.

Jen aby to nezapadlo - zadny z tech lacinych smejdu nedoporucuji,
mam jich tu hromadu zadarmo na rozebrani/likvidaci/recyklaci.

Uživatelský avatar
krtenek
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1955
Registrován: květen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Levný notebook na domácí použití do 12 000

Příspěvekod krtenek » 05 úno 2019 20:08

Tak sem to nevydržel. :D
Ano, budu kupovat levný šmejd, který se po 25 měsících neopravitelně rozbije, dobře mi tak. :P

Ornádo to psychicky nezvládá. :lol: :lol: :lol: LOL, OMG, WTF! Jak potom můžeš přežít ve skutečným světě?

Mám tu notebook z roku 2005. Je sice hrozně pomalej, baterie je kaput, ale zažil čóromóro a stále funguje. Ani neni ošoupanej.

Uživatelský avatar
Ornádo
Level 3
Level 3
Příspěvky: 511
Registrován: srpen 15
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Levný notebook na domácí použití do 12 000

Příspěvekod Ornádo » 05 úno 2019 20:14

Tak si ho kup no :D .Komu není rady tomu není pomoci. Myslím že za 2 roky budeš mít krásný těžítko a ne notebook ale uvidíš sám. Důležitý přece je že můžeš říkat že máš novej notebook ne?
Nikdo není tak bohatý aby mohl kupovat nové levné notebooky

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2450
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Levný notebook na domácí použití do 12 000

Příspěvekod Zivan » 05 úno 2019 20:22

Ja nechapu, co se tu porad resi. Padnul navrh na repas s duvody, proc do nej jit. Krtenek to odmitl (uz na prvni strance!) a v tu chvili si kazdy doporucujici repasy mel treba zatukat na celo a dal to neresit. Misto toho tu je uz 5 stranek o tom, jak je blbej, debilni fekalni rady, posilani do elektra a prirovnavani notebooku k zenskym :(

Tohle vlakno musi kazdeho zajemce o radu s koupi notebooku spolehlive odradit.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

ondrej97fcb
Level 2
Level 2
Příspěvky: 162
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Levný notebook na domácí použití do 12 000

Příspěvekod ondrej97fcb » 05 úno 2019 20:24

Když ho budeš mít celou dobu položený na stole a dotkneš se ho tak 10x tak ti možná ty 2 roky vydrží nene sranda. Brácha má třeba levný HP ProBook s topící AMD konfigurací za 15k a drží mu už 5 let. Asi to je zázrak Já osobně kupuju vyloženě "použité" věci co se týče pc, mobilů, protože už koupením daná věc ztratí min. 20% ceny. Před nedávnem jsem koupil ThinkPad T540p za 8000. Úžasný stroj.

Sent from my F8331 using Tapatalk

flowem
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2832
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Levný notebook na domácí použití do 12 000

Příspěvekod flowem » 05 úno 2019 20:34

Stálý uživatel tohoto fóra už musí prostě vědět, že se zde neřeší jen PC, mobily a tablety, dostaneš radu i ohledně financí, psychických problémů nebo vztahů/rodiny. Ono to ale funguje. :-D
Je ale fakt, že přesvědčovat někoho, jak je blbý, nemá smysl, on to totiž nepochopí.

Ráno jsem si převzal balíček od ČP, byl v něm repasovaný ThinkPad T540p (asi náhoda, viz výše) za 10 tisíc Kč, s i5, 8GB RAM a SSD. Když to srovnám s nějakým Asusem co máme doma (asi 2 roky - 15 tisíc nový), nemám ten samý pocit, jako bych ten notebook měl každou chvíli zničit. To samé víko s displejem, při manipulaci se nikde nic nekroutí a netrápí. U Asusu se vlní celý displej a mám pocit, že asi moc dlouho už nevydrží. No a ta klávesnice u ThinkPadu? Blaho na tom psát + je podsvícená.
Mohl bych pokračovat, ale už mě to nebaví, tak čau a kupujte si všichni co chcete, jsou to vaše peníze. :thumbup:
AMD Ryzen 5 5600X | MSI MAG B550 TOMAHAWK | G.Skill Aegis 32GB 3200MHz | Kingston A2000 1TB | PowerColor Red Devil RX 6700 XT 12GB | XPG Core Reactor 750W | Be quiet! PURE BASE 500 | Asus VG27AQ1A

Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Levný notebook na domácí použití do 12 000

Příspěvekod Blitzkrieg » 05 úno 2019 20:37

Tak já jsem to také nevydržel a přidám svůj komentář... :-D

Dle mě to s levnými notebooky (do 20 tisíc) opravdu není tak horké, jak je na tomto fóru prezentováno. Ano, v ceně 12 tisíc korun bych také raději pořídil repasovaný Thinkpad T430/440, ale to proto, že jej často přenáším, k notebookům se nechovám s nijak velkou péčí, a vyžaduji proto kvalitnější konstrukci. Pokud by mi ale notebook většinu času ležel na stole nebo bych mu věnoval dostatečnou péči při přenášení, tak bych se nebál koupě nového kusu ani v této nízké cenové hladině. Za 12 tisíc už se dá s trochou štěstí sehnat nový hardwarově dostatečný model pro kancelařinu a surfování na netu. Samozřejmě, že bude kvalita konstrukce na daleko horší úrovni než u repasovaných modelů, které v době své slávy stáli 60 tisíc korun, ale zase nebude kvalita zpracování natolik hrůzostrašná, aby se notebook sám od sebe rozpadl... :-P Píšete tady o desítkách nefunkčních levných notebooků, co se vám válí doma. Já mám pro vás otázku - vy víte, jak se k nim jejich původní uživatelé chovali? :idea: Není náhodou možné, že to byli ti samí lidé, co mají na smarpthonech pavouka přes celý displej, protože jim několikrát upadl venku na beton? Lidé, jejichž notebook vypadá po pár měsících používání jako by by byl armádně testován? Tzn, lidé, kteří se ke svým věcem chovají jako prasata? Úplně vidím, jak těmto předešlým majitelům notebook několikrát spadl na zem, dále jej přenášeli držením za roh (ohýbání MB) a používali ho na posteli přikryti dekou, čímž ucpali vývody vzduchu - pak není divu, že jim po 2 letech umřel. V rodině a mezi přáteli eviduji cca 15 notebooků s cenovkou do 20 tisíc Kč, které jsou starší 4 let. Světe div se, všechny fungují bez potíží i přes denní používání přes 4 roky. Naopak eviduji za posledních 5 let asi 6 kusů "enterprise" notebooků s cenovkou od 40 tisíc korun (Thinkpad T460s, T460, Dell Latitude 7470, HP Elitebook xxx), které umřeli pár měsíců po záruce... :evil:

Každopádně, k věci.
S novým notebookem oproti několika let starému repasu získá uživatel poměrně dost výhod v podobě podpory multitouch gest u touchpadů (dneska už to funguje velmi slušně i u nejlevnějších notebooků, a abych řekl pravdu, tak si bez toho už neumím představit používat notebook), méně žravý a topící procesor (= delší provoz na baterii) a dost možná i displej s vyšším rozlišením (FHD) a lepšími pozorovacími úhly a věrností barev (IPS už se konečně začíná stávat mainstreamem, juchů... :-)) <- naopak staré Thinkpady měli na svoji cenu poměrně špatné panely.
A také nesmíme zapomenout na podporu hardwarového dekódování HEVC, která je u novějších Intel procesorů standardem a začíná být potřebná, jelikož na SW dekódování tyhle mašiny nemají dostatek výkonu a dnes už je v HEVC ledacos...

PS: Musím souhlasit s tím názorem, že spíše vy máte problém přijmout názor někoho jiného než vás samotných a těch, který tento názor sdílí. Tazatel i po vašich četných argumentech jasně řekl, že repas nechce - v tom případě byste měli doporučit něco k věci nebo se nadále nevyjadřovat. Neustálé přemlouvání a osočování tazatele z nízké inteligence apod. není nijak nápomocné, naopak tím zasviníte fórum.

jokabuki
Level 2
Level 2
Příspěvky: 221
Registrován: srpen 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Levný notebook na domácí použití do 12 000

Příspěvekod jokabuki » 05 úno 2019 21:10

Souhlasím s tím. To není radění, ale vnucování názorů. O to nikdo nestojí. Nelze srovnávat přístroje, které v době vzniku stály desítky tisíc korun s notebookem do deseti tisíc. Byly pevnější a odolnější. Zato ale také těžší, často bez numerické klávesnice, na baterii nevydržely tolik. Navíc dnes hůře zvládají nové kodeky, 4K video,ap, a ty baterie jako repasy mají na konci životnosti. Já mám mimo jiné i 11 let starý levný plastový neznačkový notebook a je celý, funguje, nikdy se nic neulomilo ani jinak nezničilo. Jenom už prostě dnes nestačí výkonem. Takže nevidím důvod, proč hanět ty nové levnější notebooky. Každý nechce starý stroj a někteří zase nový. Kvůli tomu není třeba popouštět uzdu vášním.

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Levný notebook na domácí použití do 12 000

Příspěvekod Martab » 05 úno 2019 21:53

Nejde o hanění, ale opravdu vám přijde OK dát dejme tomu 12tis za věc, která má mít takt CPU 2.2-3.4 GHz, ale v zátěži se kvůli teplotám pohybuje na 0.7-1GHz?

Pokud budeme porovnávat výdrž, tak tam ty repasované modely také vedou, s 9článkovou baterií nemají problém kolem 12h (i s novou baterií je cena níže), to nezvládne téměř žádný nový notebook s i3 do 12K. Gesta na Touchpadu? A který notebook v této ceně nabídne TrackPoint? (takže každý má něco, novější jako T440/450 gesta umějí také) Že se k tomu předchozí majitel choval jak prase? tak to snad vidím při koupi jak ten notebook vypadá (proto píši nekupovat B kategorii). Že někdo ucpal chlazení? To nehrozí, vzhledem k tomu, že ty repasované notebooky musejí projít kontrolou, ještě se ke mne nedostal repasovaný notebook, který by uvnitř nebyl dokonale čistý. Kroucení MB? U plasťáčku možná... A kdo jednou měl možnost zkusit klávesnici na ThinkPadu a potom zkusit IdealPad, může srovnávat, která je lepší a na které se lépe píše. Navíc, který notebook za 12K má podsvícenou klávesnici?

Na druhou stranu největší pokrok proběhl u LCD v rozlišení, ale v nejnižších cenách to stejně s pozorovacími úhly není nic moc... ThinkPady opravdu mívali hrozné panely, ale tak do generace x3x, pak už je to OK. A HEVC? Takocý i5-4300M v T440P HEVC akcelerovat umí, nikdo tu nikde nemluvil o ničem starém, kde by byla grafika která to neumí. A kdyby náhodou akcelerace nefungovala, tak nový notebook s i3 to nedekóduje, protože se jeho CPU podtaktuje a výkon značně klesá. Ty i5 v těch repasech drží nejvyšší turbo i v zátěži a nemají problém HVEC ve FullHD dekódovat přes CPU.

A když už se zde rozjel Flame na téma spolehlivosti, za poslední tři roky tu mám statistiku 20ks repasovaných Thinkpadů (od x201 po T460P), odešli z nich 2ks. Proti tomu 15ks nových notebooků do 14tis (s vyšší cenou už je to jiné), odešlo z nich 7ks.

Ale jak jsem psal v tomto tématu několikrát, doporučení na nový i repasovaný odemne dostal, proč jej ignoruje a tvrdí opak, netuším. A nevím kdo to napsal, ale rozhodně nesouhlasím s tím, že do 20tis se nedá sehnat nic slušného nového, naopak jsem to psal už několikrát, s rostoucí cenou se repasované notebooky přestávají vyplácet.


Samozřejmě ke každé kategorii se dá vytáhnout něco špatného i dobrého, každá má něco. Nicméne nevidím důvod, proč je třeba se kvůli takové hlouposti skoro dokrve hádat.
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Levný notebook na domácí použití do 12 000

Příspěvekod petr22 » 05 úno 2019 22:22

Me by prave zajimalo to neco dobreho, co by se dalo najit na novem notebooku
za 12 tisic. Kvalita konstrukce to neni, zaruka to neni, vykon to neni, zivotnost to neni.

V tehle kategorii se da vybirat podle toho co je nejprodavanejsi na Alze, o nejake kvalite
se za takhle malo penez neda mluvit, konkretni kus ale muze prijemne prekvapit.

Jen je nutne pocitat s tim, ze takhle laciny notebook nemusi vydrzet ani zaruku nebo muze
umrit hned po jejim skonceni. Pak ta investice ziska hodne spatny pomer cena/vykon.

Ciste technicky jsou to notebooky ktere dokaze znicit i proste odmontovani chladice
kvuli prepastovani procesoru, nekolik notebooku se nam po vycisteni uz nepovedlo zapnout.

At si kazdy koupi za sve penize co chce, ale nechci aby pak na me ukazoval, jak jsem mu
spatne poradil.

Mimochodem, nektere repasy co kupuju jsou nikdy nepouzite v originalnim obalu, firmy
je koupily jako nahradni a nebyly nikdy pouzite.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • NT pro běžné domácí použití. Jde sehnat do cca 15 000Kč?
    od elfin52 » 12 led 2024 22:00 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    924
    od elfin52 Zobrazit poslední příspěvek
    12 led 2024 22:00
  • Levný notebook na hry
    od darkmarek » 08 zář 2023 16:38 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    1454
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    10 zář 2023 09:55
  • Domaci server
    od diablo311 » 01 bře 2024 21:43 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    11
    1660
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    08 bře 2024 15:13
  • Domácí zálohované připojení
    od Scientific » 31 led 2024 08:06 » v Sítě - hardware
    7
    1261
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 09:25
  • Jakou tiskárnu pro domácí občasný tisk
    od Miranda6 » 23 úno 2024 12:43 » v Problémy s hardwarem
    15
    1326
    od richchie Zobrazit poslední příspěvek
    25 úno 2024 15:26

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů