grafická karta RTX

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: grafická karta RTX

Příspěvekod Azmir » 19 úno 2019 00:01

Taky bych šel určitě do aspon rtx 2070, ta 2060 mi přijde jako nesmysl, obvzláště na 2k.

Jinak stejně jako tu bylo řečeno že 2k ≠ 1920x1080 a to ti nevadí? :) Najdi mi prosím zákon podle kterého se qhd nesmí nazývat 2k a budu se tím řídit a věřím že i ostatní, jinak promin ne. 2k je zcela běžně používané a zaběhnuté označení, jak v běžné veřejnosti tak výrobci monitorů atd. a je vhodné pro unsandnění komunikace mezi výrobcem a zákazníkem, lidi prostě nerozumí zkratkám jako wqhd, uhd, wxga, sxga a přesné číselné označení je mnohem snažší na pochopení jako třeba 1920*1080 popřípadě zaběhnuté označení zkratkou, full hd lidi znají, pak tu je 4k(které vlastně není 4k - nebo aspon to používané u monitorů a tv které nedosahuje 4000 bodů) a 2k. Takže ti nevadí označovat 4k něco, co 4k bodů nedosahuje, ale vadí ti nazývat 2k něco, co 2k bodů přesahuje. Jak jinak říkáš pamětěm s kapacitou 32 768 MB? Nazýváš je 32 GB nebo "správně" 33 GB ? ;-)
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

Reklama
Piccaso
Level 1
Level 1
Příspěvky: 59
Registrován: září 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: grafická karta RTX

Příspěvekod Piccaso » 19 úno 2019 01:53

2K je definováno jako rozlišení 2048*1080. U RAM je to taky zavedeno jako 2GB/4GB atd. Pro rozlišení 2560*1440 se nejvíce používá pojem 1440p. Takže prosím přestaň být toxic.

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: grafická karta RTX

Příspěvekod Michael850 » 19 úno 2019 04:29

koblihas89 píše:Marfy starý G-force už do pc dávat nebudu má to staré GDDR5 paměti a celkově starší technologie..

A k čemu ti budou dobré GDDR6? Spíš bych se díval na kapacitu.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

koblihas89
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 127
Registrován: říjen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: grafická karta RTX

Příspěvekod koblihas89 » 19 úno 2019 07:05

Nehádejte se vůči rozlišení, jen jsem napsal že používám 2560x1440 a víc o tom rozlišení vědět nechci zajímám se jen o grafiku myslím si že debata na rozlišení na tomto fórum určitě bude...
GTX jsou starší technologie a chápu že je někdo má... i já jí mám a šlape dobře... ale ne tolik jak bych si představoval..
a když už mám novou koupit chci vybrat pořádnou a novou technologii protože nové hry nebudou zaměřeny na GTX ale RTX
To samé je s monitorem starý Full HD bylo super, ale když už jsem měl koupit nové proč koupit opět starý full HD a ne něco lepšího? A to byla ta chyba, mít full HD do teď jedu ještě na Ultra a nic neřeším na to ta GTX stačí bohatě...
Procesor chápu že už není nejlepší ale na druhou stranu i při tomhle rozlišení se mi nestalo že by to nějak brzdil a nezvládal nikde jsem se nedostal (zatím) nad 70% zatížení... Manželka nedávno měla starej Qaud Core od intelu 4 jádro cca 10-12 let starej :D s GTX 660.. a pařila na tom se dá říct dobrý hry i Ark Survival Evolved sice na minimum ale dala to... takže ten procesor co mám musí ještě alespoň chvilku vydržet...
AMD Grafiky - Omlouvám se příznivcům a lidem kteří je mají rádi, ale jako PC hráč mi AMD grafika do pc nesmí...
Měl jsem R9 390 Gaming 8gb a bylo to zlo ne že by byla tak hrozná to ne... ale hry na to nejsou dělaný pořádně a větší podpora má nvidie a sám jsem to viděl teď u toho Metra Exodus... Kde je možnost vylepšit v grafice samotné PhysX a to je pak super grafika... s AMD bych měl smůlu..
3 hry které jsem využil na AMD a užil si je byl Zaklínač Divoký Hon, Dragon Age Inquisition, Dead Island... bohužel víc mě nenapadá za to pro Nvidii je tu řada... Pro konzole to beru ty je mají od základu, ale do PC to nechci..

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: grafická karta RTX

Příspěvekod Martab » 19 úno 2019 09:38

Prosím přestaňte se dohadovat o rozlišení a hloupostech, to platí hlavně pro Azmira, to že výrobce napíše že je něco "super" a označí to moderně, ještě neznamená, že je to OK a výborné (v minulosti 8 jádrové Bultozery od AMD, nebo "super" 4GB VRAM na GTX970 a dalo by se pokračovat). Kdo má zájem se vzdělat mrkne třeba zde (mimochodemje tam vysvětleno i proč 4K není 4000 bodů):
https://www.youtube.com/watch?v=gMHwhlVLYhE

Ostatní se prosím budou držet tématu a toho, že zakladatel chce 1440p monitor. Upozorňuji že další debatu na toto téma zde tolerovat nebudu, jedinou vyjimkou je pokud by si to přál sám zakladatel tématu.

To koblihas89: Promiň že se zrovna ve tvém tématu musela objevit tato "výměna názorů"
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: grafická karta RTX

Příspěvekod Michael850 » 19 úno 2019 11:57

RTX je jen označení ray tracingu a přítomnost DLSS (Tensor), nic zázračného za tím nehledej, obě technologie jsou víceméně k ničemu, RT je extrémně náročný, vypadá místy stejně dost nepřirozeně a do her se to moc nehodí a to DLSS je jen k tomu, abys nemusel zapínat antialiasing a ušetřil tak výkon na raytracing, to že to vypadá otřesně a neskutečně to maže obraz je věc druhá a to že to dlouho trvá, než se to AI naučí ty scény vůbec trochu počítat je taky další věc, Nvidia v podstatě s tímto říká, ať si na každou hru čekáš extra rok navíc, než se to bude dát použít, takže na Radeonu už hru budeš mít dávno dohranou a u Geforce budeš furt čekat na to, až to konečně budeš moct hrát s touto úžasnou technologií a bude to aspoň použitelné, když už kvůli tomu Turing vůbec kupuješ, přece škoda toho nakonec nevyužít. Navíc to Nvidia dost reguluje a dá se to zapnout jen někdy. A navíc se to dá počítat i přes DX12, ale Nvidia zas na to musí mít něco extra, aby byla opět něco "lepší" asi jako s GSync. A do třetice navíc - záleží na vývojáři, jestli to tam vůbec implementuje, takže to v každé hře ani nemusí být. AMD to nemá ne protože by snad zaměstnávalo idioty inženýry, kteří by to neuměli navrhnout, ale protože v tom nevidí moc žádný velký smysl, stejně ty efekty platí jen na něco a nemá to ani tak slibovanou kvalitu.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

koblihas89
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 127
Registrován: říjen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: grafická karta RTX

Příspěvekod koblihas89 » 19 úno 2019 16:18

1. Děkuju ti Martabe za pochopení a upřímnost... :-)
2. Ray Tracing. Vím že v tomhle ty RTX jsou zatím v háji a je lepší to nepoužívat při zapnutí spadly fps z 60 klidně i pod 30 a nešlo pořádně hrát a dokud to nebude vychytaný je lepší se tomuhle vyvarovat s tím souhlasím..
3. Spíš mi jde o ten PhysX v Metro Exodus ho používá v základu, ale je tu ještě v nastavení možnost ho zapnout a tím ho vylepšit, bez něj je to hezký, při zapnutí je to vážně super a ta grafika je bomba...AMD tohle bohužel nepodporuje a tím pádem PhysX a konkrétně tenhle detail zapnout nelze neboli lze ale bude to o ničem..
4. využije ta RTX už Direct 12? Momentálně teď při moji GTX 1060 když je zapnu tak mi do 5-10 minut zamrzne celá hra... Při direct 11 v klidu po 3 hodinách hraní neudělá vůbec nic a běží dobře...
5. Jde mi hlavně o to abych si užil hraní v 2560x1440 ve vysokých detailech, bohužel tato GTX co mám už to prostě nedá.. neboli ano ale v nízkých detailech a na druhou stranu když na tomto monitoru dám full HD tak to sice běží na vysoký, ale obraz je rozmázlí a barvy jsou vybledlé a to není pěkný :( při 2560x1440 je to naopak, ostrý obraz a barvy super a to pokládá tu hlavní otázku, která grafika si s tímhle poradí aniž bych se musel mordovat půl hodiny v nastavení :-)
opět předem děkuji a snad dojdeme tedy k závěru kterou koupit aby tohle splnila a byl od toho klid.. :-) :-)

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: grafická karta RTX

Příspěvekod Michael850 » 19 úno 2019 16:29

To PhysX už jsem teda hodně dlouho neviděl, naposled to bylo myslím u Witcher 3, to ještě existuje, je to dnes už docela taková kuriozita to ještě objevit. Ale na různé tyto fíčůry co jsou v takových hrách má AMD co vím i alternativy, třeba TressFX k Hairworks, ale u každého to vypadá jinak, spíš ale vždycky taky záleží na hře, někde v tomto povede AMD někde Nvidia, osobně si z toho ale na zadek nesedám a nikdy by mě nenapadlo podle toho vybírat, spíš se mi líbí, jak poslední dobou v AMD zapracovali na driverech a podle mého nechávají Nvidii daleko za sebou. Turing by už měl umět dobře i DX12 a tak nezaostávat jako Pascal, i když ve spoustě her to furt je spíš takové pseudoDX12...
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

koblihas89
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 127
Registrován: říjen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: grafická karta RTX

Příspěvekod koblihas89 » 19 úno 2019 16:40

Aspoň že tak :D mám fakt pochybnosti AMD/Nvidie jak říkám měl jsem AMD ale když jsem zapnul omylem něco co bylo na podporu nvidie tak to ve hře dělalo pěkný bordel... ale jako tahala pěkně.. jen s tím bylo opět samé nastavování atd.. a to mi lezlo na nervy... s nvidii ne, prostě se detaily hodily na max a bylo to.. pokud to karta samozřejmě zvládala :-)

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: grafická karta RTX

Příspěvekod Martab » 19 úno 2019 16:55

Ano, nVidia má takovéto "vychytávky" a syslí si je pro sebe, AMD má také své a v naproti nVidii třeba nemá problém s tou podporou DX12. Ale co se týče výběru v této kategorii, asi bych šel do RTX 2060, nebo pak do RTX 2070, ta už není o tolik nad limitem a výkonově je to dost poznat. Co by stálo za zvážení u AMD je Vega 64, ale tam pak záleží na hrách které hraješ. Ale pokud chceš nVidii, ani s RTX 2060 ani s RTX 2070 chybu neuděláš.

Jen pro info, jaký máš zbytek sestavy a jaké hry hraješ nejčastěji, ať to má vůbec smysl :-)
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

koblihas89
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 127
Registrován: říjen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: grafická karta RTX

Příspěvekod koblihas89 » 19 úno 2019 17:31

zbytek sestavy jsem tu uváděl.. nenech mě to znova hledat a kopírovat.. myslím že strana 1 :D
co se týká her:
Assassin Creed: Origin a Odyssey, Far cry 5, chystám se i na New Dawn.. Teď momentálně Metro Exodus..
Zaklínač Divoký Hon, GTA 5, resident evil 7 a 2 remaster co teď nedávno vyšla.. Těším se i na CyberPunk 2077 bohužel se neví ještě vydání... Ark Survival Evolved, Final Fantasy 15 atd...
Převážně Otevřený světy, akční, Horory a Psycho, Fantas... je toho daleko víc nechci sem rozepisovat všechno, snad to postačí takhle :D

Dodatečně přidáno po 1 minutě 46 vteřinách:
a nejoblíbenější RPG a taky MMORPG ale na ty není tolik času jako kdysi... Hlavně to co má dobrý příběh a alespoň za něco trochu stojí :-)

Dodatečně přidáno po 7 minutách 18 vteřinách:
takže nejčastější vývojáři
Ubisoft, CD Project Red, Rockstar, Square Enix a Bethesda

Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: grafická karta RTX

Příspěvekod dom324 » 19 úno 2019 17:39

koblihas89 píše:GTX jsou starší technologie

Je úsměvné, jak přiblblá změna brandingu donutí lidi si myslet, že je to něco extra a musí to mít. Mezi Pascalem a Turingem je menší rozdíl (vyjma skoro nepoužitelného RT a mazacího DLSS) než mezi Keplerem a Maxwellem.
Pokud chceš udělat dobrou koupi (čehokoliv, nejen grafiky), nikdy nevěř marketingu. To, že se to jinak jmenuje, nic neznamená. Je to jen jméno a tebe zajímá produkt.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Graficka Karta
    od Marop » 12 dub 2024 11:08 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    660
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    12 dub 2024 13:39
  • Grafická karta do 5k
    od dansons » 26 úno 2024 10:33 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    1356
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    04 bře 2024 11:43
  • grafická karta
    od maschke0 » 22 úno 2024 16:46 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    536
    od Vlada47 Zobrazit poslední příspěvek
    22 úno 2024 18:05
  • Grafická karta Příloha(y)
    od Moses » 02 zář 2023 19:22 » v Problémy s hardwarem
    2
    1206
    od Baggy Zobrazit poslední příspěvek
    02 zář 2023 23:48
  • Grafická karta RX 590 Nitro+ 8GB
    od pukasinek » 15 lis 2023 04:13 » v P: Hardware
    0
    1192
    od pukasinek Zobrazit poslední příspěvek
    15 lis 2023 04:13

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů