LCD 27" 2K nebo 4K?

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: LCD 27" 2K nebo 4K?

Příspěvekod Michael850 » 07 dub 2019 13:29

No ono u toho Philipsu si musíš dávat velký pozor co vlastně kupuješ, mají v tom pěkný bordel, stačí třeba změnit jen úhlopříčku, vypadá to, že to je jinak to samé, jen se trochu změní označení a nakonec zjistíš, že to používá poněkud odlišný panel, takže to je úplně jiné (horší). Zůstal bych u toho, co jsi sám už poslal úplně na začátku, zrovna ses trefil do toho správného :-), ten bych si sám vzal taky.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

Reklama
DavidM12
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: březen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: LCD 27" 2K nebo 4K?

Příspěvekod DavidM12 » 07 dub 2019 15:58

Michael850 píše:No ono u toho Philipsu si musíš dávat velký pozor co vlastně kupuješ, mají v tom pěkný bordel, stačí třeba změnit jen úhlopříčku, vypadá to, že to je jinak to samé, jen se trochu změní označení a nakonec zjistíš, že to používá poněkud odlišný panel, takže to je úplně jiné (horší). Zůstal bych u toho, co jsi sám už poslal úplně na začátku, zrovna ses trefil do toho správného :-), ten bych si sám vzal taky.


OK.Přepošlu typ o monitoru dál.

Ještě jedna věc.Nemáte radu zda někde v Praze mají vystavené 4K monitory? Napadá mě Alza v Holešovicích a možná na Andělu
Datart,ale potom z hlavy už nic.Ideálně třeba toho Philipse :)

No a jinak Philips co prodal divizi AV a PC číňanum má ve značení a produktech pěkný chaos...Ale jak jsem třeba podobně drahé AOC je myslím TN.Bohužel...
https://www.alza.cz/28-aoc-u2879vf-d4154801.htm

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: LCD 27" 2K nebo 4K?

Příspěvekod Michael850 » 07 dub 2019 17:25

Tož do TN panelu bych zcela určitě nešel, vždyť tím to je pak úplně zabité, 10-bit není jediný parametr, který je třeba sledovat, jedna věc je že to má miliardu barev, což je sice hezké, ale když to pak stejně nedokáže ani věrně zobrazit, tak to pak je věc druhá, bude to celé vybledlé. Do takového monitoru bych teda nešel, už jen kvůli těmto podivným parametrům.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

DavidM12
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: březen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: LCD 27" 2K nebo 4K?

Příspěvekod DavidM12 » 07 dub 2019 18:26

Michael850 píše:Tož do TN panelu bych zcela určitě nešel, vždyť tím to je pak úplně zabité, 10-bit není jediný parametr, který je třeba sledovat, jedna věc je že to má miliardu barev, což je sice hezké, ale když to pak stejně nedokáže ani věrně zobrazit, tak to pak je věc druhá, bude to celé vybledlé. Do takového monitoru bych teda nešel, už jen kvůli těmto podivným parametrům.


Já také ne.Ale dával jsem ho jako příklad že v dané cenové kategorii je ten Philips snad jediným ne TN.Samsung má kolem 8 tisíc 4K+TN,Asus také TN protože je to ,,herní,, a IPS prostě za podobný peníz nejsou.
Rád bych našel alternativu k tomu Philipsu...
Na konci měsíce jedu do Prahy,tak mrknu v Holešovicích v Alze.Tam asi není možné si nechat pustit vybraný kus zda nemá mrtvé pixely co?

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: LCD 27" 2K nebo 4K?

Příspěvekod Michael850 » 07 dub 2019 18:37

Tak Samsung má třeba řadu C, které je zase VA, což je na ty hry možná i takové přirozenější a jsou to zase i 144 Hz panely, to si je třeba taky hlavně uvědomit, je to dost ceněné, kdežto ten Philips má pouze 60Hz, takže ani v tomto ohledu to není na hry zrovna ideální, nějaký takový ten rychlý pohyb je trochu mázlý, ale né že by se na tom nedalo hrát, mě by to třeba zas tak nevadilo, protože ty hry sice hraju, ale zas to neberu nijak vážně a místo toho bych spíš právě ocenil lepší kvalitu toho obrazu, v čemž tento Philips v této ceně exceluje, překoná to i monitory, které stojí klidně i 2x tolik, zapnout si na totmo třeba Battlefield V, tak to na tom musí vypadat opravdu skvěle, úplné grafické orgie :-D. Prostě je i víc možností, záeží jaké jsou tvé preference, každé má své + i -.Sice jsem si už říkal, že do 60 Hz už dnes snad nemá cenu ani pomalu chodit, ale když teď pozoruji, jaké panely se za takové nízké ceny dají sehnat, když tady toto oželím, tak mi padá čelist a začínám toto své tvrzení pomalu přehodnocovat.
//edit: No a vlastně to máš jen to QHD, takže na žádném jiném rozlišení se pořádně nedá hrát, jedině teda to HD, tož ale takové rozlišení používat v roce 2019, no nevím nevím...
Naposledy upravil(a) Michael850 dne 07 dub 2019 18:49, celkem upraveno 4 x.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: LCD 27" 2K nebo 4K?

Příspěvekod xbs » 07 dub 2019 18:38

mrtvý pixely asi řešit netřeba - jednak to imho dneska už nebude takovej problém jako dřív, druhak můžeš při koupi přes éšop bez udání důvodu vrátit... jo a necituj pls předchozí příspěvky, odpovídej přes rychlou odpověď pod tématem...

DavidM12
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: březen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: LCD 27" 2K nebo 4K?

Příspěvekod DavidM12 » 07 dub 2019 19:33

OK.
Tak varianta 1 je pořád Philips.
Škoda že i těch recenzí na něj je málo.Přitom oproti stejně drahé konkurenci docela vyniká.Alespoň papírově.

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: LCD 27" 2K nebo 4K?

Příspěvekod xbs » 07 dub 2019 19:41

no vona koupě monitoru je vždycky tak sázka do loterie - může ti ho tu doporučit klidně X lidí, ale stejně tvejm očím vyhovovat nebude, je to holt dost individuální co se zrovna tobě líbit bude nebo ne, každopádně proto nejlíp koupit na éšopu pro tu možnost vrácení a né kuli jistotě nula vadnejch pixelů v ňákym obchoďáku...

Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: LCD 27" 2K nebo 4K?

Příspěvekod Blitzkrieg » 07 dub 2019 19:54

Přesně tak, je to velmi individuální.
Já mám v jistém smyslu předchůdce tohoto monitoru (již zmíněný Philips 276E8FJAB) s QHD rozlišením. A zatímco já jsem z širokého gamutu barev nadšen a s radostí monitor používám i pro editaci fotek (osobní účely), tak několika přátelům, kteří měli možnost si monitor blíže vyzkoušet, zcela nevyhovoval - barvy jim připadaly příliš přesaturované a měli s tím nepřekonatelný problém při běžném používání.

Každopádně, pořizovat elektroniku jinak než přes e-shop je vzhledem k 14-denní lhůtě pro vrácení naprostý nesmysl. A u monitorů (respektive zařízení, kde je obrazová kvalita důležitá) to platí dvojnásob - nejen, že nemáš šanci monitor pořádně vyzkoušet jinak než po koupi doma (recenze ti zdaleka ne vše zodpoví a vyzkoušení v obchodě je vzhledem ke světlu v prodejně a limitovanému času ti také nic moc nepoví), ale také tě dokáže pěkně naštvat, když dáš za monitor X tisíc a natrefíš na kus s mrtvým pixelem... ;-)

Ještě tě upozorním na něco, na co v recenzích s největší pravděpodobností nenarazíš - minimální jas. Jestli mě něco u Philips 276E8FJAB štve, tak je to právě toto. Oproti mému předchozí monitoru tenhle Philips mnohem více "září" i při nejnižším nastavení, takže je v noci nevyhnutelné značně snížit kontrast a aktivovat lowblue light mode / nastavit barvy do teplejšího nádechu - tím samozřejmě značně degraduješ obraz, ale jinak se ti vypálí oči... :lol: (samozřejmě i toto může být dost individuální, ale v tomto případě se všichni, kterým jsem tento neduh prezentoval, shodli na tom, že to svítí jak "kráva" a bolí je z toho oči :-)
A proč o tom píšu? U kýženého Philips 276E8VJSB je to zcela stejné - nebo mi to alespoň tak připadalo, když jsem jej cca půl hodiny zkoumal u známého. Samozřejmě, pokud jsi zvyklý pracovat jen ve dne nebo ti nevadí rozsvícená lampička vedle monitoru, tak tě to moc zajímat nemusí, jinak je to ale celkem patálie...
(pro zajímavost, já jsem toto vyřešil koupí Philips Hue Play light, které jsem přidělal na záda monitoru)

DavidM12
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: březen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: LCD 27" 2K nebo 4K?

Příspěvekod DavidM12 » 08 dub 2019 08:32

V recenzi píšou že minimální jas je vysoký.Což by mohl být problém protože bude používán i při hraní k večeru a více méně za šera či tmy.Lampičku asi nepoužívá ( má podsvícenou klávesnici atd)
Tedy otázka zůstává.
Alternativa k Philipsu?
Díky.
Pořád platí že se na něj podívám v Alze v Holešovicích,nemáte někdo radu zda je v Praze dostupný i jinde.Třeba ve velkých obchodních centrech Zličín či Černý Most?

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: LCD 27" 2K nebo 4K?

Příspěvekod Michael850 » 08 dub 2019 09:40

Tak ono vždy bys měl mít správně místnost alespoň minimálně osvětlenou, čumění do rozsvíceného monitoru v úplné tmě třeba v noci samo o sobě očím moc neprospívá a po nějaké době začínají bolet/cítíš únavu, ale asi jak u koho, u sebe sama jsem nikdy nic takového nepozoroval...
Přesná alternativa k Philipsu - obávám se, že zrovna tady k tomuto asi žádná :lol:. Doteď tu tak nějak kraloval Samsung C, tady toto teď tak trochu čeří vodu a nabízí to zas něco trochu jiného, aspoň nějaká konkurence, ale hráče to asi moc neuchvátí.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

DavidM12
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: březen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: LCD 27" 2K nebo 4K?

Příspěvekod DavidM12 » 08 dub 2019 20:27

Samsung C jsou ale od 32" a větší ne? Nebo blbě hledám? :)
Ale ten Philips má super poměr cena/výkon o tom žádná.


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 hostů