Beyerdynamic DT 990 PRO

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

GhostCZ
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 787
Registrován: listopad 13
Bydliště: Humpolec
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Beyerdynamic DT 990 PRO

Příspěvekod GhostCZ » 14 dub 2019 03:58

Ahoj, chtěl bych jsem se zeptat mám v plánu kupovat sluchátka Beyerdynamic DT 990 PRO a doma mám DAC Schiit Audio Fulla 2 a zajímalo by mě jestli bude dostačující tento DAC pro tyto sluchátka předem děkuji za odpověď.
Chybama se člověk učí.

Reklama
fortys
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: listopad 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Beyerdynamic DT 990 PRO

Příspěvekod fortys » 14 dub 2019 12:08

Urči je utáhne jestli se ptáš na tohle, ale to utáhne i moje integrovaná zvukovka od asusu. Jestli se ptáš na to jestli je to nejvhodnější DAC pro ty Beyery resp. jestli poznáš rozdíl pokud by si k těm sluchátkům pořídil i lepší Dac tak to si na špatném fóru.

GhostCZ
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 787
Registrován: listopad 13
Bydliště: Humpolec
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Beyerdynamic DT 990 PRO

Příspěvekod GhostCZ » 14 dub 2019 17:23

Právě že nechci zbytečně utrácet peníze za jiný DAC tak jsem se radši zeptal aby nebyl nějaký větší problém ve funkčnosti sluchátek. Protože v tomhle jsem úplný amatér.
Chybama se člověk učí.

Uživatelský avatar
Skeleton
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 743
Registrován: říjen 12
Bydliště: Kutná Hora
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Beyerdynamic DT 990 PRO

Příspěvekod Skeleton » 14 dub 2019 19:06

Jaké máš momentálně/ jsi měl sluchátka živená tímto DAC převodíkem? Jaké bude určení? Studio nebo jen domácí poslech? Jaký máš cenový strop?

Podle specifikace DAC Schiit Audio Fulla 2 výrobce deklaruje následující peak to peak výkon na kanál při dané impedanci:
16 ohmů: 550mW RMS na kanál
32 ohmů: 360mW RMS na kanál
50 ohmů: 230mW RMS na kanál
300 ohmů: 40mW RMS na kanál

Pak Beyerdynamic DT 990 PRO má parametry následující:
impedance 250 Ohm
výkon až 100mW
citlivost 96 dB

Z toho plynou dvě věci. Když se koukneš na maximální deklarovaný výkon DAC a vypočítáš si přibližný maximální výkon ku impedanci sluchátek (tzn vychází to na 48mW při 250 Ohm na jeden kanál tzn na oba kanály je to cca 96 mW při 250 Ohm), tak z toho jasně plyne, že výkon DAC je menší než sluchátka dokážou využít, ale je na druhou stranu dostačující, protože sluchátka mají relativně vysokou citlivost 96 dB. Stručně řečeno, výkon na to máš, ale být tebou s hlasitostí na max bych to nepřeháněl a držel bych se někde max 75% a to už bude stejně pro uši hukot. Zvuk by měly sluchátka mít skvělý, osobně doporučuji značky Audio-Technica, Sennheiser, Beyerdynamic.
► Zobrazit spoiler

GhostCZ
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 787
Registrován: listopad 13
Bydliště: Humpolec
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Beyerdynamic DT 990 PRO

Příspěvekod GhostCZ » 14 dub 2019 19:21

Do sluchátek bych chtěl dát max 4k s tím že je budu používat pro hraní her, sledování filmů a poslouchání hudby ze spotify dále bylo by super kdyby byli pohodlný protože sluchátka mívám na hlavě často. Teď mám tyto sluchátka https://www.alza.cz/audio-technica-ath- ... 071861.htm mám je teda už 3 roky a říkám si že je čas je vyměnit, měnil jsem u nich naušníky protože mi ty kožený co na nich byli původně nevyhovovali.
Chybama se člověk učí.

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Beyerdynamic DT 990 PRO

Příspěvekod xbs » 14 dub 2019 19:50

záleží taky jak kvalitní máš nahrávky a jak máš citlivý uši - s mp3 @ 320 nebo necitlivym sluchem je samozřejmě zbytečný do teho sypat love...

Uživatelský avatar
Skeleton
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 743
Registrován: říjen 12
Bydliště: Kutná Hora
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Beyerdynamic DT 990 PRO

Příspěvekod Skeleton » 14 dub 2019 20:02

Mám ty samé Audio-technica ATH-AVC500 také něco málo přes 3 roky. V budoucnu už bych do plastové konstrukce nešel. Beyerdynamic DT 990 PRO jsou špička, ale přesto bych ještě doporučil tyto https://www.svetsluchatek.cz/sluchatka/akg-k-702/ zatím mají nejlepší zvuk co jsem kdy slyšel. Mají vyrovnaná všechna pásma, tzn není to přebasované ani není slyšet přebytek výšek. Ne, že by spodní a dolní pásmo chybělo, ale tyhle sluchátka platí za nejvíc vyrovnaná sluchátka na trhu. K tvému DAC/sluchátkovému zesilovači budou mít velkou rezervu co se týče výkonu/impedance. Nakonec je stejně nejlepší si sluchátka poslechnout, každý máme svoje "hifi", někdo rád vdolky jiný holky a tady to platí dvojnásob.

Souhlasím s xbs... aby byl kvalitní výstup do sluchátek, musíš mít i kvalitní nahrávky, jinak moc rozdíl nepocítíš, bude tam, ale nevyužiješ potenciál na 100%.

Dodatečně přidáno po 18 minutách 50 vteřinách:
https://www.youtube.com/watch?v=1ro9j7vGBEQ tady je kdyžtak takové menší srovnání, doporučuju si na to vzít sluchátka...
► Zobrazit spoiler

fortys
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: listopad 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Beyerdynamic DT 990 PRO

Příspěvekod fortys » 15 dub 2019 00:25

Nakonec je stejně nejlepší si sluchátka poslechnout, každý máme svoje "hifi", někdo rád vdolky jiný holky a tady to platí dvojnásob.

100% souhlas.

GhostCZ
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 787
Registrován: listopad 13
Bydliště: Humpolec
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Beyerdynamic DT 990 PRO

Příspěvekod GhostCZ » 15 dub 2019 02:32

Nejspíše vezmu ty Beyerdynamic DT 990 PRO 250 Ohm už na ně koukám dlouho a zase bych jsem se u tohohle zasekl, kamarád má Beyerdynamic DT 770 PRO 250 Ohm a chválí si je. A já jsem strávil už hromadu času u recenzí že jsem se do toho už tak moc zamotal, ale děkuji všem co jste mi k tomu všechno napsali.
Chybama se člověk učí.

eloJoe
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: duben 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Beyerdynamic DT 990 PRO

Příspěvekod eloJoe » 03 dub 2020 21:39

Dobrý deň, chcem sa opýtať aká zvuková karta je vhodná ku kúpe týchto sluchadiel. Ďakuem.

Uživatelský avatar
Skeleton
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 743
Registrován: říjen 12
Bydliště: Kutná Hora
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Beyerdynamic DT 990 PRO

Příspěvekod Skeleton » 03 dub 2020 22:32

Zvukova karta žádná, protože sluchátka neutáhne. Jedině koupit sluchatkový zesilovač. Pro svůj dotaz si založ vlastní téma.
► Zobrazit spoiler


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů