PC pro architekta do 25k

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC pro architekta do 25k

Příspěvekod Azmir » 11 črc 2019 09:06

Tam je negativní komentář jenom jeden, za 4 roky prodeje... Jednu recenzi od náhodného člověka na eshopu, bych nebral asi jako bernou minci, proč nekoupit daný produkt. Pokud i tak by životnost byla vaše největší výtka, 2 roky záruku má a když se mu to podělá po ní, furt má na dva roky lepší větráky a ještě ted ušetří.
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

Reklama
Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC pro architekta do 25k

Příspěvekod xbs » 11 črc 2019 13:43

eště sem zapomněl chladič nato 970 Pro...

https://www.czc.cz/axagon-clr-m2-hlinik ... 53/produkt

Donald64
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2435
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC pro architekta do 25k

Příspěvekod Donald64 » 11 črc 2019 20:00

Jo no vidíš to, chladič na SSD je zde skutečně třeba. Nevím, zda ten tebou doporučený dokáže vytvořit dostatečný přítlak, snad ano. Já mám třeba rád klasický Gelid s gumičkami, anebo EK Water Blocks se mi také nezdá špatný.

Azmir píše:U čeho se chceš u větráku řídit, než tím, jaké hodnoty jsou u něj napsané? A nechce se mi věřit, že by větrák za skoro 4 kila měl horší ložiska a všechny vlastnosti, než ten za 169 Kč.

Jednu recenzi od náhodného člověka na eshopu, bych nebral asi jako bernou minci, proč nekoupit daný produkt. Pokud i tak by životnost byla vaše největší výtka, 2 roky záruku má a když se mu to podělá po ní, furt má na dva roky lepší větráky a ještě ted ušetří.


Azmire, kdy už konečně pochopíš, že je spousta informací, které z internetu nezískáš? Na nějaké testování ventilátorů se vykašli, já vycházím částečně ze svých, ale především ze zkušeností lidí, kteří staví doopravdy neslyšitelné sestavy a jakmile v pc vydává nějaké ložisko i jen drobnou šelest, tak je po výsledku. Tohle ti prostě žádný recenzent neotestuje, na tohle potřebuješ praxi a trénovaný sluch. Ale věř si čemu chceš, já ti nic dokazovat nemusím.

AC Silent jsou nejlevnější tiché ventilátory s kvalitními ložisky. Fractaly jsou prostě horší a jejich ložiska začínají být slyšet klidně už po čtvrt roce (kus od kusu) a to nevyreklamuješ, ventilátor je funkční a žádný velký hluk nedělá, takže co bys na tom reklamoval?

Petr ti zde vloží důkaz v podobě negativní recenze a ty ji stejně nebereš ani trochu vážně. Spousta lidí se k produktu nevyjadřuje a další spousta nepozná kvalitní ventilátor od nejlevnějšího šmejdu, jak by také mohli, když mají v pc třeba boxované chladiče, hlučné zdroje a grafiky, tam se nějaká šelest ani nepozná.

Nactua je úplně jiný svět a recenzent, co je ohodnotí jako vyrovnané s Fractalama asi nemá uši, nojo DDworld jako relevantní zdroj, to už je lepší se řídit uživatelskými recenzemi na CZC...

Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC pro architekta do 25k

Příspěvekod Azmir » 11 črc 2019 22:53

https://www.amazon.com/Fractal-Design-D ... B00VYEI1KC 131 recenzí na amazonu z toho jednomu člověku "chrastí" a jeden by vzal spíše noctuy, zbytek pozitivní recenze na tichost, spolehlivost, dobrou funkci. Nejvíc si tam lidi stěžujou že "nedostali šroubky". Jestli jednu negativní recenzi na czc za 4 roky prodeje mám brát jako gro, to snad nechceš myslet vážně. Už vidím jak ti tu hodím jednu recenzi z random eshopu na jakýkoliv produkt jako fakt a ty to tak budeš brát, prober se.
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC pro architekta do 25k

Příspěvekod Fox_25 » 12 črc 2019 01:10

Azmir
Koukni se na DDworld na poslední recenzi USB zvukovky s int. zesilovačem od Creative, je ve stylu, zapli jsme to, hraje to, je to cajk. No a za tenhle "výkon" ten bazmek za 8 tisíc dostal ocenění, nenamáhali se udělat ani blbý loopback, šak na co. Stejně tak ten test ventilátorů, jak tam někdo napsal, reklama na 4 strany a DD mu odpověděl že neví co na tom ještě testovat.
Koukni níže, takhle by měl vypadat test ventilátorů.
https://pc.zoznam.sk/ako-sa-bude-darit- ... ntilatorov

Z tohoto úhlu pohledu mi přijde relevantnější i ta negativní recenze na CZC. Bohužel jak píše Donald, spoustu informací nevyčteš na internetu.

Donald64
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2435
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC pro architekta do 25k

Příspěvekod Donald64 » 12 črc 2019 07:24

Hochu ty máš fakt dost :D Ta recenze na czc je jak vidno psaná člověkem, co řeší tichost, ví, co znamená vychozelé ložisko a stalo se mu to u 3 kusů - to pro tebe jako fakt nic neznamená? Neříkám, že to máš brát naprosto vážně a vybírat produkty dle recenzí na czc, každopádně je to určitý důvod, přistupovat k těm Fractalům opatrně a s určitou skepsí k jejich kvalitě provedení. Mimo to jsem na ně napsal svůj názor poměrně jasně a spousta uživatelů zde ti můj názor potvrdí. Jestli se chceš řídit kladnými recenzemi na Amazonu a jako svatý grál odkazovat na DDWorld, tak to potěš koště. Fox to vystihl úplně přesně, tento web nelze brát seriózně, je zajímavé, že jim vždy vycházejí AMD produkty jako naprosto jednoznačná koupě a když jsem vybíral sluchátka a četl u nich recenze, tak jsem se jejich způsobu testování a závěrům musel smát. Tam vychází dobře každý produkt, za jehož kladnou recenzi dostanou finanční odměnu...

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53530
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC pro architekta do 25k

Příspěvekod petr22 » 12 črc 2019 07:31

To se tu skutecne hadame kvuli vetrackum ?

Ja bych nechal na tazateli zda chce kvalitnejsi vetracky hned nebo pocka, jestli
mu opotrebene lozisko od tech co dava vyrobce skrine bude casem vadit. Vymenit
vetracky je prece jednoducha zalezitost, ja osobne bych tam dal kvalitnejsi ihned.

skornok
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: červenec 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC pro architekta do 25k

Příspěvekod skornok » 12 črc 2019 11:09

Vezmu 4 x Arctic Fan F14 Silent, 300Kč navíc na 30k počítačí už mě nespasí. Díky všem za rady.


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 21 hostů