Zlepšení PC

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Dzejar
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zlepšení PC

Příspěvekod Dzejar » 03 zář 2019 11:49

A opět, jak jsem předpokládal, ta stará ohraná písnička o tom, jak je ve všech testech tak strašně nespravedlivě AMD znevýhodněno a jak jsou všichni recenzenti uplaceni tím zlým a škaredým Intelem/Nvidií. S příchodem Ryzenu a nových AMD grafik bych to viděl spíše naopak. To se všemožně čarovalo s grafy a daty, jen aby z toho Ryzen vyšel vítězně, že? Nejlépe tam přidat Ashes a Hitmana.. A i kdyby se nechali výrobci uplatit, tak co? Raději si koupím produkt o kterém vím, že ho budu bez problému užívat několik let a hned,než čekat na to, že AMD někomu pořádně nasype do kapsy aby hra konečně pořádně běžela na jejich hardwaru. Ideálně se modlit a pálit u toho františka aby se konečně povedly ty slibované killer ovladače..
Netvrdím, že AMD dělá špatné produkty. Naopak. Vždyť papírově jsou jejich grafiky kolikrát daleko silnější, jak obdoba u Nvidie, ale koho to ve finále zajímá, když člověk řeší takové jobovky s wattmanem a downgrade ovladačů, jen aby našel nějaké funkční a výkon pořád nikde?
Jak jsem psal, měl jsem možnost porovnat v praxi obě varianty a s Intelem + Nvidia jsem neměl nikdy problém. A pokud jde o výkon, stačí se podívat na PCtuning forum, kde jeden z uživatelů a vlastník 3700x ukazoval bench v porovnání se stařičkou 6700k.
A není třeba být osobní Turione.

Reklama
Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zlepšení PC

Příspěvekod Michael850 » 03 zář 2019 11:52

Tož s tím PCT se to provalilo dřív, než jsem čekal...
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zlepšení PC

Příspěvekod Turion » 03 zář 2019 11:58

gogo1963 píše:nic ve zlém, já jen že pointa je jinde ... AMD mohlo klidně tu chvíli počkat do uvedení krásných kousků od partnerů ...

Poita je, že ty vůbec nevíš, jaký v tom byl úmysl. Není problém tam dát jakýkoliv lepší chladič. Problém je akorát, že AMD neřeklo skutečný důvod, jestli to byla dohoda s druhovýrobci apod. co je nutilo dát na to turbínu.

Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zlepšení PC

Příspěvekod gogo1963 » 03 zář 2019 12:03

můžeme se jen dohadovat
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zlepšení PC

Příspěvekod xbs » 03 zář 2019 12:11

Dzejar: osobně nestranim nikomu a beru produkty kerý mě vyhovujou, ale ohánět se testem ňákýho neznámýho "random júzra" jako stoprocentní vypovídající hodnotou, tak to fakt nejni moc objektivní...

vono to stranění je stejně věčinou na škodu člověku samotnýmu: tak třeba něgdo může mít rád Subaru (a snad by za tuhle značku i dejchal), že dělá jedny z nejvymakanějších pohonů všech kol, no ale co gdyž začnou najednou dělat ty připojitelný srajdy typu Haldex? přece si nekoupim něco co my nevyhovuje jen kuli značce - prostě kašlat na značky a brát co je momentálně pro mý potřeby nejvhodnější v daný cenový relaci...

Dzejar
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zlepšení PC

Příspěvekod Dzejar » 03 zář 2019 12:12

To se dalo čekat, že Michal bude reagovat pouze na PC tuning. Nečtu ani DD ani Tuning. Oba weby jsou vyhraněné svým směrem a naopak jsem v době vydání nových Ryzenu byl jeden z mála, který na PC tuningu kritizoval, že nebyli, ani týden od vydání Ryzenu, schopni zveřejnit nějaké informace.. Na oba weby jsem v té době šel, protože jsem nový Ryzen chtěl koupit a hledal jsem všechny dostupné informace. To jen tak pro vysvětlení.

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zlepšení PC

Příspěvekod Turion » 03 zář 2019 12:49

Dzejar píše: A pokud jde o výkon, stačí se podívat na PCtuning forum, kde jeden z uživatelů a vlastník 3700x ukazoval bench v porovnání se stařičkou 6700k.

Tak pro zajímavost, jsem si jedno porovnání pustil a tam kde záleží na výkonu CPU a ne na kvalitě kódu hry je ryzen 2x výkonnější, než ta 6.gen. Takže nevím co jsi tím chtěl říct. Leda, že má ryzen fakt brutální výkon oproti té staré předražené mršině:).
https://youtu.be/Y8O4T_lBHC0?t=24

Dzejar
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zlepšení PC

Příspěvekod Dzejar » 03 zář 2019 13:05

Tak se podívej i na zbytek. Mám pocit, že se to tady někde řešilo v jiném topicu, ale toto je mlácení prázdné slámy. Ty a pár lidí zde, má svého jasného rudého favorita :)
Jako kdyby některý z tech kolosů zajímal jednotlivec, jako seš ty nebo já :D

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zlepšení PC

Příspěvekod Turion » 03 zář 2019 13:11

Jakej zbytek? Hry nebo co? Hra netestuje výkon CPU to už snad pochopil každý. Psal jsi, že uživatel ukazoval bench a ne hru. Bench na výkon CPU využívá celý CPU, takže pokud chceš mluvit o výkonu v nějaké hře, tak to musíš napsat.

Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zlepšení PC

Příspěvekod gogo1963 » 03 zář 2019 13:23

Turione, opravdu srovnáváš 16 vlákno s 8 vláknem? :D tomu se říká objektivita par exellence
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zlepšení PC

Příspěvekod Turion » 03 zář 2019 13:31

Gogo sleduješ vůbec to vlákno, abys věděl na co reaguju?

Dzejar
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zlepšení PC

Příspěvekod Dzejar » 03 zář 2019 13:34

Samozřejmě jsem myslel herní testy. Já nějaké pseudo benchmarky nehraju. Možná jsem se špatně vyjádřil, ale myslím si, že moc dobře chápeš a víš o čem je řeč. Mluvil jsem o tomto
https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=92&t=275991
Kdo to vlákno aspoň trochu sledoval, tak ví, že nejde o nějaký zaujatý názor a test Intel fanatika. To vlákno i ty testy byly zajimavý právě z toho důvodu, že on sám vlastnil i7 6700k a dost tam AMD propíral a nakonec si ten Ryzen koupil.
Naposledy upravil(a) Dzejar dne 03 zář 2019 13:36, celkem upraveno 1 x.


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot], Myerina a 11 hostů