Zlepšení PC

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zlepšení PC

Příspěvekod gogo1963 » 03 zář 2019 13:35

śleduji, vytrháváš z kontextu to, co se ti hodí a to takovým tím zvláštním způsobem ... benchmarky testují výkon procesoru, ale i ve hrách, ne jen v aplikacích ...
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

Reklama
Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zlepšení PC

Příspěvekod dom324 » 03 zář 2019 13:43

Ten test toho uživatele na PCT mezi 3700X a 6700K - jak psal xbs, ohánět se testy "random usera" taky není zrovna objektivní...

Netvrdím, že ty výsledky zfixloval, ale pochybuju že si dal práci s tím udělat každý test 3x a výslednou hodnotu v grafu buď udělat průměrem nebo mediánem a podobné drobnosti.

Osobně beru benchmarky jen z HW Unboxed nebo Gamers Nexus. Občas od nějakých jiných velkých recenzentů.

Dzejar
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zlepšení PC

Příspěvekod Dzejar » 03 zář 2019 13:54

Ano, to je pravda. Je to pořád jen random člověk a je možný, že ty testy nemají až takovou váhu a přesně to stejné se dá říci o random videu někde z Youtube od nějakýho pakistánce, který doma rádoby testuje procesory.
Proto jsem od začátku psal, že nemám nic proti AMD a nefandím nikomu. Naopak, po releasu Ryzenu jsem měl odložené peníze na upgrade na 3900x/3800x, ale výsledky mi nepřišly natolik úžasný, že jsem zůstal u staré klasiky, kde mám opravdu 100% jistou, že mohu počítat s určitými framy. U grafik tam nebylo žádné rozhodování. Tam AMD nemělo v highendu vůbec nic a teď jen maximálně nějaký blower paskvil. Až přijdou nerefence, tak budeme s cenou opět někde o 2-3 tisíce výše a jejich ovladačům už prostě nevěřím.

Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zlepšení PC

Příspěvekod gogo1963 » 03 zář 2019 13:54

však to je v pořádku, nikdo nikomu nenutí tyto "testy" jako předlohu ke koupi hardwéru ...já to bral spíše jako nadsázku, tvrdší jádro nadsázku nezná, všechno bere osobně ...
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

Dzejar
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zlepšení PC

Příspěvekod Dzejar » 03 zář 2019 14:18

JoJo :) To bylo myšleno na to, jak náhodně vyhrabal jakýsi test Turion, přestože moc dobře věděl, které testy jsem zmiňoval. Samozřejmě ty, které mu moc nehrají do karet. Nejsou dost červené, asi..

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zlepšení PC

Příspěvekod Turion » 03 zář 2019 14:37

Já jsem žádný test nehrabal, ale vzal jsem první co mi gůgl nabídl. Vůbec jsem nevěděl které testy jsi měl na mysli, jelikož to fórum nesleduju. Když něčím argumentuješ, tak dej hned odkaz, aby to mělo relevanci na ověření.
Zen 2 je prostě mnohem výkonnější a cenově výhodnější, (i bezpečnější), než intel a to i ve hrách, které výkon umí využít. Tím, že vybereš hry, které ZEN2 výkon neumí využít, tak tím dokážeš maximálně to, že ta hra je zastaralá a zaplacená konkurencí, případně programátor neumí nic jiného, než programovat pro intel/nvidia, protože to dlouho dělal a neumí to jinak, když se na trhu objeví alternativní lepší produkt, tak se neumí přizpůsobit. Naštěstí jsou hry, kde je výkon ZEN2 zohledněn lépe, takže je vidět, že to jde, když se chce a nelze říkat, že je intel lepší na hry univerzálně.

Dzejar
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zlepšení PC

Příspěvekod Dzejar » 03 zář 2019 15:27

No vidíš, že si ve finále až tak neprotiřečíme. Já si o spoustě věcí myslím to stejný. Jen mi vadí, že se tady říká jen A ale B už se neřekne. Třeba v situaci, kdy se mluví o hraní, kde Intel nemusí být za každou cenu vždy lepší na hry. To je pravda, ale už se nemluví o tom, že na high refresh gaming je Intel daleko lepší volba. Další věc je, že ne úplně každej kupuje budget PC aby tam za každou cenu musel dát nejlepší poměr cena/výkon díl. Někdo si za procenta výkonu klidně připlatí. To, že se firmy nechají uplatit, kde to tak dnes nefunguje? Já se jim vůbec nedivím. Všichni chodíme do práce vydělávat peníze.. A na druhou stranu, vždyť Intel byl tak dlouho dominantní ve hrách, že by byl zázrak, kdyby ty hry na nich neběžely líp. To se totiž pořád vykládalo už několik let zpět, jaká to nepřišla revoluce s DX12 a Vulcanem a jak budou všude AMD grafiky dominantní až se to naučí využívat ve hrách a to byl samej Doom, Ashes a Hitman. No a pořád se nic moc nestalo a to uběhly tři roky. A teď se to začíná přetřásat znovu akorát je to trochu jiná písnička a ta se jmenuje next gen konzole a jejich více vláken...

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zlepšení PC

Příspěvekod Turion » 03 zář 2019 16:34

Dzejar píše: Jen mi vadí, že se tady říká jen A ale B už se neřekne. Třeba v situaci, kdy se mluví o hraní, kde Intel nemusí být za každou cenu vždy lepší na hry. To je pravda, ale už se nemluví o tom, že na high refresh gaming je Intel daleko lepší volba.

Není daleko lepší na high refresh. Opakuju, že to je věc programátorů hry od koho se nechají sponzorovat a upraví kód pro něj.
RECENZE AMD Ryzen 9 3900X – dvanáct jader na AM4 .png


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů