19 LCD monitor prosím o radu

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
newwes
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 991
Registrován: červenec 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod newwes » 29 lis 2007 00:01

K tomu Aceru: nemám dobré zkušenosti s reklamací této značky. Sice byla vyřízena za 25 dní, ale závada neodstraněna / prý se při zkoušce neprojevila/. Teď bych šel do LG

Reklama
Uživatelský avatar
foxy_whiteFox
Level 3
Level 3
Příspěvky: 445
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Olomoucký kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod foxy_whiteFox » 29 lis 2007 00:57

Volba mezi Acerem a LG je jasná: LG! ... je prý o řád lepší.

razu9
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: říjen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

autor razu9

Příspěvekod razu9 » 29 lis 2007 02:39

Já sem autor dotazu tak abych to shrnul....


lcd
+ spotřeba oproti crt,vahá,skladnost,atd...
+19 wide lcd

+ :wink: cena oproti parametrálně identických 5:4(4:3) :D

+ :wink: rozlišení asi se ted pozastavujete proč rozlišení ,ale když to vezmu prakticky tak 19 wide má menší rozlišení 1440 x 900 nežli klasické 5:4 1280x1024 když si to spočítate tak je to jasné . oproti nabízením 20,22wide ,které mají 1680 x 1050 toto rozlišení současné hry nenabízejí tak bych se bál o korektní zobrazování.. a ono i kdyby umožnovali tak je to stejně pro hardcore gamer pc a moc lidi nemá zbytečný 15000kč na graf.kartu....možná že Bioshock by dal i takový katrě dost zabrat .... :D

+ :wink: je take fyziologická ulevá očím,která vychází z vývoje člověka,který musel vidět hlavně kolem sebe 180stupnů ,:)nevím co by v takové době kamenné mohlo lidskou rasu ohrožovat z výšky nejsme na tom jako hlodavci kteří jsou pochoutkou dravců. :D

+ :wink: jsou multimedia tedy když se trefíte alespon do filmu v tom správném formátu...Osobně mě vadí jakej je v tom bordel ,kvůli filmum jsem zahodil klasickou tv a koupil 16:9 32lcd tv a ty filmový šmoulové nedělaj teda všechno 16:9 ,ale jak sem jim to v tom jejich bohemskym mozečku libí...takže se stáva ,že i na 16:9 mám černé pruhy...a ještě horší je to přes satelit digi-tv tam super nova 16:9 je s pruhama ...když dám letherbox tak je to OK ale kvalita obrazu jde dolu.

+ :wink: bych viděl pomyslnou prostorovost při práci ve win nebo v hrách.



A ted ty mínusy

- :roll: jsou právě formáty a korektní zobrazování určitých programu atd...

- :roll: starší hry,ktere nepodporuji wide ,viděl jsme recenzi na nejaký wide 19 monitor kde ukazovali battlefiled 4:3 jak to vypadá wide ,ten obrázek byl hodně divný ,řekli bych že i učelově , protože sem neodolal a pustil sem si par her v l16:9 lcd tv 32 a žádná starší hra tam nevypadal takhle extremě rozplácle ... -.
Ruku na srdce ,kdo hraje starý hry,....já sem hrál akorát mafii asi tříkrát a tim to končí....

- :roll: možná subjektivní a to že je 19 wide uzká...Myslím si že je to hodně subjektivní názor já mám ted 17 crt a jestli si koupim ten lg 19 wide tak mi to určitě nepříde uzký....jiná věc by byla kdybych mě l vedle postavenou klasickou 19.

- :roll: je jako u všech levnější lcd monitoru technologie TN sice se vyrobci snaží vylepšit tuto limitovanou technologii ,ale na druhoustranu kdo má na profi lcd za 60000kč :)

8) Celkově bych řekl a je to jen můj názor že 19wide monitor je velice dobrá a optimální volba pokud přecházíte např jako já 17crt nebo menší...Pokud již máte doma 21a víc crt já tomu říkam orbitální stanice. :P ...tak by koupě 19wide byl tvrdý pád .Nezbyde vám koupit si nejakýho bagouna + komp na úrovni v případě progameru.


:oops: Ještě bych doplnil moje sestava je Amd64 3200+ ,MSI NFORCE4ULTRA ,1gb ram ,ati x800xl 256mb ,tak jestli si chci zahral relativně dobře novější hry tak je ta 19wide asi nejlepší ....Jako chápu lidi ,kteří jsou zvyklí na velký monitory,že 19 je pro ně málá ,ale tohle se objěvuje všude kup si 20 a pak tak si kup rovnou 22 ....tyhle argumenty mi příjdou velice subjektivní přece sedim u pc tak cca 60cm tak nepotřebuju mít doma tenisovej kurt .ale to je jen a jen muj názor....tohle samý je u lcd tv 32 je prej málá lepší 40 atd...tak jako možná jo ,ale muj obyvák není hala a dívám se na tv ze 2 metru...

Ještě bych upozornil na parametry lcd panelu ,myslím si že čím niží odezva tím lepé , kontrast co nejvíc .atd.. (nikdo neví jak a kde bude monitor v budocnu používat). Ale zas bych to nebral vážně protože vyrobci jsou kouzelníci :lol: a raději bych hledal recenze nebo kamaráda co už ho má nebo navštivte nejaké elektro... :mad: ale pozor v elektře mají např lcd tv pěkně pustěni přes blueray přehrávač nejakou demo nahrávku v hd , takže až to donesete domu tak se neleknete obrazu :shock:

Děkuji vám za čas strávený nad tím to článkem a teším se na reakce :bigups:
PS : řekl bych že sem toho konkretně o 19wide napsal víc jak je na celý foru,a to sem se já puvodě ptal na radu :evil:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Prosím o PROFESIONÁLNÍ radu - nastavení Biosu !
    od Jarda_For » 26 úno 2024 19:10 » v Taktování a další úpravy PC
    3
    938
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    27 úno 2024 18:35
  • Prosím o radu se stavbou nového herního PC
    od Martinusy » 09 úno 2024 13:28 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    10
    764
    od Vlada47 Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 16:28
  • Synology NAS přechod na nové PC*-prosím o radu!!
    od Ketty02 » 07 dub 2024 18:01 » v Sítě - hardware
    4
    376
    od Ketty02 Zobrazit poslední příspěvek
    07 dub 2024 18:34
  • Problémy s novým PC zakoupeným přes Alza - potřebuji radu Příloha(y)
    od Rhadley » 09 bře 2024 19:15 » v Windows 11, 10, 8...
    9
    943
    od BL!zZard Zobrazit poslední příspěvek
    10 bře 2024 18:56
  • 5K UHD monitor
    od ajr » 30 led 2024 07:36 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    464
    od ajr Zobrazit poslední příspěvek
    30 led 2024 07:36

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů