Levný notebook pro holku

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Fanous18
Level 1
Level 1
Příspěvky: 59
Registrován: říjen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Levný notebook pro holku

Příspěvekod Fanous18 » 10 lis 2019 13:16

Zdravím, Vánoce klepou na dveře a holka si přeje notebook. Jejími požadavky jsou velký displej - tj. úhlopříčka alespoň 15" a aby nebyl černý. V nejhorším případě stříbrno-černý, ideálně nějaký barevný (červený, fialový). Je v 7 třídě, takže účelem je vlastně jen zábava (internet, videa, flash hry)... Jelikož tak notebook nebude moc sloužit k praktickým účelům, můj požadavek je co nejnižší cena. Idelalně v poměru cena/výkon. Co jsem se tak předběžně podíval, zatím by mohl vyhovovat třeba tento: https://notebooky.heureka.cz/asus-x541s ... e/#section
Co říkate? Případně díky za další návrhy.

Reklama
Newedy
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 137
Registrován: červen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Levný notebook pro holku

Příspěvekod Newedy » 10 lis 2019 13:34

ten kovošrot za 3 měsíce vyhodí. zkusil bych nějakej Acer aspire 5, vivobooky nebo Hp probooky +- do 12k by mohlo stačit.

Dodatečně přidáno po 16 vteřinách:
a ideapady.

Uživatelský avatar
Grander
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1888
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Levný notebook pro holku

Příspěvekod Grander » 10 lis 2019 13:46

Ten Asus je absolutně nepoužitelný, nechápu, že to ještě dneska někdo prodává (a kupuje). Notebook má dneska mít SSD, rozhodně NE Atom processor... Tohle je v podstatě kalkulačka s barevným displejem, až na to, že by asi nikdo nechtěl kalkulačku, která bude nabíhat 5-10 minut.
Za tuhle cenu je jediným rozumným řešením koupit repasovaný notebook, který bude mít i kvalitní konstrukci. Parametrově je důležitý, aby měl aspoň 240 GB SSD, takže pokud bude mít třeba HDD, tak přikoupit i SSD k tomu. Dále se hodí 4 GB RAM (což je dnes naprosté minimum, ale pro dané účely by mohlo stačit) a i3-i5 processor, připadně IPS displej.

Podívej se třeba sem: https://www.gigacomputer.cz/repasovane-notebooky/

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53590
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Levný notebook pro holku

Příspěvekod petr22 » 10 lis 2019 14:09

Co nejnizsi cena ? Repas Lenovo T440/T450/T460.

To by me zajimalo, co ti chudaci museli provest, ze jim hrozi ze dostanou "notebook" za pouhopouhych
7 tisic Kc, coz je asi tak tretina castky na ktere zacinaji aspon trochu kvalitni notebooky.

Fanous18
Level 1
Level 1
Příspěvky: 59
Registrován: říjen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Levný notebook pro holku

Příspěvekod Fanous18 » 10 lis 2019 14:17

Ty repasy Lenova mají sice zajímavou HW konfiguraci, ale já vám holt musím zdůraznit, že jde o notebook pro holku se kterou začíná mlátit puberta, a pokud jí pod stromek dám nějaký ČERNÝ T450, který vzhledově vypadá na kousek starý 20 let, tak věřte, že jí tím fakt potěším míň než plasťákem za sedmičku. A 12 tisíc za notebook, který bude sloužit na kraviny se mi fakt dávat nechce. Kdyby to měla pro studijní účely, to by bylo něco jinýho, ale na videa a facebook se mi tisíce opravdu vyhazovat nechtějí.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53590
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Levný notebook pro holku

Příspěvekod petr22 » 10 lis 2019 14:23

Vsak i 12 tisic je malo na pouzitelny novy notebook. Pokud chces mermomoci koupit ten ksunt ktery do par
mesicu skonci v popelnici, delej jak myslis. Mel to ale byt darek, ne pomsta....

Ja nikomu nebudu radit jaky ELEKTROODPAD ma koupit. Budto do bude stat minimalne 15 tisic, nebo
vyber co chces, protoze je to uplne jedno.

Sorry, ale lidi s podobnyma kramama mi tu porad chodi brecet at s tim proboha neco udelam, ze je to
nepouzitelne. Nemuzou pochopit, ze to nemeli v prvni rade vubec kupovat.

Ale nechod se ptat na odborne forum, jaky "notebook" mas koupit - budto aspon 15.000 Kc na novy, nebo
repas, to je jedine mozne reseni z hlediska pouzitelnosti a kvality.

Vzdy se podivej na hardwarovou konfiguraci - to je TELEFON, to neni pocitac - cokoliv na tom trva 5x
dele, nez na normalnim pocitaci !

Fanous18
Level 1
Level 1
Příspěvky: 59
Registrován: říjen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Levný notebook pro holku

Příspěvekod Fanous18 » 10 lis 2019 14:29

petr22, fajn, děkuji ti za poučení a budu tak rád, když se už dál vyjadřovat nebudeš. Evidentně jsi plný předsudků. Nevím třeba proč bych měl ten "elektroodpad" po pár měsících přímo vyhazovat, když ho chci koupit nový a tím pádem mám minimálně 2 roky záruku. Sám mám plasťák Acer koupený teď to bylo 9 let a jediné, co se mi na něj za tu dobu posralo byl před 4 lety HDD, jinak funguje skvěle, takže si to zcela protiřečí s tím, co mi tu vnucuješ. Jak už jsem psal, máš evidentně proti levným notebookům silný předsudky a jsi zaujatej. Ale to je tvoje věc.

Pro ostatní, pokud byste mi chtěli ještě poradit, opravdu je důležitá ta barva. Nesmí být celý černý.

Newedy
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 137
Registrován: červen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Levný notebook pro holku

Příspěvekod Newedy » 10 lis 2019 14:34

tím pádem postrádá smysl to, proč si se tu ptal...
když víš že ten kus plastu je dobrej.
Když tady na asi nejsmysluplnější radu z týhle diskuze nedáš ( rada od petra ) tak si to kup a dělej jak myslíš, za 3 měsíce sem napíše Holka, jaký ntb bychom jí doporučili :)

Dodatečně přidáno po 3 minutách 17 vteřinách:
jinak výrobce nedává záruku na SW :) takže pokud chceš řešit reklamací to, že wokna nabíhaj 10 minut a pak je to nepoužitelný, tak ti přeji hodně štěstí... :)

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53590
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Levný notebook pro holku

Příspěvekod petr22 » 10 lis 2019 15:07

Levny notebook je za 15-25 tisic Kc, to je treba si uvedomit. Vse za nizsi cenu je nejnizsi lowend
a elektrodpad, urceny pro lidi co tomu nerozumi, aby se na to nachytali a pak resili na forech
jak to zrychlit, kdyz Facebook nabiha 5 minut. Vsak na tomhle foru toho najdes dost.

Ja ty notebooky bohuzel opravuju, levnych kramu jsem vyhazel za poslednich 20 let stovky kusu.

Uvedom si, ze ten Atom ma horsi vykon, nez desktop ktery se kupoval v roce 2007. Intel Atom
x5-E8000 - pouhopouhych 1600 passmark bodu, vzdyt to je mensi vykon nez maji dnes telefony.

Daroval bys dnes nekomu pocitac z roku 2007 ? Presne to chces totiz udelat.

Opakuji - nechod se ptat na odborne forum na radu, kdyz jedina odpoved kterou chces slyset je potvrze
jaky je ten kram super kauf a ze ho mas koupit. Takovyhle kramu mam plnou garaz do sberneho dvora.

Protoze kdyz ti reknu pravdu, ze je to ksunt, odpovis na to osobni urazkou - ja nebudu nikomu radit neco,
o cem jsem presvedcen ze to nema smysl a je to vyhazovani penez.

Pokud tyo ma vypadat podobne jako ten novy notebook, i takove repasy existuji, a s 5x vykonnejsim
procesorem nez je jakykoliv Atom.

Jestli to myslis aspon trochu vazne, kup neco v cem je bud Ryzen, nebo aspon Intel i3.
Naposledy upravil(a) petr22 dne 10 lis 2019 15:12, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Levný notebook pro holku

Příspěvekod faraon » 10 lis 2019 15:12

Fanous18: on petr22 je sice plný předsudků, ale jak sám vidíš, také plný zkušeností, na kterých jsou ty předsudky založené. A přestože jsme se tu spolu mnohokrát pohádali, v tomhle má naprostou pravdu, protože ten tebou dotazovaný Asus je ještě horší sračka než můj desktop s dvaatřicetibitovým jednojádrem poskládaný ve sběrném dvoře. Na tom by slušně běhal možná Windows XP a Firefox do verze 3!!!

A ještě si něco zjisti o těch flash hrách, protože Flash je extrémně nebezpečná, celé roky soustavně děravá, absolutně nezabezpečitelná a naštěstí už mrtvá technologie, kterou slušné prohlížeče už přestaly podporovat a za několik měsíců konečně chcípne definitivně, takže jakémukoliv webu, na kterém se něco takového ještě dnes vyskytne, je dobré se velikým obloukem vyhnout.

No a pokud je hlavním kritériem pro výběr vzhled a barva, bude vyhovovat spíš tohle:
https://www.youtube.com/watch?v=uV7rm3GLf-M
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53590
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Levný notebook pro holku

Příspěvekod petr22 » 10 lis 2019 15:14

Tos nemel delat :-)

Prave to videl kolega a uz shani 2 kusy pro dcery (4 a 5 let).

Ciste pro informaci - za cenu toho Aususu muze byt toto:
https://www.gigacomputer.cz/zbozi/11140 ... 20-g2.html

Spolehlivy, kvalitni a overeny notebook.

A nejsem zaujaty proti levnym notebook, ale proti nekvalitnim notebookum,
jejichz jediny ucel je nachytat nekoho, kdo si je koupi a pak se nestaci divit.

Az na tom lacinem novem notebooku ani neprehrajes film protoze na to nestaci
vykon procesoru, uvidis sam.

Donald64
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2435
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Levný notebook pro holku

Příspěvekod Donald64 » 10 lis 2019 16:02

Z nového zboží bych jako naprosté minimum vzal https://www.czc.cz/lenovo-ideapad-s340- ... 82/produkt
- FHD IPS displej, 2C/4T, 8GB RAM a 128GB SSD
- Pro dané účely stačí, na displej se bude dát koukat a modrá barva by snad také mohla být OK (případně hliníkový Acer)

Jestli je tato částka opravdu příliš vysoká, tak leda https://www.czc.cz/lenovo-ideapad-s145- ... 75/produkt
- FHD TN displej, 2C/4T, 4GB RAM a 128GB SSD
- Předem upozorňuji, že ten TN displej je fakt otřesný, já bych na tom fungovat nemohl, ale alespoň má dostatečně výkonný CPU, SSD disk a dostatek RAM pro dané účely. Když už nic, tak alespoň to parametrově není úplný šrot, jako ten Asus výše.

Kdyby i ústupek z kvality displeje nestačil, tak jedině tablet, anebo nějaký repas, jak radili kolegové. Nic horšího už ti nedoporučím, tohle je fakt výkon, pod který nelze jít a pod který nikomu nic nedoporučím.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Levný notebook na hry
    od darkmarek » 08 zář 2023 16:38 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    1453
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    10 zář 2023 09:55
  • Notebook do 10.000
    od klimA. » 31 črc 2023 14:30 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    1361
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    07 srp 2023 15:32
  • Notebook 2v1
    od lokhy » 25 kvě 2023 19:40 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    615
    od lokhy Zobrazit poslední příspěvek
    25 kvě 2023 19:40
  • Notebook do 10 000,-
    od Zeck » 29 led 2024 22:31 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    28
    2778
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    05 úno 2024 20:14
  • Notebook max. 13k
    od Kijar » 11 úno 2024 13:39 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    566
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 úno 2024 14:05

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Hejhul, Myerina a 19 hostů