Výhody a nevýhody

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

MrLucky
Level 1
Level 1
Příspěvky: 83
Registrován: únor 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Výhody a nevýhody

Příspěvekod MrLucky » 10 bře 2020 07:23

Ahoj potřeboval bych zjistit výhody a nevýhody mini itx pc oproti normálního pc. Pc by bylo přenášení občas v batohu. Ale když se ty porovnáme tak máme v mini itx pc podobné chlazení jako v notebooku takže nevidím důvod proč ho nebrat. Mini itx pc byb bylo využíváno na hraní her např. Fortnite. A budget na sestavení by byl 14tis.dekuji za odpovědi.

Reklama
Uživatelský avatar
Skeleton
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 743
Registrován: říjen 12
Bydliště: Kutná Hora
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výhody a nevýhody

Příspěvekod Skeleton » 10 bře 2020 09:06

Už když čtu tvůj příspěvek, tak za 14tis nečekej nic extra a u mITX to platí dvojnásob. Rozumné sestavy začínají tak na 25tis. Když se koukneš na nějaký notebook do tvé cenovky 14tis, tak takový notebook nechceč, kdyby si nebyl líný hledat, tak se toho o levných noteboocích napsalo již dost a o "herních" noteboocích tuplem a mITX se stejným chlazením jako u notebooku se bude přehřívat stejně. mITX není špatná věc, když chceš mít PC rozměrově menší, ale je tam i pro běžného uživatele relativně dost ústupků. Sestava mITX bude stejně tak dražší než ATX, protože prostor ve skříni je menší a náročnost na chlazení větší a hraje tam roli i fakt, že lepší desky mITX stojí víc než srovnatelná ATX deska ikdyž s tím výrobce nemůže mít výšší náklady.
► Zobrazit spoiler

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2450
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Výhody a nevýhody

Příspěvekod Zivan » 10 bře 2020 11:48

Nevyhoda ITX proti notebooku je v tom, ze potrebujes i monitor. Ten budes taky prenaset nebo bude volny na to misto, kam to prineses?
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

MrLucky
Level 1
Level 1
Příspěvky: 83
Registrován: únor 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výhody a nevýhody

Příspěvekod MrLucky » 10 bře 2020 13:59

Monitor nebudu přenášet protože to mám všude doma na chalupě a u kámoše je mi jasné že si budu muset připlatit když budu muset mít lepší chlazení ale podle mě deska Asrock fatal1ty b450 gaming je dostačující jsem schopný dát max 17tis

Dodatečně přidáno po 16 minutách 19 vteřinách:
https://youtu.be/T5gCYgOkli8


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů