Výběr záložního zdroje

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Baggy
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1568
Registrován: srpen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Výběr záložního zdroje

Příspěvekod Baggy » 22 dub 2020 15:30

právě že bych rád přidržel i tu rj45
CPU:Ryzen 5 3600 @4,575GHz 1,32875V Cooler:Fera 2 1224 MB;ASUS B450M II K RAM:2x8GB OS DISK:Samsung 860 500gb SATA NVME:KINGSTON NV2 1TB HDD:TOSHIBA 750GB SATA HDD2: 1TB SEAGATE PSU:Seasonic 750GM GPU:MSI RX5700 TF7 CASE:CoolerMaster COSMOS Custom
MOUSE:Razer DeathAdder Chroma
AUDIO:Skytec SPL 400 + Tesla ARS 744
PH:SAMSUNG Galaxy Z Flip 4 128gb
NT:Dell Vostro 14 5471/Lenovo Yoga 720-15ikb

Reklama
Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28576
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr záložního zdroje

Příspěvekod Martab » 22 dub 2020 15:48

On ten modul hlavně umožňuje monitoring, dá se koupit i dodatečně: https://www.czc.cz/fortron-snmp-karta-p ... 91/produkt
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
Buldr
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: prosinec 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Výběr záložního zdroje

Příspěvekod Buldr » 22 dub 2020 19:11

Problém je, že i když se z dobré vůle snaží poradit, doporučují velice nekvalitní výrobek, kterému chybí spolehlivost, kvalita a chlazení. Vlastní elektronika není osazena ničím jiným, než tím nejlevnější a to nemluvím o baterii (pro změnu výkvět vybraný z popelnic CBS). Ani APC Smart UPS (Schneider) nejsou žádný zázrak a pro dlouhodobou spolehlivost a kvalitu bych doporučil dívat se směrem k průmyslovým záložním zdrojům, u kterých se musí hledět na kvalitu i konstrukční provedení.

I Schneider - APC Smart UPS vyžaduje úpravu (odpájet ošizené a nekvalitní kondenzátory opravu nestačí a koupit např.: Panasonic UP-VW1245P1, nebo výkonnější Panasonic LC-P1220P), aby sloužila dlouhé roky (spolehlivě, bez přehřívání a bezpečně). Záložních zdrojů Fotron jsem se pokoušel opravit několik, zcela poddimenzované, s chlazením si nikdo hlavu nelámal, trpící baterie, ... hrůza.

Když už on-line UPS, tak alespoň základní průmyslovou UPS - Schrack. Podstatně lépe vyhotovené a vyřešené chlazení, solidní součástky a nestojí o mnoho více. I průmyslový Eaton je zcela jiný, než Eaton pro spotřebitele. To stejné platí i o Schneider/APC. Popřípadě se podívat na USV, který patří dlouhodobě mezi absolutní špičku.



P.S.: Příčinou problémů může být i starý rozvaděč (ale také nemusí), ovšem k povinnostem pronajímatele patří i distribuční elektrická síť a správně provedená revize bývá lepší, než ledoborec. Neváhal bych a revizi si nechal udělat s příslušným protokolem. To by ses divil, jaké boty a problémy se najdou a dají se použít proti pronajímateli i prodejci (zákony jsou na Tvé straně). Nové neznamená lepší, protože móda bývá šetřit na všem ... nekvalitní zásuvky se svorkami o průřezu porézního cigaretového papíru (pustit tam oněch 16A, tak to shoří), zapojit se to pořádně nedá (kdyby jen přechodové odpory, ale rovnou upadnou vodiče .... značka levně). Navíc pokud bytová jednotka prošla rekonstrukcí (naneštěstí chybí informace), podléhá novým normám.
Carpe diem.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr záložního zdroje

Příspěvekod ITCrowd » 22 dub 2020 20:00

Pohled směrem k průmyslovým UPS je daleko za cenovým limitem tazatele. A tebou doporučená UPS je výkonem pod potřebu.
A co se týče zbytečné informace k elektrické síti - majitel určitě revizi má.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28576
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr záložního zdroje

Příspěvekod Martab » 22 dub 2020 20:16

Samozřejmě, jde to lépe a dráže, ale chce napájet až 600-700W, to tou tebou zmiňovanou neutáhne, takže leda https://www.schrack.cz/eshop/nouzove-os ... ep100.html + jak psal, chce webové rozhraní a možnost připojená RJ45, tedy plus https://www.schrack.cz/eshop/nouzove-os ... ma204.html a to už je cenou hodně jinde.
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
Buldr
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: prosinec 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Výběr záložního zdroje

Příspěvekod Buldr » 22 dub 2020 20:58

ITCrown: Stoprocentně bude mít papír, jenže papír a skutečný stav se často neslučují. Pokud by elektrická rozvodná síť fungovala správně a byla dostatečně dimenzovaná, potom by jen těžko vybíral UPS jako řešení popsaných problémů. Někde je velká bota a mohu se jen domnívat, respektive odhadovat i když bych měl pár možných tipů. Revize totiž dělám a vím, jak vypadá skutečnost.

Martab: To mu neutáhne ani ten zmíněný Fotron. Jeden dva tři výpadky možná, ale dlouhodobě nikoliv. Již jsem měl tu čest na dílenském pitevním stole. Nestačí číst, protože papír snese vše, ale začít trochu měřit. Nejen to, co leze z invertoru (samo o sobě otřesné), ale i další faktory ovlivňují bezpečnost, spolehlivost, ... včetně účinnosti a výkonu. Zvlnění na bateriích je přímo katastrofa. Nejen, že kondenzátory musí pracovat za provozním limitem, jsou poddimenzované, ale také totální odpad. Řešením bylo sehnat a kompletně je celé přepájet.

Upozornění padlo a nejsem ten, kdo mu projede 9 - 10 tisíc za něco, co nebude fungovat.

P.S.: Vyrábí Must Power China, jako OEM pro celou řadu "výrobců".
Carpe diem.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr záložního zdroje

Příspěvekod ITCrowd » 22 dub 2020 21:06

"Pokud by elektrická rozvodná síť fungovala správně a byla dostatečně dimenzovaná," - 100% funguje správně a byla správně dimenzovaná v době instalace. Dnešní nevyhovující stav lze řešit pouze rekonstrukcí, kdy následuje další revize.
"Jeden dva tři výpadky možná, ale dlouhodobě nikoliv. " - je to online UPS. => je v zátěži pořád, výpadek nehraje roli.
"Zvlnění na bateriích je přímo katastrofa." - s tím se Pb aku poperou naprosto bez problémů.
"Vyrábí Must Power China" - zajímalo by mě, co čína nevyrábí...
nezbývá, než se smířit s tím, že pokud do do dvou let klekne, může reklamovat. Pokud to klekne po dvou letech, smůla.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Baggy
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1568
Registrován: srpen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Výběr záložního zdroje

Příspěvekod Baggy » 23 dub 2020 16:35

Mě upřímně ani tolik nejde o to dodržet limit , klidně si připlatím , ovšem musí to mít význam , s majitelem domu se už nemám náladu hádat , potřebuji aby to podrželo zařízeni bez výpadku které jsou opravdu na denním pořádku v řžádu 5-15 pádů denně , a opravdu nehodlám vyhodit dalších 50k za nové pc , raději vyhodím 20 za ups. Pročetl jsem si vše co jste uvedli a nakonc z toho teedy nejsm moc moudrý , do čeho mám tedy invesstovat ?
CPU:Ryzen 5 3600 @4,575GHz 1,32875V Cooler:Fera 2 1224 MB;ASUS B450M II K RAM:2x8GB OS DISK:Samsung 860 500gb SATA NVME:KINGSTON NV2 1TB HDD:TOSHIBA 750GB SATA HDD2: 1TB SEAGATE PSU:Seasonic 750GM GPU:MSI RX5700 TF7 CASE:CoolerMaster COSMOS Custom
MOUSE:Razer DeathAdder Chroma
AUDIO:Skytec SPL 400 + Tesla ARS 744
PH:SAMSUNG Galaxy Z Flip 4 128gb
NT:Dell Vostro 14 5471/Lenovo Yoga 720-15ikb

Uživatelský avatar
Buldr
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: prosinec 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Výběr záložního zdroje

Příspěvekod Buldr » 23 dub 2020 16:55

ITCROWD

Leda ve snech. Jsou online a "online", přičemž náš případ spadá do druhé kategorie a v podstatě funguje jako kompenzace s přepínáním. Stačí rozebrat a trochu měřit, ale to bys měl vědět. Pochopím, kdyby chybělo vybavení a svedl leták, ale tu arogantní jistotu už ne. Tvé teorie na pitevně rychle smete tvrdá realita.

Mnoho věcí, ale očividně nechápeš pointu, naneštěstí nemá cenu dál rozvádět debatu.

P.S.: Experimenty s levnějšími UPS zkoušel např.: řetězec Albert a Globus. A že těch prodejen s XY pokladnami a protipožárními systémy bylo požehnaně (mj. i ten zmíněný a tebou obhajovaný křáp) a nedopadlo to zrovna dobře. Lepší zkušenosti neměli ani v Chrudimi, kdy si to celé krásně blaflo (napájení nouzového osvětlení, zámků, pohybových čidel a bezpečnostních kamer). Možná najdu i fotky, jak to celé dopadlo. Jinak si klidně masti ego, dál to komentovat nebudu.
Carpe diem.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr záložního zdroje

Příspěvekod ITCrowd » 23 dub 2020 18:18

Žádný křáp neobhajuju. Pouze mi to připdadá jeko nejrozumnější volba.
Online je online.
Z praxe jsem viděl u průmyslové 20kW UPS hjůvej explozi baterií při záskoku.
Pokud se tváříš, že se v oboru orientuješ, poraď tazateli. Zvláště, když píše že: "Cenový strop mám někde kolem 10k ale pokud bude záložní zdroj za 15 v něčem natolik lepší že se vyplatí připlatit nebráním se tomu."
Já se jaksi nemám o čem bavit s někým, kdo uvádí u Pb aku jako důležitý parametr tohle: "Zvlnění na bateriích je přímo katastrofa."
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Baggy
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1568
Registrován: srpen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Výběr záložního zdroje

Příspěvekod Baggy » 23 dub 2020 19:37

Chlapy já chápu že každý máte svůj názor který si chcete obhájit , ovšem spíš jste mi zamotali hlavu a já ted nevím co vybrat :D
CPU:Ryzen 5 3600 @4,575GHz 1,32875V Cooler:Fera 2 1224 MB;ASUS B450M II K RAM:2x8GB OS DISK:Samsung 860 500gb SATA NVME:KINGSTON NV2 1TB HDD:TOSHIBA 750GB SATA HDD2: 1TB SEAGATE PSU:Seasonic 750GM GPU:MSI RX5700 TF7 CASE:CoolerMaster COSMOS Custom
MOUSE:Razer DeathAdder Chroma
AUDIO:Skytec SPL 400 + Tesla ARS 744
PH:SAMSUNG Galaxy Z Flip 4 128gb
NT:Dell Vostro 14 5471/Lenovo Yoga 720-15ikb

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr záložního zdroje

Příspěvekod ITCrowd » 23 dub 2020 19:56

To je právě výsada trolů - zmást tazatele.
Prostě si počkej, až dostaneš nabídku řešení od buldra a pak si vyber.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Upgrade PC - výměna zdroje
    od titex » 15 dub 2023 18:50 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1165
    od titex Zobrazit poslední příspěvek
    15 dub 2023 21:49
  • Upgrade zdroje kvůli nové GPU
    od Grander » 10 kvě 2023 20:50 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    780
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    11 kvě 2023 19:49
  • Výběr MB AM5
    od sasshrek » 03 pro 2023 16:48 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    878
    od sasshrek Zobrazit poslední příspěvek
    03 pro 2023 17:07
  • Výběr SSD Příloha(y)
    od volvo1971 » 01 zář 2023 01:58 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    1381
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    01 zář 2023 13:31
  • výběr her
    od Mladkov204 » 03 kvě 2023 21:31 » v Hry
    9
    2932
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    15 bře 2024 10:16

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 36 hostů