asi amd?

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

spajons
Level 2
Level 2
Příspěvky: 165
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

asi amd?

Příspěvekod spajons » 07 kvě 2020 18:04

dobry den.chtěl bych poradit s výběrem a nevim jestli v dnešní době se víc vyplatí sestavovat pc s amd nebo intelem.
momentalně mám intel xeon s nějakou zastaralou čínskou deskou a už to moc dobře nefunguje.tak bych potřeboval poradit co je lepší.pc ideálně na hry kancelář.hry moc náročný nemam a kancl taky ne.mě jen zajíma co do upgrade do budoucna má větší smysl jestli intel nebo amd.nejde mi tak o cenu jak o smysl vrážení peněz do sestavy.

Reklama
Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: asi amd?

Příspěvekod xbs » 07 kvě 2020 18:13

na to co píšeš bohatě postačí R5 3600 i s rezervou do budoucna...

spajons
Level 2
Level 2
Příspěvky: 165
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: asi amd?

Příspěvekod spajons » 07 kvě 2020 18:19

děkuju za odpověd ale mě spíš zajíma jestli amd nebo intel.protože jako laik si myslím že amd už co do srovnatelnosti s výkonem je už lepší nebo alespon stejně dobre jako intel.jenže intel nic novýho neplanuje a amd bude asi jestě rust.nebo si to alespon myslím.

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: asi amd?

Příspěvekod xbs » 07 kvě 2020 18:34

v poměru cena/výkon určo AMD, Intel bude akorát uvádět desátou generaci, nic moc novýho se očekávat nedá, ale klidně si počkej na testy...

spajons
Level 2
Level 2
Příspěvky: 165
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: asi amd?

Příspěvekod spajons » 07 kvě 2020 18:38

ok.tak sem to myslel.ja do žádnýho topu nepujdu nejakej zlatej střed sestavy.ale asi teda pujdu do amd.jestě se chci zeptat mam 1050ti nvidia kartu ale to na věci nic nemení jakej mám cpu karta pojede na obou že?

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: asi amd?

Příspěvekod xbs » 07 kvě 2020 20:30

jistě...

cadworker
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 286
Registrován: únor 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: asi amd?

Příspěvekod cadworker » 07 kvě 2020 23:12

U Intelu máš zase mnohem větší šanci, že to jednou sestavíš a pojede to. U AMD budeš nejspíš pořád s něčím laborovat.

Uživatelský avatar
peta501
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2861
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: asi amd?

Příspěvekod peta501 » 07 kvě 2020 23:19

cadworker píše:U Intelu máš zase mnohem větší šanci, že to jednou sestavíš a pojede to. U AMD budeš nejspíš pořád s něčím laborovat.

Tohle tesat do kamene.
(Omluva za citaci predchoziho prispevku, ale je to tak :lol: )

Je proste fakt, ze pokud tu nekdo resi nejaky trable, je to vetsinou s ryzenama... neznamena to ale, ze to jsou spatny procesory.
Core i7 9700KF, MSI Z390A Pro, 32GB RAM , 3070, 1TB, 650W Corsair, Creative X-fi Windows 7 HP
O2 VDSL 16MB

Xbox One

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8727
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: asi amd?

Příspěvekod richchie » 07 kvě 2020 23:24

peta501 píše:
cadworker píše:U Intelu máš zase mnohem větší šanci, že to jednou sestavíš a pojede to. U AMD budeš nejspíš pořád s něčím laborovat.

Tohle tesat do kamene.

(Omluva za citaci predchoziho prispevku, ale je to tak :lol: )

myslíte např. tohle?
https://www.google.cz/search?source=hp&ei=QXu0XpCPPPeCjLsPuryb6Ao&q=chyby+v+procesorech+intel&oq=chyby+v+procesorech&gs_lcp=CgZwc3ktYWIQARgAMgYIABAWEB46BQgAEIMBOgIIAFC0CVilO2CkTmgAcAB4AIABXYgBrAqSAQIxOZgBAKABAaoBB2d3cy13aXo&sclient=psy-ab

K amd jsem z intelu přešel před rokem a půl a vůbec mě neschází.Jen,když si vezmu možnost upgrade,která u intelu není tak si stačí porovnat poslední generace amd a intelu a na intelu v současné době staví jen zoufalec.Děravé procesory s výkonem přímotopu a to se amd dřív smáli.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: asi amd?

Příspěvekod petr22 » 07 kvě 2020 23:25

Jenze pocet lidi kteri maji problemy je hodne maly proti tem kterym to funguje bez problemu.

Tahle "vyhoda" rozhodne nevyvazi to ze koupi technicky zastaraly procesor se slabym vykonem,
vysokou teplotou, stovkami bezpecnostnich chyb a nehorazne predrazeny.

Intel nema nic co by se jen vzdalene cenou a vykonem blizilo Ryzenu 1600 AF (2400 Kc a sestijadro).
Intel nema nic co by se jen vzdalene cenou a vykonem blizilo Ryzenu 3600 (vykon mezi i7-9700k a i9-9900k).

Ta otazka je ciste recnicka, protoze Intel uz skoro nikdo nekupuje (AMD aktualne 91% trhu pro koncove zakazniky).

Moznost upgrade - u Intelu zadna. Otazka neni zda AMD ci Intel, ale ktery Ryzen od AMD to bude.

Uživatelský avatar
peta501
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2861
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: asi amd?

Příspěvekod peta501 » 07 kvě 2020 23:40

richchie na to se zas da argumentovat timhle
https://www.cnet.com/news/amd-has-a-spe ... f-its-own/


Zadny CPU neni proste bez chyby a vzdycky se najde nejaka dira at chces nebo ne.
Ja treba nemam ani s jednou u intelu problem a v pohode na nem funguju aniz me to v cemkoliv limitovalo. (a uplne stejne jedno by mi to bylo i u amd)

Ja tu nejsem abych tu delal nejakej flame, jak sem nekolikrat rikal - je mi jedno jakou to ma nalepku (zelenou, modrou, cervenou). Ocenuju konkurenci a beru to co je pro me jako zakaznika nejlepsi.
Nicmene to ze je papirove neco nejlepsi neznamena ze je to nejlepsi v realu. (na cemz jsem se poucil u ati 3870)

Ryzeny jsou bezesporu dobry procesory, je ale taky fer si priznat ze maji slabsi stranky (coz je prave treba i tim jak dlouho jsou cipsety pro AMD na trhu) - a stabilita je jednim z nich.

To ze je Intel stara architektura je sice fakt, ale je vicemene smutny ze se ji AMD podarilo prekonat az po takovy dobe. (ale diky bohu za to)

PS: LGA1200 je nova platforma nabizejici upgrade na budouci generaci (predchozi generace uz nema asi moc smysl resit)
A jo stavel jsem i kompy s ryzenem, takze vim o cem mluvim... ErP, random problem s POSTy, haprujici indikace... - nektery se podarilo vyresit, nektery ne. To jsou treba veci ktery me limitovali daleko vic nez specter a meltdown.

EDIT: A ano, ja AMD preju uspech i kdyz to tak nemusi vypadat - protoze nam vsem to prinasi lepsi ceny.
Core i7 9700KF, MSI Z390A Pro, 32GB RAM , 3070, 1TB, 650W Corsair, Creative X-fi Windows 7 HP
O2 VDSL 16MB

Xbox One

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: asi amd?

Příspěvekod Michael850 » 08 kvě 2020 00:19

"To ze je Intel stara architektura je sice fakt, ale je vicemene smutny ze se ji AMD podarilo prekonat az po takovy dobe. (ale diky bohu za to)"
Aspoň někomu :lol:. Ten největší paradox je v tom, že samotnému Intelu se to už ovšem nedaří, což je ještě smutnější, protože ta architektura už je za zenitem.
Naposledy upravil(a) Michael850 dne 08 kvě 2020 00:24, celkem upraveno 1 x.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DotNetDotCom.org [Bot], mandes a 32 hostů