PC na Microsoft Flight Simulator 2020

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

july85
Level 1
Level 1
Příspěvky: 76
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

PC na Microsoft Flight Simulator 2020

Příspěvekod july85 » 01 srp 2020 12:54

Ahoj, tak je to tady, nový MSFS je za dveřmi a pro mě to znamená koupi nového PC. Se stávajícím PC jsem pořád naprosto spokojen, Xplane 11 mi šlape super, ostatní hry co si občas zahraji, taky jedou pořád na min. 60 FPS na střední / vysoké detaily.

Ale na MSFS chci už nové železo, protože to je next-gen a tak si ho chci pořádně vychutnat.

Zatím jsou k dispozici pouze doporučené HW nároky od MS, a digital foundry vydalo před pár dny první analýzu na základě uzavřené bety. Testovali na Ryzenu 3900x a RTX2080Ti. Linky dole.

Můj target na MSFS:
Rozlišení 1440p a min. 60FPS (mám 144Hz monitor), high detaily, ultra nemusím. 32GB-RAM

Rozpočet:
Chtěl bych se vejít do 50T CZK, pouze za kompletně funkční PC bez Windows. Teoreticky bych mohl vzít jedno SSD z mého stávajícího PC, tedy pokud ještě moje SSD odpovídají dnešním standardům, a tím něco ušetřit.

Dilema
Upřímně nevím, jestli má cenu stavět PC teď, když je 4th gen Ryzenů a RTX 30xx za dveřmi a nepočkat ještě do konce roku. Vím, že sokety pro Ryzeny jsou mezi sebou kompatibilní, bude to tak i mezi třetí a čtvrtou generací? Kdybych za půl roku vyměnil jen procesor ze 3tí na 4tou generaci bude vše v pohodě? Nebude pak deska určená pro třetí generaci nějak brzdit čtvrtou generaci Ryzenu (třeba v různých frekvencích na sběrnicích, RAM a já nevím co dalšího atd.)?

Pokud bych stavěl dohromady PC teď, tak tam nechám starou GTX 970 a počkám na RTX30xx a pak bych jen vyměnil za 3070 nebo 3080 v závislosti na celkovém rozpočtu.

Cena za instalaci
Zajímají mě také dnešní ceny za custom instalaci, chci si PC složit od odborníka, třeba tady z fóra.. jaké jsou teď ceny?

Zajímají mě Vaše názory, MSFS vychází pro mě ve špatný moment, těsně před vydáním nových generacích HW (CPU a GPU) a nevím jestli má cenu teď investice nebo nějaká kombinace HW nebo prostě počkat, až AMD a nVidia vydají své nové generace HW.

Díky.

Linky:
HW requirements:
https://www.windowscentral.com/microsoft-flight-simulator-pc-requirements

Digital foundry
https://www.youtube.com/watch?v=AEkNQVWkgpc

Reklama
july85
Level 1
Level 1
Příspěvky: 76
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC na Microsoft Flight Simulator 2020

Příspěvekod july85 » 03 srp 2020 13:31


Uživatelský avatar
peta501
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2861
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC na Microsoft Flight Simulator 2020

Příspěvekod peta501 » 03 srp 2020 14:28

Ahoj,
Zaklad dobrej ale pockal bych nema dle myho smysl davat za grafiku 21k jestlize za mesic budou novy RTXka.

Pokud to vylozene nepospicha, mesic dva bych pockal a byl by klid.
Na pc v takovy cenovy relaci bych asi i misto B450 zvolil B550 (B550 uz je venku a bude mit podporu dalsich ryzenu, B450 ne jen na uvazeni vyrobce MB) a mel radsi garantovanou podporu 4th ryzenu..
Ta tisicovka se tam vylozene uz asi ztrati a lepsi, nez pak resit proc ti beta bios nefunguje tak jak ma.

Dalsi otazka jsou samozrejme doplnky, snad se tam objevi to PMDG. Trenuju na tom do prace, tak jsem na to taky zvedavej. :bigups:

Case je samozrejme o stylu, podival bych se klidne i na bequiet base 500. Chladic CPU asi bude dostacujici ale muzes klidne mozna taky vzit pripadne nejakej rock od bequiet. :thumbup: Ale to uz jsou jen alternativy.
Core i7 9700KF, MSI Z390A Pro, 32GB RAM , 3070, 1TB, 650W Corsair, Creative X-fi Windows 7 HP
O2 VDSL 16MB

Xbox One

july85
Level 1
Level 1
Příspěvky: 76
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC na Microsoft Flight Simulator 2020

Příspěvekod july85 » 03 srp 2020 14:45

Já jsem rozhodnutý počkat, ale bude to dlouhý čekání.. oficiálně ani AMD ani nVidia nepotvrdili data vydání pro nové generace CPU a GPU, mám trochu strach, aby to nenatáhli až do nevím kdy.. díky Covidu a zpomalení ekonomiky:(

Oki, desku bych prohodil za níže uvedenou. Přiznám se, že nemám přehled v chipsetech, ale nechám si doporučit;-)
https://www.czc.cz/msi-mag-b550-tomahawk-amd-b550/291438/produkt

PMDG bude žrout výkonu, ale třeba to optimalizují.. já teď v XP11 lítám Zibo 737-800 a 50-60% pokles FPS oproti standardnímu GA, takže tak:D Ale jako MSFS stejně budu mít primárně na GA a VFR. 738 můžu při nejhorším lítat v XP11;-)

Doplňky si nechám doporučit, už je to asi jedno jestli to bude 45T nebo 50T, stavím PC na 5let, tak ať to stojí za to, a moc se to nehřeje a moc to taky neslyším.

Pracuješ jako pilot? Český flightdeck2sim?:D

Uživatelský avatar
phixion
Level 3
Level 3
Příspěvky: 457
Registrován: listopad 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: PC na Microsoft Flight Simulator 2020

Příspěvekod phixion » 03 srp 2020 15:01

Ryzen 7 3700X, MSI B450 Gaming Pro Carbon AC, BeQuiet! Dark Rock 4, 64GB Patriot Viper Steel DDR4 3600Mhz, Sapphire Pulse Radeon RX 5700 8GB, Samsung 970 Evo 500GB NVMe, 2 x Crucial MX500 1 TB SATA, Seasonic Focus GX 650W, Fractal Define S, 4 x BeQuiet! Pure Wings 2 140mm, 27" Samsung S27R750 VA 144Hz, Logitech G Pro Wireless, Logitech G213, HyperX Cloud Flight

Uživatelský avatar
peta501
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2861
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC na Microsoft Flight Simulator 2020

Příspěvekod peta501 » 03 srp 2020 15:08

To cos vybral je v pohode a ta case a cpu fan je pak spis otazka osobnich preferenci. Fera 3 je za ty penize rozhodne super. Mozna bych ale vazne radsi volil vyse zminenej rock 4.
B550 Tomahawk je overena klasika a taky fajn volba. :-)

Prave no... ty addony jsou vzdycky takova otazka, tak uvidime jak to vychytaj s optimalizaci.
Co se tyka ty nastupujici generace GPU, tam je to samozrejme otazka a v pripade AMD, bych opravdu ocekaval minimalne ty tri mesice - oni vzdycky vydaj grafiku a pak dlouho trva nez vyjdou verze s jinym nez referencnim chladicem od ostatnich vyrobcu.
U Nvidie si myslim ze je to opravdu uz za dverma, a i uvedeni nereferencich modelu maj vetsinou znatelne rychlejsi a ostatnim vyrobcum to netrva tak dlouho uvest na trh.
viz. https://www.cnews.cz/nvidia-vydani-gefo ... ri-vzorky/

Pokud se by se ti pak nechtelo cekat - 2080Ti je i tak fajn grafika, za nejaky penize ji prodas vzdycky a pripadne bude urcite nejakou chvili dostacovat asi na vsechno. Osobne bych tomu ale dal treba par tejdnu a podle toho jak to bude vypadat bych se nejak operativne rozhodoval.
Ta situace je bohuzel takova jaka je a nikdo ti ted nezaruci co bude za mesic no. Osobne by mi ale prisla skoda utratit 21k za grafiku, ktera je na konci svejch nejlepsich casu s tim ze ji za dva mesice dost pravdepodobne nahradi neco o tridu lepsiho a to zejmena pokud te vylozene nic netlaci do upgradu.

jj jsem s F2S mam bohuzel spolecnyho maximalne tu 738 :lol: ale ty tutorialy ma super!
- ten COVID nam vsem udelal peknou caru pres rozpocet a spousta z nas na nejakou dobu dolitala. :-( :thumbdown:
Kde litas? jestli se muzu zeptat? :-) podle toho jak ta FSka vypada si myslim ze budes mit solidni vycvikovej stroj :bigups:
Core i7 9700KF, MSI Z390A Pro, 32GB RAM , 3070, 1TB, 650W Corsair, Creative X-fi Windows 7 HP
O2 VDSL 16MB

Xbox One

july85
Level 1
Level 1
Příspěvky: 76
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC na Microsoft Flight Simulator 2020

Příspěvekod july85 » 03 srp 2020 15:46

@Phixion - be quiet, to se mi líbí.. co se týká hlučnosti, jde to znát? Zdroj.. myslel jsem, že Seasonic je benchmark ve zdrojích, proč Corsair? Na ten jsem před 5ti léty, když jsem skládal poslední PC, neslyšel moc dobré reference.. pískaly cívky nebo tak něco.

@peta501 - CPU fan a case jsem tam hodil jen tak, aby tam něco bylo, ale nechám si doporučit be quite od tebe a od Phixiona.. to je v pohodě.

GPU - to je pro mě úplně nová informace, že se nVidia už konečně rozhýbala. Bohužel je pro mě i nová informace i to, že budou k dispozici modely od ostatních výrobců až několik měsíců po Founders Edition. Co jsem slyšel, tak Founders Edition nemají dobré chlazení, takže to skipnu.. navíc, po zkušenostech s MSI ze současného PC, chci jít znovu do MSI - mám tu značku prostě rád.

Zatím to vypadá, že si nové PC koupím tak možná na Vánoce, když budu mít kliku a všechno od AMD a nVidie vyjde a bude k dispozici:D

Já jsem jen virtuální pilot, začátkem roku jsem se po více jak 10ti letech vrátil k simulátorům a naskočil do Xplainu, prošel si VFR a IFR školy s Cessnou C172SP Skyhawk a nedávno přesedlal na 738 se zaplaceným navigraphem pro charty. Ultimátní cíl pro mě je zvládnout 738 a VATSIM, ale to je běh na dlouhou trať. Navíc, teď z airlinerů a IFR seskočím zpátky na GA a VFR s novým MSFS. Naprosto mě fascinuje ta jejich technologie a to jak zvládli převést náš svět do simulátoru.

Ale jako závidím, real-life pilot byl odmalička můj dream job;-)

Uživatelský avatar
peta501
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2861
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC na Microsoft Flight Simulator 2020

Příspěvekod peta501 » 03 srp 2020 16:14

uvidime no...
Nvidia mela founders edice aspon do ted vzdycky slusny, narozdil od AMD. Nicmene novej design vypada dost pofiderne, tak je urcite lepsi pockat na recenze. Tusim taky, ze Nvidia je trochu schopnejsi ve vcasnem predavani podkladu k PCB karty vyrobcum,a troufnu si rict ze do mesice po founders edition bych ocekaval minimalne nejaky nereferencni modely na trhu.


Jo, zvladli to fakt suprove. Po dlouhy dobe se na to taky tesim, VATSIM je fajn ale nikdy jsem se nedokopal k tomu to realne doladit a hrat podle toho. Nauci ale fakt dost hlavne co se tyka postupu. :lol: ale ona uz to je taky nejaka doba...
To virtualni litani je fajn, taky me to dostalo k tyhle praci.

Ono ale uprimne neni bohuzel moc o co stat.
5 Let jsem do toho cpal penize ze svyho (skoro 2mil), a po nastupu k velkymu litani berou dopravni piloti prvni rok okolo 800€... min nez uklizecka. coz jako clovek samozrejme vsechno vi a jde s tim do toho.
Nicmene litas s masinou za dve miliardy a mas zodpovednost za 200 lidi...
Teprve po nejaky dobe se dostanes na nejaky prumerny prazsky hodnoty.
A protoze se ted ani necestuje, tak vetsina z nas skoncila vicemene bez prace - ze dne na den.
V tuhle chvili je asi lepsi mit jakoukoliv prumernou praci, nez se s tim takhle trapit.
Jediny co stoji za to jsou ty zazitky a vyhledy - o tom zase zadna. :bigups:

Kazdopadne drzim palce! Kdyby neco klidne mi napis PM, kdyz budu vedet - rad pomuzu :thumbup:
Core i7 9700KF, MSI Z390A Pro, 32GB RAM , 3070, 1TB, 650W Corsair, Creative X-fi Windows 7 HP
O2 VDSL 16MB

Xbox One

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC na Microsoft Flight Simulator 2020

Příspěvekod Michael850 » 03 srp 2020 16:43

Osobně bych spíš počkal a šel raději do RDNA2. Ta samá architektura bude i v konzolích, takže od her bych očekával hodně dobrou optimalizaci na Radeony. RDNA2 je navíc moderní úplně nový design, vytvořený pouze pro herní účely a s dobrou efektivitou. Ampére má být jen derivát Turingu, navíc snad ještě na horším výrobním procesu.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: PC na Microsoft Flight Simulator 2020

Příspěvekod satik » 03 srp 2020 16:57

Počkal bych na benchmarky, na který grafice / cpu to poběží líp
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

july85
Level 1
Level 1
Příspěvky: 76
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC na Microsoft Flight Simulator 2020

Příspěvekod july85 » 03 srp 2020 18:27

První benchmarky už jsou k dispozici od Digital Foundry (link v prvním postu), jsou tedy na základě uzavřené bety, ale předpokládám, že se to měnit moc nebude. Procesory ještě nejsou jasný, ale jinak je to ve prospěch nVidie, výkon o 20 až 30% větší oproti AMD.

dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC na Microsoft Flight Simulator 2020

Příspěvekod dvorakj » 03 srp 2020 18:27

taky bych pockal na benchmark. u AMD grafik se porad na neco ceka, vzdy je to to nejlepsi, ale jaksi to nejede
Naposledy upravil(a) dvorakj dne 03 srp 2020 18:27, celkem upraveno 1 x.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • iphone se 2020 cracked hry
    od Mladkov204 » 11 dub 2023 14:29 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    2
    1401
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    11 dub 2023 15:36
  • Ilustrator 2020 - problém textu v křivce Příloha(y)
    od showpayne » 13 srp 2023 17:50 » v Design a grafické editory
    4
    1895
    od Grander Zobrazit poslední příspěvek
    14 srp 2023 14:44
  • Farming simulator 17 platinum edition
    od bazmekcz » 16 kvě 2023 17:00 » v Hry
    8
    2577
    od kecalek Zobrazit poslední příspěvek
    03 črc 2023 18:44

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů