HTPC - do 5000

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

martasblade
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: říjen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HTPC - do 5000

Příspěvekod martasblade » 18 zář 2020 18:19

Děkuji za nabídnutou variantu. Videa si pouštím přímo skrze KODI online, takže externí úložiště na síti nepotřebuji - pokud to není nutné. Ještě mě napadla jedna varianta: Xbox one X (bazar), ale nevím, jestli už jde plnohodnotně pouštět na Kodi 4K/60p HDR - našel jsem, že to bylo nějak omezené.

Reklama
Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HTPC - do 5000

Příspěvekod Martab » 18 zář 2020 18:33

amirinda píše:No jasně, ale KODI pustí do TV přes HDMI klidně za pomoci RPI, ale RPI už mu nepřehraje to 4K video přes HDMI. Přes DLNA už to ale síťově lze, takže by musel mít prostě tyto dvě možnosti zapojení, nebo i jiné v kombinaci. Napsal jsem jen několik možností.


Stále nechápu, co tímto chceš říci, RPI po HW stránce 4Kp60 zvládá, ať to video tahá z lokálního nebo síťového uložiště, stejně to to koncové zařízení musí být shopné dekódovat a mít na to výkon/umět HW akceleraci.

S Xboxem nemám zkušenost.
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

amirinda
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 678
Registrován: březen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HTPC - do 5000

Příspěvekod amirinda » 18 zář 2020 18:38

@Martab: jo, tak to jsem já nepochopil tazatele. Já myslel, že chce mít KODI a 4K přehrávat uložená z disku.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů