RX570 CrossFire Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
kupjec
Level 3
Level 3
Příspěvky: 558
Registrován: září 12
Bydliště: Opava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

RX570 CrossFire

Příspěvekod kupjec » 11 říj 2020 15:40

Zdravím,

rád bych se vás zeptal, jaké máte zkušenosti s AMD Crossfire v dnešní době a zdali se to vyplatí. Viděl jsem na YouTube srovnávací test ve hrách 1X RX570 vs 2X RX570 vs RTX2060 a v crossfire se vyrovnalo AMD zmíněné RTX2060 a mělo tedy takřka dvojnásobný výkon než kdyby byla karta samotná.

Mám MSI B450 Tomahawk (bez MAX), ta by měla mít 2 linky na x16, ne? Protože hodně testů mělo i špatnou MB a tak druhá karta zcela vynechávala a test na crossfire byl kvůli sběrnici naopak ještě pomalejší než pro 1ks karty. Pro mě by se jednalo o investici ve výši 4K pro výkon karty za 9K, proto nad tím uvažuju.

Aktuálně mám Ryzen 1200, jelikož bez omezení RX570 utáhne, ale mám v plánu měnit za Ryzen 1600 (ten nový typ - AF tuším) a nebo počkat na Ryzen 5600 - pokud se potvrdí na prezentaci zmíněná kompatibilita s B450.

Zároveň tím chci naznačit, že upgrade nespěchá, ale zajímá mě od expertů co si o Crossfire v dnešní době myslíte, jaká je pak žravost systému a jestli to vůbec zmíněná deska utáhne.


Děkuji za tipy a názory.
Sestava na mém profilu. | // Telefon: Nothing Phone (1) +Galaxy Watch Active 2

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: RX570 CrossFire

Příspěvekod petr22 » 11 říj 2020 15:51

Jeden zasadni problem (krome 2x vyssi spotreby):

Vykonnejsi grafiku vyuzijes vsude, Crossfire jen ve hrach ktere ho podporuji.

Pokud Crossifire funguje, mas spotrebu Geforce 3080 se zlomkem jejiho vykonu.

Uživatelský avatar
peta501
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2861
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: RX570 CrossFire  Vyřešeno

Příspěvekod peta501 » 11 říj 2020 21:31

presne tak jak rika petr, navic Crossfire a ani SLI nikdy nemelo uplne nejlepsi SW podporu, takze na tech par hrach kde uz to fungovalo se dost casto vyskytly i jine problemy.

CF/SLI v dnesni dobe uz asi nema smysl resit. Jeste tu je takova jedna odbocka multi-gpu, ktera je primo na sw urovni API, ale stejne tak to moc vyvojaru nepouziva.

Takze urcite jedna silnejsi grafika nez dve slabsi.
Core i7 9700KF, MSI Z390A Pro, 32GB RAM , 3070, 1TB, 650W Corsair, Creative X-fi Windows 7 HP
O2 VDSL 16MB

Xbox One


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů