Herní PC okolo 25tis., příp. 40tis. Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

MoA285
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: listopad 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Herní PC okolo 25tis., příp. 40tis.

Příspěvekod MoA285 » 26 říj 2020 20:42

Grafárna - Vyšší než návrh? Jako .. Vyšší cena než doporučená cena pro prodejce? Já jsem schopný dávat měsíčně 5k bokem, takže bych případně teď vzal, co je a potom vzal něco lepšího k vánocům nebo po nich.
Základní deska v nástřelu nahoře je jak moc future-proof?
Sync - Vyloženě se tomu vyhnout, nebo mi to má být jedno?
Vy do toho vidíte a já ne, tak abych vás dobře pochopil. Navíc, každý má svůj vlastní slovník. :eh:

Reklama
Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní PC okolo 25tis., příp. 40tis.

Příspěvekod xbs » 26 říj 2020 20:50

jakože i ta nejslabší představená grafárna bude dražší než navržená, ale taky nejspíš o dost silnejší... bórd moc future proof nejni, otázka jak to bude s příští generací Intel socketu, jinak do ní dáš i silnější procáky, jen nepudou taktovat (s představou budoucího apgrejdu procáku teda spíš zvolit lepší desku, ale to pak možná rovnou líp řešit některym z novejch Ryzenů)... sync jakože ti má bejt šumák :-D

MoA285
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: listopad 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Herní PC okolo 25tis., příp. 40tis.

Příspěvekod MoA285 » 26 říj 2020 21:12

Já se fakt snažím, ale .. připadám si jako největší hlupák. :oops:

Koukám na tu specifikaci té desky a vidím podporu i10. To je pro mě „nepodporujeme nic nižšího".

Rád bych tu hru rozjel na co nejvyšší detaily. Prostě za málo peněz co nejvíc muziky a pak dokupoval komponenty.
Pro představu .. tak nějak tuším, že procesor tam dám jenom jeden. :lol:
Co by se stalo, kdybych tam dal ty RAMky 4x? Jestli jsem tohle dobře pochopil, tak to by jít mělo, ale má to smysl?
Dvě grafický karty tam nedám?

.. pomalu začínám znovu zvažovat koupi notebooku. :lolno:

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní PC okolo 25tis., příp. 40tis.

Příspěvekod xbs » 26 říj 2020 21:24

víc paměti ti výkon nezvedne, 2x8GB stačí... i5-10400F je hodně muziky za málo peněz, pokud ovšem chceš eště vyšší výkon, počkal bych bejt tebou na R5 5600X ty dva tejdny, ovšem cena bude kolem osmičky...

MoA285
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: listopad 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Herní PC okolo 25tis., příp. 40tis.

Příspěvekod MoA285 » 26 říj 2020 21:30

Okay. Teď jsem se tak nějak dočetl, že AMD Crossfire ta deska podporuje, takže by neměl být problém, abych později dokoupil i další grafárnu. Teď jestli to utáhne ten procesor v nástřelu, nebo mám počkat na ten další? příp. ještě připlatit?
.. a už bychom to mohli mít z krku. :thumbup:

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní PC okolo 25tis., příp. 40tis.

Příspěvekod xbs » 26 říj 2020 21:40

na CrossFire zapomeň, to je minulost, rovnou pořiď silnější grafárnu...

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní PC okolo 25tis., příp. 40tis.

Příspěvekod petr22 » 26 říj 2020 21:43

Crossfire je veci minulosti - jen se podivej na seznam her, ktere Crossfire podporuji.

Vykon neni 2x vetsi nez s jednou kartou, ale 2x vic to topi nehlede na dalsi problemy.

DX 12 umi nativne pouzivat jakekoliv grafiky dohromady i bez Crossfire a SLI.

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní PC okolo 25tis., příp. 40tis.

Příspěvekod xbs » 26 říj 2020 21:52

MoA285 píše:a už bychom to mohli mít z krku. :thumbup:


očividně ne - ujasni si kolik teda chceš "investovat" a pak můžem navrhnout konečnou sestavu... pokud ovšem bude rozpočet nad 25k jen za bednu, paxe vyplatí počkat na zmíněný nový Ryzeny a Radeony...

Uživatelský avatar
Coxx-cz
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1098
Registrován: listopad 11
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní PC okolo 25tis., příp. 40tis.

Příspěvekod Coxx-cz » 27 říj 2020 10:29

Hele popravdě nevím co pořád řešíš. Pokud ten komp má bejt jenom na WoWko a navíc nebudeš hrát v žádných šílených rozlišeních ale jenom ve full HD tak tu hru bezproblému rozjedeš na plný detaily bez problému - troufnu si říct že i pár dalších let. Nemá smysl v tom hledat žádný další složitosti.
DESKTOP: CPU AMD Ryzen 5 3600 | GPU EVGA RTX 2060 SUPER SC | MB ASUS Prime X370-PRO | PSU Be quiet! Pure Power 11 - 500W | RAM Crucial Ballistix Sport LT Grey 2x8 GB | SSD Kingston A2000 1TB | Cooler Arctic Freezer 34 | BOX SilentiumPC Signum SG1X TG
LAPTOP: Lenovo ThinkPad X390 i7 | 16 GB RAM | 512 GB SSD
PHONE: Xiaomi Mi 9

MoA285
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: listopad 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Herní PC okolo 25tis., příp. 40tis.

Příspěvekod MoA285 » 27 říj 2020 14:55

Řeším svoje otázky furt dokola, protože mi přijde, že na dost otázek jsem ještě nedostal odpovědi a každý další příspěvek se dozvídám něco, co mě víc a víc mate. V prvním příspěvku jsem taky žádal o nějaké rady/tipy, kde bych si ty věci sám ověřil, nebo se sám přiučil. Nikdo mě nikam neodkázal, tak se zatím ptám tady.

Jsem vděčný za nástřel sestavy, ale s každou další radou mi přijde, že není uskutečnitelná věc z předchozích příspěvků. .. naopak v posledním se dozvím, že to je vlastně jedno, protože ta sestava má hru pár let utáhnout na full detaily. Když pak srovnám komponenty z návrhu s doporučenými specifikacemi hry, tak i když se mi hodně líbí cena, tak mi nesedí čísla. .. a když použiju svůj selský rozum, kdy je v doporučených specifikacích grafická karta za 12k s VR Ready a v návrhu je za 6k .. tak mi nedává smysl, že by to fungovalo. .. naopak když kouknu na doporučený procesor a ten z návrhu, tak tam už se snad chytám správně, když si dokážu představit, že „návrhový" dožene ten doporučený počty jader, i když má nižší frekvenci.

Jako někdo, kdo s tím nikdy nedělal a chtěl by, tak si dokážu představit, že bych se nejspíš? dokázal odrazit od nějaké jiné základní desky, ale já ani nevím, která komponenta je nebo jestli vůbec má být future-proof. Deska z návrhu prý není, takže i když bych teď koupil ten návrh, tak později na to už nic jiného nekoupím/nenapojím. To jsem z toho pochopil. Ani nevím, co všechno se případně dá z původní desky vzít do nové sestavy. Jestli jsem tohle dobře pochopil, tak procesor nejspíš ne.

Věděl jsem, že se tu budete chytat za hlavu, proto jsem i napsal, že mě můžete odkázat někam jinam.
Rád bych to pochopil, ale je to pro mě hrozně matoucí a vy mi nedáváte ani nic od čeho bych se nějaký způsobem odrazil.

Když to shrnu, tak tohle mám teď před očima.
Žádost o uprgradovatelné PC => motherboard není futureproof, vyjdou nové grafiky a procesor je pro moje oči součástka, která se nedá dát na jinou desku.

Budu se opakovat, ale v prvním příspěvku jsem psal, že jsem zatím hrál jenom na noteboocích. .. takže je bezva, že tu mám sestavu, ale s tím co mi k tomu říkáte, si ten notebook můžu koupit rovnou, protože jak to zatím chápu, tak bych stejně vyměňoval to nejdůležitější - procesor/grafickou kartu/základní desku -> celý stroj, až něco odejde.

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní PC okolo 25tis., příp. 40tis.

Příspěvekod xbs » 27 říj 2020 15:07

socket AMD AM4 bude nejspíš s představenou generací procáků končit, aktuální Intel LGA 1200 možná ještě pro následující generaci, pak bude LGA 1700... do tej desky můžeš dát lepší procák v rámci danej generace, ale na tu hru to nejspíš nebude zapotřebí, navrženej má docela vysoký turbo, takže nekoukat na těch 1,9GHz v základu... co se týče grafárny, tak u tej s apgrejdem problém nejni vůbec, rozhraní PCIe se dlouhodobě nemění, jen generačně zrychluje (přičemž je zpětně kompatibilní)...

aby si byl ohledně komponent v obraze, tak stačí sledovat novinky, testy a pobrat ňáký základy kompatibility, ale chce to dělat průběžně, takhle okamžitě do teho skočit a hned se vyznat nelze...

MoA285
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: listopad 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Herní PC okolo 25tis., příp. 40tis.

Příspěvekod MoA285 » 27 říj 2020 16:01

Okay! Super, díky moc. :thumbup: :thumbup:
.. tak jsem to zkusil ..
https://www.czc.cz/291203,288590,274235 ... 97513/kody
Vzal jsem jiné RAM (původní nebyli skladem), chladič, skřín, SSD.
Monitor se mi zdál taky bezva.
.. takže ... pojedeto? a jak nahlas? měl bych dát na něco pozor? a co skříň?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Výběr pc okolo 25tis s příslušenstvím
    od 123cv » 19 říj 2023 14:09 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    708
    od 123cv Zobrazit poslední příspěvek
    19 říj 2023 15:07
  • Herní PC okolo 25 000 Kč
    od rosenvoj » 25 kvě 2023 14:03 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    991
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    26 kvě 2023 14:02
  • Herní pc - okolo 30K
    od davkocz » 11 čer 2023 21:52 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    757
    od davkocz Zobrazit poslední příspěvek
    12 čer 2023 08:47
  • Herni pc okolo 70k
    od beather » 31 črc 2023 19:17 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    22
    2310
    od beather Zobrazit poslední příspěvek
    04 srp 2023 09:21
  • Herní PC okolo do 30k kontola sestavy
    od thePlayerCZ » 05 zář 2023 12:42 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    733
    od thePlayerCZ Zobrazit poslední příspěvek
    05 zář 2023 14:36

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů