Před pár měsíci uvedl ASUS na trh nový ZenBook řady UX425, se zaměřením na kompaktní rozměry, lehkost a maximální výdrž baterie. Již na první pohled se jedná o opravdu povedený ultrabook, který je v jistých ohledech velmi podobný produktům prémiové značky Apple. ZenBook se ke mně dostal v jedné z nejvyšších konfigurací s procesorem Intel Core i7, 16 GB RAM a 512 GB NVMe SSD disku.
Specifikace testovaného modelu UX425JA-BM040R:
Konstrukce notebooku
Tělo tohoto ZenBooku je již tradičně z lehkého broušeného hliníku, které mu poskytuje dostatečnou pevnost a zároveň lehkost. V případě tohoto modelu se jedná o broušený hliník v lesklé šedé barvě, díky které působí opravdu luxusně. Víko displeje nese stříbrný nápis ASUS, ze kterého se soustředí lesklé kruhy ve stylu všech produktů ASUS Zen.
Výrobci se podařilo snížit výšku zavřeného notebooku na neuvěřitelných 13,9 mm.
Celkově tento ZenBook vrhá pocit, že se jedná o menší notebook než se 14“ displejem. Toho výrobce docílil díky extrémně tenkým okrajům displeje. Displej s 90 % poměrem obrazovky k tělu napomohl celkovému zmenšení těla.
Hrany šasi jsou zkosené, i tak ale působí ostře při přejetí prsten. Displej drží po bocích dva panty, které jsou překvapivě měkké a lze tak víko s displejem otevřít velmi lehce i za použití jedné ruky. Panty jsou však dostatečně tuhé, aby udržely displej v dané pozici, nicméně rychlejší pohyby s ním snadno pohnou. Víko displeje je dostatečně tuhé na to, aby se displej nekroutil ani v případě otevírání za roh.
Notebook je vybaven technologií ErgoLift, kdy otevřený displej nadzvedává tělo notebooku. Díky tomu je mezi sacími otvory vzduchu a podložkou větší prostor, což napomáhá proudění vzduchu, a tedy i chlazení. Vzniká také příznivější sklon pro psaní na klávesnici a zároveň by měl být lepší i zvukový projev. Výdechy ventilátorů jsou pouze ze zadní strany. Při otevřeném displeji se nachází mezi ním a tělem.
Ve spodní části notebooku je děrovaná „mřížka“ přes kterou chlazení nasává studený vzduch.
Celkové zpracování notebooku je velmi dobré. Nikde nic nevrže, tělo ani displej se nekroutí, a i přes minimalistické rozměry včetně tenkého profilu působí notebook poměrně pevně. Notebook se pyšní získanou certifikací odolnosti MIL-STD 810G.
Klávesnice a touchpad
Výrobce proti předchozím generacím ZenBook přepracoval klávesnici. Rozložení kláves je vzhledem k rozměrům úctyhodné. Díky edge-to-edge klávesnici se na ni vešly veškeré potřebné klávesy, které jsou mimo jiné i celkem velké. Chybí zde pouze numerický blok, který je tradičně zastoupen virtuálním NumPadem v touchpadu. Tlačítka mají poměrně vysoký zdvih a velmi dobře se na ní píše.
Psaní na klávesnici je poměrně tiché a stisk tlačítek je dostatečně tuhý, čímž méně svádí k překlepům. Klávesnice je podsvícená LED diodami bílé barvy. Intenzita osvětlení lze nastavit ve třech úrovních jasu, či jej vypnout.
Součástí klávesnice je i hlavní vypínací tlačítko, které je umístěno v pravém horním rohu, hned vedle klávesy „Delete“. Toto řešení dle mého názoru není příliš šťastné, protože si uživatel může nechtěně uspat/vypnout notebook. ASUS jej však odlišil tuhostí stisku a prodlevou po, kterou musí být tlačítko stisknuté, aby se jeho funkce aktivovala. Při mylném rychlém stisku se ve většině případech vypínací tlačítko neaktivuje, i tak by bylo vhodnějším řešením toto tlačítko oddělit od zbytku klávesnice.
Obří touchpad je asi první věc, která upoutala moji pozornost po otevření notebooku. Jeho plocha dosahuje 130 mm na šířku a 66 mm na výšku. Navíc je skleněný, což výrazně usnadňuje práci a pohyby prstem jsou tak plynulejší a přesnější. Podporuje Windows Precision drivers, a tak umožňuje nastavit gesta i pro více prstů.
Již jsem zmínil, že numerický blok kláves je umístěn v touchpadu formou podsvícených tlačítek. ASUS toto řešení označuje jako NumberPad 2. generace, který navíc umožňuje současné používání touchpadu jako myši a numerické části. Pro aktivaci numerického bloku je potřeba podržet prst v pravém horním rohu touchpadu. V levém horním rohu pak lze nastavit jeho jas.
Konektivita
Tělo ZenBooku je velmi tenké a nelze tedy očekávat velkou řadu konektorů. Marně bychom hledali velké konektory jako ethernetový RJ45 či větší množství USB-A konektorů.
Na levé straně notebooku se nachází standardní HDMI konektor s podporou 4k rozlišení a technologie eARC. Dále jsou zde umístěny dva USB-C konektory s podporou standardu Thunderbolt 3 a zároveň slouží pro nabíjení notebooku.
Na pravé straně se nachází jediný klasický konektor USB-A 3.2 Gen 1 (5 Gbps) a pod ním integrovaná čtečka micro SD karet.
Na přední a zadní straně se již nenachází žádné další konektory.
Poměrně nelogický krok, bylo odstranění sluchátkového konektoru Jack z těla notebooku. Tento konektor nezabírá příliš mnoho místa, aby nemohl být součástí notebooku. Místo je však součástí balení redukce, přesněji externí zvukový adaptér do portu USB-C.
Ano, je to řešení, které vás však zbaví jednoho konektoru USB-C, druhý USB-C pak využijete pro připojení nabíječky a zbývá volný už pouze jeden konektor USB-A. Na druhou stranu konektory USB-C s Thunderbolt 3 umožňují snadné rozšíření konektivity pomocí USB Hubů, či dokovacích stanic.
Komunikace a zvuk
Bezdrátové připojení k internetu či jiným zařízením je zprostředkováno pomocí bezdrátového adaptéru Intel Wi-Fi 6 AX201 160MHz který podporuje Wi-Fi standart IEEE 802.11 ax a Bluetooth verze 5.1. Bezdrátové připojení Wi-Fi podporuje pásma 2.4 i 5 GHz, dosahuje přenosové rychlosti až 2,4 Gbps a zajišťuje kompatibilitu se sítěmi Wi-Fi 6.
Výrobce v případě zvuku vsadil tradičně na reproduktory z Harman / Kardon umístěnými v přední části notebooku po jeho bocích. Zvukový adaptér je od výrobce Realtek. Zvukový projev je velmi solidní, hlasitost a kvalita zvuku je dostatečná i pro nenáročný poslech hudby, či sledování filmů.
Hardware
Notebook je vybaven procesorem Intel Core i7-1065G7, který disponuje čtyřmi jádry s HyperThreadingem. Jádra procesoru jsou v základu taktována na 1300 MHz, přičemž s boost frekvencí může jedno jádro dosáhnout až frekvence 3900 MHz, dvě jádra 3800 MHz a při zátěži všech jader jsou čtyři jádra schopna pracovat na maximální frekvenci 3500 MHz. Architektura Ice Lake – U je postavena na 10 nm výrobním procesu a procesor má stanovené TDP 15 W. L3 cache pamětí má dostupných 8 MB.
Grafický adaptér je zde pouze integrovaný v procesoru od výrobce Intel. Jedná se o Intel Iris Plus Graphics G7, jehož jádro obsahuje 64 výpočetních jednotek (EU). Grafické jádro má stanovenou základní frekvenci 300 MHz s maximální boost frekvencí až 1100 MHz. Jako grafická paměť zde slouží klasické RAM paměti typu DDR4, eDRAM cache paměti bohužel nebyly použity. Adaptér podporuje rozhraní DirecX 12_1.
Základní deska s čipovou sadou Intel 495 je osazena 16 GB operačních pamětí DDR4, pracujících na frekvenci 3200 MHz efektivně s časováním 28-29-29-68. Paměti jsou zapojeny ve dvou kanálech (dual-channel).
Pozn.: Utility CPU-Z a GPU-Z mají problém se správnou detekcí některých informací.
Benchmarky a herní testy
Výkon hardware testuji pod aktualizovaným prostředím OS Windows 10 Pro a s nejnovější verzí BIOS v. 302. Dodatečně je nastaven režim napájení na preferenci maximálního výkonu.
Benchmarky se zaměřením na testování výkonu procesoru provádím v režimu vysoké priority alespoň 3x po sobě, a poté výsledky průměruji.
Při opakování benchmarků, které se soustředí na více vláknovou zátěž, jako je Cinebench nebo x264 HD Benchmark, dochází k poměrně razantnímu snížení výkonu, při každém dalším spuštění benchmarku. Dochází k tomu kvůli prohřátí celého notebooku, a navíc se projevilo proměnlivé TDP tohoto procesoru, kdy při zahájení zátěže vyskočí TDP procesoru až na 38W (dle utility ThrottleStop), a po několika málo sekundách TDP klesne na svoji stanovenou hodnotu 15W. Pokles TDP doprovází razantní snížení frekvence procesoru, které si ukážeme v další kapitole.
V grafech níže jsou vidět výsledky dvou benchmarků, které se postupně s dalšími spuštěními měnily. Předpokladem pro tento jev je opakování benchmarků po sobě s co nejmenší prodlevou, tedy kdy nestihne notebook ochladnout.
V ostatních benchmarcích byly výsledky téměř shodné při každém dalším opakování.
Pro srovnání jsem přidal do tabulky naměřené hodnoty s ASUS ZenBook Pro Duo, který obsahoval procesor Intel Core i7-9750H a dedikovanou grafickou kartu nVidia RTX 2060. Z benchmarků využívajících jedno jádro je krásně vidět, jak procesor Intel Core i7-1065G7 má o kus vyšší IPC než Intel Core i7-9750H starší generace, který má nejen vyšší TDP, ale také i maximální boost frekvenci na jedno jádro.
Integrovaný grafický adaptér rozhodně nepatří k těm nejvhodnějším pro hraní her, i přesto přináší opravdu ohromný posun výkonu oproti klasickým integrovaným adaptérům od výrobce Intel. Jedná se totiž o řadu Intel Iris, která je o poznání výkonnější než běžné Intel HD/UHD graphics.
Pro měření herního výkonu využívám buď vestavěných benchmarků nebo záznamů snímkových frekvencí (FPS) pomocí programu FRAPS.
Hry Dota 2, Killing Floor 2 a Counter Strike Global Offensive patří k hojně hraným, a přitom relativně nenáročným počítačovým hrám. Všechny zmíněné hry byly hratelné za cenu snížení detailů na minimum. V případě hry Killing Floor 2 bylo lepší snížit i rozlišení, v průměrných snímkových frekvencích to sice nezpůsobilo výraznější nárůst FPS, ovšem se zcela razantně zvýšily ty minimální a celkový pocit hratelnosti, byl také mnohem lepší.
Ve hře Counter Strike Global Offensive se mi bohužel nepodařilo zprovoznit zaznamenávání snímkových frekvencí pomocí FRAPS, ani pomocí programu MSI Afterburner. Využil jsem tedy komunitní mapy: „FPS Benchmark“, která slouží k otestování výkonu HW, má v sobě mnoho scénářů, boj, výbuchy, střelba i kouř. Při rozlišení 1920 × 1080 s nejnižšími detaily vyšlo průměrně 80 FPS. Běžně se FPS pohybovaly spíše kolem 80-120, ovšem při spatření či průchodu kouřem z granátu snímková frekvence spadla až k rozmezí 10-20 FPS.
Chování boost frekvence CPU a GPU
Chování boost frekvencí jak procesoru, tak i grafického adaptéru sleduji za stejných podmínek jako v případě benchmarků a herních testů. Údaje jsou měřeny aplikacemi HWInfo a GPU-z.
Procesor Intel Core i7-1065G7 disponuje základní frekvencí 1,3 GHz s turbo boostem až 3,9 GHz. V následujících testech si ukážeme jakých frekvencí jednotlivá jádra procesoru dosahují v zátěži aplikace AIDA 64.
V případě zatížení jediného jádra se jeho frekvence pohybuje kolem hodnoty 3500 MHz. Své maximální frekvence 3900 MHz dosáhne, však pouze skokově. Maximální frekvenci si jedno jádro neudrží z důvodu příliš vysokých teplot až 96°C a ve druhé řadě se začíná projevovat TDP limit procesoru. Zátěž byla generována po dobu sedmi minut, přičemž chování zůstalo celou dobu stejné a nijak se neměnilo spolu se zahřívajícím se tělem notebooku.
V případě generování zátěže na dvě jádra současně začínala jejich frekvence na 3500 MHz. Po zhruba čtyřiceti sekundách však klesla na hranici 3200 MHz, kolem které se držela víceméně po zbytek testu. V počátcích jsou viditelné skoky až ke 3800 MHz nultého jádra, v těchto okamžicích jeho teplota dosahovala až 95°C. Jádra procesoru již na počátku testu nebyla schopna dosáhnout svého maxima 3800 MHz z důvodu vysokých teplot. Ovšem pokles na 3200 MHz již nebyl způsoben jen vysokými teplotami, ale hlavně TDP limitem, kdy se procesor snažil udržet na hranici 15 W.
Při zátěži všech jader a vláken začínala jejich frekvence na hranici kolem 2700 MHz. Nicméně zhruba po čtyřiceti sekundách zareagoval TDP limit procesoru a frekvence všech jader procesoru se postupně snižovaly na hranici kolem 1600-1700 MHz, a to po zbytek testu. Teplotní limit se projevil pouze párkrát v prvních čtyřiceti sekundách testu. Teplota procesoru na začátku testu při vyšším TDP limitu dosahovala až 96°C, po jeho snížení klesla i teplota procesoru na hranici kolem 64 °C až do konce testu.
Na závěr této kapitoly se podíváme na frekvence procesoru a grafického jádra při hraní hry DOTA 2
Vzhledem k tomu, že hra DOTA 2 je schopna využívat všech 8 vláken procesoru, pak je scénář velmi podobný zátěžovému testu všech jader aplikací AIDA 64. Je zde však ten rozdíl, že DOTA 2 vytěžuje procesor na zhruba 40 %. Nyní je však vytěžováno grafické jádro procesoru na téměř 100 %. Výrobcem stanovené TDP procesoru 15 W se zřejmě vztahuje na procesor jako celek, tedy na kombinaci CPU + GPU.
Grafické jádro Iris Plus G7 si na svoji maximální boost frekvenci 1100 MHz ani nesáhlo. Na počátku testování se jeho frekvence pohybovala na celkem vysokých 850 MHz, nicméně se jedná o ten stále stejný scénář, kdy přichází velký zlý TDP limit. Po jeho zasáhnutí klesá frekvence všech jader procesoru na hranici kolem 1600 MHz, a taktéž frekvence iGPU klesá postupně na 550-600 MHz, kde setrvává po zbytek testu, jenž trval 12 minut.
Teploty CPU a iGPU
Chlazení tvoří jedna plochá teplo vodivá trubice (heatpipe), která odvádí teplo k tepelnému rozvaděči (heatsink). Tepelný rozvaděč je zde jeden a je ochlazován jedním ventilátorem. Chlazení odvádí teplo z procesoru a jeho integrovaného grafického jádra, dále z M.2 SSD disku a navíc i z napájecí kaskády.
Ventilátor je překvapivě velmi tichý i po dlouhodobé zátěži. Řízení otáček ventilátorů není přehnaně citlivé, a ani při jednorázových skocích k teplotám převyšujícím 80 °C se zbytečně neroztáčí na vysoké otáčky. Notebook je tak stále poměrně tichý (ventilátor CPU se točí neustále při minimálních otáčkách).
Pomocí aplikace HWInfo měřím teploty grafického čipu a procesoru, a to za stejných podmínek jako v kapitole s chováním boost frekvencí. Měření probíhá při pokojové teplotě 19 °C.
Při vytížení všech jader procesoru stress testem v aplikaci AIDA 64 byly teploty procesoru nejvyšší zejména na začátku testování, a to z důvodu, že procesor nebyl „brzděn“ TDP limitem. Jádra procesoru tak mohla dosáhnout až svého maxima 3500 MHz, toho se však nestalo kvůli příliš vysokým teplotám (96 °C) a limitaci z jejich strany. Procesor má sice stanovené TDP 15 W, nicméně prvních několik sekund je TDP takřka neomezené. Nejvyšší naměřené hodnoty bylo dosaženo neuvěřitelných 31 W, což je více než dvojnásobek výrobcem stanovené hodnoty. Postupem času pak TDP klesá až po 15 W, kde stagnuje po zbytek testu. Jakmile klesne TDP k 15 W, sníží se i teploty na hranici kolem 64 °C a dále se již výrazně nemění.
V případě hraní hry DOTA 2 je situace velmi podobná. Maximální teplota procesoru dosáhla 81 °C, pouze však v prvních několika sekundách. S poklesem TDP z počátečních 28 W na stanovených 15 W klesá i teplota jader procesoru, která poté kolísá kolem 62 °C a nemění se ani po více jak 10 minutách hraní.
Teplotní křivka integrovaného grafického jádra kopíruje teplotní křivku jader procesoru. Teplota iGPU dosáhla svého maxima ve 77 °C a poté klesla ke 62 °C okolo kterých se po zbytek hraní pohybovala bez výrazných výkyvů.
Rychlost pevného disku
Výrobce osadil ZenBook pevným diskem Intel SSD 660p, přesněji model SSDPEKNW512G8, jehož kapacita je 512 GB. Jedná se o M.2 SSD disk podporující standard NVMexpress 1.2, s litografií 3D2 QLC.
Rychlost disku testuji pomocí aplikace Crystal DiskMark v7. Disk je testován přímo ve zmíněném notebooku, kdy je na něm nainstalován OS. Nelze tedy k naměřeným hodnotám nahlížet jako k zcela přesným.
Naměřené hodnoty rozhodně nejsou špatné, dle naměřených hodnot se jedná spíše o nadprůměrný NVMe disk.
Výdrž baterie
Výrobce osadil notebook opravdu obrovskou baterií s kapacitou 67 Wh. Takto velké baterie nebývají běžné ve 14“ noteboocích, kde se běžná kapacita pohybuje kolem 50 Wh.
Pro srovnání velký ZenBook Pro Duo se dvěma displeji má 71 Wh baterii, herní ROG Strix SCAR III má dokonce pouze 66 Wh baterií, přitom se jedná o 15,6“ notebooky s mnohem „žravějšími“ komponenty. Udělal jsem průzkum trhu 14“ notebooků a nejblíže se přiblížilo konkurenční Lenovo s modelem Yoga S740-14IIL s kapacitou 64 Wh, ovšem tento notebook váží 1,4 kg, tj. za cenu o 200g těžšího notebooku.
V testovaném ZenBooku se nachází „obyčejný“ IPS panel se světelností 300 nits a spotřebou 2,5 W. Ve vyšší konfiguraci ASUS osazuje ZenBook 14 úspornějším panelem, který má dokonce větší světelnost 400 nits a spotřebu pouhý 1 W. U testované konfigurace je tedy deklarována výdrž baterie až na 16 hodin.
Výdrž baterie je opravdu ohromná. Testoval jsem ji při 1/3 maximálního jasu, se zhaslým podsvícením klávesnice, režimu napájení preference maximální výdrže baterie a v utilitě My ASUS aktivovaným režimem ventilátorů šeptání.
Testování probíhalo následovně: Z počátku pět a půl hodiny jsem strávil prací tak, že jsem byl připojen přes vzdálenou plochu k firemnímu počítači. Následovalo 5 hodin a 6 minut sledování YouTube videa ve kvalitě 720p se zvukem. Celkem tedy notebook vydržel 10 hodin a 36 minut. Byl to pro mě opravdu překvapivý výsledek.
Dále mě zajímala penalizace výkonu na baterii oproti připojenému notebooku k napájecímu adaptéru. Výsledky jsou následující.
Penalizace výkonu na baterii je malá a i výdrž při zátěži je velmi překvapivá. Při maximálním jasu displeje, preferenci maximálního výkonu a podsvícené klávesnici vydržela baterie napájet notebook po dobu téměř 4 a půl hodiny zátěže. Zátěž tvořil 26 minut benchmark PCMark 10, dále 66 minut hraní Counter Strike Global Offensive a dalších 177 minut hraní hry DOTA 2.
Notebook nabízí možnost rychlého nabíjení, kdy s přiloženým 65 W adaptérem se baterie nabila na 70 % své kapacity během zhruba jedné hodiny z počátečních 4 %. Vzhledem k možnosti nabíjení přes USB-C port se nabízí otázka, zda je možné dobíjet notebook pomocí obyčejné power banky.
Ano i běžná power banka s napájecím napětím 5 V je schopna suplovat pozici nabíječky. Notebook sice zahlásí pomalé nabíjení, ale šnečím tempem se dobíjí v závislosti na aktuální zátěži. Je zřejmé, že v případě aktivního používání notebooku jej nebude schopna power banka dobít, nicméně zastaví jeho vybíjení, nebo alespoň zpomalí. Na cesty naprosto ideální řešení.
Balení
Notebook je uložen v již na první pohled hezké krabici s nápisem ZenBook a siluetou otevřeného notebooku.
V ní se pak nachází samotný notebook, napájecí adaptér, audio adaptér USB-C – 3,5 mm Jack a manuály.
Napájecí adaptér je multifunkční a lze s ním nabíjet i jiná zařízení pomocí konektoru USB-C. Dle specifikací podporuje nabíjení 5 V – 3 A, 9 V – 3 A, 15 V – 3 A nebo 20 V – 3,25 A. Notebook je napájen 20V a 3,25A, tedy 65 watty.
Závěr
Již při prvním pohledu na ZenBook 14 je zřejmé, že se jedná o notebook určený k častému přenášení a cestování. Cílí zejména na sortu lidí, kteří často cestují a vyžadují mobilitu, dlouhou výdrž baterie, ale také očekávají výkon. Dle zjištěných informací z recenze mohu konstatovat, že všechny tyto aspekty ZenBook splňuje.
Vysoký výkon zajišťuje procesor Intel Core i7 s Integrovaným grafickým adaptérem Intel Iris Plus G7. Tato kombinace je dostatečně výkonná téměř pro jakoukoli práci včetně nenáročné práce s multimédii, ale také i pro nějaké to lehké hraní nenáročných, či starších počítačových her.
Mám zde však i výtku. Chlazení je solidní a velmi tiché pro procesor s 15 W TDP. Bohužel odběr procesoru je schopen překročit stanovené TDP i více než o dvojnásobek. V těchto případech procesor nebyl schopný pracovat na maximálních výrobcem stanovených frekvencí ani na jednom jádře, neboť teplota tohoto jádra dosahovala maxima. V případě vytížení všech jader procesoru snížil TDP limit jejich frekvenci na úroveň 1600-1700 MHz, což je jen pár stovek MHz nad základní frekvenci. Teploty jader přitom byly i o více jak 30 °C pod jejich maximem. V benchmarku Cinebench R15 výkon procesoru při využití 8 vláken tak byl pouze 3,2x vyšší, než při využití pouze jediného jádra (vlákna).
Výdrž baterie je naprosto ohromná. Při jednodušší práci a přehrávání 720p videí, byla schopna baterie napájet notebook po dobu více jak 10 a půl hodiny. Při hraní PC her pak výdrž klesla, i tak na úctyhodné 4 a půl hodiny. Notebook je tak zcela ideální na dlouhé cesty či do školy, kdy není dostupná možnost napájení ze zásuvky. Velikou výhodou je pak i možnost nabíjení přes konektor USB-C. Prodloužit výdrž baterie pak lze i obyčejnou power bankou s výstupním napětím 5 V.
Celkové zpracování notebooku je kvalitní. Celohliníkové tělo a certifikace pro výdrž v armádních podmínkách je na notebooku znát i přes jeho minimalistické rozměry. Tělo ani displej notebooku nemá při manipulaci tendenci se kroutit. Klávesnice má klávesy s netradičně vyšším zdvihem, což vnímám jako výhodu při psaní, a díky jejímu edge-to-edge provedení se na ni vešly téměř všechny důležitá tlačítka. Numerický blok na klávesnici chybí, je však suplován dotykovou plochou v touchpadu, který je opravdu obrovský, a jeho skleněné provedení umožňuje plynulé a přesné pohyby po něm.
Vždy se najde něco, co výrobce udělá, no řekněme „nedobře“. Zcela nelogické je zde odstranění 3.5mm Jack konektoru z těla notebooku a jeho nahrazení adaptérem do USB-C. Místa v těle notebooku je více než dost a dané řešení připraví notebook hned o jeden ze dvou USB-C. Ostatně konektivita by i tak mohla být trochu lepší. Stačilo by přidat alespoň jeden USB-C konektor navíc. Pokud vezmeme v potaz, že jedno USB-C využijeme k nabíjení a druhé pro sluchátka, zbývá zde už jen jedno volné USB-A.
Recenze ASUS ZenBook UX425
-
- Administrátor
-
Master Level 8.5
- Příspěvky: 6777
- Registrován: únor 03
- Bydliště: Praha západ
- Pohlaví:
Re: Recenze ASUS ZenBook UX425
Publikováno
VELKÉ díky za obsáhlou recenzi nového stroje
VELKÉ díky za obsáhlou recenzi nového stroje
-
- Mohlo by vás zajímat
- Odpovědi
- Zobrazení
- Poslední příspěvek
-
-
Recenze Asus RT-BE58U – připraven na budoucnost
od KingGustavo » 02 říj 2024 18:41 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC - 1
- 520
-
od BL!zZard
03 říj 2024 18:24
-
-
-
Popis (recenze) Asus ROG Strix Z790-A Gaming WIFI II
od KingGustavo » 27 lis 2023 19:48 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC - 5
- 4540
-
od KingGustavo
28 lis 2023 16:14
-
-
-
Recenze ASUS ROG Cetra True Wireless - špuntová herní sluchátka
od winycz » 18 kvě 2024 12:21 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC - 2
- 10507
-
od kidd.hombre
09 čer 2024 23:21
-
-
- 3
- 2467
-
od Jocerin
31 led 2024 11:54
-
- 3
- 1429
-
od kuk22
04 bře 2024 20:19
Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”
Kdo je online
Uživatelé prohlížející si toto fórum: CommonCrawl [Bot] a 4 hosti