Jaký vybrat obchod pro nákup na IC

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Jaký vybrat obchod pro nákup na IC

Příspěvekod Scientific » 10 bře 2023 21:48

Ahoj všem,

všiml jsem si, že na IČ se poskytují zkrácené záruky jen 12 měsíců, ale vím, že jsem nedávno viděl obchod, který i na IC nabízel 24 měsíců záruku. Prosím o tipy, na to, kde nakoupit pro férovější možnosti záruky.

Děkuji.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký vybrat obchod pro nákup na IC

Příspěvekod petr22 » 11 bře 2023 08:11

Naopak, ta zaruka je prodlouzena na 12 mesicu, protoze standardni zakonna zaruka je 0 mesicu.

My kupujeme vse co lze na Alze.

Pocitace a notebooky davaji vyrobci jako Dell, Lenovo, HP standardne zaruku 3 roky. Apple dava 2 roky take.

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2451
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Jaký vybrat obchod pro nákup na IC

Příspěvekod Zivan » 11 bře 2023 08:18

Chce kupovat HP 250, u toho dává HP jen roční záruku.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký vybrat obchod pro nákup na IC

Příspěvekod petr22 » 11 bře 2023 08:25

V tom pripade dost tezko nekdo jiny nez oficialni distributor poskytne delsi, protoze by ten dalsi rok platil ze sveho.

U takovyhle levnych suntu se te 1 rok zaruce nedivim, to se ve firemnim prostredi musi casem rozpadnout, vidim
jak s tim lidi dokazi zachazet.

Napriklad EliteBooky maji 3 roky on site NBD servis a nejdou zase o tolik drazsi.

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký vybrat obchod pro nákup na IC

Příspěvekod Scientific » 11 bře 2023 11:28

Ahá, takže IC mají obvykle 2-3 roky záruku, jen tohle je výjimka kvůli těm levným plastům? Chápu, díky za info. Jako já bych se podíval po jiným, ale mám s tím vnitřní problém připlácet si kufr peněz jen za lepší plast, protože to vypadá, že lepší plasty startují až tak od 20 táců, přičemž tenhle notebook je za 12 tisíc a má i5 12. generace. :-D

Dell jsem už kupoval, stál vzhledem ke svému výkonu dvojnásobek, tak jsem si mohl dovolit jen střední konfiguraci a dneska řeším to, že už výkon CPU nestačí. Kdybych tenkrát koupil za polovic neco výkonnějšího, byt s levnými plasty, tak jsem dneska jistě vysmátej. Dobře, možná bych na něm měl kruplý roh a přivrtané panty, ale jeho výkon by pořád stačil.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký vybrat obchod pro nákup na IC

Příspěvekod petr22 » 11 bře 2023 11:37

Zakonnou zaruku nemas zadnou. Zaruka je pouze ve vztahu mezi tebou a prodejcem a je definovana smlovou. Maloktery
prodejce ti nabidne delsi zaruku nez ma sam od oficialniho distributora ktery je samozrejmne pouze 1 v celem state.

Ono to neni jen kvuli plastum - vsechny komponenty odpovidaji kvalitou cene.

Neni problem vyrobit zakladni desku o 30% levneji tk, aby vypadala porad stejne. Jen ta zmetkovitost bude vetsi nez 30%.

Ten procesor je zrovna na tomto notebooku to nejlepsi co tam je. Predstav si to ze das motor z Formule 1 do Trabanta.

Bude to mit ve vysledku vykonny motor, ale bude to porad Trabant se vsema nevyhodama konstrukce. Kdyz dupnes na plyn,
rozsype se to. Tady kdyz zatizis procesor na 100% tak se prehreje, bude throttlovat a casem upeces zakladni desku.

Navic ten procesor je jen 2 jadro +8 sranda jader aby to vypadalo jako 10 jadro.

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký vybrat obchod pro nákup na IC

Příspěvekod Scientific » 11 bře 2023 12:25

Ahá, tak já nevím. Všichni mi ten notebook haníte, ale nikdo mi ještě neporadil nic lepšího. Je fakt, že já do teď, než jsi mi otevřel oči, se "srajda jadrama" z toho CPU nechtěl slevovat, ale za těchto okolností si nechám poradit, ale bojím se, že platí, že do 20k jsou to všechno nekvalitní zmetci?

Moc ti děkuji za informaci o srajda jadrech. Chápu správně, že i7 nemá srajda jadra? cpubecnchmark.com tedy nejde použít, protože ten srajdovost jader nezohlednuje? Zkusím si tedy v příslušnésekci požádat o doporučení něčeho přijatelnějšího s lepším poměrem výkon/kvalita za o něco vyšší cenu, jestli pár tisíc navíc pomůže, ale bojím se že ne.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký vybrat obchod pro nákup na IC

Příspěvekod petr22 » 11 bře 2023 12:46

Intel je tam dava tem vzdycky. Z jedineho prosteho duvodu - Intel neumi vyrobit procesor,
ktery by obsahoval pouze vykonna jadra a zaroven by se neupekl. Pro takovy musis k AMD.

Kdyz koupis notebook s Ryzenem, treba 6 jadro, budou tam pouze vykonna jadra.

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký vybrat obchod pro nákup na IC

Příspěvekod Scientific » 11 bře 2023 13:05

Já nechci pouze výkonná jádra, údajně jsou neefektivní. Namísto 6 výkonných jader budu mít raději 2 PC a 8 EC, protože nehraju hry a používám nenáročné aplikace u kterých se hodí mít více jader.

https://www.cpubenchmark.net/compare/47 ... n-3-5300GE

Pokud porovnám stejně výkonný Intel VS AMD, tak mi vychází, že je lepší mít levnější Intel s 10 jádry než dražší AMD s pouhými 4 jádry, ať už jsou výkonnější než u Intelu, protože já bych jejich výkon stejně nevyužil.

Ale jako dost čumím, že Intel těžce zaostává ve výkonu, otázkou je, jak dobře ty AMD procesory fungují při adekvátní zátěži vzhledem k jejich výkonu a hlavně jakou mají při tom životnost, kolik to stojí energie, tepla apod. To mi je ale jedno, vyrůstal jsem jako fanoušek Intelu, tak mám pochybnosti, ale dejme tomu, že dělají lepší procesory, avšak jelikož to není herní notebook, tak mi prostě přijde mnohem lepší 10 sračkových jader než 4 nesračkové.

BTW: Šestijádrový AMD začíná na 45 tácech: https://notebooky.heureka.cz/f:2107:240 ... 272:1/?o=4

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2451
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Jaký vybrat obchod pro nákup na IC

Příspěvekod Zivan » 11 bře 2023 14:50

Porovnavas mobilni procesor od Intelu a desktopovy od AMD. Mobilni sestijadrova AMD jsou treba 5500U (Zen2) nebo 5600U (Zen3):
https://www.cpubenchmark.net/compare/47 ... en-5-5600U

Jednojadrovy vykon ma Intel lepsi, tam ho dela to vykonne jadro pretakovane na 4,4GHz, celkovy vykon uz je podobny starsimu Zen 2 sestijadru, horsi nez Zen 3 sestijadro.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Mindflayer
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 112
Registrován: únor 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Jaký vybrat obchod pro nákup na IC

Příspěvekod Mindflayer » 11 bře 2023 14:55

petr22 píše:Naopak, ta zaruka je prodlouzena na 12 mesicu, protoze standardni zakonna zaruka je 0 mesicu.

My kupujeme vse co lze na Alze.

Pocitace a notebooky davaji vyrobci jako Dell, Lenovo, HP standardne zaruku 3 roky. Apple dava 2 roky take.


Apple dava zaruku 1 rok globalne

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký vybrat obchod pro nákup na IC

Příspěvekod petr22 » 11 bře 2023 15:02

V tom pripade pripade je to vyjimka ktera potvrzuje pravidlo a dodavatel nam na vse od Apple
poskytuje dvouletou zaruku.

Ciste logicka uvaha ohledne procesoru - pokud je nejaky procesor v notebooku co stoji novy 10500 Kc
s DPH, tak ten procesor bude take odpovidat cene :-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Bazarovy nakup
    od ShadowWord:Pain » 17 zář 2023 17:21 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    2202
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    18 zář 2023 16:41
  • Prodej starého, nákup nového (nacenění + revize)
    od brooklyn » 20 črc 2023 15:26 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    622
    od brooklyn Zobrazit poslední příspěvek
    20 črc 2023 15:26
  • Jaký router vybrat?
    od shippapi » 24 led 2024 11:21 » v Sítě - hardware
    4
    1028
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    24 led 2024 14:40
  • Který router vybrat?
    od HelFix » 23 říj 2023 20:09 » v Sítě - hardware
    11
    2298
    od HelFix Zobrazit poslední příspěvek
    06 lis 2023 21:33
  • Jaký zdroj mám vybrat k gpu?
    od qTomysw_ » 08 kvě 2023 01:23 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    750
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    08 kvě 2023 11:12

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: zeus a 19 hostů