Postavit PC sám nebo nechat sestavit? Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

lukes8
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: březen 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Postavit PC sám nebo nechat sestavit?  Vyřešeno

Příspěvekod lukes8 » 02 dub 2023 19:34

Ahoj,

chystám se objednat komponenty pro můj nový PC.

Se skládáním nemám žádné zkušenosti, ale snad bych to nějak podle youtube zvládnul.

Nicméně si říkám, nebude lepší si u CZC připlatit 3 stovky, ať mi to složí a zároveň otestují, že vše funguje?

Nechci to doma půl dne skládat, abych zjistil, že tam je nakonec nějaký problém a zase vše posílat složitě zpět na reklamaci a bůhví co...

navíc důležitá poznámka - GPU budu kupovat bazarovou... bude vůbec možné o složení požádat, když to není "komplet" sestava? Použijí např. nějakou jejich GPU na ozkoušení, zda komponenty jedou?

Děkuji za info.

Reklama
meda2016
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 675
Registrován: květen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Postavit PC sám nebo nechat sestavit?

Příspěvekod meda2016 » 02 dub 2023 19:43

Abys dostal smysluplnou odpověď, musíš napsat, k čemu všemu má PC sloužit, zhruba kolik do toho chceš (mimo tu grafiku) vložit peněz a jestli je to komplet s Windows operačním systémem v ceně.

Lze volit i procesor obsahující interní grafiku, to ti sestaví i odzkouší - potom si osadíš vlastní bazarovou.

Nebo už jsi HW vybral?

lukes8
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: březen 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Postavit PC sám nebo nechat sestavit?

Příspěvekod lukes8 » 02 dub 2023 20:33

Komponenty jsem již vybral, mám v košíku vše kromě Windowsu a GPU, tak mě jen zajímá, jestli to vůbec složí a pokud ano, jestli to je i výhodný vzhledem k tomu, že v případě, že něco nebude fungovat, budu to muset vše zase posílat zpátky. Nevím, jaká je tak cca poruchovost, že dojde špatnej kus. Počítám, že lidi tady mají větší zkušenosti, proto se ptám zde :)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 122 hostů