Wi-fi anténa

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Alferi
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 681
Registrován: duben 20
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Wi-fi anténa

Příspěvekod Alferi » 06 dub 2023 21:11

"Povedlo" se mi utrhnout konektor od wi-fi antény k desce Asus B450-E, k modulu Intel® Wireless-AC 9260 Bundled: https://dlcdnimgs.asus.com/websites/glo ... g/wifi.png
Dá se náhrada pořídit zvlášť? U antén, co jsem porůznu našel, si nejsem jistý kompatibilitou.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Wi-fi anténa

Příspěvekod ITCrowd » 06 dub 2023 21:56

Z uvedeného nějak nevyčtu, u čeho jsi ho utrhl.
Každopádně nejjednodušší řešení je navštívit nejbližší obchod TV/SAT, kde ti poradí, případně, když poprosíš, tak nakrimpují konektor nový.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Alferi
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 681
Registrován: duben 20
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Wi-fi anténa

Příspěvekod Alferi » 06 dub 2023 22:44

No, fakt jsem tu větu zamotal. Je to v místě u konektoru antény (ne modulu). Posunul jsem case a nevšiml si záludně zaháknuté antény, oba káblíky ruply jak nic.
S tím obchodem to zkusím, pokud to budou umět. Ten vodič je dost titěrný. Trochu špatně na to vidím, ale to je koaxiál?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53626
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Wi-fi anténa

Příspěvekod petr22 » 06 dub 2023 23:37

Muzes koupit Asus antenu novou za 400-500 Kc na AliExpressu. Pokud nemusi byt od Asusu bude fungovat
jakakoliv ktera ma stejne konektory na konci kabelu, ty jsou od 200 Kc.

Pretrzeny kabel pujde pripajet, zalezi na tom jak moc zalezi na estetice a jak moc sikovne to ta firma
bude umet udelat aby to nevypadalo jako bastl. Ale aby ta prace nebyla drazsi jak nova antena.

Take je moznost u stolniho pocitace nepouzit wifinu, ale LAN kabel. PC se nepohybuje, zbytecne zabira
prenosove pasmo. Lze pouzit i Powerline.

Uživatelský avatar
Alferi
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 681
Registrován: duben 20
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Wi-fi anténa

Příspěvekod Alferi » 07 dub 2023 20:12

Kabel obvykle používám, jen teď jsem potřeboval na čas i wifi. I blouetooth se občas hodí.


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 106 hostů