Notebook - běžné užití + práce

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

pajusin
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: červen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Notebook - běžné užití + práce

Příspěvekod pajusin » 02 kvě 2023 14:44

Zdravím,

prosím o radu s výběrem NTB. Kromě běžného užití bych chtěl i pracovat v AUTOCADu + adobe balíček a to doma i na cestách.

Líbí se mi tyto:

- https://www.alza.cz/msi-prestige-14evo- ... 000963.htm

- ASUS Zenbook Flip 13 OLED UX363EA-OLED788W Pine Grey celokovový

Který bude vhodnější - má vyšší výkon? Případně existuje nějaký lepší do 25k?

PS: dotykový displej není nutnost

Děkuji

Reklama
28_nitro_28
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 266
Registrován: prosinec 15
Bydliště: Dolná Lehota
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook - běžné užití + práce

Příspěvekod 28_nitro_28 » 03 kvě 2023 16:36

Poradil by som ti niečo vyberať s numerickou klávesnicou. Určite to ocenís aj doma aj na cestách zvlášť keď s nim hodlas pracovať. Ja v práci mám tiež s numerickou klávesnicou a veru neviem si poriadne predstaviť prácu na ňom bez nej (zvlášť keď potrebujem upravovať a prepisovať hodnoty v Polyworkse) predpokladám ze autocad bude tiež program kde ti bude treba meniť číselné hodnoty.
Tiež odporučím niečo s RJ-45 vie ti to pomôcť doma napr. Pripojíš káblom a nemusíš sa otravovať s wifi (keď ti bude treba ísť niekam ďalej s nim iba vypojis kábel a zapneš wifi)
USB-C aspoň 2 porty.
Pozri si nároky Autocadu na HW podľa môjho rýchleho prieskumu to bude chcieť niečo aspoň s 16GB RAM
No a postupne budeš môcť vyradovat zostavy podľa ceny.
BTW: v práci mám i-7 10generacie (nepamätám si presný typ) kvôli 3D ramenu, tebe určite aj niečo slabšie i-5 napr.
Záleží co všetko okrem Autocadu s nim chceš a tiež akú prácu v autocade...rozdiel bude 2D kreslenie a rozdiel budú nejaké 3D kreslenia s prípadnými ďalšími úpravami.

Edit: Mrkni sem, pomôže ti to s výberom komponentov https://autocadlt.cadzone.cz/systemove-pozadavky


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 98 hostů