Náhrada za Asus Transformer Book T100TA

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhrada za Asus Transformer Book T100TA

Příspěvekod petr22 » 12 říj 2023 09:39

Zezadu je slot na SIM/MicroSD. Je to jediny slot na zadni strane.

SSD je standardni NVMe M.2, staci odmontovat spodni kryt a vymenit.

Ta X280 z Nemecka bude mit i nemeckou klavesnici, takze to chce jeste ceske polepky (do 100 Kc).

Reklama
kaliban123
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: prosinec 22
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Náhrada za Asus Transformer Book T100TA

Příspěvekod kaliban123 » 12 říj 2023 11:30

Tak německou klávesnici bych asi přežil. Za život toho Asusu taky jednou umřela klávesnice a já sehnal jen z aliexpressu nějakou ukrajinsko-ruskou či co a taky jsem s tím žil. Přehrávání filmů to neovlivnilo na funkci nijak.
Zeptám se ještě ohledně nákupu z ebay. Založím si účet, vyberu zboží a pří koupi zadám adresu co mi vytvořil účet znemecka.eu a zaplatím a je to z téhle strany vše? A pak z té znemecka až jim to dojde to přepošlou na moji adresu a lze už dopravu zaplatit i dobírkou je tak?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhrada za Asus Transformer Book T100TA

Příspěvekod petr22 » 12 říj 2023 11:37

Preposlani musis zaplatit pred odeslanim (pokud nemas dost kreditu, zasilka nebude odeslana), poplatek za prijeti a pak postovne
dle vybrane prepravni sluzby a vahy. Kdyz to posles pres Balikovnu, mas to druhy den k vyzvednuti - Balikovna umi dorucovat treba
do Alzaboxu.

Pozor na to at mas na Ebay zadanou adresu spravne jak je popsano v navodce. Pokud bude tracking ukazovat prijato a zasilka se
neobjevi u tebe na uctu, tak ji nechas pres trackovaci cislo dohledat (je tam na to formular). Obvykle tam prodejce zapomene napsat
to ID podle ktereho se urcuje komu zakazka patri.

Jmeno v adrese na Ebay musi byt "zNemecka.eu - IDXXXXXX Baufuchs" adresa je jasna, ulice, PSC, mesto.

Ciste pro info a OT: do Alzaboxu se do velke schranky vejde i spalovaci motor do sekacky (na kazde strane tak 5mm mista).

Umi dorucovat i z Polska na adresu v Polsku (vsechny ty adresy jsou par km u sebe na cesko/polsko/nemecke hranici).

kaliban123
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: prosinec 22
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Náhrada za Asus Transformer Book T100TA

Příspěvekod kaliban123 » 12 říj 2023 11:44

aháááá tak ten kredit jsem totiž nepochopil. Na těch stránkách se píše i o dobírce tak jsem myslel, že to prostě nechám přeposlat na tu adresu oni to přepošlou ke mně a já jejich dopravní služby zaplatím jako dobírku. Ano píšou tam, že zboží s dobírkou nelze to chápu. Platba na ebay je jasná tak jako na alegru nebo aliexpresu kartou předem
Adresu na ebay jsem dal jako jméno: zNemecka ID.... příjmeni: Baufuchs a další údaje co to ukazuje na té stránce tak v tom by to snad mělo být v pořádku.

Moc děkuju za rady. Už jsem se tak nějak rozhodl pro ten x280 z odkazu. Odpoledne ho pokud to vyjde zakoupím.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhrada za Asus Transformer Book T100TA

Příspěvekod petr22 » 12 říj 2023 11:45

Kredit muzes nabijet i paypalem a je to pripsano okamzite.

Jak rikam - ono se to hodi i na spoustu veci z Nemecka kdy postovne do CR je vyrazne drazsi nez po Nemecku + preposlani.

Take nekomu muze vyhovovat, ze to dostane do Alzaboxu, Zasilkovny nebo jineho vydejniho mista a nebude ho honit dopoledne
zasilkova sluzba, ze vezou balik kdyz je v praci. Ve meste ok, ale na vesnici muze byt ten box i mnohem bliz, nez posta. A na rozdil
od posty jsou boxy otevrene nonstop.

Jeste k te X280 - ja jsem k tomu koupil kabel, ktery spojuje do jednoho napajeni a obraz. Na konci do notebooku je USB-C, do monitoru
HDMI a do kabelun se zapojuje napajeci adapter od notebooku. Do notebooku tak jde jen 1x USB-C. A samozrejmne mam i dokovaci stanici,
ta jde koupit za 15-25 Euro taktez na Ebay. Je ale trebha silnejsi napajeci adapter nez k notebooku, myslim ze 90W.

https://www.alza.cz/choetech-usb-c-to-h ... 929094.htm

kaliban123
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: prosinec 22
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Náhrada za Asus Transformer Book T100TA

Příspěvekod kaliban123 » 12 říj 2023 12:37

A to z té alzy je k čemu prosím tě? Na poslání-sdílení obrazu do monitoru-televize? To nepotřebuju.

A stejně jsem si vzpomněl ještě jedna věc ohledně disku. V počítači mám momentálně jeden nvme disk s větší kapacitou než ten v tom notebooku (který plánuju nahradit za větší) a kdybych ho chtěl vyměnit v tom notebooku tak jak je to se systémem? Bývá na noťasu štítek s číslem pro aktivaci windows? Mám zkušenost jen s tím asusem a ten měl emc (nebo jak se to píše) a jen asi jednou jsem musel přeinstalovat systém a aktivaci si to našlo někde v nějaké skryté části

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhrada za Asus Transformer Book T100TA

Příspěvekod petr22 » 12 říj 2023 12:56

Stitek s cislem pro aktivaci na pocitaci neni od Windows 10.

V cene pocitace jsou Windows 11 Pro, takze staci je preinstalovat a aktivovat pres net.

kaliban123
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: prosinec 22
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Náhrada za Asus Transformer Book T100TA

Příspěvekod kaliban123 » 12 říj 2023 15:02

Aha tak to bude ještě zajímavé řešit. Nechci se k tomu nějak hrdě hlásit, ale na počítači od dob windows xp, 7 a nyní 10 jsem jel vždy přes nějaký ten klíč. Asus ne ten byl legální se svými w8, w8.1 a nakonec mám dojem i w10, ale osmičky vím, že byli osekáné na 32b verzi.

Dobře to teď nebudu řešit takže ten x280 z odkazu je dobré koupit? Promiň ptám se jak blázen, ale chci mít jistotu pro mě je to slušná částka. Jdu ho nějak koupit. Na to webu znemecka.eu jsem si dobil kredit snad jim bude stačit nebo dají vědět.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhrada za Asus Transformer Book T100TA

Příspěvekod petr22 » 12 říj 2023 15:09

Notebooky prodane s OEM licenci W10/W11 maji zespoda jen maly stitek Windows bez cisla. Pocitac byl 100%
prodany s Windows 10, takze tam muzes nainstalovat bud 10 nebo 11 a zadne cislo by to chtit nemelo.

Ja osobne neznam za danou cenu nic lepsiho co by slo koupit. Podivej se jake stare sunky prodavaji prodejci u nas
v tehle cenove relaci - samy Intel prvni, druhe, treti generace a pak leda pata nebo sesta. Tohle je osma z roku 2018.

Precti si nejdriv treba tuhle recenzi: https://www.lenovoblog.cz/2018/05/lenov ... cenze.html

kaliban123
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: prosinec 22
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Náhrada za Asus Transformer Book T100TA

Příspěvekod kaliban123 » 12 říj 2023 15:40

Jo tuhle recenzi jsem už četl zčásti cestou dom jen jiný procesor, víc ram, větší disk. Ale děkuju. Mimochodem můj první nákup na ebay a docela porod na rozdíl od aliexpresu. Nechtělo mě to pustit třeba abych zaplatil v eurech musel jsem rovnou při placení na ebay zvolit měnu czk a ten strach aby se to někde nepoto cestou a prachy fuč zboží nikde v objednávkách. No nakonec se to povedlo a snad to dojde kam má na tu německou adresu a pak do čr ke mně. Na webu znemecka jsem si dobil kredit za 200kč to by mělo pro tuhle první zásilku stačit ne? Nevím jestli dají případně vědět nebo jak to funguje. Podle jejich ceníku s předpokládanou váhou do 5kg je to příchozí balík za 65kč+doprava do balíkovny za 90kč a snad to bude vše. Balíkovnu jsem si tam našel, zadal, uložil.

A zase další A prosím tě google prohlížeč a překladač si s ebay moc neumí porozumět aby to bylo v řeči mého kmene. Něco nepřeloží vůbec něco tak, že hádám co to znamená, ale nabíječka k tomu noťasu z odkazu je? Já tam našel v popisu jen: Notebook inkl. Zubehör in neutralem Versandkarton což překladač vyhodil takto: Notebook včetně příslušenství v neutrální přepravní krabici. Jen, že na fotkách není.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhrada za Asus Transformer Book T100TA

Příspěvekod petr22 » 12 říj 2023 16:17

Na Ebay plat Paypalem. To je dalsi uroven ochrany, mas 6 mesicu na reklamaci platby.

Na Ebay prodejce ruci za to, ze si zbozi prijde a ze popis zbozi odpovida realite. Kdyz ne, musi vratit penize.

Priznam se ze info o adapteru tam nikde nevidim. Nicmene ja ho tam nemel taky a byl k tomu myslim 45W USB-C adapter.

Samotna X280 by mela byt verze s full HD IPS displejem, tedy ta lepsi varianta.

kaliban123
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: prosinec 22
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Náhrada za Asus Transformer Book T100TA

Příspěvekod kaliban123 » 12 říj 2023 16:48

No paypal nemám a nechci zakládat kvůli nejspíš jednorázovému nákupu, ale právě ta nemožnost volby a neprojití platby v eurech mě překvapila. V rychlosti jsem právě hledal, že když už tak je lepší platit v místní měně tedy eurech, ale i kdyby tak bych čekal, že si to banka sama přemění. Na ali nemám problém s placením i když mám nastavenou cenu v eurech a normálně se mi to blokne a strhne v korunách jen tam je třeba poznámka kolik eur a kolik czk.
Záruka já myslel v příspěvku jako, že peníze fuč a zboží nebylo v objednávkách. Pak se to najednou zase v bankovnictví po chvilce objevilo. Záruku nějakou poskytuje prodejce jestli jsem to pochopil dobře: 15 Monate Lapstore-Garantie
Snad tam bude i nějaká forma nabíječky. Doma nic o podobném výkonu nemám


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Náhrada SSD
    od Green9322 » 21 črc 2023 13:46 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    638
    od Green9322 Zobrazit poslední příspěvek
    22 črc 2023 00:20
  • Be quiet! PURE POWER 12 M 1000 W náhrada kabelů Příloha(y)
    od Ondras66 » 08 črc 2023 10:23 » v Vše ostatní (hw)
    9
    1649
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    08 črc 2023 19:12
  • ASUS ROG RT-AC5300
    od SirKooky » 26 črc 2023 23:49 » v Sítě - hardware
    0
    1997
    od SirKooky Zobrazit poslední příspěvek
    26 črc 2023 23:49
  • Asus TUF-AX6000
    od flidrmi » 24 srp 2023 12:16 » v Sítě - hardware
    1
    2051
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    24 srp 2023 16:54
  • PC Asus s P5E nestartuje
    od Jocerin » 30 led 2024 16:47 » v Problémy s hardwarem
    3
    952
    od Jocerin Zobrazit poslední příspěvek
    31 led 2024 11:54

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 129 hostů