Herni pc okolo 70k

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
beather
Herní spec. / Tvůrce článků
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4480
Registrován: únor 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Herni pc okolo 70k

Příspěvekod beather » 31 črc 2023 19:17

Ahoj,

mohl bych Vas poprosit o sestaveni pocitace urceneho primarne na hrani her? Procesor bych asi preferoval radsi AMD, grafika podle toho ktera je vyhodnejsi cena / vykon / spotreba na vykon... Rozliseni bude 1440p.

Budget bych se rad drzel okolo 70k, +- 2-3 tisice...

Pocitac nemusi mit zadnou pruhlednou bocnici, rad bych kvalitni chlazeni a nejakou mid tower bednu, big tower se mi pravdepodobne nevejde na stul..

Dekuji :-)
Naposledy upravil(a) beather dne 01 srp 2023 14:01, celkem upraveno 1 x.
Návod na HijackThisNávod na BSODZákladní diagnostika počítačePříspěvek fóru

„Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat!“ - Albert Einstein :punish:
[b]Rozcestník mých článků

Reklama
ShadowWord:Pain
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 144
Registrován: červenec 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Herni pc okolo 70k

Příspěvekod ShadowWord:Pain » 31 črc 2023 21:31


Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herni pc okolo 70k

Příspěvekod Karrex » 31 črc 2023 21:40

Nesmysl, 7800x3D markantní rozdíl v FPS, k tomu 7900XTX ať se dá zapnout SAM a pohoda.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

ShadowWord:Pain
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 144
Registrován: červenec 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Herni pc okolo 70k

Příspěvekod ShadowWord:Pain » 31 črc 2023 21:43

Zalezi, ci chce uzivatel pouzivat Ray-tracing alebo nie.

AMD SAM / / It depends per game, it can be a boost of only 1-2%, it can be a boost of like 15%+, or it can do nothing. It can also (in rare cases) decrease performance. Id say its worth turning on bc why not, but its not a make or break feature to switch platforms for,

Uživatelský avatar
beather
Herní spec. / Tvůrce článků
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4480
Registrován: únor 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herni pc okolo 70k

Příspěvekod beather » 01 srp 2023 08:56

Ahojte,

toto je presne duvod, proc jsem se na vas obratil... Procesor mi prijde jasny, to bude na 90% AMD Ryzen 7 7800X3D protoze na hry je aktualne nejlepsi...

Co se tyka grafiky a zakladni desky, tam si fakt nejsem jisty... Nevim jak je AMD daleko s podporou ray-tracingu, pripadne jake maji ovladace, jak je optimalizace u ruznych her (chci hrat i ty nejnovejsi co vyjdou, ze stalice budu hrat urcite CS2 a FIFU)...

Zaroven bych potreboval poradit kvalitni skrin, ktera bude mit dobre vyhotoveni, airflow a zaroven moznosti montaze, kabelaze atd..

Dodatečně přidáno po 5 minutách 27 vteřinách:
prijde mi, ze 7900XTX je teda pekne zrava grafika, ta spotreba je tam aj o 100W vyssi jak u 4080 to vypada? to z dlouhodobeho hlediska taky muze hrat roli
Návod na HijackThisNávod na BSODZákladní diagnostika počítačePříspěvek fóru

„Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat!“ - Albert Einstein :punish:
[b]Rozcestník mých článků

mkol
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: červen 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Herni pc okolo 70k

Příspěvekod mkol » 01 srp 2023 09:31

Pokud to má být počítač pouze na hry tak bych bral RX 7900 XTX, sice má vyšší spotřebu než 4080, ale taky je o 7 tisíc levnější, má o 8GB větší VRAM, a teoreticky vzato se dá počítat s lepší podporou než co má Nvidie.

Ray-traycing na AMD grafikách je fakt nehorázně špatný nápad - udělá ti to ze hry (i na 7900 XTX) power point prezentaci i za pomocí FSR, zatímco u nvidie to bude jakž takž fungovat ( tím myšleno že to bude poměrně hratelná záležitost ).

Tady ti zasílám svůj návrh jak by to mohlo vypadat:

https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm ... 26F6C647A5

šlo by ušetřit na té grafice +- 6-7 tisíc pokud by se vzal model od AMD
nebo by se dalo dát RTX 4090 do 73 tisíc (Za předpokladu že by se oželilo na základní desce, ventilátorech a celý počítač by prostě ztratil jakoukoliv tichost za cenu výkonu).

Uživatelský avatar
beather
Herní spec. / Tvůrce článků
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4480
Registrován: únor 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herni pc okolo 70k

Příspěvekod beather » 01 srp 2023 13:58

mkol píše:Pokud to má být počítač pouze na hry tak bych bral RX 7900 XTX, sice má vyšší spotřebu než 4080, ale taky je o 7 tisíc levnější, má o 8GB větší VRAM, a teoreticky vzato se dá počítat s lepší podporou než co má Nvidie.

Ray-traycing na AMD grafikách je fakt nehorázně špatný nápad - udělá ti to ze hry (i na 7900 XTX) power point prezentaci i za pomocí FSR, zatímco u nvidie to bude jakž takž fungovat ( tím myšleno že to bude poměrně hratelná záležitost ).

Tady ti zasílám svůj návrh jak by to mohlo vypadat:

https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm ... 26F6C647A5

šlo by ušetřit na té grafice +- 6-7 tisíc pokud by se vzal model od AMD
nebo by se dalo dát RTX 4090 do 73 tisíc (Za předpokladu že by se oželilo na základní desce, ventilátorech a celý počítač by prostě ztratil jakoukoliv tichost za cenu výkonu).


Zdravim,

diky za navrh.. Mam k tomu otazky:

RAM: vyplati se priplatit za gskill ramky ktere maji nizsi casovani? Nekde jsem cetl, ze dopad na FPS v nekterych hrach muze byt znatelny https://www.alza.sk/gskill-32gb-kit-ddr ... 399567.htm

SSD: vyplati se priplatit za 990 serii? https://www.alza.sk/samsung-990-pro-1-tb-d7516911.htm je tam nejaky citelny rozdil?

u zakladni desky mi jde hlavne o to, aby mela kvalitni sitovou kartu, mela bluetooth a i dobrou zvukovou kartu... samozrejmosti je kvalitni napajeni atd
Návod na HijackThisNávod na BSODZákladní diagnostika počítačePříspěvek fóru

„Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat!“ - Albert Einstein :punish:
[b]Rozcestník mých článků

Uživatelský avatar
falco_dee
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 366
Registrován: březen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herni pc okolo 70k

Příspěvekod falco_dee » 01 srp 2023 17:57

mkol píše:Ray-traycing na AMD grafikách je fakt nehorázně špatný nápad - udělá ti to ze hry (i na 7900 XTX) power point prezentaci i za pomocí FSR, zatímco u nvidie to bude jakž takž fungovat ( tím myšleno že to bude poměrně hratelná záležitost ).


Ale ale, zase bych nemlel takový blbosti :D Mám 7900XTX a dá se to v pohodě. Já sice RT nezapínám, nepřijde mi to tak super, hlavně za tu cenu nižších fps, ale rozhodně se s tím hrát dá. Taky samozřejmě záleží na hře, ale vždy se s tím nastavením dá nějak pohrát. Já šel do AMD hlavně kvůli cena/výkon a tam jednoznačně vyhrává. RT mi nepřijde jako věc kvůli které bych se rozhodoval. Ale tak každej to má jinak no :)
CPU: Ryzen 7 5800X GPU: Sapphire Radeon RX 7900 XTX GAMING 24GB MB: ASUS ROG STRIX B550-F RAM: Kingston Fury Renegade RGB 32GB (2x16GB) DDR4 3600 CL16 PSU: Seasonic Focus (GX-850) - 850W SSD1: Samsung SSD 980 PRO, M.2 - 250GB SSD2: Samsung SSD 980, M.2 - 1TB CASE: Fractal Design Meshify C bílá (okno TG) CPU Cooler: Be quiet! Dark Rock PRO 4 Monitor: 34" LG UltraGear 34GN850-B

Uživatelský avatar
beather
Herní spec. / Tvůrce článků
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4480
Registrován: únor 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herni pc okolo 70k

Příspěvekod beather » 01 srp 2023 18:17

me se nepozdava na AMD ta znatelne vetsi spotreba + teploty... to me nejak odrazuje...

jak je to s ovladaci a optimalizaci na hry?
Návod na HijackThisNávod na BSODZákladní diagnostika počítačePříspěvek fóru

„Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat!“ - Albert Einstein :punish:
[b]Rozcestník mých článků

Uživatelský avatar
falco_dee
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 366
Registrován: březen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herni pc okolo 70k

Příspěvekod falco_dee » 01 srp 2023 19:07

AMD sice nevydává tak často ovladače, ale nikdy jsem s ničím neměl problém kvůli nim. Hlavně se to nedá říct obecně, liší se to hra od hry. Rozdíly nebývají velké, ať už v plusu pro jednu nebo druhou stranu. Dobře sice tě trápí spotřeba, ale jestli stojí o 8k míň než nvidia, tak určitě nebude rozdíl ve vyúčtování za elektriku 8k ani za 5 let :D Tohle bych asi neřešil.
CPU: Ryzen 7 5800X GPU: Sapphire Radeon RX 7900 XTX GAMING 24GB MB: ASUS ROG STRIX B550-F RAM: Kingston Fury Renegade RGB 32GB (2x16GB) DDR4 3600 CL16 PSU: Seasonic Focus (GX-850) - 850W SSD1: Samsung SSD 980 PRO, M.2 - 250GB SSD2: Samsung SSD 980, M.2 - 1TB CASE: Fractal Design Meshify C bílá (okno TG) CPU Cooler: Be quiet! Dark Rock PRO 4 Monitor: 34" LG UltraGear 34GN850-B

Uživatelský avatar
beather
Herní spec. / Tvůrce článků
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4480
Registrován: únor 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herni pc okolo 70k

Příspěvekod beather » 01 srp 2023 20:42

ten rozdil neni 8k, videl jsem rozdil okolo 100 euro co je cca 2300... co ty ramky, disk, deska?

Dodatečně přidáno po 46 minutách 4 vteřinách:
falco_dee píše:AMD sice nevydává tak často ovladače, ale nikdy jsem s ničím neměl problém kvůli nim. Hlavně se to nedá říct obecně, liší se to hra od hry. Rozdíly nebývají velké, ať už v plusu pro jednu nebo druhou stranu. Dobře sice tě trápí spotřeba, ale jestli stojí o 8k míň než nvidia, tak určitě nebude rozdíl ve vyúčtování za elektriku 8k ani za 5 let :D Tohle bych asi neřešil.


je potreba si ale vzit do uvahy aj IDLE spotrebu, kde podle redditu bere ta karta 60-80W bez zateze... cim vic si o ni zjistuji informaci tim vic mi prijde neefektivni
Návod na HijackThisNávod na BSODZákladní diagnostika počítačePříspěvek fóru

„Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat!“ - Albert Einstein :punish:
[b]Rozcestník mých článků

Uživatelský avatar
Alferi
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 681
Registrován: duben 20
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Herni pc okolo 70k

Příspěvekod Alferi » 01 srp 2023 21:57

Se současnými grafikami je to těžká volba. nVidie jsou výkonnostně i spotřebou výborné, ale cenově je to na pováženou. Radeony jsou výkonnostně pořád výborné, s podstatně lepší cenou, ale se dvěma problémy u provozních vlastností - spotřeba je vyšší jen o málo, ale hlavně běží na dost nízkém napětí, takže ladění napájení pomocí podvoltování prakticky nejde stabilně nastavit (přeloženo - nVidii klidně stáhnete prakticky bez ztráty výkonu o 50W, Radeon ne).
Pro ilustraci recenze:
https://www.gpureport.cz/recenze/373/as ... 373&page=1
https://www.gpureport.cz/recenze/388/sa ... 388&page=1


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Herní PC okolo 25 000 Kč
    od rosenvoj » 25 kvě 2023 14:03 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    1003
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    26 kvě 2023 14:02
  • Herní pc - okolo 30K
    od davkocz » 11 čer 2023 21:52 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    765
    od davkocz Zobrazit poslední příspěvek
    12 čer 2023 08:47
  • Herní PC okolo do 30k kontola sestavy
    od thePlayerCZ » 05 zář 2023 12:42 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    737
    od thePlayerCZ Zobrazit poslední příspěvek
    05 zář 2023 14:36
  • PC na hry okolo 45k
    od Luschak » 24 črc 2023 15:02 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    1581
    od Luschak Zobrazit poslední příspěvek
    25 črc 2023 12:24
  • Upgrade PC pro RTX 3070 okolo 10k
    od AntenorCZ » 21 črc 2023 14:31 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    778
    od python.p Zobrazit poslední příspěvek
    23 črc 2023 06:36

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mandes a 120 hostů