jaký pc vybrat po x letech

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

nbnut
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: srpen 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

jaký pc vybrat po x letech

Příspěvekod nbnut » 20 srp 2023 00:33

Ahoj, po 3 letech si chci opět koupit nějaký pc, absolutně se nevyznám, tak budu moc rád za rady od vás pc nadšenců :D Dlouho jsem nehrál, takže jediné hry, které tak znám a zapl bych si jsou GTA 5, fortnite, lolko, časem se do toho určitě dostanu a budu si chtít zahrát i něco náročnějšího, a nechci mít problém jako za mladých let, že to nerozjedu :D

1.) nevím, zda se poohlédnout po bazarech/fb, a koupit nějaký použitý, ovšem jsem trochu nedůvěřivý, a kdo vi v jakem stavu to bude, když se nevyznám, ovšem za mnohem levnější cenu

2.) koupit nějaký repasovaný, jaké stim máte zkušenosti? kolik by se tak mohlo ušetřit, jestli to má vůbec cenu

3.) koupit teda úplně nový, tady asi co jsem si tak četl, koupit si jednotlivé komponenty a nechat si sestavit, radši než si koupit už hotovou pc sestavu, že?

Koukal jsem na stránky https://www.cena-vykon.cz/nejlepsi-hern ... avy/#25000 je to dobré měřítko? Uvažoval jsem o koupi kolem 25 tisíc, samozřejmě nebránil bych se i levnější verzi třeba za 15, nebo případně pár tisíc přidat, prostě tak nějak cenové rozpětí, aby to utáhlo zmíněné hry na nejvyšší detaily a kvalitu, aby to vydrželo pár let než bude třeba upgrade, a když se rozhodnu zahrát si nějakou náročnější hru, aby to utáhlo třeba na nižší kvalitu..

+ doporučit i nějaký monitor vhodný k nějaké sestavě, aby to k sobě dobře pasovalo, asi herní? Taky cena kolem 5 tisíc, nejlépe méně samozřejmě :D a tady znovu otázka, zda bazar/repas/ nový, jak je to určené cena-výdrž

snad je to srozumitelné o co mi jde, v tomhle jsem fakt nevzdělaný, moc děkuju za případnou námahu s hledáním a doporučením:)

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53626
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: jaký pc vybrat po x letech

Příspěvekod petr22 » 20 srp 2023 00:37

Jaka je stavajici konfigurace pocitace nebo co se s nim stalo ?

Pocitac stary pouhe 3 roky neni dost stary na to, aby vyzadoval kompletni vymenu vsech komponent.

Z bazarovych komponent ma smysl snad jen graficka karta, ostatni komponenty jsou tak levne nove,
ze by musely byt za plovicni cenu a srovnatelneho vykonu aby se vyplatily pouzite (coz nejsou).

Ona sestava v odkazu by snesla drobna vylepseni - nema smysl mATX desku, kdyz se vejde ATX, grafika
by mohla byt Nvidia RTX 4060 nebo 4070, to by ale vzyadovalo navyseni budgetu.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: jaký pc vybrat po x letech

Příspěvekod Karrex » 20 srp 2023 08:43

"Z bazarovych komponent ma smysl snad jen graficka karta, ostatni komponenty jsou tak levne nove"

Jak se to vezme. Za 18-20k sestavíš třeba 3700X, Fortis 5, B550 neošizená deska, 32GB, neref.6800XT, 850W Gold, case se 4 fany.

S vidinou upgradu třeba 5800x3D i lepší GK.

To mě za ty peníze přijde levné.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jaký zdroj mám vybrat k gpu?
    od qTomysw_ » 08 kvě 2023 01:23 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    755
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    08 kvě 2023 11:12
  • Který router vybrat?
    od HelFix » 23 říj 2023 20:09 » v Sítě - hardware
    11
    2304
    od HelFix Zobrazit poslední příspěvek
    06 lis 2023 21:33
  • Jaký router vybrat?
    od shippapi » 24 led 2024 11:21 » v Sítě - hardware
    4
    1035
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    24 led 2024 14:40
  • Jakou grafickou kartu RTX vybrat ?
    od rg999 » 05 zář 2023 11:27 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    795
    od rg999 Zobrazit poslední příspěvek
    05 zář 2023 14:26
  • Který z těchto dvou mobilů vybrat
    od Lukáš.v89 » 06 úno 2024 00:50 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    8
    962
    od Smile Zobrazit poslední příspěvek
    07 úno 2024 07:40

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mandes a 110 hostů