Zostava obycajna Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

ShadowWord:Pain
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 144
Registrován: červenec 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Zostava obycajna  Vyřešeno

Příspěvekod ShadowWord:Pain » 16 zář 2023 20:47

Pekny vecer, hladam zostavu aj nejaku bazarovu, je to cisto len na hry typu world of warcraft warmane s HD texturami, team fortress 2, league of legends, cs:go a to je vsetko

je tam za potrebne mat aspon 16 gb ramku
hrajem na rozliseni 3440x1440 a chcem to hrat na maximalne detaily, shadows v hre nepotrebujem ale aspon 2x MSAA na vyhladenie hran

o akom pc sa bavime?

niekedy som mal 1070 a slapalo to ako malo, cize pokojne aj ekvivalent tomuto hrane na 1920x1080
mal som i5 7500, slapalo to bez problemov ale hral som na rozliseni 1920x1080

takze nehladam nic co je extremne narocne, nebudem hrat nove tituly...nemam cas na to

nechcem nic vykone typu RTX 4080 ani nejaky procesor za 400 euro, netreba mi to...na vsetku pracu mam macbook

tento PC by mal fakt sluzit len na takuto zabavu...podmienka je samozrejme, aby zakladna doska mala bluetooth alebo ked tak si kupim nahradu, ale ja klavesnicu novu kupovat nebudem a moju klavesnicu co mam je apple magic keyboard za 100 eura a nechcem kupovat inu, nakolko som si zvykol a viem ze sa da vo windowse nastavit napr control, option, command na windows ekvivalent...


naozaj netusim co by prave tuto hru utiahlo, no z vlastnej skusenosti viem, ze ked som hral na nejakych 2560x1440 s GT 730 alebo tak nejak v minulosti a realne to islo na max detaily bez tienov na 60 fps...cize asi logicky vieme, ze na tieto hry mi netreba GPU za milion euro...nechcem realne aby ten PC bol zbytocne drahy, lebo potom ked sa budem stahovat, nemam zaujem to so sebou brat a nahanat tu zostavu z inej krajiny do dalsej apod....ked tak, ze by som sa rozhodol inak v buducnosti, tak si uz kupim poriadne komponenty za poriadne peniaze


chcem aby mi ta zostava vydrzala dva roky urcite...ked na 2 roky a PRVY DEN po tomto intervale mi vsetko vyhori, je mi to jedno


viem ze tieto poziadavky su take nejasne, no fakt neviem co tuto hru utiahne a ja nic ine nehrajem len wow wotlk warmane apod...

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zostava obycajna

Příspěvekod petr22 » 16 zář 2023 22:00

Kolik to ma stat penez ?

Co se tyce bazarovych sestav, neco najdi a nech si to od nas posoudit.

Gerete
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 300
Registrován: leden 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zostava obycajna

Příspěvekod Gerete » 17 zář 2023 00:50

Záleží jak moc velké stěhování to bude. Dají se sestavit počítače s objemem i pod 10 l. Jenom to bude nějaký příplatek za menší variantu některých komponent.

Pokud teda 2 roky a šmitec. Dá se navrhnout AM4. 5600 + 7800XT, nebo 5700X + 7800XT. Kdyby náhodou nějaká ta hra měla podporu Ray Trasingu a chtěl jsi ho, tak se dá navrhnout i 4070.

Konkrétní návrhy nechám až napíšeš rozpočet.

Jinak CS:GO bude nahrazen za nedlouho za CS2 počítám, že tam nějaké nároky stoupnou a nechápu proč si necháváš ujít wotlk od blizzardu na wotlk classic serverech.

ShadowWord:Pain
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 144
Registrován: červenec 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Zostava obycajna

Příspěvekod ShadowWord:Pain » 17 zář 2023 10:41

Petr22,

nieco do 400-500 euro maximalne, viac nie.

Gerete,

nejde o objem, ale o celkovo transfer. Len transfer do hlavneho mesta v jednom state stoji 50 euro s tymto PC v dodavke, lenze ja si to musim z hlavneho mesta doniest domov, kde je to vlakom bud za 13 euro ak chytim orange ticket alebo 80 euro a teda realne 130 euro dam za transport komponentov, co maju uz tolko rokov, nie je to velmi vyhodne

Ako som pisal, grafika GT 730 utiahla na 2560x1440 to co som ako tak potreboval, cize pocitam, ze nejaka GTX 1660 by utiahla to co chcem urcite, ta hra nie je narocna vobec

Dodatečně přidáno po 1 minutě 45 vteřinách:
A preco Warmane a nie ofik? Lebo ten ofik bude coskoro Cataclysm a predsa ja nebudem hrat ofik, platit si za to a potom mi tu expanziu zrusia a daju mi Catu....preto hrajem Warmane, mam tam BiS(best in slot) veci na postavach VRATANE shadowmourny a fakt nemam zaujem o to prist a hrat zase od levelu 1 na ofiku..kaslem cely ofik

Dodatečně přidáno po 6 minutách 44 vteřinách:
Ono by to mozno nebolo za potrebne, ak by som si zakupil parallels a hraval tieto hry cez parallels, len stoji to 130 euro a boh vie ako to bude fungovat s macbookom pro m1 arm procesorom....lebo ak by to fungovalo tak, ako by to malo ist, tak sa mi ten PC neoplati..len si znicim jedine tak laptop a jeho bateriu na jeho zivotnost

a kedze laptop stal 3000 euro a nie nejakych 500 ako pc ktory by som kupil tak si musim spocitat ci mi to za to stoji, lebo novy macbook by ma stal omnoho viac kebyze sa nejako pokazi do tej doby :D

Dodatečně přidáno po 1 hodině 18 minutách 26 vteřinách:
https://pc.bazos.sk/inzerat/155644788/h ... tb-ssd.php

Dodatečně přidáno po 5 hodinách 32 minutách 35 vteřinách:
Pocital som kolko ma vyjde nova zostava na procesori za 76euro a gpu za 220
a dokopy s ramkou, mb, psu, case, coolerom a ssd ma vyjde 703 euro...to je jednoducho vela


ja hladam nieco do 400-500 max, cize asi to vychadza len na nejaky bazar

Dodatečně přidáno po 5 hodinách 44 minutách 58 vteřinách:
Alebo este je moznost si kupit komponenty uz pouzite ako je SSD, RAM, MB a cpu a gpu kupit nove

aku mate skusenost s touto alternativou? ramky by ma stali mozno 10 euro, ssd mozno 20, mb mozno 50 to je dost velka uspora penazi a mozem si kupit aj case za lacne peniaze a realne cpu a gpu kupim nove a je tam istota


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 98 hostů