Na čem sedíte?

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

FELINY
Level 2
Level 2
Příspěvky: 241
Registrován: srpen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Na čem sedíte?

Příspěvekod FELINY » 08 lis 2023 13:07

Zdravím,

ve slevách BF se nachází dost židlí různých typů. Sám mám nějaký šmejd napodobující "herní židli". Loupe se a je zlomené něco i uvnitř systému židle, takže je na vyhazov. Začal jsem se zajímat o novou s cenovkou do 5 tisíc. U PC jak pracuji, tak občas hraju hry. Nejlépe si zajedu něco i vyzkoušet, ale zkuste prosím hodit tipy co máte/doporučujete/nedoporučujete případně na co se vlastně dívat. Nemusí to být nutně "herní styl".

Díky moc.
► Zobrazit spoiler

Reklama
Kvp2
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: listopad 20
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Na čem sedíte?

Příspěvekod Kvp2 » 08 lis 2023 13:42

Já řešil koupi rok zpět a dospěl jsem k tomu, že se prostě vyplatí si připlatit. Sám jsem obcházel obchody a showroomy a šel jsem do rozbalené HermanMiller AERON. Kvalitou zpracování, pevností a hlavně pohodlím při sezení byla prostě jinde. U jiných i dražších židlí bylo něco vrazjícího, uvolněného, nepohodlně se mi sedělo apod. Pokud na tom člověk sedí celý den při práci a pak ještě hraje, tak se ta investice myslím i vrátí v životnosti. Mám jí aktuálně rok, sedím na ní každý den cca 9-10 hodin a není na ní vidět téměř žádná známka používání.

FELINY
Level 2
Level 2
Příspěvky: 241
Registrován: srpen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Na čem sedíte?

Příspěvekod FELINY » 08 lis 2023 13:52

To je sice moc hezké a asi i naprosto logické, ale co si budem, Herman Miller je trochu úplně jinde. Určitě nedám za židli 45 tisíc :-D
► Zobrazit spoiler

Uživatelský avatar
mimi973
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1079
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Na čem sedíte?

Příspěvekod mimi973 » 08 lis 2023 14:16

Kvp2 píše:Já řešil koupi rok zpět a dospěl jsem k tomu, že se prostě vyplatí si připlatit. Sám jsem obcházel obchody a showroomy a šel jsem do rozbalené HermanMiller AERON. Kvalitou zpracování, pevností a hlavně pohodlím při sezení byla prostě jinde. U jiných i dražších židlí bylo něco vrazjícího, uvolněného, nepohodlně se mi sedělo apod. Pokud na tom člověk sedí celý den při práci a pak ještě hraje, tak se ta investice myslím i vrátí v životnosti. Mám jí aktuálně rok, sedím na ní každý den cca 9-10 hodin a není na ní vidět téměř žádná známka používání.


Ja aktuálne tiež riešim dilemu kresla a rozhodujem sa medzi Aeronom a Embody. S tým, že na Embody som mal možnosť sedieť a na aeron sa chystám (jediný showroom v BA) a po práci je už zavretý :problem: Mal by som otázku, akú veľkosť kresla máš a akú máš ty "postavu" ? Aby som vedel zvážiť či kúpiť väčšiu C-čkovú alebo strednú B-čkovú verziu. + máš aj nejakú verziu podpory lumbálnej časti chrbtice? Ďakujem
PC:Sapphire Radeon R9 270X / I5 4670k / ASUS Z87-K / 8GB / 1000GB/ 620W / Zalman Z5 / Benq rl2455hm
MacBook Pro 14" 2021 M1
Iphone 14 Red
+Apple Watch Ultra / AirPods 1 / AirPods MAX

Kvp2
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: listopad 20
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Na čem sedíte?

Příspěvekod Kvp2 » 08 lis 2023 14:47

Určitě bych doporučil si zajet někam na ně sednout, jestli je kam. Zkoušel jsem COSM, EMBODY, MIRRA a nejvíce mi seděl ten AERON a MIRRA. Ale mně třeba štvali područky na COSM a kamarád raději v práci sedí na ní než na AERONU. Takže fakt bych dal na tvůj pocit :) Konfigurace z faktury níže
Pracovní židle HermanMiller AERON
re-design by Don Chadwick 2017
omezovač náklonu s dopředným náklonem
plně stavitelné područky s natáčením
sedák i opěrka v materiálu Pellicle graphite
kříž a konstrukce židle v grafitové barvě
stavitelná podpěra pánve Dual PosterFit
kolečka na koberec i tvrdou podlahu
velikost židle B (hubená postava cca 175 cm)

Uživatelský avatar
Kminek
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 107
Registrován: říjen 23
Bydliště: planeta Země
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Na čem sedíte?

Příspěvekod Kminek » 08 lis 2023 16:11

Na zadku

meda2016
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 675
Registrován: květen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Na čem sedíte?

Příspěvekod meda2016 » 08 lis 2023 21:49

Sedím na Adaptic Evora, lze vybrat výšku pístu.

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Na čem sedíte?

Příspěvekod faraon » 09 lis 2023 10:06

Na židli. Otočné, kancelářské, asi z roku 1980. Dřevěný sedák, dřevěné opěrátko, a hlavně nemá kolečka!
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53630
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Na čem sedíte?

Příspěvekod petr22 » 09 lis 2023 10:31

Vsechny tyhle "herni" zidle jsou pokusy jak vytahnout z lidi penize za neco, co lze poridit mnohem levneji a ve vyssi kvalite.

Konstrukce ja tak mizerna, ze zacne praskat, lamat se a rozpadat bud hned pri prvnim pouziti, nebo uz po par letech. Pokud
je pouzity kov, tak je tak tenky, ze se ohyba jakmile se clovek prudceji posadi nebo zakloni.

Doporucuji navstivit bazar ktery prodava kancelarske vybaveni dovezene ze zapadu, tam si clovek vybere zidli za par korun, ze
ktere se nebude ozyvat lupani, praskani, skripani nebo jine projevy lacine konstrukce.

U novych levnych zidli jsem jeste nevidel kovovy ram, ktery by nebylo nutne po par letech nutne spravovat se svareckou, protoze
zacal praskat. Ram u tech lacinych bazarovych zidli udrzi naopak i vahu auta, poctive ocelove dily.

Samostatnjou kapitolou je lacina kozenka co se osoupe po roce tak, ze se na to clovek stiti sednout.

FELINY
Level 2
Level 2
Příspěvky: 241
Registrován: srpen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Na čem sedíte?

Příspěvekod FELINY » 09 lis 2023 12:43

No bohužel přesně takový šmejd jak popisuješ tak vlastním, ale zase vydržela dlouho no. Každopádně loupe se brutálně :D Na druhou stranu fakt nepotřebuji židli za 40 tisíc, nepotřebuji ani židli za 10 tisíc. Našel jsem toto https://www.czc.cz/hobot-h3-comfortable ... 1a/produkt , ale to zase bude ta samá verbeš co? Vůbec nevím, kde bych nějaký zmiňovaný bazar našel, ale poohlídnu se.
► Zobrazit spoiler

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53630
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Na čem sedíte?

Příspěvekod petr22 » 09 lis 2023 13:15

Co je to "dlouho" u zidle ? Zidle je vec, ktera se nesmi rozbit nikdy. 150 let stare drevene zidle jsou jako nove,
ale tri roky stary plastovy vehikl se rozpada.

Bazar je potreba najit na netu, obvykle to maji v nejake hale kde je i zaroven moznost vyzkouseni. Co bych hledal
jsou zidle nebo kresla, co se dodavaly v osmedatych letech do zasedacek managementu firem. Zidle, ktera je delana
na to aby na ni sedel 150 kg vazici americky manager se ti jen tak nerozpadne. Ano, je tezka, ale zaroven vydrzi.

WolfGunCZ
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Na čem sedíte?

Příspěvekod WolfGunCZ » 09 lis 2023 14:42

Nevím, jestli ti to pomůže, ale já sedím na DXRacer OH/FD01/N ( https://www.dx-racer.cz/1027867-herni-z ... -n-latkova ). Výběr nové židle jsem řešil minulý rok, taky jsem nepotřeboval nějakou, která vypadá ,,herně", respektive jsem spíš takovou nechtěl. Šlo mi o to, abych získal v této cenové kategorii nejlepší poměr cena/výkon. Nakonec jsem ale stejně skončil u DxRacer. V mém případě mi šlo hlavně o to, aby byla židle látková, protože jsem právě nechtěl, aby se po delší době začala loupat a člověk se v ní v létě potil. Já jsem se židlí spokojen, po roce je jako nová (za podmínky, že ji jednou za týden povysáváš). Mohu ji tedy doporučit. Jen pozor, já mám nějakých 170 cm a vážím 75 kg, pokud jsi rozměrnější, nevím, jestli by ti sedl sedák. Je relativně úzký, mně to ale nevadí, já s tím problém nemám. Jen teda ještě nepoužívám ty přiložené polštářky, ty mi přišly spíše na škodu, než k dobru.


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Martab a 111 hostů