Doporučení zdroje..

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Crave
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1300
Registrován: říjen 06
Bydliště: Huštěnovice - Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Crave » 12 bře 2008 17:36

tento zdroj je tichy jo?? ja mam prave dany v mem zdroji vetrak s diodou-jsem si to predelaval tak jsem myslel ze se to normalne dela..nevadi..v poho..diky za odpoved a doporuceni

Reklama
Uživatelský avatar
Sektor
Level 3
Level 3
Příspěvky: 425
Registrován: únor 08
Bydliště: Hlučín
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Sektor » 12 bře 2008 18:25

2 Marfy : Zabrouzdej kamkoliv na netu, myslím že dokonce i v CZ diskuzích se to dost řešilo ... a +- moje sestava a 2x 3850 a nestíhal ani Corsair 620 , vyřešil to až nový model 650W ... jasně, né každej má v PC grafiky 2 a já to taky neplánuji, proto jsem vzal "jen" 620 oproti 650/750 ... ale zase mám zdroj na 5 let , ten fortron 500W v nekterych pripadech neutahl ani lepsi sestavu s 1 grafikou, muj zdroj pak neutahl tu samou masinu s grafikama dvěma ... ja mam zdroj na 5 let(nadsazka) a 1600 mi preci jen prijde jako dobra investice do zdroje, ale do Fortrona opravdu ne-e ... klidne lidi nemente a kupujte, ale prijde mi lepsi dat ted 2200CZK a více za zdroj ... nez 1500 ted a za rok a pul kupovat zdroj znovu ... a verze, ze zdroje jen tak dolu co se tyce cen nepujdou, to neni jako HDD nebo VGA ....
[2008-07-12] BAN na 60 dní. Pravidlené urážky uživatelů, vyvolávání hádek, neúcta k moderátorům a nerespektování pravidel fóra. Slova jako Debil, imbecil, idiot opravdu nepovažujeme za slušná, nemohou být tolerována.

Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Marfy » 12 bře 2008 18:38

Jo to bych ti už i věřil,že neutáhne dvě grafiky a nebo jednu dost výkonnou,ale bavili jsme se tu o sestavách střední třídy.Tam je jeho místo.Pokud už potom někdo dá 9000,-za grafiku (nebo dvojici grafik)a dokoupí výkonný procesor,tak musí vzít i odpovídající zdroj.To už by opravdu Fortron 500W nemusel stíhat.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

Uživatelský avatar
Kein
Level 3
Level 3
Příspěvky: 542
Registrován: prosinec 07
Bydliště: in the ghetto
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Kein » 12 bře 2008 19:48

zvlastni ze s mou sestavou s fortronem 500W zadny problem nemam jak je to mozne ? :lol: pravda se ukaze az koupim new grafiku ;)

Uživatelský avatar
Sektor
Level 3
Level 3
Příspěvky: 425
Registrován: únor 08
Bydliště: Hlučín
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Sektor » 12 bře 2008 23:19

Kein píše:zvlastni ze s mou sestavou s fortronem 500W zadny problem nemam jak je to mozne ? :lol: pravda se ukaze az koupim new grafiku ;)


Na zbylých PC co jsem složil byl také fortron 500W Blue 2 a šlapalo to ... nicméně můj komp nebyl první ani poslední, který tohle dělal. Více jsem to ale neřešil a PC jim dal s tím, ať si vymění zdroj a tenhle třeba dobře prodaj, což jeden udělal a více nevím (prej jim to jede a hry moc nehrajou takže zatím tak - mé testy to ale nepřežilo)...
[2008-07-12] BAN na 60 dní. Pravidlené urážky uživatelů, vyvolávání hádek, neúcta k moderátorům a nerespektování pravidel fóra. Slova jako Debil, imbecil, idiot opravdu nepovažujeme za slušná, nemohou být tolerována.

Uživatelský avatar
Kein
Level 3
Level 3
Příspěvky: 542
Registrován: prosinec 07
Bydliště: in the ghetto
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Kein » 13 bře 2008 10:20

no nevim porad pomlouvas blue storm II pritom tady snim ma vetsina dobre zkusenosti a navic zapominas na to ze ja hry hraju a to velice casto a vzivote se mi PC nevyplo pak na to sahnes ty a vypne se ti... myslim ze problem bude nekde jinde nez ve zdroji ;)...ale nebudu si za timto tvrzenim pevne stat dokud nekoupim novou grafiku planuju 8800GT tudiz budu mit 8800GT + AMD X2 6400+ -coz je velice velkdy zrout a to nepocitam vetracky disky apod - dokud to sam nezkusím... pokud bude toto fortron stale zvladat tak ti reknu asi neco velice nepekneho protoze s vetsinou tzv "TESTU" mas zkusenosti jen ty...a kazdy ma jine ...reknu ti ze v dnesni dobe doporucovat beznym racum 600W zdroj jsou vyhozene penize nebot kvalitni petistovka ti dnesni sestavy utahne ...sve zkusenosti beres ze sestavy kde se ti denne vypinal noname KME...a buhvi co ti udelal s ostatnima komponentama ze ti zamrzal i BLUE STORM II sam si rek ze moje grafika ma vetsi spotrebu Wattu nez tva + CPU mame stejny a opravdu si myslis ze jeden disk navic a par vetraku zavinuje to ze fortron chcipa?? kolik muze zrat takovy 1HDD 10-11W ???? docela me to zajima protoze fortrona mam a myslim si ze je to dobra koupe za ty penize pro uzivatele co hry hraje..ano je hlucny(oproti NONAME ovsem je tichy) ale zase se podivej na tu cenu ...navic co si pamatuju tve tvrzeni kdyz si PC kupoval tak si tvrdil ze 500W zdroj to musi utahnout ..ja ti rikal ze neni 500 jako 500W tys tvrdil ze ten KME je dostacujici a pokud to zpusobuje on tak je spatny nekde ve strevech...ten KME je v poradku jen na to nestacil...zase to tihne ke spammu ale ty davas vsem podklady ke spammu porad...

Jinak to ze si sestavil nekolik PC s timto zdrojem a delalo ti to same...to je velice rozporuplne nebot uvedom si jednu vec..nepracujes pro zadnou PC firmu sedis doma a jedine kdo po tobe chce postavit PC je tva teta nebo babicka a pochybuju ze zrovna oni by si kupovali blue storm II kdyz na tom pari tak maximalne karty a miny...poripade spoluzak ze tridy pro ktereho je tve slovo svate a asi ne moc chytry kdyz mu pordas svuj pouzity HW za prakticy stejnou cenu za jakou se prodava takze si zase veci domyslis jak mas vzdy ve zvyku ale nebudu to tu dale rozpitvavat protze si budes stejne mlit to sve a lide zde co te neznaji ti mohou verit...pred rokem kdyz sem se taky staral jen o to at mi PC jede a kupoval sem tehdy sestavu sem ti taky rekl at mi slozis mou sestavu..dopadlo to tim zes mi priskvaril desku ke kejsu...ted si PC smele postavim sam s prstem v nose a to co rikas ty si dycky nejdrive overim nekde jinde...a vetsinou je opak pravdou...pripadam si tady jak idiot nebot paradoxne se tady hadame my dva mezi sebou nejvice..pritom se zname osobne a hodne dlouho ale ty bludy co tady rikas tak to cumim a nekdy se divim co tady jeste zabreptas...vesere CZ testy shazujes pritom HW je vsude stejny sektore...a BLUE STORM II JE páty nejlepsi zdroj a kdyz tomu pridas jeste cenu tak je to velice vyhodna koupe...ale jak rikam dokud nekoupim novou grafiku necham te mlit si to sve ale jestli mi 500W BS II pojede i se zroutem 8800GT tak uznam ze ses idiot nebot pokud me to jede a tobe na mene zrouci sestave ne tak asi neumis spravne zapojit dratky do desky nebo nevim...do te doby to nema cenu stebou tady probirat...protoze presne vim co mi na to napises ;)

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 13 bře 2008 10:39

co se týče spotřeby jednotlivých komponent

Obrázek

a na ty osobní věci máte SZ :evil:
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Uživatelský avatar
Sektor
Level 3
Level 3
Příspěvky: 425
Registrován: únor 08
Bydliště: Hlučín
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Sektor » 13 bře 2008 15:11

Mi vyšlo (i mimo tyto tabulky) už dávno 440-475W a to nepočítám USB zařízení apod. Nové desky holt žerou více a od toho se odvíjí všechno. Po měření sestaveného PC v zásuvce to ukázalo něco kolem 445W (jarek mi to přeměřoval, protože byl taky docela zoufalý že mi komp nejede ...), takže to +- sedí i reálně a jeslti má zdroj účinnost +- 85% tak se pak nemusím divit žé ... 500W noname mi dělal to co 500W Fortron blue II (jen ten se nevypnulú ale zatuhl pri stejne cinnosti) a 500W classic Fortron ... krom pak meho new jsem nic jineho nezkousel, ale muj jede.

Nicméně keine věta " pomlouvas blue storm II pritom tady snim ma vetsina dobre zkusenosti " je sice pěkné, ale taky si uvědom že zde na tento web chodí XXX lidí, z toho XX píše a X se k tomu vyjádřilo ... ja jsem taky koumal co za zdroj apod., ale co jsem se docetl ze Corsair 520W nemusi utahnout nabusene stroje a 620W co mám já nemusí utáhnout 2x nVidiu - tak jsem první variantu opustil ihned a tu druhou vzalk s tím, že mám sice 2600CZK pryč, ale 2 grafiky v PC jsem nikdy neměl a nikdy mít nebudu.

*v úterý nebo středu bych měl mít na test půjčený tento zdroj ( http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... O0V41NL8TO ). Jestli mi to udělá stejnou věc, jako u 2 fortronů a 1x mojeho nonamu, tak si tím odvodím jednoduše a pouze to, že 500W asi prostě nestačí ... a dalším 2 lidem co jsem skládal PC taky nestačilo (samozřejmě měli všichni AMD a 1:1 ATI/nVidia - ale ty grafiky zerou +- stejně).

Update : Aha, tak z odkazu koukám, že mi típek zapůjčí né 500W ale 550W - a to nechci, to mi nic neřekne ... tak zase nic :( Snad se najde někdo další s 500W na půjčení
[2008-07-12] BAN na 60 dní. Pravidlené urážky uživatelů, vyvolávání hádek, neúcta k moderátorům a nerespektování pravidel fóra. Slova jako Debil, imbecil, idiot opravdu nepovažujeme za slušná, nemohou být tolerována.

Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Marfy » 13 bře 2008 15:40

to Kein -buď klidný.Grafika 8800GT jede v kombinaci s Core2Duo E6600 v pohodě na BlueStormu 400W.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

Uživatelský avatar
Kein
Level 3
Level 3
Příspěvky: 542
Registrován: prosinec 07
Bydliště: in the ghetto
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Kein » 13 bře 2008 18:14

2 Marfy: rikam pokud utahne muj 500W fortron 8800GT v kombinaci s 6400+ AMD tak opravdu nebude na vine fortron ale spis clovek co ho testuje v tomto pripade sektor (asi nema stastne ruce nebo opravdu nevim)...ted mam na nem zapojeny 2x120mm vetrak, 1x mechaniku, 2xHDD + CPU + Grafika + regulator otacek do pozice 5.25 ktery si taky neco malo bere a naprosto bez problemu...takze zatim naprosta spokojenost...jedina vec co mi vadi je to ze mi nejdou oddelat ze zdroje prebytecne kabliky ale za tu cenu mi to vubec zily netrha :) nez abych kupoval za tu cenu jednou tolik drazsi zdroj ktery mi splni pro me ucely naprostou stejnou sluzbu...

Uživatelský avatar
Sektor
Level 3
Level 3
Příspěvky: 425
Registrován: únor 08
Bydliště: Hlučín
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Sektor » 14 bře 2008 23:23

A teď jeden PC co jsem neskládal (abych to neměl v rukách třeba náhodou).

Bojko (22:59:40 14/03/2008)jako pustim kompa ... mam ho pusteneho tak 5 minut ... vypnu s tim, ze si pripojim disk jeste ... pripojim ... chcu zapnout ... protocily se mi vetraky a nazdar :/
221170845 (23:05:06 14/03/2008)
:D nasere, co to bylo za zdroj ?:D
Bojko (23:06:28 14/03/2008)
fortron 500W blue storm
221170845 (23:07:08 14/03/2008)
lol ja vedel ze ho nemam kupovat a poridil jsem corsair 620W :D
Bojko (23:07:58 14/03/2008)
no to je v hajzlu jako
Bojko (23:08:02 14/03/2008)
mam ho asi tyden
221170845 (23:08:07 14/03/2008)
Napis celou sestavu co mas ... mi lidi proste neveri ze se to mrda
Bojko (23:09:56 14/03/2008)
Intel E8400
Gigabyte EX38-DQ6
4GB Kingston HyperX 800MHz (udajne)
Gigabyte 8800GT
ted tam byl jenom jeden disk ... a jedna mechanika
221170845 (23:12:53 14/03/2008)
lol

Svět je tak malý a krutý ...
[2008-07-12] BAN na 60 dní. Pravidlené urážky uživatelů, vyvolávání hádek, neúcta k moderátorům a nerespektování pravidel fóra. Slova jako Debil, imbecil, idiot opravdu nepovažujeme za slušná, nemohou být tolerována.

Uživatelský avatar
Kein
Level 3
Level 3
Příspěvky: 542
Registrován: prosinec 07
Bydliště: in the ghetto
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Kein » 15 bře 2008 09:47

tak mel asi vadny kus a ruku na srdce sektore to se stava takze timhle se ohanet je absolutne od veci ;) tohle je pouho pouha nahoda tot vse protoze mi ten fortron porad jede a to mam sestavu ktera zere o moc vice ;) jinak netvrdil si mi ze zdroj se ti zniceho nic jen tak neodpali? :lol: ja zase naopak proti tomu tvrdim ze na vice zroutske sestave mi fortron porad jede a porad v pohode :) ...takze stale plati to co jsem rikal :)

Jinak myslim si ze tato diskuse zase tak odveci neni nebot ten kdo si bude zdroj kupovat si aspon udela obrazek o tom ktey koupit a na co ho bude potrebovat...600W zdroje bych zacal doporucovat jedine tomu kdo by chtel napriklad 3870X2 nebo clovek co ma vice disku apod...ale pro beznou sestavu s 1x GPU a 3x HDD jsou to
vyhozene penize...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Vaše doporučení na velikost monitoru
    od Tvrbar » 15 lis 2023 15:01 » v Vše ostatní (hw)
    16
    3061
    od Tvrbar Zobrazit poslední příspěvek
    22 lis 2023 14:56
  • Doporučení hry na PS3, auta, volná jízda
    od pikaso.andreas » 01 srp 2023 12:48 » v Hry
    4
    2270
    od nixxis Zobrazit poslední příspěvek
    01 srp 2023 14:41
  • Upgrade zdroje kvůli nové GPU
    od Grander » 10 kvě 2023 20:50 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    851
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    11 kvě 2023 19:49
  • Upgrade zdroje Lenovo Ideacentre 710-25ISH
    od Rewqa » 07 dub 2024 15:22 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    727
    od Rewqa Zobrazit poslední příspěvek
    08 dub 2024 20:51

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů