LCD monitor Benq-co si myslite? Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: LCD monitor Benq-co si myslite?

Příspěvekod Spyke » 04 črc 2008 14:28

Pokud ti finance dovolí, běž raději do něčeho jiného. Nic proti Benq, ale... :roll:
Přeci jen je na trhu dost levných a přitom kvalitnějších monitorů. Stačí se porozhlédnout.

bereline píše:ano, nepozoruješ změny .. počkej 10-20 let optimální je "19" popř. "20"

Za 10 - 20 let budu mít monitor přes celou zeď, už teď mi je 22" malé a uvažuju nad koupí většího.
A to na něj nekoukám ze dvou metrů, ale cca. z 80cm a možná ani to ne.. :wink:

Dle mého je v dnešní době kravina kupovat menší monitory (<19").
A argument, že větší úhlopříčka ničí oči mi přijde spíše směšný.. :lol:
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

Reklama
Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: LCD monitor Benq-co si myslite?

Příspěvekod Tomina » 04 črc 2008 15:01

přesně tak, souhlasím.
Jinak Benq mi příjde celkem podřadná značka, nevím, ale vždycky se mi vybaví Benq - Siemens a mobil, který jsem neustále reklamoval :lol:

bereline
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1434
Registrován: září 07
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: LCD monitor Benq-co si myslite?

Příspěvekod bereline » 04 črc 2008 15:50

amaroun píše:
bereline píše:ty vole každý doporučuje "22" palců, ale neuvědomuje si, že ten člověk od toho nesedí 2 metry .. víte co to dělá s očima ? :twisted:

S očima to neudělá nic, oko je sval jako každý jiný v těle, tedy akorát bolí, nebo rudne a prokrví se pokud ho namáháme a přetěžujeme, je to stejné, jako když budeš házet lopatou také tě budou svaly třeba na rukou jen bolet.Že má někdo brejle, není způsobeno tím, že čumí na 24" monitor z půlmetru, nebo čte po tmě, je to prostě způsobeno geneticky, klidně vzhůru na 24" :D

pochybuju, ale což je to můj názor
Chytří lidé používají Google a nevolí komunisty
*Čeština je krásný jazyk, takže se jej prosím naučte používat*
Member of the Spyke's Fun Club

glasty
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: květen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: LCD monitor Benq-co si myslite?

Příspěvekod glasty » 04 črc 2008 17:43


Uživatelský avatar
zao
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3801
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: LCD monitor Benq-co si myslite?

Příspěvekod zao » 04 črc 2008 17:44

bereline píše:pochybuju, ale což je to můj názor

to já taky, pochybuju že se sval zničí když na něj posvítíš ostrým světlem nebo když se budeš lítkem dívat do sluníčka že se zničí
Jsem tu abych vám poradil s výběrem jakéhokoliv HW a klidně vám udělám sestavu na míru za peníz jakej si řeknete a samozřejmě pomůžu i z něčím jiným když budu vědět.

Uživatelský avatar
amaroun
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1253
Registrován: červenec 06
Bydliště: Senochrupovice u Prahy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: LCD monitor Benq-co si myslite?

Příspěvekod amaroun » 04 črc 2008 17:46

Ale k věci.Je to vždy otázka financí, mám Benq 19" už třetí rok, používáný každý den několik hodin a vše je v pohodě.Je pravda,že už pokukuji po nějaké 22 ale spíše.24" nádheře :smile: .Ale DVI vstup tomu určitě chybí.Jinak rozlišení a odezvu, to záleží na účelu použití.Pokud chceš sledovat, nebo hrát něco ve full HD, tak to chce rozlišení 1900x1200,tedy 24" tam to začíná tak na 7,5 tis., jinak 22" začíná někde na 4 tis.Mimochodem můj 3-letý Benq mě stál onehdá 8,5tis :mad: .

Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: LCD monitor Benq-co si myslite?

Příspěvekod Marfy » 04 črc 2008 19:18

Samozřejmě-vůbec neuvedl ani konkrétní typ.Hodil by se alspoň odkaz.Širokoůhlá 19" není moc dobrá volba.Je moc ůzká a má málo podporované rozlišení.Některé hry ho ani namají.Volil bych buď klasickou 19" nebo širokoůhlou 20" či 22".Samozřejmě podle financí.BenQ není špatná značka a DVI se hodí vždycky.U větších ůhlopříček téměř nutnost.Odezva 5ms je velmi dobrá hodnota i na hry.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

Uživatelský avatar
Unholy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 675
Registrován: září 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: LCD monitor Benq-co si myslite?

Příspěvekod Unholy » 04 črc 2008 19:23

Jop, nechápu proč si tu každý honí triko že má 2ms, tohle jsou stejně reklamní žvásty... Moc bych se divil kdyby se odezva nějakého monitoru dostala pod 10ms (grey to grey) ale reálné hodnoty většiny budou spíš kolem 15ms.Mam PVA panel který je určitě trochu pomalejší něž bežné TN a nikdy sem neměl s odezvou problémy a to nepochybuju že se pohybuje kolem 20ms :) Jinak sedím v práci u 22" a teď klovu od 24" a žádné oční vady kromě těch vrozených se u mě zatím neprojevily

Jinak souhlas s Marfym, 19" širokoúhlá je moc malá vertikálně... Vlastní zkušenost, ma to známá
Jsi-li bez miny, hoď kamenem...
V nebi je lepší vzduch, ale v pekle lepší společnost :twisted:

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: LCD monitor Benq-co si myslite?

Příspěvekod Tomina » 04 črc 2008 19:40

Kdyby sem aspoň hodil link, tak se radí samozřejmě trošku lépe, ale plácnout sem pár parametrů, nehledě na to, že se mi zdá toto téma již mrtvé, protože majitel tématu se ještě neozval a nepřiblížil svoje očekávání od monitoru ani svoje priority, tzn. hlavně cena. Další rady teda nemají význam..ještě k té odezvě, já osobně mám 2ms. a při nákupu šlo o stovky korun, takže se to dá přirovnat k tomu, že v sámošce vidím rohlík (80g) za 2,5kč a vedle vidím pletýnku (140g) za 3,- Co si tedy vyberu ? Je možné že nikdy rozdíl mezi 2ms a 5ms nepoznám, ale proč si trošičku nepřiplatit za parametrově lepší ? Monitor není položka, která se každoročně mění..

Uživatelský avatar
Unholy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 675
Registrován: září 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: LCD monitor Benq-co si myslite?

Příspěvekod Unholy » 04 črc 2008 20:48

Mě šlo spíš o to že uváděné hodnoty 2 resp 5ms jsou více méně marketingové žvásty, případně teoretické hodnoty... Pokud si to změříš dopadne to vždycky nějak takhle http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=9310&Itemid=47&limit=1&limitstart=2. Je to posledni recenze monitoru z PCtuningu, klidně si najdi jinou kde to měří optickou sondou a určitě se dobereš podobného výsledku. Tímto se omlouvám za OT ale nemohl jsem si pomoct...
Jsi-li bez miny, hoď kamenem...
V nebi je lepší vzduch, ale v pekle lepší společnost :twisted:

Uživatelský avatar
Unholy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 675
Registrován: září 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: LCD monitor Benq-co si myslite?

Příspěvekod Unholy » 04 črc 2008 23:29

Na to se dá reagovat jedinym zpusobem.. Tady ma někdo Benq g900 8)

Sektor píše:Q3A při 1075 FPS dělalo strašné obrazce, a benq g900 nic takového nezná ;-) Pro někoho nezájem, pro mne docela ku*wa že rozdíl.

Za to nemůže monitor, ale ten kdo si nezapne v ovladačív Vsync nebo nenastaví v Q3 cg_maxfps na refresh rate monitoru nebo násobek
Jsi-li bez miny, hoď kamenem...
V nebi je lepší vzduch, ale v pekle lepší společnost :twisted:

Uživatelský avatar
jarod72pm
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1747
Registrován: duben 05
Bydliště: Otrokovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: LCD monitor Benq-co si myslite?

Příspěvekod jarod72pm » 05 črc 2008 10:41

Myslím že rozhodující je to že půjdeš koukneš jak se chová monitor za provozu jak ti sedí na oči a pokud je částka a velikost monitoru rozhodující není problém ho koupit - bylo už tu napsáno mnoho slov ale rozhodnutí je na tobě
Každý tu má nějaké nároky které se mohou od tebe lišit a každý ti může dát na to svůj pohled takže pokud to přečteš zhruba víš jak se orientovat a tvá volba bude o to snažší.
AMD FX 8370 +Freezer i30,Asus M5A97 EVO 2.0,GIGABYTE GV-N1060WF2OC-6GD,Kingston 2x8GB 1866MHz,case Zalman Z9,SSD 256GB Crucial MX ,WD Green 1TB 7200rpm SATA2,Zdroj Seasonic M12II 750W,Externí Seagate 1TB e-sata.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • PC monitor
    od Shokata88 » 23 led 2024 14:01 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    618
    od Shokata88 Zobrazit poslední příspěvek
    23 led 2024 20:37
  • Monitor 27”
    od ignig » 24 lis 2023 17:06 » v Vše ostatní (hw)
    3
    1112
    od flowem Zobrazit poslední příspěvek
    25 lis 2023 11:29
  • 5K UHD monitor
    od ajr » 30 led 2024 07:36 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    399
    od ajr Zobrazit poslední příspěvek
    30 led 2024 07:36
  • Monitor vs TV
    od green93 » 07 zář 2023 13:42 » v Vše ostatní (hw)
    0
    1209
    od green93 Zobrazit poslední příspěvek
    07 zář 2023 13:42
  • Monitor
    od ShadowWord:Pain » 20 črc 2023 10:49 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    866
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    21 črc 2023 19:50

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 25 hostů