Jaky vyrodce je nejlepsi??

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
zao
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3801
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jaky vyrodce je nejlepsi??

Příspěvekod zao » 01 zář 2008 21:51

jo myslím že to sou vyhozený peníze stačila by ti 4870 a rozjedeš vše na plno na 24" a ušetříš a to nejen za kartu...zvukovka zvukovka no nevím mě vždycky stačil ta integrovaná myslím že to sou taky peníze na nic pokud nejseš zvukofil...os určitě vistu...mechyniku to je detail tu si vybereš jaký ti bude vyhovovat
Jsem tu abych vám poradil s výběrem jakéhokoliv HW a klidně vám udělám sestavu na míru za peníz jakej si řeknete a samozřejmě pomůžu i z něčím jiným když budu vědět.

Reklama
Uživatelský avatar
Magnat
Level 3
Level 3
Příspěvky: 493
Registrován: listopad 07
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jaky vyrodce je nejlepsi??

Příspěvekod Magnat » 01 zář 2008 21:57

no tak právě na cf bych volil 7200, přijde mi zbytečné připlácet za cache, kterou stejně většina lidí nevyužije, mě to přijde jako reklamní tahák, důležitější mi přijdou takty a ty se ze 2,5 dají zvednout na 3,5 u těchto modelů bez problémů. Dašlí věcí je připlácení si za větší čísla, u té cache to ještě beru, i když to využití je diskutabilní, ale FSB a MHz si vždycky zvedneš na ty 1333MHz a 3GH. Aspoň tak mi to bylo řečeno jak od zkušenějších kámošů a na SHW. Jenže vždy jsou dva tábory názorů..min dva :smile:
"Pro zdravé jsou největším nebezpečím nemocní, silným hrozí zkáza nikoli od silnějších,nýbrž od těch nejslabších"

-Friedrich Nietzsche-

Uživatelský avatar
zao
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3801
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jaky vyrodce je nejlepsi??

Příspěvekod zao » 01 zář 2008 22:00

frekvence není všechno na to bacha
Jsem tu abych vám poradil s výběrem jakéhokoliv HW a klidně vám udělám sestavu na míru za peníz jakej si řeknete a samozřejmě pomůžu i z něčím jiným když budu vědět.

Stollby
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Jaky vyrodce je nejlepsi??

Příspěvekod Stollby » 01 zář 2008 22:03

jj diky takze ta sestavicka by mela zustat tak jak je akorat s tou levnejsi Gk ??a kolik GB ramek je vyuzitelnych ve Vistach?nejak extra se v tomhle nepohybuju tak je to asik docela hodne blba otazka ale radeji s ezeptam

Uživatelský avatar
Magnat
Level 3
Level 3
Příspěvky: 493
Registrován: listopad 07
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jaky vyrodce je nejlepsi??

Příspěvekod Magnat » 01 zář 2008 22:23

Nejde až tak o Visty, či Xp, pro plynulý běh na Vistách ti stačí 2G RAM. Jinak jde o to, jestli máš 32 či 64 bitový OS. 32OS ti zvládne adresovat jen 4G, to ostatní zůstane nevyužité, 64OS adresuje pro nás smrtelníky nevyužitelné množství paměti, takže ten v dnešní době nemá problémy. Jestli si chceš teď kupovat Visty, osobně bych volil ty 64.
Ano Zao frekvence není vše, záleží i na té cache, i na FSB, ale pak hlavně na architektuře, sadě instrukcí, celkové optimalizaci pro daný segment trhu, výrobním procesu+ na dalších komponentách. Proto bych volil vždy nejnovější řadu, otázkou je, jaké čísilka k tomu zvolit. Každopádně za chvíli budu mít 5200 + 4870OC na P45, tak uvídím, ale podle ostatních rad nebude problém.
"Pro zdravé jsou největším nebezpečím nemocní, silným hrozí zkáza nikoli od silnějších,nýbrž od těch nejslabších"



-Friedrich Nietzsche-

Stollby
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Jaky vyrodce je nejlepsi??

Příspěvekod Stollby » 02 zář 2008 06:13

jj Diky za pomoc


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů