Jaky chladic?

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Zalman nebo Primecooler

Anketa končí za 07 říj 2008 17:49

ZalmanCNPS7700B-CU
5
38%
Primecooler PC-HC5+CU
3
23%
jiny
5
38%
 
Celkem hlasů: 13

Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Marfy » 09 bře 2008 11:30

Sektor -ty máš vůbec divné problémy s počítačem.Všem stačí na takovou sestavu jako máš ty 400W kvalitní zdroj a tobě ne.U všech sestav,kam sem dával AC Freezer byly teploty do 40°C a chladil potichu a tobě ne.A to si myslím,že nejsem jediný,kdo je s tímto chladičem maximálně spokojený.Stačí prolézt fóra týkající se PC.Jeden konkrétní příklad: Můj procesor v popisu má udávaný tepelný výkon 95W,mám ho mírně přetaktovaný takže těch 100W mít bude.S chladičem v popisu má procesor v klidu 35°C a chladič se točí na 680 ot/min.V zátěži je teplota 44°C při zhruba 1480 ot/min.Navíc jedu momentálně na 430W zdroji od Seasonicu a sestava je naprosto stabilní a Waty jí určitě nechybí.A to že ti ten chladič neuchladil procesor si myslím,že byla tvoje chyba,protože si v BIOSU nenastavil PWM nebo regulaci otáček a chladič se točil stále nízkýma otáčkama.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

Reklama
Uživatelský avatar
Sektor
Level 3
Level 3
Příspěvky: 425
Registrován: únor 08
Bydliště: Hlučín
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Sektor » 09 bře 2008 12:22

Neříkám, že neuchladi Marfy, říkám jen že topil více než BOX chladič z 6400+.

S tím zdrojem to je celkem záhada, ale 2x Fortron 500W (různý typ) a +500W noname z KME case to prostě neutáhly. Nevím, jestli za to může 7 větráků v PC , 3 disky , 5 USB zařízení a 2x zaplněnej PCI slot + 125W CPU a grafika 3870... ale prostě nestíhal nó.

Jediné o co mi jde tak je to, ať mám v PC chládek ... tak je možný, že ten Artic nevodil vzduch tak, jak je moje bedna stavěná - studovat to, jak mi v bedně proudí vzduch se mi opravdu nechce, nicméně teploty mám 29-35+ v iddle stavu ať už jde o grafiku, CPU nebo desku ... disky 27. S articem bylo vše stejné až na CPU - asi jsem fakt výjimka, ale ten pasiv od keina jsem opravdu nechtěl (a nechci), takže jsem holt šáhnul po tom co se doporučuje za levnou variantu a jsem rád, že jej šlo ten den v obchodě vrátit :)
[2008-07-12] BAN na 60 dní. Pravidlené urážky uživatelů, vyvolávání hádek, neúcta k moderátorům a nerespektování pravidel fóra. Slova jako Debil, imbecil, idiot opravdu nepovažujeme za slušná, nemohou být tolerována.

Uživatelský avatar
Kein
Level 3
Level 3
Příspěvky: 542
Registrován: prosinec 07
Bydliště: in the ghetto
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Kein » 09 bře 2008 13:17

SEKTOR tys mel doma artic freezer 7 ??? ze o tom teda nevim..vim jen zes ho chtel kdysi kupovat pak ale si rek ze mas strach ze se bude lamat jak si o nem cetl ale zes ho mel doma to ses teda nepochlubil seki navic sem ti prece muj stary chladic pucoval nebot si nemel zadny :D ...to od tebe bydlim 50m... kolik dnu uz mas ten muj box z 6400+??? zalmana mam od minuleho patku takze dnes je to 8dnu..vtechto 8dnech sme byly v kontaktu temer porad...tak mi nerikej ze sis sel koupit freezera -sam si rikal ze nemas penize kdyz sem ti chtel ten muj box vzit nebot sem ho mohl prodat a pochybuju ze kdyby sis koupil frezera ze bys mi o tom nic nerek vzdyt mi rikas absolutne ovsem co se tyka PC nechci te zase nejak utlacovat ale nejak se mi tohle nezda...jak te znam tak kdybys mel freezera tak bys mi to na 150%rekl a kdybys ho sel vratit tak bys mi to rekl na 200%


jinak k topicu...kolik penez chces do toho vrazit?? je potreba si uvedomit ze chladic budes mit naporad..takze by se mozna vyplatilo koupit nejaky kvalitni takze pokud nemas nejake spešl pozadavky (vzhled vaha velikost) tak ven tento:

pokud ti nevadi velikost
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... N0CD000EE0
+
2x http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... N0BU00090Q - musis napojit pres regulator otacek kdyz jedou naplno tak huci
nebo pokud chces ticho 2x http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... N0BU000CZP

pokud ti nejde ovzhled - je tichy
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... N0CD000G0E

pokud ti jde o vzhled a primerenou velikost:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... N0CD000CTL - osobni zkusenosti mam pouze s timto...nejdriv sem narazil na vadny kus - reklamacka vymenili bezproblemu nyni jsem snim velice spokojen vypada krasne je z medi ostatni jsou hlinik..do 1800ot je tichy pak zacne hucet a chladi vic nez uspokojive mi osobne bezi na 1700ot vic neni potreba - mam 6400+ amd ktere dost topi..pokud mas pentium tak ti bude stacit jeste mene...no a pokud hry moc nehrajes tak ho muzes nechat na 800ot stim ale ze budes mit teplotu 36C misto krasnych 29C :D

je to na tobe......

Uživatelský avatar
Sektor
Level 3
Level 3
Příspěvky: 425
Registrován: únor 08
Bydliště: Hlučín
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Sektor » 09 bře 2008 13:57

Ano keine, chladič Artic Cooling Freezer 7 Pro jsem si v pátek asi na 3,5h prakticky vypůjčil - 420CZK mi nepřijde moc ... nicméně dám radši těch 150CZK za tvůj BOX z 6400+ a chladí mi to lépe - takže tak. Půjčil jsem si jej hlavně proto, abych zbytečně nekupoval něco za 150 a pak za 420 (celkem 570CZK). Více mi vyhovuje taky to usazení, možná je to pěkné a drží to lépe (ten artic) ale prakticky a instalačně je to pro mne zbytečnost. Teď když vím že větráček za 420CZK je mi na prd a stačí mi BOX (prostě mi chladí lépe nó) , uvažuju o nějakém dražším ... a to buď Garmin II ; ASUS nebo Noctua ... na tohle však peníze momentálně nemám, tak jak jsem napsal ... mám v penežěnce 600CZK (viz ICQ) a s těmi musim nakládat do té doby, než si banka uprdne a odhodlá se přes weekend poslat peníze na účet :)
[2008-07-12] BAN na 60 dní. Pravidlené urážky uživatelů, vyvolávání hádek, neúcta k moderátorům a nerespektování pravidel fóra. Slova jako Debil, imbecil, idiot opravdu nepovažujeme za slušná, nemohou být tolerována.

Uživatelský avatar
Rewqa
Moderátor
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8110
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Rewqa » 09 bře 2008 13:59

Prijde mi dost divny aby box chladil lip nez Arctic. Urcite to tam mas nejak spatne prichyceny nebo spatne danou pastu :D
ASUS TUF Gaming B550-PLUS | Ryzen 5 3600 | ASUS ROG Strix GTX 1070 OC | 16GB Crucial DDR4 | Be Quiet! Pure Power L8 500W | Corsair 230T Graphite Series
Pravidla PC-Help

Uživatelský avatar
Kein
Level 3
Level 3
Příspěvky: 542
Registrován: prosinec 07
Bydliště: in the ghetto
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Kein » 09 bře 2008 14:01

oukej ja jen zes ses mi nepochlubil :evil:

Uživatelský avatar
Sektor
Level 3
Level 3
Příspěvky: 425
Registrován: únor 08
Bydliště: Hlučín
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Sektor » 09 bře 2008 14:05

Rewqa píše:Prijde mi dost divny aby box chladil lip nez Arctic. Urcite to tam mas nejak spatne prichyceny nebo spatne danou pastu :D


Nasazoval jsem to celkem 3x , jelikož jsem tomu taky moc nevěřil. Holt jsem nechtěl dát 150CZK za větrák od keina a pak ještě za tohle ... pastu jsem dával classic za 40CZK a pak articsilver za 150CZK (tu mám na 6400+ i normálně a rozmazat pastu už snad dokonaleji nejde - návod, fotku a teploty jak mi to jede se tu nekde daj najit) ;)
*Nevím, zda to bylo tím že měl nasměrovaný větrák směrem dopředu case, kdežto BOX je na bočnici (kde mám 25mm větrák), ale prostě to jelo tak, jak říkám ... sice ten pasiv řve, ale to je mi s mými X větráky celkem jedno takže mi jde o stupně :)

Kein píše:oukej ja jen zes ses mi nepochlubil :evil:


Logicky jsem si říkal že buď ti vrátím rovnou ten BOXa prodáš ho za 200 jaxi psal, nebo ti dám 150 (což ti taky dám - peníze na dražší teď opravdu nemám)

sloučeno :evil: :evil: Weslo
[2008-07-12] BAN na 60 dní. Pravidlené urážky uživatelů, vyvolávání hádek, neúcta k moderátorům a nerespektování pravidel fóra. Slova jako Debil, imbecil, idiot opravdu nepovažujeme za slušná, nemohou být tolerována.

Uživatelský avatar
HyBLiK
Level 2
Level 2
Příspěvky: 247
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod HyBLiK » 09 bře 2008 17:52

Keine nevim co se ti na nocute nelíbí ale mě se líbí....:P a Scythe Katana II mu nedoporučujete jo?

Uživatelský avatar
Kein
Level 3
Level 3
Příspěvky: 542
Registrován: prosinec 07
Bydliště: in the ghetto
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Kein » 09 bře 2008 18:12

tak ono je to subjektivni ale znam teda hezci :)

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 09 bře 2008 18:27

Testy:
http://www.ddworld.cz/case-a-zdroje/tes ... eni-2.html

Celkového vítěze dnes nevyhlásím. Jsou tu totiž dva vítězové. Pokud nechcete utrácet zas tak moc, pak je vlastně nejlevnější solidní náhradou BOX chladiče Arctic Cooling Freezer 7 PRO. Nicméně v podobné pozici je i Scythe Katana 2. Ta je sice dražší, nicméně oprávněně - více materiálu, větší pasiv, větší ventilátor. Na stejných otáčkách bude výkonnější a na nejvyšších je tišší. Naše doporučení si tedy odnáší oba tyto chladiče.


Nebo něco od CoolerMasteru:

http://www.coolermaster.com/products/pr ... eid=000005

sloučeno :evil: Weslo
(To sem právě nechtěl...) :twisted:
Proč? Nechtěl sem míchat testy a odkaz na další chladiče...
tak pardon - příště už se to nestane.. :P
Naposledy upravil(a) El Diablo dne 09 bře 2008 20:00, celkem upraveno 2 x.
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
HyBLiK
Level 2
Level 2
Příspěvky: 247
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod HyBLiK » 09 bře 2008 18:55

Kein píše:tak ono je to subjektivni ale znam teda hezci :)


Každý má jiný styl...:)

Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Marfy » 09 bře 2008 19:02

Já se jenom tedy opravím.Možná opravdu u Sektora chladič nepodával takové výsledky jako na slabších procesorech.Co jsem se tak díval,tak Athlon X2 6400+ má TDP 125W ,takže ještě více než moje Pentium D .A to jsem si myslel,že mám hodně topící procesor.Tak rozhodně vím jakému procesoru se teď vyhnu.Ale i tak se mi nezdá,že by AC Freezer měl se třema heatpipes horší výsledky než BOX chladič,kde je méně hliníku a žádné heatpipes.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jaký chladic na Procesor AMD Ryzen 5 5600
    od Sp3D3X » 05 dub 2023 07:23 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1083
    od tux Zobrazit poslední příspěvek
    06 dub 2023 18:54
  • Chladič na GPU
    od Don1k » 12 srp 2023 16:27 » v Taktování a další úpravy PC
    5
    2040
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    13 srp 2023 20:39
  • SSD Samsung 980 PRO - chladič
    od metropolisCZ » 31 srp 2023 23:14 » v Vše ostatní (hw)
    19
    2388
    od metropolisCZ Zobrazit poslední příspěvek
    03 zář 2023 12:28
  • je tento chladič dostačující pro i9 13900K ?
    od name66 » 26 kvě 2023 22:04 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    568
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    27 kvě 2023 09:23
  • Prodám chladič CPU SilentiumPC Fera 2 + kit AM4
    od flowem » 31 bře 2023 13:52 » v P: Hardware
    0
    2092
    od flowem Zobrazit poslední příspěvek
    04 dub 2023 13:27

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů