Půjde mi nová grafická karta?

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Půjde mi nová grafická karta?

Příspěvekod Viktor.Z » 04 bře 2009 18:16

Uáá, teď už mě nesmíš strašit slovy "a sakra" :nervous: Mě málem kleplo, když jsem přečet první půlku věty :nervous:

Tu desku jsem tam zkoušel trochu vsunout (nemontoval jsem jí tam) a vejde se tam akorát. Dole bude zbývat ještě tak 5 mm :lol: Ale mělo by to jít

Takže, když budu muset volat do UPC, tak se do toho montování asi pustím až zítra, páč oni tam jsou myslím jen do osmy. A do té doby to asi nestihnu namontovat. Do té doby mi to nejspíš ani nepřivezou
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

Reklama
Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Půjde mi nová grafická karta?

Příspěvekod memphisto » 04 bře 2009 18:21

A nahoře? Aby se tam vlezl i zdroj. Jinak máš v těch pozicích na kterých bude ta deska držet díry pro šrouby na uchycení? To jsem si neuvědomil :? Jinak case není problém za cca 500 Kč sehnat novou (ber ale kdyžtak bez zdroje. ten už máš)
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Půjde mi nová grafická karta?

Příspěvekod Viktor.Z » 04 bře 2009 18:38

Jsou tam díry na tři páry šroubů. Takže dohromady 6 dir. Ta deska co tam mám teď drží jen na čtyřech šroubech. Na ty čtyři díry ta nová pasuje. Bohužel ale nebude přišroubovaná za ty poslední dvě díry. Ale to by nemělo tak vadit, ne?

Zdroj nevím, jak je ten nový velký. Ale doufám, že se tam teda vejít bude
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Půjde mi nová grafická karta?

Příspěvekod memphisto » 04 bře 2009 18:41

zdroj má rozměr ATX, tedy pravděpodobně stejně velký jako ten starý, takže pokud se tam deska vejde i s tím původním zdrojem, tak by tam měla pasovat, pokud tam bude mít ty díry na uchycení
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
warcraftan
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4890
Registrován: září 08
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Půjde mi nová grafická karta?

Příspěvekod warcraftan » 04 bře 2009 19:58

Mempshito ty se vyznáš :), dá se říct ve všem... :D opravdu vážně tě obdivuju...pravděpodobně máš vystudovanou nějakou vysokou školu a děláš programátora, tak ať se daří :)
"You don't need to say sorry, it's poker" Antonio Esfandiari
"Poker actually isn't about winning or losing, poker is about making a right decision" Doyle Brunson

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Půjde mi nová grafická karta?

Příspěvekod memphisto » 04 bře 2009 20:10

[OT]

Děkuji. VŠ právě studuji a mám pochyby, abych ji vůbec dodělal a programátor nejsem. Jen se o to dost zajímám a pár pádů systému mě o tom něco naučilo a teď se to snažím předat dále :wink:

[/OT]
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Půjde mi nová grafická karta?

Příspěvekod Viktor.Z » 06 bře 2009 14:27

Už to valí :smile: Všechno funguje :smile: Až teda na jednu věc. Nejdou mi ty hlavní USB na základní desce. Naštěstí u toho balení byli ještě externí USB, které se zapojí do takové modré přípojky dole na základní desce. Tohle jsou dva USB, které jako jediný fungují. Do toho zapojím tak akorát klávesnici s myší (obojí potřebuje jen jedno USB) a externí disk. Když bych chtěl zapojit třeba flashku, tak už kvůli tomu musím odpojovat externí disk a navíc to musím zapojovat dozadu, protože USB na předním panelu taky nefungují, i když jsou na základní desku připojený. Když do těchto 6ti nefunkčních USB něco zapojím, tak Windows dělá, jako bych nic nezapojil. Vlastně ne. Asi jednou zahlásil, že zařízení nebylo nainstalováno a pravděpodobně nebude pracovat, nebo tak něco. Porouchaný ale taky nebudou. Protože když do nich zapojím třeba exterák, tak se rozsvítí. Ve správci zařízení jsou tyhle nefunkční USB uvedeny jako "Neznámé zařízení". Když mrknu na vlastnosti těchto USB, tak to tam píše, že pro toto zařízení není pravděpodobně nainstalován žádný ovladač. Taže to bude tím, že nejsou pro to ovladače? Jestli jo, tak daj se někde stáhnout? A jak se instalují?

Nevěděl by jste někdo prosím, co s tím?
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

Uživatelský avatar
zao
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3801
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Půjde mi nová grafická karta?

Příspěvekod zao » 06 bře 2009 15:02

instaloval si ovladače od základní desky??
Jsem tu abych vám poradil s výběrem jakéhokoliv HW a klidně vám udělám sestavu na míru za peníz jakej si řeknete a samozřejmě pomůžu i z něčím jiným když budu vědět.

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Půjde mi nová grafická karta?

Příspěvekod Viktor.Z » 06 bře 2009 16:39

zao píše:instaloval si ovladače od základní desky??
To jsem právě zapoměl připsat. Zkoušel jsem nainstalovat ovladače, ale při pokusu instalace mi to napsalo, že instalace není nutná, protože Windows už by sám měl ty ovladače mít. Jenže je zjevně asi nemá. I jsem zkoušel instalovat ty ovladače přes správce zařízení z umístění CD romu. Ale napsalo to, že se nepodařilo najít lépe vyhovující ovladač. Ani když jsem dal instalaci přes net. Tak to taky napsalo to samý
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

Uživatelský avatar
zao
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3801
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Půjde mi nová grafická karta?

Příspěvekod zao » 06 bře 2009 17:09

tak mě napiš co je to za desku a jakej máš os já se ti je pokusímm najít na netu nebo můžeš sám na stránkách výrobce
Jsem tu abych vám poradil s výběrem jakéhokoliv HW a klidně vám udělám sestavu na míru za peníz jakej si řeknete a samozřejmě pomůžu i z něčím jiným když budu vědět.

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Půjde mi nová grafická karta?

Příspěvekod Viktor.Z » 06 bře 2009 17:47

zao píše:tak mě napiš co je to za desku a jakej máš os já se ti je pokusímm najít na netu nebo můžeš sám na stránkách výrobce
Mám přesně tuhle desku http://www.alza.cz/zakladni-deska-asus- ... d63545.htm
Na ty stránky koukám, ale nevím, kde to tam mám hledat. Navic jsem teď zrovna v práci a jsem tu krapet omezen na brouzdání po netu. Mohl bys mi je tam teda prosím najít? Já si je tu stáhnu a hodím na flashku
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Půjde mi nová grafická karta?

Příspěvekod Viktor.Z » 06 bře 2009 22:01

Tak už jsem si ze stránek Asusu stáhnul ovladače na USB a když jsem klikl na setup, tak mi to napsalo tuhle úplně samou kravinu, jako když jsem to chtěl nainstalovat z CD:

Windows XP USB2.0 Driver Installation
====================================

Please using Windows XP SP1 (Service Pack 1) or later versions, you DO NOT need to
install this driver, because they already contain software support for USB 2.0.
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nová grafická karta
    od freelanc » 23 dub 2023 11:19 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    870
    od falco_dee Zobrazit poslední příspěvek
    24 dub 2023 17:09
  • Graficka Karta
    od Marop » 12 dub 2024 11:08 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    639
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    12 dub 2024 13:39
  • Grafická karta do 5k
    od dansons » 26 úno 2024 10:33 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    1353
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    04 bře 2024 11:43
  • grafická karta
    od maschke0 » 22 úno 2024 16:46 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    533
    od Vlada47 Zobrazit poslední příspěvek
    22 úno 2024 18:05
  • Grafická karta Příloha(y)
    od Moses » 02 zář 2023 19:22 » v Problémy s hardwarem
    2
    1204
    od Baggy Zobrazit poslední příspěvek
    02 zář 2023 23:48

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 20 hostů