Půjde mi nová grafická karta?

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Půjde mi nová grafická karta?

Příspěvekod Viktor.Z » 07 bře 2009 08:53

Chci si teda koupit ještě tyhle ramky http://www.alza.cz/pamet-kingston-4-gb- ... d84618.htm Půjde to v pohodě? Utáhne to ještě tenhle zdroj, který jsem si pořídil? http://www.alza.cz/pocitacovy-zdroj-for ... d84221.htm

A nevíte teda někdo co s těmi USB? :oops:
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

Reklama
Uživatelský avatar
zao
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3801
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Půjde mi nová grafická karta?

Příspěvekod zao » 07 bře 2009 09:49

jo můžou být, na zdroj nemají skoro vliv...jinak s těma sub už mě napadá jen jít do správce zařízení tam je všechny odinstalovat (jako jejich ovladače) a restartovat, jinak je to fakt divný, a co ovladače k čipsetu atd prostě vše od desky to si nainstaloval??
Jsem tu abych vám poradil s výběrem jakéhokoliv HW a klidně vám udělám sestavu na míru za peníz jakej si řeknete a samozřejmě pomůžu i z něčím jiným když budu vědět.

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Půjde mi nová grafická karta?

Příspěvekod Viktor.Z » 07 bře 2009 11:00

Já myslím, že jo. Tam už jsou pak jen nějaký doplňky, jako nějaké programy atd. Je možné, že jsem třeba u té základní desky něco nezapojil? Ale já myslím, že je tam vše. Jinak už jsem právě odinstaloval asi dva ovladače k těm USB. Ale při restartu prostě byly pořád odinstalovaný. Já už nevím, co s tím. Celkem mě to štve, že mi jdou jen dva USB :-(

O ten zdroj mám trochu starost. Já přesně nevím, jak výkonný zdroj je vhodný na jakou PC sestavu, ale třeba v manuálu té grafické karty se v minimálních požadavkách píše, že je třeba minimálně 450W zdroj. Mám právě přesně 450W, ale nebylo by lepší mít radši o něco výkonnější? Obzvlášť když jsem tu grafiku nataktoval ještě o 100 MHz výš.
Ještě jedna věc k těm požadavkům grafiky. Píše se tam doporučeně aspoň 2 GB ram a větší, pro lepší performance. Takže je možné, že když mám teď zatím jen 1 GB ram, tak to brzdí výkon grafické karty? Takže pak s těmi 4 GB bude ta grafika výkonnější?

Někdy se mi zdá, že toho o těhlech věcech vím dost a někdy se mi zdá, že vím prd. Tak jako teď :oops:
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Půjde mi nová grafická karta?

Příspěvekod memphisto » 07 bře 2009 11:30

Ten zdroj to v pohodě utáhne. Nezáleží ani tak na W, ale kolik A dokáže ze sebe vymáčknout na větvi, kde je připojená grafika. Uvádí záměrně více W, protože se nejdou šílenci s EuroCase, LC atd. a tyhle zdroje toho nedosáhnou ani omylem
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Půjde mi nová grafická karta?

Příspěvekod Viktor.Z » 07 bře 2009 13:45

Tak ok :smile:

Když bych náhodou teda nerozjel ty USB (což by mě mrzelo), tak co kdybych koupil ještě třeba takovýhle řadič? http://www.alza.cz/kouwell-2580e4-4x-usb2-d39531.htm A do toho pak ještě zapíchnul takovýhle hub, jako náhradu USB z předního panelu http://www.alza.cz/hama-usb2-0-hub-4-port-d111595.htm To by pak ale ještě chtělo koupit nějaký prodlužovací kabel, protože kabel od toho hubu je dost krátký. Aby mi to dosáhlo až k před PC.
Myslíte, že ten řadič bude fungovat? Že to nebude dělat nějaké problémy s ovladači? Protože jak jsem psal, dva USB, které jsou jedním kabelem připojeny do základní desky fungují. Nejdou jen ty, které jsou přímo přitavený k základní desce
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

Uživatelský avatar
zao
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3801
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Půjde mi nová grafická karta?

Příspěvekod zao » 07 bře 2009 13:55

fungovat bude ale to je podle mě zbytečnost, to musí jít nějak rozchodit, koukni do biosu a tam se podívej na nějaký položky s usb
Jsem tu abych vám poradil s výběrem jakéhokoliv HW a klidně vám udělám sestavu na míru za peníz jakej si řeknete a samozřejmě pomůžu i z něčím jiným když budu vědět.

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Půjde mi nová grafická karta?

Příspěvekod Viktor.Z » 07 bře 2009 13:57

Tam jsem našel jednu položku a pod tou tři další položky a u těch všech je "Enabled"
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Půjde mi nová grafická karta?

Příspěvekod Viktor.Z » 09 bře 2009 12:17

Tak jsem ještě zkoušel všechny ovladače USB odinstalovat, restartovat PC a nechat je nainstalovat znovu. Bohužel se ale neinstalovali úplně stejně, jako před tím. USB přímo od základní desky se všechny nainstalovali jako neznámé zařízení. Prostě už to nechápu a už to asi vzdávám a koupím ten řadič a k tomu ještě ten čtyřUSBčkovej hub. Jestli tohle po zapojení nebude fungovat, tak mě už asi jebne a vyhodím comp z okna.

Další věc je zvuková karta, která je na té desce integrovaná. Stojí za prd. I když je asi výkonnější, než ta co jsem měl na té staré desce, tak ale občas je slyšet trochu zkreslenost ve zvuku. Nejspíš to ale taky může být tím ovladačem. Má divný equalizér. Když zvýším moc bassy, tak se hrozně utlumí výšky. Když zvýším výšky, tak se zase naopak hrozně ztlumí hloubky a zvuk je tak totálně zkreslený. Mám repro sestavu 5.1 Z-5500 a ten zvuk mi přijde, že se občas dost divně do těch beden rozděluje. Před tím mi to prostě hrálo tak nějak líp. Zkoušel jsem i jestli jsem tu sestavu špatně nezapojil, i přeinstalovat ten ovladač, ale je to pořád stejné. Nejhorší je to ve hrách. Tam je to úplně divný. Jak o tom tak různě čtu, tak se stejně říká, že ty integrované zvukovky za moc nestojej. Takže zase asi utratím další prachy a koupím si nějakou lepší. No a chci vás poprosit, jestli by jste mi nějaou doporučili :smile: Kamarád má tuhle http://www.alza.cz/zvukova-karta-creati ... 106942.htm a prý jí velice doporučuje. Akorát by mě teda zajímalo, v čem je tahle jiná http://www.alza.cz/zvukova-karta-creati ... d92110.htm Ale zase tyhle zvukovky mi přijdou, že maj nějak málo vstupů pro moje repro. Já potřebuju tři vstupy pro jack, abych zapojil celou mou repro. Tyhle sice třu vstupy maj, ale ten prostřední by měl být černý, ne? Na té první zvukovce je ten prostřední bílý. Tak aby nebyl na něco jiného. Mě se líbí tahle http://www.alza.cz/zvukova-karta-creati ... 107447.htm Tam je těch vstupů dostatek. Ale zase v jejím popysu se mluví spíš jen o hrách. Já to potřebuju i na filmy a na hudbu. Navíc tahle má jinou tu PCI přípojku (nebo jak se tomu říká). Na mé desce tyhle menší sloty jsou, ale pro jistotu se vás ptám, půjde mi tahle zvukovka na mou desku? http://www.alza.cz/zakladni-deska-asus- ... d63545.htm

Omlouvám se, že už píšu o něčem jiném, než o čem bylo tohle téma založeno. Už to dávno není o tom, jestli mi půjde grafická karta :oops:
Ale přece jenom bych ještě něco k té grafice měl. Vůbec nikde se mi neukazují její teploty. Ani v Everestu, ani v HWMonitoru. Což mě docela znepokojuje

Obrázek

Když už vám to tu ukazuju, mohli by jste prosím mrknout, jestli se mi tam náhodou třeba něco nepřehřívá? Ale tu grafiku tam prostě nevidím :?

Další věc. Zdroj nebo větrák na CPU je dost hlušný. Neexistuje nějaký program, který by to ztišil? To je asi blbost, že? :oops: Nebo dá se to nějakým způsobem ztišit?


Chci vám moc poděkovat za vaše rady. Moc si toho vážím :smile: Není to tu jeko na podpoře phpbb.cz, kde když žádáte o radu, tak potom spíš akorát litujete toho, že jste tam vůbec vlezli
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Půjde mi nová grafická karta?

Příspěvekod memphisto » 09 bře 2009 12:53

zvukovka zvlášť je zbytečná. ta integrovaná stačí. je to všechno jen o nastavení. je divné, že se teplota GK neukazuje v HWMonitoru, ale v driverech (ikona v tray liště) by se měla ukazovat. chladič na CPU můžeš ztišit výměnou za jiný a ve zdroji můžeš vyměnit větrák, ale tím příjdeš o záruku. softwarově zpomalit větráky jde, ale musí mít ty větráky regulaci otáček a nebo v BIOSu. nafoť ten chladič na CPU ať víme,co je to zač
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Půjde mi nová grafická karta?

Příspěvekod Viktor.Z » 09 bře 2009 13:25

Kde mám nafotit větrák? :oops:

K té zvukovce. Myslím si, že to není zbytečné. Mě nejde jen o to, aby zvuk hrál. Chci aby hrál kvalitně. A tahle zvukovka hraje, všechny repro hrajou. Ale slyším v tom prostě určité defekty, které mi vadí. Například když zazní nějaký bass, tak se ztlumí vše pod ním. Sice jen trochu, ale já to prostě slyším. Je to nepříjemné a nemá to tak být. Ono je to asi tím, že je ten bass v equalizéru moc nahoře. Jak jsem říkal, ten equalizér je divný. Jenže když ten bass snížím, aby ty chyby v tom nebyli slyšet, tak je ten bass zase moc nízký. A to mám přitom sub danej na max. Když mám tenhle sub na max, tak se musí bourat barák :lol: Ale vážně. Nejsem žádnej technař, kterýmu to musí řvát, aby to slyšela celá čtvrť, ale chci aby ten zvuk byl krásně čistý a nebyla tam slyšet prostě žádná chyba.
Já bych spíš potřeboval, jestli bys mi řekl, jestli půjde tamta zvukovka s tou malou přípojkou do mé desky
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Půjde mi nová grafická karta?

Příspěvekod memphisto » 09 bře 2009 13:32

měly by tam jít všechny z těch, cos vybral. ty první dvě jsou do PCI (to jsou ty bílé u tebe na desce) a ta poslední s tím malým sloten je do PCI express a máš desku s podporou SLI, takže druhý slot PCIex máš, takže tam bych taky neviděl problém, ale dávat 2000 Kč za zvukovku mi příjde moc :?
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Půjde mi nová grafická karta?

Příspěvekod Viktor.Z » 09 bře 2009 14:02

Hej, i mě se to moc nelíbí. A taky nad tím dost přemýšlím. Ale na různých fórech čtu, že ten kdo neslyšel zvuk pořádné neintegrované zvukovky, tak ten to nepochopí. Ani já jsem ten zvuk ještě neslyšel. Nevím, co je na tom pravdy. Mě jde o to, že já prostě chci čistý zvuk a aby se ty zvukové kanály krásně rozdělovali do všech beden tak, jak mají. No a taky chci pořádný equalizér. Ne to co mám teď. Pokud to ta nová zvukovka splní, tak těch peněz sice litovat pořád budu, ale s vědomím, že mám konečně pořádný zvuk. Ta cena se v té kvalitě snad nějak musí odrazit
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nová grafická karta
    od freelanc » 23 dub 2023 11:19 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    827
    od falco_dee Zobrazit poslední příspěvek
    24 dub 2023 17:09
  • Nová grafická karta
    od jakub151 » 09 dub 2023 17:21 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    893
    od jakub151 Zobrazit poslední příspěvek
    09 dub 2023 17:39
  • Asi grafická karta.
    od Garylou » 05 dub 2023 16:51 » v Problémy s hardwarem
    3
    1062
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    05 dub 2023 18:50
  • Grafická karta Příloha(y)
    od Moses » 02 zář 2023 19:22 » v Problémy s hardwarem
    2
    1143
    od Baggy Zobrazit poslední příspěvek
    02 zář 2023 23:48
  • Grafická karta do 5k
    od dansons » 26 úno 2024 10:33 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    1150
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    04 bře 2024 11:43

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů