nVIDIA GTX 275 Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nVIDIA GTX 275

Příspěvekod Viktor.Z » 29 čer 2009 21:00

Hmm, tak koukám, že ti opravdu vědí, jak se dělá zdroj. Takže do něj každopádně jdu :smile:

Větráky u té grafiky by neměli dělat žádnej hluk, ne?
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

Reklama
Uživatelský avatar
zao
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3801
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: nVIDIA GTX 275

Příspěvekod zao » 29 čer 2009 21:02

no něco málo budou hučet hlavně při hraní ale nemyslím že by to bylo něco strašnýho
Jsem tu abych vám poradil s výběrem jakéhokoliv HW a klidně vám udělám sestavu na míru za peníz jakej si řeknete a samozřejmě pomůžu i z něčím jiným když budu vědět.

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nVIDIA GTX 275

Příspěvekod Viktor.Z » 29 čer 2009 21:19

Tak jo, tak je rozhodnuto :smile: Mockrát děkuji za moudré rady :smile:

A teď jsem si vspoměl na jednoho známého, jak ten má našláplej comp. Mrkněte na video. Má to tam nafocené http://www.youtube.com/watch?v=1p6RgwG0iGw
Už si přesně nepamatuji, co všechno tam má, ale vím, že tam má dvakrát GTX 280 a Intel i7... Na začátku má vyfocené jen 3 GB ram, ale teď už má tuším asi 8 GB. Má myslím nějaký 1000W zdroj.
Docela vtipné je ten konec, kde je vidět, jak to má pojištěné, kromě větráku ve zdroji, dalšíma pěti větrákama :lol: Holt někdo to má rád extrém no :lol: Ale jakej to musí dělat hluk, to už je otázka.

Ale využije se dneska vůbec takový výkon?
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

Uživatelský avatar
zao
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3801
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: nVIDIA GTX 275

Příspěvekod zao » 29 čer 2009 21:45

:-D to je pěkný akorát když už si dělám takovej pc tak si poklidím kabelya ne aby tam tak visely a ten vetrák položenej na dně taky nic moc
Jsem tu abych vám poradil s výběrem jakéhokoliv HW a klidně vám udělám sestavu na míru za peníz jakej si řeknete a samozřejmě pomůžu i z něčím jiným když budu vědět.

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nVIDIA GTX 275

Příspěvekod Viktor.Z » 29 čer 2009 22:28

Vyřídím :D
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nVIDIA GTX 275

Příspěvekod Viktor.Z » 30 čer 2009 21:20

Tak už mám tu novou grafiku a zdroj. Ten zdroj je opravdu tichý, takže díky za doporučení.

Jenže... Zapojil jsem grafiku a nějak to blbne. Jsem teď na XP a nemohu se dostat na Windows 7. Nejdřív jsem se tam dostal a hned to začalo hledat nové ovladače a nainstalovalo mi je to. Ale pak asi tak po 5ti minutách se začali ty větráky u té grafiky strašně rychle rozjíždět, až měli zvuk snad úplně stejnej, jako když pustíte fén. Tak jsem to rychle vypl a teď se nemohu dostat do Win 7. Vždycky to načítá a když se má spustit ten výběr profilu, tak ten se nenačte. Zasekne se to na černé obrazovce a tím to hasne. Na XP se mi taky dostává blbě. Taky se to nějakou dobu zasekne na černé obrazovce před výběrem profilu, ale nakonec se to načte a pak to běží normálně. Nevím, jestli jsem třeba nezapojil špatně ty konektory ze zdroje ke grafice. Ta grafika má dva vstupy pro připojení ke zdroji a ten zdroj má tři. Jeden je 6P PCI expres 1.0 a pak tam jsou dva PCI expres 6+2. Jako že maj 6 těch dir + maj ještě dvě díry odděleně. V manuálu té grafiky vůbec nepopisují, co tam zapojit a v manuálu toho zdroje to popsané taky není. No tak mám v levém vstupu zapojen ten s tím odděleným +2 konektorem (mám tam samozřejmě jen ten celkový 6P, protože větší ten vstup není a ten +2 visí vedle) a v pravém mám ten pouze samotný 6P PCI expres bez odděleného +2 konektoru. Tyhle dva, které tam mám zapojené mají několik žlutých a několik černých drátů a asi dva modré. Ten co zapojen nemám (je taky 6+2), tak ten má jen ty žluté a černé dráty bez těch modrých. Mohli by jste mi teda říct, jestli to mám správně a případně, jak to má být zprávně? Díky

Jo a ještě jedna věc. Je normální, že ten zdroj hned po zapnutí PC se hned zahřívá a je hned teplý? Teď je až na hranici horkosti.

Jinak to, že je ta grafika velká, jak stodola a že jsem jí tam rval asi 2 hodiny a tak o tom ani mluvit nebudu
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nVIDIA GTX 275

Příspěvekod Viktor.Z » 30 čer 2009 21:26

A teď jsem pustil HD film 1080p a větráky u grafiky se opět postupně rozjížděli, až začali pěkně řvát. Vypl jsem film a zase teda stichli. To ale nechci vidět, co to bude dělat, až spustím hru. To teda fakt nechápu, kde je chyba
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nVIDIA GTX 275

Příspěvekod Viktor.Z » 30 čer 2009 21:59

A taky že jo. Pustil jsem hru a sotva se načetla, tak větráky u grafiky se začali rapidně rozjíždět na max otáčky. Fakt nechápu. Ale OS se mi už spouští normálně rychle. I Win 7. Přehodil jsem zase ty konektory. Fakt bych potřeboval vědět, jak mají být zapojené přesně. Ale když zapnu Win 7, tak se sice v poho načte, ale jak se načte plocha, tak se opět větrány u grafiky začnou rozjíždět na max
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nVIDIA GTX 275

Příspěvekod Viktor.Z » 30 čer 2009 22:35

Tak jsem zkoušel při hlídání teploty hru Assassin's Creed. Otáčky větráků se pořád zvyšovali, protože se zvyšovala i teplota. Na konečných nějakých 107 stupňů. Je to normální?
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

Uživatelský avatar
zao
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3801
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: nVIDIA GTX 275

Příspěvekod zao » 30 čer 2009 23:32

oooo 107 stupňů normální není, takže zapoj do gk ty 6+2 konektory vždy jen ten 6ti pin 2 nech viset (taky to tak mám), nainstaluj ovladače grafiky to je hlavní http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us a říkej co to dělá, jinak ta teplota není dobrá a doufej že je to ovladačema a ne špatným kouskem (může mít třeba jen špatně nasazenej chladič)
Jsem tu abych vám poradil s výběrem jakéhokoliv HW a klidně vám udělám sestavu na míru za peníz jakej si řeknete a samozřejmě pomůžu i z něčím jiným když budu vědět.

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nVIDIA GTX 275

Příspěvekod Viktor.Z » 01 črc 2009 00:43

Tak zkusil jsem to s tím chladičem. Měl totiž z druhé strany trochu povolenější šroubky, tak jsem je trochu přitáhl. Ale bylo to jen o málo, tak jsem si říkal, že to asi nepomůže. A ono ejhle. Pomohlo to. Teda aspoň trochu..., teda spíš víc, ale ne úplně. Před tím už hned při startu win se mi ty větráky roztáčeli na plný kotel a teplota stoupala. Pak klesala a trvalo asi 15 min, než se to zklidnilo. A normálně jsem měl teplotu té grafiky tak 67 stupňů, i když jsem nedělal nic. Teď jsem zapl comp a větráky byli ticho. Koukl jsem na teploty a ukazovalo to asi 56 stupňů :smile: Tak jsem teda pustil tentokrát hru Prototype. Před tím se sotva načetlo menu té hry a už větráky lítali. Teď se to zahřálo jen asi na 66 stupňů a větráky byli zticha. Tak jsem zapl hru úplně a asi tak 5 minut byli větráky pořád zticha. No trochu byli slyšet, páč se přece jen teplota o něco zvedla, ale bylo to zanedbatelné. Ovšem, jak teplota stoupla asi tak na 75 stupňů, tak ne že by to prostě jen začalo o trošku víc hužet, ale ty větráky se opět rozjeli na plný gardy (to je vždycky randál, že to slyšej snad i sousedi). To je právě divné, že se při téhle určité teplotě větráky jen trochu nezrychlí, ale rezjedou se na plno. Není nějaký program, kterým by se to dalo regulova? Ve SpeedFanu mi jde regulovat jen větrák na procesor, ale na grafiku ne. No zkusím to ještě zítra trochu přitáhnout ty šroubky. Ovladače zkusím zítra. Ono mi to sice samo nainstalovalo nejnovější, ale zítra zkusím nainstalovat z nvidia.com. Kdybych tak nemusel zítra do práce a mohl se věnovat tomuhle.

Každopádně, díky za vše. Jsi borec... i když to stejně ještě nejde tak, jak má. A ještě jednou moc díky za ten zdroj. Ten nemá chybu. Můj comp je teď tak tichej, že ho skoro ani neslyším. To už jsem dlouho nezažil. Z toho zdroje mám opravdu radost :smile:

Edit: Prince of Persia 96 stupňů a asi by se to dostalo i výš. Větráky řvou
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

Uživatelský avatar
zao
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3801
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: nVIDIA GTX 275

Příspěvekod zao » 01 črc 2009 10:44

hmm on je problém v tom že jak to nebylo dotažený tak ta pasta už asi zaschla a zapekla se takže by bylo nejlepší sundat ten chladič a dát tam novou (lepky na pamětech nech, jen na gpu), ale to že chladič uslyšíš to tak prostěje no, jo a otáčky můžeš regulovat třeba v riva tuneru nebo ovladačích grafiky (hlavně si stáhni z toho odkazu co jsem poslal, winy nainstalovali jen takový provizorní)
Jsem tu abych vám poradil s výběrem jakéhokoliv HW a klidně vám udělám sestavu na míru za peníz jakej si řeknete a samozřejmě pomůžu i z něčím jiným když budu vědět.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Ray Tracing nVidia vs AMD
    od ShadowWord:Pain » 22 črc 2023 14:18 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    13
    1813
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    01 srp 2023 13:30
  • Nvidia 1060 chyba 43
    od Brasi » 18 čer 2023 10:42 » v Problémy s hardwarem
    2
    849
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    18 čer 2023 15:40
  • Výběr Nvidia 4060Ti, a stačí 550W PSU?
    od midder » 12 črc 2023 16:08 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    778
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    12 črc 2023 19:23

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Melvidor a 103 hostů