nVIDIA GTX 275 Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nVIDIA GTX 275

Příspěvekod Viktor.Z » 03 črc 2009 19:49

Když už jsem teda u toho, tak nejspíš koupím i nový procesor :lol: Bůh mi odpust, že tolik utrácím :lol: Jenže já chci, aby mi PC jelo plynule, rychle a když už si občas zahraju, tak aby i ty hry byli plynulé. A to rozhodně ještě do extrémů nezacházím.

Tak co říkáte na tenhle? http://www.alza.cz/amd-phenom-ii-x4-810-d109576.htm Ani nevím, jestli je lepší Intel nebo AMD. Ale chtěl bych, aby stál max do těch 4 tisíc. Když tak mi nějaký doporučte a k tomu i nějakou dobrou základní desku taky tak do 4 tisíc. A ještě by to chtělo i nějaký dobrý tichý větrák na ten procesor. Asi tak kolem 1 tisíce.

Pak se nabízí ale ještě samozřejmě ta základní otázka, jestli mi to všechno ten kvalitní zdroj utáhne. Včetně té grafiky.
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

Reklama
Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nVIDIA GTX 275

Příspěvekod Viktor.Z » 03 črc 2009 20:15

Oni k tomu procesoru doporučují tenhle větrák: http://www.alza.cz/arctic-freezer-xtrem ... 113281.htm Ale nevím, ten se mi moc nezdá.

Pokud tady zao není, byl by někdo jiný ochotný, kdo by mi s tím poradil? Já bych to chtěl stihnout ještě zítra koupit
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

Uživatelský avatar
zao
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3801
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: nVIDIA GTX 275

Příspěvekod zao » 03 črc 2009 20:42

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=53823 procesor (C2Q 9550), deska (Gigabyte GA-EP45C-DS3R - Intel P45) http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=60302 , chladič (CoolerMaster Hyper 212+) http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=65687 se zdrojem si hlavu nelam pokud máš teda ten enermax, ale jinak tvoje problémy s těma winama nebude dělat deska je to prostě jen jakýsi rozhozený, pokud by si to chtěl řešit tak napiš určitě se na to příjde
Jsem tu abych vám poradil s výběrem jakéhokoliv HW a klidně vám udělám sestavu na míru za peníz jakej si řeknete a samozřejmě pomůžu i z něčím jiným když budu vědět.

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nVIDIA GTX 275

Příspěvekod Viktor.Z » 03 črc 2009 22:04

jj, mám ten Enermax, který jsi mi doporučil. Je skvělý :smile: Už jsem ti poděkoval za jeho doporučení? :smile:

Jinak teda píšu, že bych ten problém s winem řešit chtěl. Novou desku a procesor jsem plánoval o nějaký ten měsíc déle. Takže bych byl momentálně spíš radši, kdyby mi to zatím jelo tak, jak to je. Akorát vůbec nevím, jak by se to mohlo vyřešit. Já co se týče Windows 7 nemůžu vůbec nic. Nemůžu ho ani přeinstalovat z CD z restartu. Prostě se to nenačte stejně jako Win. Spouštění XP mám taky zpomalené. Ale načte se. Nejspíš proto, že prostě není tak náročný. A procesor má nějak větší teplotu. 53 - 55 stupňů nezatížen. A jeho větrák jede 2090 RPM. Normálně míval nezatížen teplotu tak do těch 50 stupňů a jeho větrák jel max kolem 1700 RPM. Je to prostě divný. Proto si myslím, že chyba bude někde asi na desce nebo možná i v procesoru. Pokud by to ale šlo vyřešit bez dalšího utrácení peněz, tak bych byl moc rád :smile:
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

Uživatelský avatar
zao
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3801
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: nVIDIA GTX 275

Příspěvekod zao » 03 črc 2009 23:03

toto není hw chyba, není poškozený nějak to medium na kterým jsou winy??...pokud možno tak zkus jiný a kdyby si měl dvě mechaniky tak zkus tu druhou a jak se tam dostaneš tak ten systém jen oprav

jinak myslém že už si ho chválil že je pěkně tichej jen já to mám pomíchaný jak člověk tady projde víc témat
Jsem tu abych vám poradil s výběrem jakéhokoliv HW a klidně vám udělám sestavu na míru za peníz jakej si řeknete a samozřejmě pomůžu i z něčím jiným když budu vědět.

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nVIDIA GTX 275

Příspěvekod Viktor.Z » 04 črc 2009 00:05

Médium poškozené není. Normálně mi ho XP přečte. Jde o to, že to dělá i XP. Jen s tím rozdílem, že se nakonec vždy načte. Jen to trvá déle než obvykle. A před tím ještě s tou přehřívající se grafikou, když jsem jí tem dával, tak se mi stal ten samý problém. Jsem to sem před tím psal. Akorát se to prostě pak nějak zase spravilo.... samo. Nechápu to. Jestliže není problém v HW, tak musí být něco špatně v biosu. Když to začlo dělat, tak jsem vše v biosu dal zpět na defoult, ale nepomohlo to. Nevím, podle mě bude asi problém někde tam. Asi je to prostě nějak úplně rozhozené z toho střídání těch grafických karet. Nejspíš to asi špatně načítá grafické ovladače nebo tak něco. Protože se to prostě zasekne v tom, kdy má najet ta uvítací obrazovka s výběrem profilu. To znamená grafická obrazovka. Tahle obrazovka je první obrazovka s nějakou grafikou, která se ukáže při načtení Winu. A jelikož bude prostě asi nějaký problém se zobrazením grafiky, tak se tahle obrazovka už neukáže. To samé, když vložím instalační DVD s Winama, tak nejdřív jde takový pruh, který ukazuje, jak se načítají soubory (ale žádná grafika), pak jde to klasické načítací logo (to ani nevím, jestli je zobrazováno jako graficky, ale myslím, že ne), no a pak se má načíst taková modrá ozdobná obrazovka a to už je zase grafika a tudíš mám smůlu a k tomu se už nedostanu. Prostě asi bude chtít něco začarovat s biosem. Možná ho přeinstalovat? Ale to vůbec nevím, jak se dělá.
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nVIDIA GTX 275

Příspěvekod Viktor.Z » 05 črc 2009 10:55

Tak pozdě. Objednal jsem tu novou desku a procesor, co jsi mi doporučil a už to přišlo. Akorát větrák jsem zvolil jinej http://www.alza.cz/chladic-asus-arctic- ... d78211.htm (haha a byl to asi poslední kousek). Sice by nemusel mít nějaké to modré nasvícení, ale to má ten, co jsi mi doporučil taky. Akorát v Czech Computeru to měli vyfocené nesvítící. Jinak to za chodu vypadá takhle http://www.alza.cz/chladic-na-procesor- ... d82123.htm A co jsem koukal na videa, tak svítí víc, než ten, co jsem si koupil.

No tak teď k té montáži. Nikdy jsem procesor nemontoval a větrák taky ne. Tak když by mi to někdo nějak popsal... :oops:
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

Uživatelský avatar
zao
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3801
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: nVIDIA GTX 275

Příspěvekod zao » 05 črc 2009 11:12

tak k procesoru na mb je patice, u té je páčka tu odklapni vyndej plast, vybal procesor správně natoč (je na něm šipka) zaklop rámeček a zacvakni (uslyšíš takovej zvláštní zvuk, přirovnal bych něco jak přejetí po rohožce :-D), odmasti IHS procesoru (pokud je potřeba, na chladiči by měla být folie), natřiho pastou pokud už není na chladiči daná a přidělej chladič, nacvakej paměti, hoď tam gk a zapoj všechny kabely, jo a eště před tím vším nasřoubuj distanční šroubky(na to pozor ať jsou správně jinak ti to může zničit celou desku)

snad to zvládneš vše pořádku a pojedete to vše pekně a tak jak má

PS promiň je pěkně tak jsem pořád venku, ale už se budu snažit kontrolovat toto téma, nevím proč sem nikdo jinej nepíše
Jsem tu abych vám poradil s výběrem jakéhokoliv HW a klidně vám udělám sestavu na míru za peníz jakej si řeknete a samozřejmě pomůžu i z něčím jiným když budu vědět.

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nVIDIA GTX 275

Příspěvekod Viktor.Z » 05 črc 2009 11:46

Co jsou distační šrouby?

Jinak ten zvuk toho zaklapnutí procesoru bude asi to, jak se zaklapne takovej ten ohnutej drát. Jestli jo, tak ten zvuk jako přejetí po rohožce celkem sedí.
Jinak dělám to podel tohoto návodu http://www.youtube.com/watch?v=b6NbPMQgwPM Mám to přesně tak, jak to tam ukazuje. Ten zlatý roh mám namířený na ten drát, když je otevřený. To znamená, když na desku koukám tak, že vidím sloty na ramky mnad procesorem, tak ten zlatý roh je v pravo nahoře. Jinak ten větrák, který tam v tom návodu ukazuje, tak jak jsem si myslel, tak mi ho k tomu procesoru taky přibalili. Je to přesně ten samý. Tak teď nevím, jestli tam mám dát ten co byl u procesoru nebo ten, co jsem si koupil zvlášť. Spíš bych tam ale dal ten co jsem si koupil zvlášť.Ten ale pastu nanesenou nemá (ten co byl u procesoru, tak ten jí nanesenou má).A tu pastu mám nanést na celý povrch toho kontaktu větráku s procesorem? To mám nějak rozmazat prstem na celý povrch? Nebo radši jen tou tubou?
Ta fólie má být na kontaktu toho větráku s procesorem? Tam žádná není. Ale ještě jsem to balení pořádně neprohlédl.

Hlavně mi řekni, co jsou to ty distační šrouby, páč to vůbec nevím, co to je
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nVIDIA GTX 275

Příspěvekod Viktor.Z » 05 črc 2009 11:49

Jo a u toho větráku je pytlík s nějakýma bílíma kuličkama. Vůbec nevím, co to je
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

Uživatelský avatar
zao
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3801
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: nVIDIA GTX 275

Příspěvekod zao » 05 črc 2009 12:03

bílý kuličko bude nějakej pohlcovač vlhkosti ne?? distanční sloupky se montují do bedny a jsou to takový zlatý šroubky co mají místo hlavy závit pro přišroubování desky
Obrázek
, ale koukni se na starou desku a pokud mají otvory na přichycení na stejným místě tak to neřeš


šipka na procesoru by měla směřovat do toho rohu kde chybý jeden pin, ale stejnak tam jinak nejde dat pokud nepoužiješ násilí

co máš teda teďka za chladič?? použij ten co si koupil, ten co je u toho stojí za prd a je hlučnej, proto si kupoval jinej
jinak má pravděpodobně měděný nebo poniklovaný dno tak na tom bývá folie aby se nepoškrabalo a nezamastilo tak tu sloupni než chladič připlácneš na procesor, noa pastu třeba rizetři kreditkou nebo tak nějak, hlavně jen tenkou vestvičku (po celým povrchu IHS), je tam aby vyrovnala nerovnosti a docházelo k lepšímu přenosu tepla


kdyžtak se podívej tady http://www.ddworld.cz/index.php?option= ... &Itemid=99
Jsem tu abych vám poradil s výběrem jakéhokoliv HW a klidně vám udělám sestavu na míru za peníz jakej si řeknete a samozřejmě pomůžu i z něčím jiným když budu vědět.

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nVIDIA GTX 275

Příspěvekod Viktor.Z » 05 črc 2009 12:17

Otvory mají naštěstí na stejným místě.
Větrák mám tenhle http://www.alza.cz/chladic-asus-arctic- ... d78211.htm Akorát to jeho složení vypadá celkem složitě
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Ray Tracing nVidia vs AMD
    od ShadowWord:Pain » 22 črc 2023 14:18 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    13
    1731
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    01 srp 2023 13:30
  • Nvidia 1060 chyba 43
    od Brasi » 18 čer 2023 10:42 » v Problémy s hardwarem
    2
    768
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    18 čer 2023 15:40
  • Výběr Nvidia 4060Ti, a stačí 550W PSU?
    od midder » 12 črc 2023 16:08 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    740
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    12 črc 2023 19:23

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů