Normal PC nebo server části

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
dremora
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Normal PC nebo server části

Příspěvekod dremora » 02 srp 2009 13:19

Zdravím,

mám dotaz, mám zájem o koupi nového počítače, ale přemyšlím o serverových komponentech. Upozorňuji ale že počítač nehodlám využívat jako server ale jako normální PC. A proč že přemýšlím o serverových kompotentech?, kvůli výkonu.

Mám zájem konkrétně o servrovou základní desku (nejspíš socket F) pro dva procesory opteron. Následně do ní napojit 8 a později dalších 8, tedy 16 gb ram, které tato deska zvládne. A zde souvisí můj dotaz. Je výhodně kvůli výkonu pc kupovat serverové součástky, i když nebude tento pc využíván jako server. Tento pc bude využíván pro práci v modelačních programech Cinema 4D a 3DS Max, a samozřejmě pro nějaké ty nové herní pecky. Ale bojím se že serverové vybavení nebude mít takovou účinnost v PC jako standartní vybavení pro PC. Například nějaka nekompatibilita s výkonnými grafickými kartami nebo hrami, čí základní deska nebude mít dobrý čipset pro herní režimy. Co vy na to ? :smile:

Děkuji za případnou odpověď

Reklama
Uživatelský avatar
Owner
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7260
Registrován: červenec 07
Bydliště: Třinec
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Normal PC nebo server části

Příspěvekod Owner » 02 srp 2009 13:29

Vítej na PC-HELP
Je nesmysl mít na desce dva procesory.
Lepší je už mít dvojjádro.Ale u tvého řešení bych se přikláněl ke čtyřjádru a ddr2 ramkám. Kolik máš max. rozpočet a chceš i s case?
Fallout fan | HJT | MWAV | CCleaner | Provozuji Minecraft server Minecore.cz | Osobní blog
Notebook: Thinkpad X200s - 12", Core2Duo L9300, 9cell, 240GB SSD, 5GB DDR3
PC: AMD Phenom II X6 1055T, 12GB DDR3, AMD 6870, 500GB Seagate 7200.12

Uživatelský avatar
zao
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3801
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Normal PC nebo server části

Příspěvekod zao » 02 srp 2009 14:18

já bych použil něco jako Intel Xeon W3540, kterej tří kanálovej řadič pamětí a pokud zvolíš aspoň trošku lepší desku tak do ní osadíš až 24GB DDR3 a to je potom hukot kterej ty žádáš
Jsem tu abych vám poradil s výběrem jakéhokoliv HW a klidně vám udělám sestavu na míru za peníz jakej si řeknete a samozřejmě pomůžu i z něčím jiným když budu vědět.

Uživatelský avatar
dremora
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Normal PC nebo server části

Příspěvekod dremora » 02 srp 2009 17:55

Owner píše:Je nesmysl mít na desce dva procesory.


Ok, tohle sem potřeboval vědět. Ono totiž když rendrujete jeden obrázek něco přes 5 minutu, a máte jích na celý animační snímek udělat několik tisíc :D , to se člověku udělá lechce mdlo, proto sem uvažoval o dvou procesorech že by zvládali více vláken, jak jej cinema a další podporují u více jadrových procesorů.

A také sem chtěl větší počet ram, což nevím jestlí mi jiné základní desky dovolí. Ohledně ceny a case. Case také, ale nemusí být kdoví jakej luxus, hlavně aby dobře větrala a nedávala zas moc velky hluk (přemýšlel sem i o vodním chlazením, ale o tom až příště)a zdroj aby toto vše utáhl(nezapomeňme o přidání budoucí výkonnější grafické karty).

A cena, nejlépe by byly komponenty co nejvíc cena/výkon, poněvadž kupovat ted novinku v procesorech na ohromnou částku, která zachvíli spadne o 40% dolu se mi nechce. Zkrátka mám tedy zájem o nějakou case do které by se všechno vešlo a chladila, !velký! počet ram, základní desku co to zládne a dost výkony procesor na to již zmíněné rendrování (hry taky snad že :D ). Řekněme procesor kolem 10-15k, dále 16 gb ram, deska kolem 6-10k(10 pouze v nouzi).

Díky za odpověď

PS: Jen informativní dotaz, proč jsou dva procesory nesmysl?

Uživatelský avatar
Owner
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7260
Registrován: červenec 07
Bydliště: Třinec
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Normal PC nebo server části

Příspěvekod Owner » 02 srp 2009 19:05

Kdysi jsem někde četl, že to někdy dělalo bordel v programech a když jsou už ty nové technologie (quad-core atd.),tak proč je nevyužít ?
Fallout fan | HJT | MWAV | CCleaner | Provozuji Minecraft server Minecore.cz | Osobní blog
Notebook: Thinkpad X200s - 12", Core2Duo L9300, 9cell, 240GB SSD, 5GB DDR3
PC: AMD Phenom II X6 1055T, 12GB DDR3, AMD 6870, 500GB Seagate 7200.12


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Domaci server
    od diablo311 » 01 bře 2024 21:43 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    11
    1972
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    08 bře 2024 15:13
  • Spam server Discord
    od luckydasty » 05 srp 2023 18:43 » v Komunikace na internetu
    1
    2438
    od rhsCZ Zobrazit poslední příspěvek
    06 srp 2023 13:34
  • Přístup na domácí server (WebDAV) z lokální sítě i z internetu
    od remkren » 30 pro 2023 17:19 » v Administrace sítě
    5
    1628
    od Microsheep Zobrazit poslední příspěvek
    31 pro 2023 08:29
  • Pomůže mi někdo rozjet server Fujitsu Primergy TX1320 M3 ?
    od roninn » 10 srp 2023 16:58 » v Vše ostatní (hw)
    2
    1709
    od roninn Zobrazit poslední příspěvek
    10 srp 2023 21:18
  • Velké změny před námi! Update fóra a přechod na nový server
    od Ltb » 15 dub 2024 12:23 » v PC-HELP -> NOVINKY
    0
    1824
    od Ltb Zobrazit poslední příspěvek
    15 dub 2024 12:23

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů