NTB nebo PC do 11tisíc

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: NTB nebo PC do 11tisíc

Příspěvekod Spyke » 26 zář 2009 16:20

Bylo mi jasný, že ti moc nepomůžu.. :lol:

Však na 2GB běhá Vista taky hezky, cca. rok jsem to tak měl a o nějakém nedostatku jsem mluvit nemohl. Tak ať dobře slouží a až přijde, nezapomeň nám sdělit své pocity.. :D
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

Reklama
Uživatelský avatar
Fox8
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1703
Registrován: listopad 07
Bydliště: Uherský Brod
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: NTB nebo PC do 11tisíc

Příspěvekod Fox8 » 26 zář 2009 17:52

Jasně jasně, jenom ty visty bych musel "kupovat" Kdežto na XPčka mam multikey. S tou vistou a jejím "koupení" neni problem, ale mam vážnou starost o rychlost notebooku. Měl jsem sice zkušenosti jenom se staršími NTB sam sem vlastnil 2 ASUSY a oba měli 1GB ram a vista to byl strašný problém pro ně pomalé spuštění :D a ja chci o 30 minutové přestávce byt na netu a ne to 30 minut spouštět a pak jít do hodiny :D ...

Teď na PC mam 2GB RAM, procik taky nepatří mezi ty co vistu nezvládnou, jen jsem bez grafiky a když byla grafika, stejně jsem si nelajznul zkouše experiment alá vista :lol:
Uvidíme, uvidíme co tam dáme. Kdyby měl ještě někdo nějaký návrh, podělte se prosím dokud není pozdě :D a ne jako když napisu ntb do 11 tisíc poradí mi spyke a pak až ho objednám se ozvou námitky :D. Stejně by ste mi to nerozmluvili :D ... asi navíc spyke mi hodně pomohl a za to mu DĚKUJI
Intel Xeon E5-1650v3, 64GB RAM, GTX970, 1TB SSD, 2TB plotna

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: NTB nebo PC do 11tisíc

Příspěvekod Spyke » 27 zář 2009 09:40

Jasně, chápu. No tak pokud není 'koupení' problém, můžeš je alespoň zkusit. S rychlostí spuštění by to nemělo být tak hrozné, pokud si je trošku očešeš, naběhnou ti v mžiku.. :D

Pokud máš XPčka doma, můžeš se k nim přece vždy vrátit, to je už maličkost. Jinak opravdu není za co, zase tolik jsem ti nepomohl. NTBky sis vybral sám, já jen řekl, co si o nich myslím.. :wink:
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

Uživatelský avatar
Fox8
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1703
Registrován: listopad 07
Bydliště: Uherský Brod
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: NTB nebo PC do 11tisíc

Příspěvekod Fox8 » 27 zář 2009 21:35

Tak jsem rozhodlí pro XP protože kamoš ma lepší ntb a nadava na rychlost. Jenomže zas co DX 10 když už ho grafika má ... a říkám hraju COD5, Assasin, atd. chcu tam zkusi (jen zkusit) GTA 4 ale o otm pochybuji :D ... ale co teda ten DX10 ... mam ho využít? Pokud jo dejte sem přesný navod na očesání, protože ve vistě sem dělal max 2x :D ne to ne, ale nikdy ne na svojem PC
Intel Xeon E5-1650v3, 64GB RAM, GTX970, 1TB SSD, 2TB plotna

Uživatelský avatar
kuře
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 380
Registrován: březen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: NTB nebo PC do 11tisíc

Příspěvekod kuře » 27 zář 2009 23:44

Co všichni máte proti AMD? Já mám stolní PC a i NB s CPU od AMD a neměl jsme nikdy žádný problémy. Používám PC jako nástroj, který je ke hraní PC her, brouzdání na netu a koukání na filmy. Na toto opravu nepotřebuji utrácet peníze za Intel, který je o malí kus rychlejší, ale stojí víc!!!

Kdybych třeba „rendroval“ videa nebo bych potřeboval nějak utratit peníze proč ne.

Čili doporučuji: http://www.alza.cz/asus-k50ab-d139132.htm je to sice o trochu dražší, ale zahraješ si na něm i COD 5, Wolfenstein, RESIDENT EVIL 5 bez větších problémů!!!

Hezký rozhodování...
CPU: AMD FX 8350, CORSAIR 16 GB KIT DDR3 1600MHz (cl 9) CL8 Dominator, MB: ASUS M5A99X EVO R2.0, GK: SAPPHIRE HD 6870, SSD: Kingston SSDNow V300 180GB HDD: WD CB 2TB, 750B a 500GB, monitor: Eizo a Samsung,

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: NTB nebo PC do 11tisíc

Příspěvekod Spyke » 27 zář 2009 23:51

Rozdíl mezi DX10 a DX9 nepoznáš.. :D

Co se týče toho očesání, na netu je spousta návodů, mrkni třeba např. na tento z emagu.
Já to dělal, jak mě napadlo, tkž dost chaoticky a ještě k tomu ne vše, ale na zmíněném odkazu je to myslím hezky popsáno. Kdyžtak pohledej.. :wink:

kuře: Pokud myslíš, že je to jen o rychlosti. No nic, dobrý doporučení, tedy až na dvě maličkosti - fox8 psal, že max. hranice je 11k a navíc, že NTB má již objednaný.
Koukám, že ta jeho poznámka ve smyslu 'Po bitvě je každý generál.' byla na místě.. :lol:
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

Uživatelský avatar
kuře
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 380
Registrován: březen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: NTB nebo PC do 11tisíc

Příspěvekod kuře » 28 zář 2009 00:05

Spyke: Teď trochu nechápu, jak myslíš to, že po bitvě je každý generál, jen jsem přispěl do diskuze a nikde jsem se nedozvěděl, že je PC jež objednaný.

Dobrá poučme o čem je tedy CPU když ne o rychlosti?
CPU: AMD FX 8350, CORSAIR 16 GB KIT DDR3 1600MHz (cl 9) CL8 Dominator, MB: ASUS M5A99X EVO R2.0, GK: SAPPHIRE HD 6870, SSD: Kingston SSDNow V300 180GB HDD: WD CB 2TB, 750B a 500GB, monitor: Eizo a Samsung,

Uživatelský avatar
melior
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 977
Registrován: září 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: NTB nebo PC do 11tisíc

Příspěvekod melior » 28 zář 2009 00:15

shodou okolnosti sem si nedavno koupil podobnou konfiguraci -
http://www.gigacomputer.cz/cs/zbozi/570 ... 6735s.html
zajimaly by mne prvni dojmy Fox8
PS: ja tam vrazil 64 bitove visty a zatim zadne problemy nepozoruji :-)

kure:
muzu rict z vlastni zkusenosti ze AMD procesory v noteboocich se vic hrejou. kdyz mas notas na stole neni to takovy problem ale treba na kline ve vlaku nebo na posteli...

trosku OT... ASUS bych nebral ani kdyby nic jinyho nebylo. Na jejich servis neni spoleh
if (count(legs)==6) bug
else feature;

Dvě monarchie v nejednotné Evropě...
Dvě koloniální říše v neklidném světě 23. století...
Jaderné mocnosti s historií osmi vzájemných válek...
Federativna kraljevina Jugoslavija a Císařství České

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: NTB nebo PC do 11tisíc

Příspěvekod Spyke » 28 zář 2009 00:25

Myslím to nějak takhle:
Fox8 píše:Kdyby měl ještě někdo nějaký návrh, podělte se prosím dokud není pozdě :D a ne jako když napisu ntb do 11 tisíc poradí mi spyke a pak až ho objednám se ozvou námitky :D

Jinak kdyby ses podíval na předchozí stránku, narazil by si na příspěvek z 25.9. 22:38, kde stojí:
Fox8 píše:Takže objednáno
http://www.dxt.cz/?Mode=Sti&StiId=86616

Když si myslíš, že rozdíly mezi procesory jsou jen v taktu, tak to by si sem vůbec neměl přispívat. O tom, jestli je do NTB lepší cpát Intel nebo AMD se tu psalo již několikrát, čili se nemá cenu opakovat, ale jen tak okrajem - AMD v NTB ti nehřeje? U stoláku je situace jiná, čili nevím, proč to vůbec zmiňuješ.. :?
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

Uživatelský avatar
kuře
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 380
Registrován: březen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: NTB nebo PC do 11tisíc

Příspěvekod kuře » 28 zář 2009 00:40

melior: mám se servisem jen ty nejlepší zkušenosti, reklamoval jsem u nich a v pohodě mi vyměnili rozbitý kus za nový a to jsem si za to mohl já.

Spyke: Ne, rychlostí nemyslím tak CPU, ale celí CPU jak je výkonný (prostě zahrnuji do toho vše). Kdyby mi šlo jen o takt, tak bych nemohl prosazovat AMD pač, když si vzpomenu, tak CPU od AMD Atlon 3000+ měl 1,8 GHz v tý době měl Intel Pentium na 3,0GHz a CPU byli ve stejné kategorii. Jo trochu se mi víc hřeje, ale není to tak strašný cca 40°C
CPU: AMD FX 8350, CORSAIR 16 GB KIT DDR3 1600MHz (cl 9) CL8 Dominator, MB: ASUS M5A99X EVO R2.0, GK: SAPPHIRE HD 6870, SSD: Kingston SSDNow V300 180GB HDD: WD CB 2TB, 750B a 500GB, monitor: Eizo a Samsung,

Uživatelský avatar
melior
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 977
Registrován: září 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: NTB nebo PC do 11tisíc

Příspěvekod melior » 28 zář 2009 01:10

a cimpak, smim li se smele ptat, meris vykonnost cpu? muzes dolozit nejake tabulkove srovnani vykonnosti AMD a Intel z posledni doby?
if (count(legs)==6) bug
else feature;

Dvě monarchie v nejednotné Evropě...
Dvě koloniální říše v neklidném světě 23. století...
Jaderné mocnosti s historií osmi vzájemných válek...
Federativna kraljevina Jugoslavija a Císařství České

Uživatelský avatar
Fox8
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1703
Registrován: listopad 07
Bydliště: Uherský Brod
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: NTB nebo PC do 11tisíc

Příspěvekod Fox8 » 28 zář 2009 06:17

Ještě mi notebook nedošel .. je svátek a to mě štve a ve svátek asi služba PPL nefunguje. :D . Mě právě štve, že se začne spomalovat. Ten kámoš má o něco výkonnější notebook tuším tam má Intel, 3GB ram a 9300GS grafiku. Říkal, že po čase se mu to strašně spomalilo a ani některé hry neběželi, jak měli. Včera v noci mi psal, že jde do XPček a pak si koupí Win7. Právě taky přemýšlím nad 7, ale CS mi pod nimi neběželo :D ... takže zpět na XP, protože v tý době bylo CS jediné, co jsem hrál.

Děkuji ještě za odpovědi na téma procesor. Teď se trochu děsím toho, že by se mi mohl přehřívat. Budu jenom doufat, že ne.
Jako doma bude na stole ve škole na lavici ale v autobuse bude na klíně. Ikdyž přes zimu ho nebudu v buse asi pouštět, kvůli zimě a rose ... =)
Intel Xeon E5-1650v3, 64GB RAM, GTX970, 1TB SSD, 2TB plotna


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DotNetDotCom.org [Bot] a 17 hostů