Citlivost mikrofonu – člověk na druhé straně se slyší.* Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Sesis
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Citlivost mikrofonu – člověk na druhé straně se slyší.*

Příspěvekod Sesis » 12 pro 2009 17:11

Mám problém, mikrofon uplně nový, zvuk krásně zní, všechno, ze sluchátek taky krása, ale jediná chyba, což ale je v nastavení je citlivost mikrofonu, člověk na druhé straně se slyší, což vadí mě i jemu. Nemohu nikde najít, kde ta citlivost se skrývá, prosím radu.
A také odemě vycházejí nějaké pískoty, ale to může být skypem? nebo také mikrofonem? protože na vnt mi to nedělá.
Děkuju za radu.
Naposledy upravil(a) Myloš dne 12 pro 2009 17:22, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Oprava nadpisu (s ohledem na pravidla fóra) z nic neříkajícího „Mikrofon.“. Pravidla si radši přečti.

Reklama
Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Citlivost mikrofonu – člověk na druhé straně se slyší.*

Příspěvekod Myloš » 12 pro 2009 17:25

Jestliže se člověk na druhé straně slyší, je to proto, že zvuk z beden jde do mikrofonu a ten mu to vrací.
Možná by to šlo ošetřit změnou umístění a hlasitosti beden, protože při staženém mikrofonu nemusí druhá strana dobře slyšet tebe, ale osobně bych doporučil vypnout bedny a nasadit sluchátka. Sám to tak pří skypování zásadně dělám.
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8726
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Citlivost mikrofonu – člověk na druhé straně se slyší.*

Příspěvekod richchie » 12 pro 2009 18:54

Máš v systray ikonu repráčku?Klikni na ni levým a stáhni zvuk tak na polovinu.Pokud půjde repro potichu tak přidej zvuk na bedýnkách.

Sesis
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Citlivost mikrofonu – člověk na druhé straně se slyší.*

Příspěvekod Sesis » 12 pro 2009 21:51

No jde o to, že já to právě mam na sluchátkách a repráky vapnutý. Jikan bych sem nepsala, kdyby mi to nebylo tolik záhadný, proč to tak je, spoustu lidí mi radilo citlivost mikrofonu, ale kde je? :(

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Citlivost mikrofonu – člověk na druhé straně se slyší.*

Příspěvekod Žbeky » 12 pro 2009 21:57

Není to citlivostí mikrofonu ale softwarovým přemostěním vstupu a výstupu zvukovky. U starých realteků se musel zamutovat "směšovač stereo" u vstupu, který to míchal. Potom to už jelo
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Citlivost mikrofonu – člověk na druhé straně se slyší.*  Vyřešeno

Příspěvekod Pic » 12 pro 2009 22:26

Máš dvě možnosti nastavení citlivosti, nebo někdy psáno hlasitosti mikrofonu a to jednak v systému, nebo přímo ve Skype. Na horní liště Skype klikni na Nástroje - Nastavení - Zvuková zařízení a pak posuvníkem nastavit hlasitost mikrofonu. Nezapomeň nakonec na stejné stránce kliknout dole na "Uložit".
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Sesis
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Citlivost mikrofonu – člověk na druhé straně se slyší.*

Příspěvekod Sesis » 13 pro 2009 10:12

Děkuju Vám moc, opravdu už to šlape, mám takovou radost :) Moc děkuju, jste výborní!
A krásné Vánoce a štasný nový rok :)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 33 hostů