PC s co nejmenší spotřebou

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
El Bunda
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 292
Registrován: leden 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

PC s co nejmenší spotřebou

Příspěvekod El Bunda » 18 bře 2010 17:27

Zdravím,
chtěl bych nějaký PC s co nejmenší spotřebou, středně velkým úložným prostorem (mám 1,5TB ext. HDD, takže moc velký zrovna nepotřebuju), nějakou hodně fajn síťovkou a nějakou externí vypalovačku. Na stahování objemných dat, především linuxových distribucí a opensource softwaru. Takže by to chtělo nějaký rychlý HDD a nějakou tu fajn síťovku. Taky nějaký dobrý chladič a fakt...aby to mělo co nejnižší spotřebu. Díky moc!
Ahh the internet... where no means yes and yes means anal.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23606
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC s co nejmenší spotřebou

Příspěvekod ITCrowd » 18 bře 2010 17:39

Ahoj,
pokud by to mělo být PC, tak nejmenší spotřebu mají notebooky.
Další možnost je jít do Atomu - příklad zde: http://interlink.tsbohemia.cz/?cls=spre ... strid=5627
a nebo jít do síťového úložiště s podporou stahování třeba: http://www.svethardware.cz/art_doc-E3ED ... C9DA8.html
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC s co nejmenší spotřebou

Příspěvekod Žbeky » 18 bře 2010 19:18

Cena?
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Uživatelský avatar
El Bunda
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 292
Registrován: leden 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: PC s co nejmenší spotřebou

Příspěvekod El Bunda » 18 bře 2010 19:31

Aha na atom jsem vůbec nepomyslel a zní to hodně dobře. A k tomu NAS serveru snad jenom ta cena, jinak ten je dokonalý a vypadá hodně dobře...spousty funkcí, snadná instalace (díky tomu návodu na odkazu xD). Něco takového bych si kvůli financím musel dokoupit k PC dodatečně a o něco později. Zatím díky moc! A ta cena tak do 10 000 by bylo nejlepší.
Ahh the internet... where no means yes and yes means anal.

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC s co nejmenší spotřebou

Příspěvekod Žbeky » 18 bře 2010 19:42

Tady něco máš - jen si nejsem jistý tou mechanikou, píšou ale že by měla být SLIM. Pokud by nepasovala tak by ti měli stejně zavolat
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Uživatelský avatar
El Bunda
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 292
Registrován: leden 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: PC s co nejmenší spotřebou

Příspěvekod El Bunda » 18 bře 2010 20:28

Moc pěkná sestava, díky moc! Akorát ten disk je zbytečně velký (aspoň mi to tak přijde) já mám doma WD My Book Essential 1,5TB a mám zaplněno teprve 41% (z toho odhadem 10% zbytečností, které půjdou pryč...až se jednou vzchopím a poperu se s tou džunglí složek a souborů :D ). Ptám se vlastně proto, abych se ujistil, že ten 96W zdroj utáhne klávesnici, myš, flash disk a 3,5'' ext. HDD, mám s tím špatné zkušenosti...restarty atd.
Ahh the internet... where no means yes and yes means anal.

Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: PC s co nejmenší spotřebou

Příspěvekod Marfy » 18 bře 2010 20:31

Pokud to potřebuješ hlavně na stahování dat,tak si určitě pořiď síťový disk (NAS server).Ty mají malou spotřebu a stahují i při vypnutém počítači nonstop.Třeba tohle http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=54116. Ale jsou určitě i levnější.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC s co nejmenší spotřebou

Příspěvekod Žbeky » 18 bře 2010 20:32

Disk do 10W, perifreie taky do 10W, deska i v zátěři do 50W. Myslím že víc jak 60W to žrát nebude, pokud si teda nedokoupíš ext. grafiku

Ale pokud chceš tak si vem jinou skříň, mini-ITX tam mají plno, většinou s 200W zdrojem
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Uživatelský avatar
El Bunda
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 292
Registrován: leden 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: PC s co nejmenší spotřebou

Příspěvekod El Bunda » 18 bře 2010 21:11

Ne grafika je pro moje použití zbytečná a ten miniITX je dobře skladovatelný. Šlo by tu desku použít do tohohle case? Já sice desktopy nemám zrovna v lásce, ale ušetřil by mi ještě více místa než ten tower.
Ahh the internet... where no means yes and yes means anal.

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC s co nejmenší spotřebou

Příspěvekod Žbeky » 18 bře 2010 21:13

Jo šlo, ani bys nemusel nic měnit
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Uživatelský avatar
El Bunda
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 292
Registrován: leden 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: PC s co nejmenší spotřebou

Příspěvekod El Bunda » 18 bře 2010 21:35

Jenom ještě rychlý dotaz:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... H1TZ000VBJ
jsem si všiml že má větší cache, méně prostoru (nižší cena, kapacita bohatě stačí) a při zátěži bere cca. 5W.
Díky všem za vaše nápady a pak časem se ještě podívám na ten NAS server (až budou peníze :D )
Ahh the internet... where no means yes and yes means anal.

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC s co nejmenší spotřebou

Příspěvekod Žbeky » 18 bře 2010 21:38

S greenem neuděláš chybu, je to pomalootáčkový disk stavěný na trvalou zátěž. Není to ale trhač asfaltu.

Já si totiž blbě přečetl první dotaz a myslel že to 1,5TB chceš :D
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot], lucaso84 a 46 hostů