Výběr notebooku do 13k +,- Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Slegr
Level 3
Level 3
Příspěvky: 402
Registrován: září 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Výběr notebooku do 13k +,-

Příspěvekod Slegr » 05 dub 2010 14:20

Zdravím, rozhodl jsem se si pořídit notebook do 13 500 +,- pár set...
Notebook byl měl sloužit ke studijním účelům(=cestování sním), koukání na filmy, ne moc náročné hry...
Výběr asi v poměru cena/kvalita.
Požadavky jsou:
BEZ OS!!!
15 uhlopříčka
procesor min. dvoujádro (jesli Intel nebo ADM to si nechám poradit)
min. 512mb grafika
min. 3gb ram
a chtěl bych co největší disk podle možností (320gb a víc)
jesli jsem na něco zapoměl tak prosím o doplnění ;)

a nerad bych značky Acer a Fuitsu Siemens..v této cenové kategorii se mi fakt nelíbí a slyšel jsem na to špatné ohlasy...
nevím jak moc je to reálné ale aspoň nějaká vidina tam je..postupně sem hodím nějakej ten můj tip co najdu...
díky

první adept: Asus K50IJ-SX325 http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=72143 ...lidi v mém okolí si je celkem chválí

Reklama
Uživatelský avatar
Suril
Level 3
Level 3
Příspěvky: 406
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr notebooku do 13k +,-

Příspěvekod Suril » 05 dub 2010 14:52

Nedávno jsem řešil stejný problém, když jsem vybíral notebook pro bratra který měl prakticky totožné požadavky a po nějakém tom hledání jsem našel to samé co ty (jenom v jiném obchodě) a nic lepšího jsme nenašli, tak jsme ho koupili a je s ním naprosto spokojen, čili vybraný model mohu také jen a jen doporučit
I believe in winners and loosers and in freedom to fail

Uživatelský avatar
Slegr
Level 3
Level 3
Příspěvky: 402
Registrován: září 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr notebooku do 13k +,-

Příspěvekod Slegr » 05 dub 2010 15:02

no podle toho že tyhle notebooky má většina mých kamarádů soudím, že v tédle cenové kategorii to bude asi nejlepší volba...liší se potom už jen ve velikosti HDD a jesli má procesor frekvenci procesoru 2000, 2100 nebo 2200MHz...chtěl jsem se zeptat jesli ten rozdíl je trochu znát na tom dvoujárdu když si koupím Intel Core 2 Duo 2000MHz nebo Intel Core 2 Duo 2200MHz? a jinak obeně názory na book..času mám dost a nerad bych se ukvapil

Uživatelský avatar
Suril
Level 3
Level 3
Příspěvky: 406
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr notebooku do 13k +,-

Příspěvekod Suril » 05 dub 2010 15:11

No myslím, že při běžné práci asi nepoznáš, jestli máš 2,1 nebo 2,2 GHz.... a popravdě při hrách to taky nehraje až tak zásadní roli. Důležitý je ten fakt, že je to dvoujádro, to už je oproti jednomu jádru dost poznat.
Co se obecně tohoto notebooku týče, já osobně jsem s ním de facto nikdy nepracoval, ale teď leží na stole vedle mého a pokud můžu posoudit má solidní konstrukci (jezdí s ním každý týden 2x vlakem nějakých 150km), má logicky uspořádané konektory (žádné jacky zepředu apod), víko jde otevřít bez držení spodní konstrukce (u mého ntb to nejde). Na klávesnici se píše luxusně, pouze při velkém tlaku koncentrovaném na jedno místo se mírně prohíbá (čili v podstatě vůbec), samostatný numerický blok je určitě výhodou. Chlazení je vyřešeno opravdu luxusně, notebook se nikdy nezahřívá víc, než je zdrávo a slyšitelný taky prakticky není.
Design samotný je poměrně líbivý, ale to už záleží na vkusu. Dobrý je i touchpad (byť mě osobně přijde trošku malý) s pohodlnými tlačíky a dobrými ovladači s mnoha dobrými funkcemi (klepnutí dvěma prsty = pr.tlačítko, třemi = prostřední tlačítko; kdyby nevyhovovalo, vše jde SW vypnout).
Nenapadá mě nic dalšího, pokud něco ještě zajímá, klidně se ptej, já mohu tento kus jen doporučit
I believe in winners and loosers and in freedom to fail

Uživatelský avatar
Slegr
Level 3
Level 3
Příspěvky: 402
Registrován: září 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr notebooku do 13k +,-

Příspěvekod Slegr » 05 dub 2010 15:20

Už jsem ho v ruce taky párkrát měl takže můžu jedině potrvdit to co píšeš ale přecijenom si říkám jesli někdo nepříjde s taky s jinou značkou (ikdyž asi těžko to bude překonávat výkonostně)..maličko se mi zdá že už je v mém okolí trochu přeASUSováno :D ...šasí je opravdu líbivé (ani né tak hrozně matlatelné)
to rozhodování mezi 2100MHz a 2200MHz - je v tom rozdíl pár stovek

Uživatelský avatar
Suril
Level 3
Level 3
Příspěvky: 406
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr notebooku do 13k +,-

Příspěvekod Suril » 05 dub 2010 15:26

No já osobně mám Acer - ale z trošku jiné cenové kategorie, chtěl jsem hodně výkonný notebook - a jsem s nim taky velmi spokojený.
A pokud jde o rozhodování 2,1 a 2,2... rozdíl je pár stovek, ale výkonostně to skoro nepoznáš - ovšem samozřejmě za předpokladu, že ostatní parametry mají ty procesory stejné - L1,L2 a L3 cache jsou taky nezanedbatelné položky
I believe in winners and loosers and in freedom to fail

Uživatelský avatar
Slegr
Level 3
Level 3
Příspěvky: 402
Registrován: září 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr notebooku do 13k +,-

Příspěvekod Slegr » 05 dub 2010 15:31

porovnávám to s tímhle http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=68269 a je tam taky grafika NVidia bude lepší?

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr notebooku do 13k +,-

Příspěvekod Žbeky » 05 dub 2010 15:40

Ta nVidia je v 3D marku 06 cca 3x výkonější
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Uživatelský avatar
Suril
Level 3
Level 3
Příspěvky: 406
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr notebooku do 13k +,-

Příspěvekod Suril » 05 dub 2010 15:44

Tak ta grafika od NVidie je určitě výkonější
3D mark 05:

NVIDIA GeForce G 102M - 2723 bodů
Intel Graphics Media Accelerator (GMA) 4500M - 965 bodů

na ty grafiky se mrkni tady: http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeF ... 313.0.html
a tady: http://www.notebookcheck.net/Intel-Grap ... 379.0.html

Na druhou stranu bude taky energeticky náročnější což bude mít vliv na výdrž baterie. A ten druhý notebook má lepší grafiku a procesor, na druhou stranu neumí Bluetooth.
Je to o prioritách - to šasi je totožné a opravdu se notebooky liší jenom v drobnostech. Pokud si opravdu chceš někdy něco zahrát tak na nízké detaily máš s tou výkonější šanci si i plynule zahrát některé novější hry, s tou integrovanou od intelu (ta druhá je mimochodem taky integrovaná) už moc ne...
Pokud jde spíš o konektivitu (viz bluetooth) a výdrž baterky tak je zase lepší ten první notebook.
I believe in winners and loosers and in freedom to fail

Uživatelský avatar
Slegr
Level 3
Level 3
Příspěvky: 402
Registrován: září 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr notebooku do 13k +,-

Příspěvekod Slegr » 05 dub 2010 15:52

no půjdu určiitě po výkonu páč bluetooth vůbec nepotřebuju/nikdy jsem to nepoužíval

Uživatelský avatar
Suril
Level 3
Level 3
Příspěvky: 406
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr notebooku do 13k +,-

Příspěvekod Suril » 05 dub 2010 15:55

Bluetooth jsem taky nikdy nepoužil... je tu ale pořád ještě ta nižší výdrž baterie... neodrazuju tě, jen hážu do placu možné pro a proti, rozhodnutí je tvoje ;)
I believe in winners and loosers and in freedom to fail

Uživatelský avatar
FIDLIK
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1710
Registrován: květen 08
Bydliště: Kolín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr notebooku do 13k +,-

Příspěvekod FIDLIK » 05 dub 2010 15:59

http://interlink.tsbohemia.cz/default.a ... tiid=94757 - tady jsem ti něco našel , sice je v tom už i OS,ale podle mě je to celkem kvalitní ntb... :), má ho kámoš a hraje na něm Crysis celkem v pohodě na střední detaily...

test grafiky : http://www.notebookcheck.net/AMD-ATI-Mo ... 885.0.html
i7-2700K, GB Z77M-D3H, MSI R9 380 Gaming 4G, 1x4GB 1x8GB 1600 Kingstone, 256GB SSD (Intel), 1TB 2,5" WD Black, NZXT S340 + Be Quiet! Pure Power L8-530W + 6xF12 LS


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Výběr notebooku do 30K
    od Denis1 » 08 bře 2024 15:58 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    833
    od Denis1 Zobrazit poslední příspěvek
    08 bře 2024 20:24
  • výběr notebooku
    od frenkie » 19 říj 2023 20:37 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    911
    od frenkie Zobrazit poslední příspěvek
    19 říj 2023 22:43
  • Výber PC/notebooku
    od mango35712 » 31 říj 2023 09:44 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    1400
    od mango35712 Zobrazit poslední příspěvek
    06 lis 2023 06:58
  • Výběr notebooku do +-45K
    od Rádis » 19 dub 2024 10:19 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    855
    od Rádis Zobrazit poslední příspěvek
    19 dub 2024 10:19
  • Výběr notebooku
    od Dusan96 » 29 srp 2023 14:14 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    1091
    od Dusan96 Zobrazit poslední příspěvek
    29 srp 2023 14:14

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Peťa a 31 hostů