Nazor na sestavu TS Bohemia

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Lucinka84
Level 1
Level 1
Příspěvky: 57
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nazor na sestavu TS Bohemia

Příspěvekod Lucinka84 » 25 kvě 2010 21:19

A neni lepsi 16:10 nez 16:9?

Reklama
Uživatelský avatar
AleRx8
člen HW spec týmu
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2267
Registrován: duben 09
Bydliště: Mutěnice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nazor na sestavu TS Bohemia

Příspěvekod AleRx8 » 25 kvě 2010 21:23

Na filmy a hry je lepší 16:9, na práci zase 16:10. Takže ber 16:9

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nazor na sestavu TS Bohemia

Příspěvekod d1amond » 25 kvě 2010 21:24

Ta skříň má odklápěcí přední dvířka a pod nima je přístup k USB a mechanice.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

Lucinka84
Level 1
Level 1
Příspěvky: 57
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nazor na sestavu TS Bohemia

Příspěvekod Lucinka84 » 25 kvě 2010 21:44

Aha, ja prave myslela, ze to je naopak, ze 16:10 se hodi vice na hry a 16:9 spise na praci.

Takze jeste jednou dekuji moc vsem za rady!

Uživatelský avatar
AleRx8
člen HW spec týmu
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2267
Registrován: duben 09
Bydliště: Mutěnice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nazor na sestavu TS Bohemia

Příspěvekod AleRx8 » 25 kvě 2010 21:55

Není za co. Pak, až to budeš mít můžeš napsat, jak to šlape.

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nazor na sestavu TS Bohemia

Příspěvekod samotarrk » 26 kvě 2010 17:33

Pro začátek ten zdroj 650W je úplná, ale úplná pitomost. Že sestava odebírá 450W? A kde proboha !!!

CrasherKill píše:Se sytémem souhlasím, ale nevím co se ti nelíbí na značce A-Data já na ni slyšel jen chválu :evil:


A kde? Od koho? A proč to chválil? Jak skvělé výrobky to A-DATA vyrábí, že nesplňují ani normy, které jsou horší než výkonnově nižší komponenty jiných výrobců?

pikaso.andreas píše:Kvůli jednomu nákupu zahodit celou značku? Já mám s AData jen samé dobré zkušenosti. Nebál bych se jich. A 32bit systém stačí na běžné užívání pc.


Souhlas. Proč jsou A-DATA nejlevnější? U PC komponentů (nemluvím o akčních cenách) ve většině případů platí, čím dražší tím lepší i když občas je zbytečné utrácet více než je potřeba. A nebo kvalita končí na nějaké ceně a vyšší nebude i když výrobce se uchýlí k speciálnímu názvu produktu, ze kterého vyplývá, že je xtreme, +series, super apod. Pánové nenaleťte na reklamní kecy.
Proč nám v Alze nedokázali vytáhnout ze šuplíku funkční A-DATA paměťovou kartu? Byl to sice jeden nákup, ale tři paměťové karty.

AleRx8 píše:Nemůžete značku posuzovat podle jednoho kusu. To je jako kdyby sis přestal kupovat banány, protože jsi jednou natrefil na shnilý.


Až budou stát ramky a paměťové karty tolik co banány, budu uvažovat jinak. Je to ale o mnohem větší investici. Jinak barva červenobílá je opravdu krásná, ano výrobek se musí líbit to vím, ale aby nezůstalo jen u krásně vypadajících RAMek, což si myslím, že tak bude.

A-DATA je značka, kterou nemohu doporučit, nejde jen o stížnosti, které jsem slyšel u RAM modulů, (technik v okolí kterého znám už je nemontuje kvůli reklamacím a vlastním negativním zkušenostem) ty jsem jen slyšel (jedna paní povídala), ale od mé zkušenosti s paměťovýma kartama (nedávné) i těmto bábám musím věřit!!!

Rozhodoval jsem se pro svou full hd kameru (v profilu) dokoupit paměťovou kartu. Měl jsem Sandisk 4GB (to je výrobce pánové), ale bylo to málo a tak jsem vzhledem k ceně uvažoval právě o A-DATA 16GB class 6. Class 6 je minimální přenosová rychlost, kterou karta (by měla) zvládá. A taky jsem na některém e-shopu narazil na výtku k této kartě, že v kameře nefungovala a tak přišel o nahrávky. Hmm, (jedna bábá povídala) dotázal jsem se na fóru tv freaku a div mě nesežrali co prý to je za blbost, že A-DATA jsou nejlepší a fungují a ... prostě psali to samé co vy. Dnes už vím kam pro informace nechodit a kterých argumenty neposlouchat.

Koupil jsem -DATA 16GB class 6 a byl spokojen. Tak velká paměť za tak krásnou cenu. Proč kupovat něco dražšího, že? :-) LC Power a Eurocase přece stačí :-)

Půjčil jsem kameru přítekyni na natáčení štědrého dne. Kartu jsem měl asi měsíc. A druhý den mi ji vrátila. Připojil jsem kameru k TV a divil se, že jsou tam jen 4 nahrávky z 25.12. rána. Tvrdila, že natáčela samozřejmě i štědrý večer a čas udávaný kamerou tomu odpovídal. Ale kde jsou? Dal jsem kartu do čtečky a v PC nic nebylo. Obnovit se mi to nepodařilo a tak jsem podezříval přítelkyni, že dělala něco co neměla, ale sám jsem neměl tušení co by mohla dělat, aby to nahrávalo a nenahrálo.
O nějakou dobu později (při natáčení jsem žádné problémy neměl) jsem chtěl na kartu přesunout soubory a .. karta je plná mi oznámil PC. Cože? Vždyť byla zaplněná z poloviny, zkusil jsem to podruhé a zapisovala, ale strašně pomalu a tak jsem ji vyndal, zformátoval a pak už to jelo. S tím už jsem ale spokojen nebyl. Nemůžu ji věřit, že nezačne haprovat někde na dovolené, to by byl průser. A zrovna jsem měl jet na hory. Dal jsem ji strýcovi do foťáku Pentax K-7 a rozhodoval se kterou jinou koupit. Jeho fotoaparát také natáčí videa nejvyšší v rozlišení 1280x720 30sn./s. Videa mu to natáčelo 5 minut a pak to skončilo. Takže zase problém. Jiné karty a to pouze class 4 fungovaly. Transcend a Sandisk. Ale tato A-DATA více než 5 minut nenatočila. Šla tedy na reklamaci do Alzy a tam byly vyzkoušené postupně tři stejné a se stejným výsledkem. TAK TO JE KVALITA PÁNOVÉ. PRVOTŘÍDNÍ. Stejně tak proběhl test o něco dražší (ne však o moc) karty Kingston 16GB class 4 a výsledek uspokojivý a zatím po cca 5 měsících ani jeden problém. Tak proč ta slavná značka A-DATA měla tři nekvalitní výrobky? Nebo celá série?

A-DATA u mě skončili, nemohu jim věřit. A u RAM je situace o to složitější, že se to projeví pomalejším a nebo méně stabilním systémem a běžný uživatel to ani nepozná ani si toho třeba nevšimne. Jen bude mít pomalejší PC. A mít pomalejší PC s i5 750 je opravdu katastrofa.

Pro navrhovatele PC:

Ta sestava se mi prostě nelíbí. Podle mě splácaná narychlo. Za ty peníze mohla slečna pořídit lepší. Už jen, že se skládá dříve než se zjišťuje na co je, je chyba a pak se plácá něco o účetních a nebo jiných životně důležitých programech. Hrůza.
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Uživatelský avatar
AleRx8
člen HW spec týmu
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2267
Registrován: duben 09
Bydliště: Mutěnice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nazor na sestavu TS Bohemia

Příspěvekod AleRx8 » 26 kvě 2010 18:49

Tvoji poznámku o zdroji jsem nepochopil.

O kterých normách mluvíš? Se značkou A-Data není v mém okolí žádný problém. S kingstonem jich pár bylo. Není nejlevnější. Myslíš si, že komponenty vybírám podle jména? To si fakt jen myslíš. A podle tvé poznámky, která se opírá o barvu modulů pochybuju, jestli jsi při psaní tohoto odstavce vůbec myslel. Jedna paměťovka se ti pokazila? A co jako? Mě se pokazila základovka Asus, 2 grafiky sapphire, monitor Samsung a flashka kingstone. Samé dobré značky. Ale pokazily se. Navíc tady primárně kecáš o RAMkách, tak nevím, co sem pleteš paměťovky.

Ano, jasně. Katastrofa. Můžeš mi tedy prosím říci, jak se může stát, že tady bylo několik zkušených uživatelů, a neřekli na to ani popel? Co se ti nelíbí na i5? Na HD5770? Na seasonicu? Na Gigabyte desce? Fakt nechápu. Je to sice pěkné, jak kritizuješ, ale zdá se mi to neopodstatněné. Když je má sestava taková hrůza, postav něco lepšího. Za stejný prachy. A pak můžeš kritizovat.

Omlouvám se, jestli jsem tě urazil, ale nemohl jsem si pomoct.

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nazor na sestavu TS Bohemia

Příspěvekod Žbeky » 26 kvě 2010 19:47

V pár věcech se musím samotarrka zastat.

Sestava si o víc jak 450W nikdy nevezme. V pohodě stačí i 500W seasonic - vysvětlení poznámky

U A-Data nekritizuje RAMky ale celou značku jako takovou. A ne pro jednu flash kartu ale pro všechny co měli v obchodě (stejné symptomy)

A třetí věc: Za tu cenu se o moc lepší postavit nedá. Pravdou ale je, že sestava byla postavená dřív než bylo napsané k čemu to má sloužit a to účetnictví tu taky padlo "nějak brzo"

Abych jen neprudil tak je tu upravená verze původního návrhu: Alfacomp
Nemá předimenzovaný 650W zdroj, ale má ho 80+ Bronze. Jiná značka RAM (parametry shodné). Skříň podle paní. Lepší chlazení. Ostatní je stejné. Celkem je dražší o 400Kč
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Uživatelský avatar
AleRx8
člen HW spec týmu
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2267
Registrován: duben 09
Bydliště: Mutěnice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nazor na sestavu TS Bohemia

Příspěvekod AleRx8 » 26 kvě 2010 19:53

Dobře. Je pravda, že 650w je moc, ale zase takový rozdíl v ceně tam není. Ty bity jsou čistě z osobních důvodů, já bych bral 32bit kvůli kompbatibilitě, ale budiž. RAMky jsi mohl nechat ty, co tam byly předtím, ale taky budiž.

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nazor na sestavu TS Bohemia

Příspěvekod samotarrk » 26 kvě 2010 19:58

Neurazil si mě.

CrasherKill píše:Když má 650W neznamená že bude brát 650W sestava si vezme kolik bude potřebovat typuju kolem 450W takže se nemusíš bát že ti bude odebírat 650W.Je to spíše pro rezervu do budoucna..


Co na tom nechápeš? 450W si ta sestava nevezme, umíš počítat? Tak počítej. A netvrdím, že si toto tvrdil ty, byl to jinej :D

Nebudu se s tebou bavit co se tobě kdy pokazilo a nebo nepokazilo. Tedy klidně budu, ale jinde :D Já mluvil o fungl nových produktech firmy A-DATA, které vybalené poskytovaly nižší kvalitu než produkty jiných výrobců nižšího výkonu. Jak by ses koukal na čtyřjádro, které bude horší než dvoujádro? A ne jedno, ani dvě, ale tři. Víc nám jich v Alze nevybalili. Ty bys jej koupil? To je vyhození peněz. Já je vyhodil :evil: . Kvůli lidem, kteří mě napadali při zmínce o tom, že jsem slyšel, že je nekvalitní. Já blbec, dobře, řekl jsem si moje chyba A-DATA už nikdy. A od jiných (nejen od Žbekyho) jsem se doslechl, že s RAMkama taky nejsou spokojeni. A taky to není jeden kus!
Nevím jaké máš priority, kolik peněz na vyhazování z okna, ale já jaksi bezporuchovost požaduji a nebudu kupovat to co mě zklamalo a stejně tak nebudu mít důvěru k produktům, které zklamaly jiné.

A o kterých normách mluvím? Zjisti si něco o class 2,4,6,8,10 a pochopíš. A budeš se divit jaktože Kingston class 4 je lepší než A-DATA class 6. Class 6 u A-DATA prostě nebyla - měřili to v Alze. (opraveno níže).

Na Tvé sestavě se mi nelíbilo:

1) stavět dříve než víš na co.
2) A-DATA :D
3) zbytečně vysoká wattáž (cena) zdroje.
4) těch 32bit Windows (jednou jsem se u prof. firmy setkal s tímto omylem a už s nima o ničem (radši) nejednal).

S procesorem a deskou souhlasím i když je ten Intel na účely slečny potřeba? To je výkonný procesor a moc, ale víš jak hry využívají čtyřjader a tam bychom se cenově dostali o hodně níž s AMD a mohli dát lepší grafiku. A tu hry využijí více.

Oprava: Budeš se divit jak je možné, že A-DATA class 6 nedokázaly to co Kingston class4.
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nazor na sestavu TS Bohemia

Příspěvekod Žbeky » 26 kvě 2010 20:22

Ještě tu dám AMD alternativu. Vlzeze se do 25k a ve hrách bude mít mnohem větší výkon
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nazor na sestavu TS Bohemia

Příspěvekod d1amond » 26 kvě 2010 20:40

samotarrk píše:Ta sestava se mi prostě nelíbí. Podle mě splácaná narychlo. Za ty peníze mohla slečna pořídit lepší. Už jen, že se skládá dříve než se zjišťuje na co je, je chyba a pak se plácá něco o účetních a nebo jiných životně důležitých programech. Hrůza.


1. Trochu "s křížkem po funuse", nemyslíš? Třeba slečna ještě neobjednala a dá na Tebe, ale proč teď píšeš něco o splácání a nesplácal si něco předtím? Sestava byla navržena na základě původní ceny, kdy slečna měla jasno o financích a účelu - viz její dodatek komu je sestava určena.

2. Plácal jsem o důležitých programech s ohledem na 32bit nebo 64bit, ano. Mám řadu zákazníků, kteří chtějí za 25000,- PC na hry a prý slyšely, že 64bit je pecka. Ve finále z nich vypadne, že taťka by na tom chtěl mít účto, který jede pod DOS, tak pak řešíme varianty.

3. Pokud se slečna rozhodla pro navrženou sestavu, tak si Alfa určitě ohlídá, aby A-Data fungovaly. Pak můžeme slečně doporučit memtest, aby si sama ověřila, zda fungují, ne? Pokud ještě neobjednala, třeba zváží i druhou sestavu.

4. Pro Core i5 je zdroj 500W dostatečný, nicméně jsem si také myslel, že mi bude stačit 400W, než jsem si koupil novější grafiku. A osobně bych za zdroj nedal víc než 1000,-. protože si pak můžu koupit po dvou letech další a nemusím doufat, že mi zdroj za 1500,- a výš bude sloužit hodně, opravdu hodně dlouho. Oba mají záruku 2 roky a výrobci vědí proč.

5. Myslím, že pokud slečna nakoupila, jsou všechny naše příspěvky (zatím) OT.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Názor na herní sestavu
    od ashx » 27 kvě 2023 14:09 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    605
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    28 kvě 2023 10:32
  • Názor na 49" monitor
    od Downylol » 24 lis 2023 14:17 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    936
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    25 lis 2023 21:15
  • Ukaž nám svou (PC) sestavu Příloha(y)
    od WolfGunCZ » 01 pro 2023 16:15 » v Vše ostatní (hw)
    4
    1467
    od Martab Zobrazit poslední příspěvek
    02 pro 2023 09:33
  • Sestava cca 50 000,- prosím o názor, či úpravu
    od Hejhul » 18 dub 2024 11:47 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    282
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    18 dub 2024 12:58

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů