Nazor na sestavu TS Bohemia

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nazor na sestavu TS Bohemia

Příspěvekod ITCrowd » 26 kvě 2010 20:42

Jestli můžu tak k těm zdrojům... Zdroj v PC se chová podobně jako zdroj v zesilovači. Čili, pokud mám zesilovač 2x100W, neznamená to, že příkon ze sítě, který bere je vždy 200W. Pokud mi bedny hrají potichu (10W), bere si skutečný příkon ze sítě 10W + %účinnost + režie. Stejně tak je tomu i u zdroje v PC, jinak by konstrukce tzv. zelených komponent ztrácela smysl.
No a proč koupit zdroj s vyšší watáží? Předně - tím, že pojede na nižší výkon, než je konstruován, šetří svoje součástky, tím pádem déle vydrží a méně hřeje. Další důvod je kvůli všem možným špičkám v naší el. síti. Více dimenzovaný zdroj je odolnější a tudíž nepřenese každou špičku do napájení citlivých komponent počítače - nebo aspoň ne tak moc. Navíc výkonová rezerva je vždy vhodná pro přidání nějaké komponenty (HDD nebo optika navíc). Tož tak.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Reklama
Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nazor na sestavu TS Bohemia

Příspěvekod samotarrk » 26 kvě 2010 21:00

d1amond píše:
1. Trochu "s křížkem po funuse", nemyslíš? Třeba slečna ještě neobjednala a dá na Tebe, ale proč teď píšeš něco o splácání a nesplácal si něco předtím? Sestava byla navržena na základě původní ceny, kdy slečna měla jasno o financích a účelu - viz její dodatek komu je sestava určena.


Promiň, že jsem se včera ve večerních hodinách nedostavil na PC-HELP, copak ty nikdy nejíš, nespíš, nepracuješ a nebo netrávíš čas s rodinou?

ITCrowd píše:Jestli můžu tak k těm zdrojům... Zdroj v PC se chová podobně jako zdroj v zesilovači. Čili, pokud mám zesilovač 2x100W, neznamená to, že příkon ze sítě, který bere je vždy 200W. Pokud mi bedny hrají potichu (10W), bere si skutečný příkon ze sítě 10W + %účinnost + režie. Stejně tak je tomu i u zdroje v PC, jinak by konstrukce tzv. zelených komponent ztrácela smysl.
No a proč koupit zdroj s vyšší watáží? Předně - tím, že pojede na nižší výkon, než je konstruován, šetří svoje součástky, tím pádem déle vydrží a méně hřeje. Další důvod je kvůli všem možným špičkám v naší el. síti. Více dimenzovaný zdroj je odolnější a tudíž nepřenese každou špičku do napájení citlivých komponent počítače - nebo aspoň ne tak moc. Navíc výkonová rezerva je vždy vhodná pro přidání nějaké komponenty (HDD nebo optika navíc). Tož tak.


Přesně proto kupujeme (doporučujeme kupovat) značku a kvalitu, aby vydržely dlouho a poskytovaly vždy to co poskytovat mají. A přidat HDD a nebo mechaniku, to může s klidem i u 500W.
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nazor na sestavu TS Bohemia

Příspěvekod Žbeky » 26 kvě 2010 21:05

Zdroj má největší účinnost okolo 50-80% výkonu. Proto je lepší brát zdroj přímo k sestavě. 1kW zdroj na kanc. PC by bral víc než 300W z důvodů účinnosti
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nazor na sestavu TS Bohemia

Příspěvekod samotarrk » 26 kvě 2010 21:12

Mimochodem Žbeky potvrdí ač u toho přímo nebyl, ale psal jsem mu to v SZ, že můj zdroj (má sestava má vyšší odběr než původní sestava pro slečnu, nyní +/- stejný) je úplně studený i po mnoha hodinách činnosti a v nečinnosti je PC neustále v režimu spánku. Tak nevím proč ještě studenější zdroj. Jinak to záleží v jaké case se zdroj nachází a jestli není jediný co odvádí teplo z case.
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nazor na sestavu TS Bohemia

Příspěvekod d1amond » 26 kvě 2010 21:47

Musím stále trvat na tom, že jsme OT. Založte diskuzi na téma Zdroje. :roll:
OT: To samotarrk: když jsi tu nebyl, což je samozřejmě Tvé právo, tak nekritizuj činnost někoho jiného jen proto, že bys to udělal jinak = třeba lépe. Přesně proto se nikdy nehrnu do návrhů sestav. Lucinka84 si po přečtení bude myslet, že naletěla nějakým untrwasrmanům :idea:
OT: pamatuju doby, kdy 200W zdroj byl luxus. Vyšší W budou mít asi opodstatnění a tady bych se klonil k vyjádření ITCrowd, který má celkem logické argumenty.

//nebudu zakládat další příspěvek, ale...ať namítají, ale nekritizují pozdě (asi) Vždy je co vylepšovat a ještě jsem se nesetkal, aby tu někdo s něčím souhlasil ve všem. To je výhoda více názorů, ale řešení již padlo, takže už bych to nerozebíral a neříkal, že je to špatně.Někoho by to mohlo odradit.
Naposledy upravil(a) d1amond dne 26 kvě 2010 22:17, celkem upraveno 1 x.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nazor na sestavu TS Bohemia

Příspěvekod samotarrk » 26 kvě 2010 22:09

Lucinka84 se ptala a bylo ji odpovězeno. Nebo seš toho názoru, že po první odpovědi už ostatní nic namítat nesmějí? Že sestava (ať od kohokoliv) je vždycky úplně v pořádku? Já sám, když navrhuji sestavu či jinou věc, upozorňuji ať s nákupem vyčká, protože tady nejsem sám a někdo jiný příjde s něčím jiným. Kvalitní PC může vzniknout pouze po odsouhlasení většího počtu lidí ne po diktátu jednoho či dvou.
A proto na jisté fóra nechodím, pač se mi nelíbí, že jeden něco řekne, nediskutuje a vznikl tam ucelený názor na věc, který už se změnit nedá, protože je hluboce zakořeněný. Proto i já nemám rád navrhování stereotypních sestav, kdy každé PC je vlastně stále to samé, vytvářené na základě starého návrhu.

O tom zdroji začala s dotazem právě Lucinka84 i té bylo divné proč 650W a odpovědi byly více než ... tak jsem jen podotkl. A návrhy nedělám já, ale Žbeky, který tady včera byl. A jeho poslední návrh je mnohem lepší než ten původní. Ano s Intelem by to bylo lepší, ale to už by byly další peníze.
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Lucinka84
Level 1
Level 1
Příspěvky: 57
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nazor na sestavu TS Bohemia

Příspěvekod Lucinka84 » 27 kvě 2010 12:52

Ahoj, dekuji vsem za odpovedi, PC jsem jeste nekoupila, cekam jeste na posveceni meho komarada, ktery PC rozumi vic, nez ja, ale vychazim z te prvni sestavy, kterou mi sestavil AleRx8.. Na jeho obranu musim rict, ze to byla moje chyba, ze jsem hned nerekla, na jaky ucel bude PC pouzivano, ale on urcite vychazel z te sestavy TS Bohemia, kterou jsem uvedla na zacatku. Jen asi pozmenim ty windows na 64 a trosku jste me znervoznili s tou A-Data pameti.. Jinak mi ta sestava prijde jako povedena, ikdyz muj nazor je nazor lajka

Jen tedy nevim, jestli tam nemam jeste pridat nejake ty vetracky, ktere ma v sestavach zbeky.

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nazor na sestavu TS Bohemia

Příspěvekod samotarrk » 27 kvě 2010 13:17

Ano, dobře větraná skříň, tedy skříň s dobrým prouděním vzduchu je základ, aby nedocházelo k přehřívání komponent, které by později dříve odešly. Ventilátory bych vzal dva. Jeden dozadu a jeden dopředu. Osobně mám rozporuplné pocity z vybrané case. Nic netvrdím, neznám, neslyšel jsem, ale mě osobně ani vzhled nenadchnul. A vzít case už se dvěma větráky by bylo lepší.

Pokud neprovádíš rendering videa tak je ten Intel zbytečný, ale na druhou stranu, ano je to mnohem lepší volba než AMD a já to podporuji. Tam jde jen o to zda vzít lepší CPU a nebo grafiku. Ono to není tak snadné desku s 1156 a i5 750 vrazit to do nějaké bedny a napráskat tam nějaké komponenty. Vše musí být špičového výkonu a špičkové kvality, minimálně na úrovni té i5 a to něco stojí. Druhá věc je taktování, tam je Intel velmi vhodný. Pokud taktovat nehodláš tak si zapiš druhý důvod proti Intelu.

Koupila by sis BMW za milión na popojíždění 15km tam a zpět?

Uvaž, popřemýšlej a poraď se. Hlavně nic neuspěchat :wink:
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nazor na sestavu TS Bohemia

Příspěvekod d1amond » 27 kvě 2010 13:18

Větráčky nepotřebuješ, grafika má povedené chlazení, Core i5 se drží s teplotou nízko a skříň je dost prostorná, takže teplo se tam ztratí.
Ty paměti můžeš prohodit. Osobně se přikláním k sestavě s Core i5 procesorem.
Stavím Core i do mATX skříně a teplota uvnitř mi nejde přes 35°C s integrovanou grafikou.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nazor na sestavu TS Bohemia

Příspěvekod samotarrk » 27 kvě 2010 13:40

Ale o teplotách to až tak není.

Lucinka84 píše:Je to PC pro teenegery, takze se na tom budou poustet filmy, hudba, hry, internet.. Cena kolem 25.000. Jinak vsem dekuji, ta alafacomp je zajimava, kdyz to tam i slozi.


O prvním, druhém a čvrtém není potřeba diskutovat, to zvládne i daleko horší sestava. Zůstávají nám hry. Ona je nějaká, která neběží na AMD Phenom II 955BE? Výkon v ostatních aplikacích se vyrovná pohým zvýšením násobiče na 3,6Ghz bez změny napětí. Vyzkoušeno. PC s i5 je za mnou 3 metry.

Tvrdím a přikláním se k AMD pouze z toho důvodu, že bych peníze dal spíše do grafiky než do mírně vyššího výkonu CPU. Protože u her už je ta grafika důležitá.

Potvrzuji, že Intel topí daleko méně, to je velká výhoda.
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nazor na sestavu TS Bohemia

Příspěvekod d1amond » 27 kvě 2010 13:59

Za sebe říkám, nedávej do grafiky víc, i kdyby zbylo z chleba. Mrzelo by Tě to při nákupu nové za cca 2 roky. Sám sem si koupil Asus GT8800, tehdy za 7500,-. Takovou chybu už neudělám, grafika stárne strašnou rychlostí a je později zcela neprodejná, tak sem si ji raději nechal - na hry stíhá v 1920*1200 v pohodě i dnes (naposledy CoD: Modern Warfare 2), plný detail - to samé ale zvládne i levnější 8600GT (-3000,-). Pokud nejsi (nebo někdo z okolí) celodenní pařan/ka a nehoníš FPS v testech, tak Ti bohatě postačí tato. Můj limit by nyní byl 3500-4000max.

//někde tu byl celkem zajímavý topic na téma grafika v desktop vs herní konzole (možná to bylo jinde?). Herní průmysl zaměřuje vývoj na konzole a na těch nedosahují grafické výkony takových hodnot jako na PC. Můj názor je, že 5770 nebo 5750, mají velmi dobrý potenciál na dost dlouho dopředu.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nazor na sestavu TS Bohemia

Příspěvekod samotarrk » 27 kvě 2010 14:14

To říkal Žbeky v nějakém topicu taky už nevím komu.

http://extrahardware.cnews.cz/test-40-p ... h?page=0,9

Zde se mrkni a uvidíš, že nemá cenu dávat za procesor o 1500kč dráž (deska je taky dražší to připočítej) dohromady tedy budeš mít sestavu o +/- 2000kč dražší a nic ti to nedá. Ve hrách. Pokud vezmeme v úvahu zbytečnost dávat více za grafiku, uniká mi smysl dávat o tolik více do procesoru. Kvůli hrám.

Já mám 5770 to vidíš. Hry co jsem zkoušel jedou na high (s AA je to horší) mezi 30-45 FPS. Stačí. Zda více za tu cenu a nebo to bude stačit i tobě je na tobě, ale to samé platí i o CPU. Za 2-3 roky už to nebude tam kde je to dnes.

Na druhou stranu. Grafika se dá kdykoliv vyměnit, s procesorem je to horší, tedy daleko větší investice, větší náročnost a výraznější zásah do PC. Ale na obě komponenty jednou, dřív nebo později, dojde.
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Názor na herní sestavu
    od ashx » 27 kvě 2023 14:09 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    625
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    28 kvě 2023 10:32
  • Názor na 49" monitor
    od Downylol » 24 lis 2023 14:17 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    952
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    25 lis 2023 21:15
  • co říkate na tuhle sestavu?? Příloha(y)
    od Ketty02 » 22 dub 2024 20:29 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    1051
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    23 dub 2024 12:33
  • Ukaž nám svou (PC) sestavu Příloha(y)
    od WolfGunCZ » 01 pro 2023 16:15 » v Vše ostatní (hw)
    4
    1523
    od Martab Zobrazit poslední příspěvek
    02 pro 2023 09:33
  • Sestava cca 50 000,- prosím o názor, či úpravu
    od Hejhul » 18 dub 2024 11:47 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    776
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    18 dub 2024 12:58

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů