Nazor na sestavu TS Bohemia

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
AleRx8
člen HW spec týmu
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2267
Registrován: duben 09
Bydliště: Mutěnice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nazor na sestavu TS Bohemia

Příspěvekod AleRx8 » 27 kvě 2010 15:45

Grafiku sice k hraní potřebuje, ale:
i5 je o dost lepší než konkurenční AMDéčka
I kdybys ty 2k ušetřil, dostaneš stále jen HD5830, která je výkonem kousek od HD5770 a cenou hodně. A nebudeš tam mít tak dobré chlazení.
Na procesor, když je to i5 jen tak při výměně nedojde, je to čtyřjádro, dokáže se automaticky přetaktovat, a má výborné provozní vlastnosti, nekazí se. Grafiky se kazí daleko více (ikdyž právě u této nemám strach)
Teenageři mají mobily, MP3, MP4 atd, a často do nich konvertují filmy/hudbu. Tady se ten procík bude hodit
Řekni mi, na kterou dnešní hru HD5770 nestačí? Ja mám HD5750, a ta si dává i Just Cause 2 (jedna z nejnáročnějších her na grafiku) na max detaily (až na některé výmysly NVidie, které stejně nedá žádná Ati karta). Bez jediného seknutí (a to sem už hrál cca 15h). A kdybys koupil HD5830 za ty ušetřené 2k, jediné co dostaneš, bude 10 fps, které nepoznáš.

Takže klidně vezmi AMDéčko, ale do PC, kde se pěkně dlouhou dobu nehodlá nic měnit bych dal jedině intel. Amen

Reklama
d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nazor na sestavu TS Bohemia

Příspěvekod d1amond » 27 kvě 2010 15:47

CPU je hodně o vkusu, v těchto výkonech nemá cenu porovnávat je herně (a stejně i tak záleží, pro který procesor je hra napsaná - viz testy Tom´s Hardware). Grafiku jsem srovnal, protože narozdíl od CPU je to komponenta vyžadující upgrade relativně velmi brzy.

//testy mě přesvědčily pouze o tom, že tam kde AMD s TOP řadou končí, Intel se začíná nadechovat se střední třídou. A to je právě ten rozdíl v ceně.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nazor na sestavu TS Bohemia

Příspěvekod samotarrk » 27 kvě 2010 15:59

Stejně mi ňák není jasné proč se řeší Intel vs. AMD. Já se jen pozastavil nad tím, zda se a proč se i5 750 kupuje na hry. Argument o konverzi mp3/video (multimédia) beru za velice dobrý, ale ten rozdíl opět není tak velký. A zvláště u mp3 je to o vteřinách. A jsou i jiné často použíévané aplikace, které Intel zvládá lépe. winrar. O kvalitě Intelu jsem mluvil jen v pozotivech. Ale AMD do koše neházím. Mám jej a vím co mám a vše okolo konverzí a renderingu dělám. Dost často a zrovna právě teď. Takže si hrál nejnáročnější hru všech dob a máš AMD nižší frekvence než o kterém se tady jedná. A nestačí ti to?

Když tak o tom přemýšlím tak v poměru cena výkon se vyplatí AMD a 5770. Nevýhoda AMD je mírně nižší výkon a o dost vyšší topení (s box chladiči), což se vyřeší lepším chladičem a stále ještě nějaká kačka zbyde. A tu bych vrazil do velmi kvalitní case. a jestli je CPU o vkusu tak u case to platí trojnásob.
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Uživatelský avatar
AleRx8
člen HW spec týmu
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2267
Registrován: duben 09
Bydliště: Mutěnice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nazor na sestavu TS Bohemia

Příspěvekod AleRx8 » 27 kvě 2010 16:09

To jo, tak to asi bude nejlepší. A úplně nejlepší by byla sestava od žbekyho. Kvalitní chladič na procesor a karta, která je už trochu někde jinde proti HD5770. Ale zase je tam rozdíl 1k a to už není moc zanedbatelné.

Lucinka84
Level 1
Level 1
Příspěvky: 57
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nazor na sestavu TS Bohemia

Příspěvekod Lucinka84 » 27 kvě 2010 16:25

Urcite bych chtela intel. V poslednich dvou PC jsem mela AMD a v notebooku mam taky AMD a rada bych po 12ti letech zase zkusila intela, takze kdyby byl drazsi a me argumenty usmevne, chci intela.. :)
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... RR801U8201
Takze muze byt tato finalni verze? Prosim o kontrolu a jestli tam mam vsechno, pokud odlkiknu na objednat, jestli mi to tak slozi. Zadne vetracky jsem tedy nepridavala, mys a klavesnici nepotrebuji..

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nazor na sestavu TS Bohemia

Příspěvekod Žbeky » 27 kvě 2010 16:41

Jo, za tu cenu to je vyvážené a v pohodě to zvládne každou věc, před kterou to postavíš. S tím Intelem : všechno se má zkusit jednou poprvé :wink: Můžeš to teď zkusit bez větráčku a pokud by ty teploty byly opravdu moc vysoké tak za 100Kč jeden dokoupit. To by neměl být problém
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Uživatelský avatar
AleRx8
člen HW spec týmu
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2267
Registrován: duben 09
Bydliště: Mutěnice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nazor na sestavu TS Bohemia

Příspěvekod AleRx8 » 27 kvě 2010 17:14

Větráčky žádné nepotřebuje. Nikdo v naší rodině nemá žádné přídavné větráčky (i procík je BOX) a žádné přehřívání. Ano, sestava je dobrá. Já bych taky bral Intela, kdybych si teď skládal PC.

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nazor na sestavu TS Bohemia

Příspěvekod samotarrk » 27 kvě 2010 18:56

To, že u Vás v rodině nikdo nemá větráčky je hezké, ale zda je slečna potřebuje či nikoliv záleží na tom jak si obstojí vybraná case. Ne na tom jestli je někdo doma má a nebo ne. Kup klidně bez nich a pokud budeš trochu soudná, změříš si teploty a pokud budou velké, dáš větráčky. Není to nic bez čeho by se nedalo žít, ale ...

na tomto fórku, když se řeší Pc, který topí tak právě proto, že žádné větráky nemá a nebo jej má jen ve zdroji a to ještě opačně :lol: . Gratuluji, doufám, že budeš spokojená a splní Tvé očekávání, tedy předčí tvé očekávání :wink:
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Názor na herní sestavu
    od ashx » 27 kvě 2023 14:09 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    624
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    28 kvě 2023 10:32
  • Názor na 49" monitor
    od Downylol » 24 lis 2023 14:17 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    951
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    25 lis 2023 21:15
  • co říkate na tuhle sestavu?? Příloha(y)
    od Ketty02 » 22 dub 2024 20:29 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    1023
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    23 dub 2024 12:33
  • Ukaž nám svou (PC) sestavu Příloha(y)
    od WolfGunCZ » 01 pro 2023 16:15 » v Vše ostatní (hw)
    4
    1508
    od Martab Zobrazit poslední příspěvek
    02 pro 2023 09:33
  • Sestava cca 50 000,- prosím o názor, či úpravu
    od Hejhul » 18 dub 2024 11:47 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    749
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    18 dub 2024 12:58

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 31 hostů