Herní pc-poraďte pls

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní pc-poraďte pls

Příspěvekod d1amond » 01 čer 2010 16:31

Benq taky nezatracuju, ale je to spíš nižší kategorie k levnějším sestavám.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

Reklama
Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Herní pc-poraďte pls

Příspěvekod samotarrk » 01 čer 2010 16:54

Nikdo nezatracuje tebou vybraný monitor. Jen já (a on evidentně taky) mám nějaký důvod a nebo nechuť s touto značkou mít cokoliv společného. Je to o osobním pocitu, nevím jak to napsat. A chtěl 22".

Platí to v celém sortimentu a to nejen u elektroniky. Někdo chce něco a nechce tamto. Ty ho k nečemu přemluvíš a on pak bude bouchat hlavou o zeď, že si nekoupil LG. Chápeš? Spokojensot to je na prvním místě. Znám spoustu lidí co se jim hnusí Nokia a kupují daleko horší mobily, jen proto, že Nokii nesnášejí. Také to nechápu, ale proti gustu ... a nejlepší je, když se ve finále dozvím, že jsou spokojeni, což nechápu už vůbec :D

Dnes ráno jsem koukal do Chipu a četl, že monitory na hry a běžnou práci jsou nejlepší 16:10 a na filmy 16:9. Prý nejsou všechny hry (dost jich není) optimalizováno pro 16:9. Jak to teda je ??? Něco mi říká, že mají v chipu pravdu. Máme doma jak 16:9 tak 16:10 a myslím si, že ten můj 16:10 bude na hry asi lepší pač když kouknu na tu krávu 23" v 16:9 tak bych k ní hrát asi nešel :D ale fakt nevím. Je to moc širokoúhlý :D

D1amond: To nepůjde, nicméně to zkusím. Pokud tě dobře chápu, říkáš , že s CPU Intel i5 750 a minimálně 5770 se zachováním všeho ostatního se vlezeme do 25 000kč i s monitorem? To nepůjde. Ale zkusím to.

Tak se to vešlo :D , ale pouze s 5770 :? http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 7ZI01UB801 pokud bys chtěl eSATA tak +500kč.

Prosím o kontrolu, zda jsem neudělal chybu. Monitor by měl být OK, ale u těch repro nevím. Tam je to v této ceně vše to samé a má k tomu holící strojek :D

Nevím jak to seataví bez Os, ale to je jejich problém :D . Osobně bych dal lepší chladič než box, vzal větší skříň (pokud je nutná) a lepší grafiku. Ale cena by hodně stoupla.

EDIT: změněna deska mATX za ATX.
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní pc-poraďte pls

Příspěvekod d1amond » 01 čer 2010 17:02

Monitor není LED. Už bych po jiném nekoukal.

//LED panel má lepší vlastnosti než původně používaný katodový. Uvádí se, že má nižší spotřebu a delší životnost. Co je na tom pravdy ukáže čas. Každopádně je to novinka k novince :smile:
Naposledy upravil(a) d1amond dne 01 čer 2010 17:19, celkem upraveno 1 x.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Herní pc-poraďte pls

Příspěvekod samotarrk » 01 čer 2010 17:09

Jak to myslíš? Že ty bys jiný než LED nekoupil a nebo, že nemá LED, ale už bys mnou vybraný neměnil?

LED nemám a nevím, že bych v něčem tratil :lol: , ale pokud myslíš, že je nutný ... mě je to jedno.
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní pc-poraďte pls

Příspěvekod Žbeky » 01 čer 2010 17:29

Ten monitor LED je, zančí to to L na konci názvu a i popis produktu.
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní pc-poraďte pls

Příspěvekod d1amond » 01 čer 2010 17:34

Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní pc-poraďte pls

Příspěvekod Žbeky » 01 čer 2010 17:37

Ne, já se vyjadřuju k tomu BenQ

\\ Rozdíl půl palce myslím nikdo nepozná, je to něco přes 1cm
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

slavican
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 124
Registrován: květen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní pc-poraďte pls

Příspěvekod slavican » 02 čer 2010 17:12

muzu se zeptat...oplati se priplatit za 6tijadro od amd? nebo zustat u intelu?jaky na to mate nazor?

co rikate na tyhle sestavy: http://www.maxicom.cz/pocitacove-sestavy/herni-pc-sestavy/354-pc-sestava-gamer-7/
http://www.alza.cz/hp-elite-7100-microtower-d165337.htm

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Herní pc-poraďte pls

Příspěvekod samotarrk » 02 čer 2010 17:32

Odpověď jedním slovem "Intel".

Poznámka: tebou dvě vybrané sestavy v odkazech nekomentuji, abychom se špatně nepochopili. Nekomentuji pač nemám čas, ne že by nebylo co komentovat.
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní pc-poraďte pls

Příspěvekod Žbeky » 02 čer 2010 17:46

Ten Gamer 7 je špatný v poměru výkon/cena. To co jsme ti nabídli je mnohem výkonější za nižší cenu.
A ten HP Elite 7100 je výborný na práci, na hraní ale není vůbec. S tou grafikou co tam je bys sotva zvládl nové hry, natož nějaké detaily.

Nejlíp mi zatím stále vychází ta moje AMD sestava ze začátku topicu
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

slavican
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 124
Registrován: květen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní pc-poraďte pls

Příspěvekod slavican » 02 čer 2010 21:56

jeste popremyslim,nechci to unahlit:) ...amd mam jako 2jadro a spokojenost,s intelem zkusenosti nemam...

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní pc-poraďte pls

Příspěvekod d1amond » 02 čer 2010 22:00

První sestava (Gamer 7) je slušná, nicméně jsem dříve dával odkaz na Aukro, kde je sestava totožná (+1500,- za 4jádro) i s luxusním LCD. Taky nechápu 800MHz paměti.
Sestava od HP je rovněž zajímavá, ale zbytečně vysoký výpočetní výkon. Hodně ji degraduje grafika a je to jen samotná bedna, bez periferií (to jsou vlastně obě).
Myslím, že zde navrhované sestavy jsou v poměru cena/výkon našlapané maximálně. :bigups:
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů