chladici podlozka na ntb 17,3" Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

nickster
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 141
Registrován: duben 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

chladici podlozka na ntb 17,3"

Příspěvekod nickster » 21 čer 2010 15:01

Dobry den, jiz delsi dobu shanim podlozku pro muj hp dv7 3190, ktery je bohuzel dost velky, takze mam problemy vubec najit nejakou podlozku. Tento ntb se mi po delsi dobe zahriva v levem rohu(myslim, ze je tam HDD).Nevite tedy o necem prosim? Vetracky jsou docela spatne resene - smeruji zcasti dolu, takze kdyz je notebook na stolu/jakemkoliv rovnem povrchu, tak spatne cirkuluje vzduch - jendim resenim je samozrejme podlozeni jedne casti, aby slo vetrani, ale takove reseni je docela nepohodlne.

Reklama
filip.sedivy
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 121
Registrován: červen 10
Bydliště: Praha 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: chladici podlozka na ntb 17,3"

Příspěvekod filip.sedivy » 21 čer 2010 17:02

Hele já jsem měl stím také problémy

Najdi si na http://www.alza.cz

Firmu

Kód: Vybrat vše

Cooler Master

peacoq
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: chladici podlozka na ntb 17,3"

Příspěvekod peacoq » 21 čer 2010 17:09

Podlozeni jedne casti (?), dej si teda neco doprostred, a nebo pod oba rohy neco, ne snad ?, - aby NTB nestal ''z kopce''.
Zahrivat se bude stale, a to i tak, ze kdyz ''tam'' prilozis ruku, budes mit dojem, ze to ''pali'', podstatne je nenechavat NTB dlouho treba na nohach, apod., - na neprodysne podlozce, a nebranit vyfukum pri odstranovani tepleho vzduchu, jak jiste vis.
Teploty si zkontroluj a jak je budes mit v ''rozumnem - doporucenem rozmezi'' > tak nic-moc resit nemusis.
(- s tim, ze je pochopitelne rozdil, zda NTB mas zapnuty 10 hodin v kuse, a neco na nem delas - treba konvertujes, nebo sledujes film, hrajes hry... > coz ma vliv na vytizennost procesoru a tedy i na zahrivani, jak procesoru, tak i graficke karty).
Me to pripade, ze hledas problem tam, kde (zatim) neni. Ovsem, povazujes-li naklady na zakoupeni podlozky za adekvatni, a teploty jsou opravdu vysoke v zavislosti na vyuziti a tvem stylu pouzivani NTB - PC, tak je to v poradku.

CPUID HwMonitor: http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html

nickster
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 141
Registrován: duben 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: chladici podlozka na ntb 17,3"

Příspěvekod nickster » 21 čer 2010 17:25

dobra, ja zatim teda budu merit, jak hodne bude hrat - co se tyce podlozeni - samozrejme, ze to davam doprostred, ano je to stabilni, ale vubec me nenapada rozumna vec, kterou bych tam daval.

peacoq
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: chladici podlozka na ntb 17,3"

Příspěvekod peacoq » 21 čer 2010 17:36

:x no co ja vim, v tom se vyznam aji ja > treba, jak se obvykle rika ''dve kostky od lega snizi teplotu az o 5 stupnu''. Idealni je nejaky hranolek, ale jinak hrbet knihy ti poslouzi stejne dobre, preci (konecne by rodinna Bibla nasla sve vyuziti...).
Teploty te nemusi nijak desit, jak rikam ''na dotek to pali'' (a kdyz nemas s NTB zkusenost - tak hreje podstatne vice, nez stolni PC). Sem-tam foukni do chladicich zeber, nejaky-ten prach si najde cestu ven (jinak na to jsou specialni spreye asi za stovku - stlaceny vzduch na vyfouknuti prachu > ne aby jsi na ty zebra narval vysavac !, mohl by sis poskodit membrany na vetracku, a nebo velkym tlakem/sanim zpusobit jiny problem).
Problem prijde, az kdyz se zejmena pri hrani her zacne sekat obraz, nebo pri nejakem jinem vetsim zatizeni (coz muze byt i grafikou a narocnosti hry...) a prave casto je to prehrvani z jakehokoliv potom duvodu (narocnosti hry, vytizeni PC), ...do te doby staci: sem-tam dovnitr foukni :bigups: sem-tam zmer teploty.

nickster
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 141
Registrován: duben 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: chladici podlozka na ntb 17,3"

Příspěvekod nickster » 21 čer 2010 18:22

Ta kniha me ani nenapadla, jinak bych se jeste rad zeptal na ten cpuid > co znamena wear level?(mam 9%ú

peacoq
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: chladici podlozka na ntb 17,3"

Příspěvekod peacoq » 21 čer 2010 18:26

Ja teda nevim co presne te zajima > zajimaji te de-fakto jen limitni hodnoty (*C - Celsius (klasicka teplotni stupnice) / v zavorce je *F - Fahrenheit (jina teplotni stupnice)):
Value - momentalni namerena hodnota / Min - Max > jak vidis u me je to AMD Turion procesor a ma dve jadra, a limitni hodnoty jsou v rozsahu, tj. do maxima, a zjednodusene receno jedno jadro je vytizenejsi - tedy teplejsi, a druhe mene.
Naposledy upravil(a) peacoq dne 21 čer 2010 18:31, celkem upraveno 1 x.

nickster
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 141
Registrován: duben 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: chladici podlozka na ntb 17,3"

Příspěvekod nickster » 21 čer 2010 18:31

asi mam jinou verzi, koukni na muj screen
Přílohy
cpuid.jpg

peacoq
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: chladici podlozka na ntb 17,3"

Příspěvekod peacoq » 21 čer 2010 18:35

Aha, ale to neni verze - verze je stejne, jedna se jen o senzory - o moznost co vse muzes na svem PC timto programem - nastrojem zmerit.
Pod porcesorem (Intel) mas hodnoty sve graficke karty (nVidia - GPU), coz na mem obrazku chybi, ale kdyz pujdu na druhy PC, tak na nem mi to teploty graf.karty take zmeri (...).
To dole: - Charge > nabiti 100 %, a - Wear (co te zajima) > je ''stupen opotrebeni'' (coz je ale hypoteticke a ponekud zavadejici, ale je to neco jako jak dlouho a pri jake zatezi se PC opotrebovava - asi tak zjednodusene, kdyz tam bude 100 % neznamena to, ze prestane fungovat a nebo v zavislosti na to vybouchne na pretizeni - opotrebenim).

nickster
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 141
Registrován: duben 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: chladici podlozka na ntb 17,3"  Vyřešeno

Příspěvekod nickster » 21 čer 2010 18:55

aha, tak to teda asi neni moc verohodna informace. Dekuji za odpovedi


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot], GrandTheftAuto29 a 35 hostů