novy pc .. do 16 000 kc Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: novy pc .. do 16 000 kc

Příspěvekod Žbeky » 18 črc 2010 12:04

Ale to je spotřeba celé sestavy a ne jen CPU
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Reklama
Uživatelský avatar
kralon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 288
Registrován: červen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: novy pc .. do 16 000 kc

Příspěvekod kralon » 18 črc 2010 14:41

celkova sestava by mela vypadat nak takhle ... mozna bude este par zmen ale na vykon 500w staci ne?
Můj pc
OS - Windows 7 (64bit)
MB - Gigabyte GA-880GA-UD3H (rev. 2.0)
CPU - AMD Phenom II X4 965 BE 3.4GHz
GPU - ATI Radeon HD5770 Vapor-X
RAM - Geil Value Plus 8GB (2x4GB) DDR3 1066
HDD - WD Black 640GB - Seagate Barracuda 3TB
SSD - Crucial m4 - 128GB
Zdroj - Seasonic Energy Knight SS-500ET 500W OEM

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: novy pc .. do 16 000 kc

Příspěvekod Žbeky » 18 črc 2010 16:55

Měl by
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Uživatelský avatar
kralon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 288
Registrován: červen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: novy pc .. do 16 000 kc

Příspěvekod kralon » 18 črc 2010 19:57

takze http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... W9V01WQ501 ...
tohle bude ais konecna verze ... nebo mam este neco zmenit ... ? procak uz mam doma ... davam ho tam jenom pr informaci... budou sedet ramky na desce ...?
Můj pc
OS - Windows 7 (64bit)
MB - Gigabyte GA-880GA-UD3H (rev. 2.0)
CPU - AMD Phenom II X4 965 BE 3.4GHz
GPU - ATI Radeon HD5770 Vapor-X
RAM - Geil Value Plus 8GB (2x4GB) DDR3 1066
HDD - WD Black 640GB - Seagate Barracuda 3TB
SSD - Crucial m4 - 128GB
Zdroj - Seasonic Energy Knight SS-500ET 500W OEM

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: novy pc .. do 16 000 kc

Příspěvekod Spyke » 19 črc 2010 13:00

Podle support listu MB nejsou podporované, ale mimo hru si myslím, že poběží. Jen by podle mě bylo lepší vzít raději jednu 2GB RAMku, místo 2x1GB, tedy pokud hodláš v budoucnu dokupovat na 4GB, jako že nejspíš ano, některé desky totiž zlobí, pokud jsou obsazené všechny sloty. Neříkám, že to bude i u Tebe, ale už sem se s tím u Gigabytu setkal.

Zdroj bych vzal kvalitnější, tento je sice postačující a ne zase tak špatný, ale raději šetřím na jiných komponentech a jistě by se ve Tvé sestavě lépe vyjímal třeba takový Enermax ECO80+.

K HDD, osobně si dle specifikace myslím, že bude tento nový WD Black rychlejší než konkurenční F3, ale v tento moment sem zatím žádné testy nečetl, čili je to trochu sázka + je dražší. Samosebou platíš taky za SATAIII, i když nemáš šanci poznat rozdíl v rychlostích oproti SATAII, tudíž je na Tobě, jestli půjdeš na jistotu a ušetříš nebo budeš doufat. Ale já bych do WD šel.

Jinak je dobře, že bereš tu MX-2, u usazování Hyperu by si asi pustil nervy s tou jejich dodávanou pastou.. :wink:
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: novy pc .. do 16 000 kc

Příspěvekod Spyke » 19 črc 2010 22:36

Díky, jsem rád, že to z toho jde alespoň trochu pochopit.. :D

Ale k věci, 500W zdroj bude stačit bohatě. Vždyť takhle si sestava vezme v zátěži max. 270-300W, víc ani náhodou. Takže máš dost velkou rezervu na OC, jak CPU, tak i GK (5770 by měla jít dobře, navíc s chladičem Vapor-X), ale i na ostatní serepetičky. Seasonic, který si tam měl předtím můžeš vzít, utáhne to taky, ale kdyby si přeci jen našel nějaké volné finance navíc, rozhodně to vraž do něj.

K RAM, s těmito kousky od A-Data půjdeš alespoň na jistotu, a rozdíl oproti CL7 stejně stěží poznáš, kdyžtak ještě mrkni do support listu desky, pro jistotu, ale myslím, že by tam měly být. A poslední věc, pokud ses rozhodl pro WD Black předchozí generace, tak ten je sice hodně dobrý, ale rychlejší bude zmíňovaný F3, navíc je za stejný peníz, takže vezmi raději ten. Jinak je to, myslím, ok :wink:
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

Uživatelský avatar
AleRx8
člen HW spec týmu
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2267
Registrován: duben 09
Bydliště: Mutěnice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: novy pc .. do 16 000 kc

Příspěvekod AleRx8 » 19 črc 2010 22:45

Ano, ale ty si nemůžeš kupovat pc s vidinou, jak nataktuješ procesor na 4 GHz a grafiku na 1000MHZ na jádru. Nemáš desku na taktování, nemáš prostředky na taktování. Můžeš natrefit na špatnou revizi, nebo typ procesoru, bláhově ho hned zezačátku dáš na dejme tomu 3,5GHZ a hned zítra jej potáhneš do opravny, u grafiky to samé. A navíc, pokud jsi nováček v taktování (omlouvám se, jestli ne) tak tě to přestane bavit. Zvyšovat takt po 10 MHz a skoro vždy pouštět zátěžák, pak upravovat napětí, to není žádný med. Zvlášt, když pak pustíš hru, a máš o 1 FPS víc, což je odchylka měření... Kdybys měl Intela, k tomu Noctuu, vodníka, nebo dusík, k tomu Big Tower skříň a 3 fany tak můžeš taktovat do zblbnutí, ale takhle si fakt dávej pozor, a moc si nefandi.

A ano, nový WD Caviar Black je fakt rychlejší než F3

EDIT: No vlastně, je to Spykovo téma, takže byl rychlejší :

Uživatelský avatar
kralon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 288
Registrován: červen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: novy pc .. do 16 000 kc

Příspěvekod kralon » 19 črc 2010 23:03

tak ted jak ste tu psali o tech HDD sem uplne ztratil jha sem jenom vymenil ten WD 1TB za WD 640GB je taky sata III
Můj pc
OS - Windows 7 (64bit)
MB - Gigabyte GA-880GA-UD3H (rev. 2.0)
CPU - AMD Phenom II X4 965 BE 3.4GHz
GPU - ATI Radeon HD5770 Vapor-X
RAM - Geil Value Plus 8GB (2x4GB) DDR3 1066
HDD - WD Black 640GB - Seagate Barracuda 3TB
SSD - Crucial m4 - 128GB
Zdroj - Seasonic Energy Knight SS-500ET 500W OEM

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: novy pc .. do 16 000 kc  Vyřešeno

Příspěvekod Spyke » 20 črc 2010 04:45

Jo, má nepozornost, jen sem viděl WD Black s cenou 1600,- a hned se mi to spojilo se starou řadou, čili ber jako bych to nenapsal, tento je dobrý kup.. :wink:

S tím taktováním, jak tu zaznělo od kolegy, nevím proč by si nemohl kupovat CPU s vidinou taktování, myslíš, že BE se kupují jen tak? Vždyť právě kvůli OC si je lidé pořizují. Navíc s referenčním taktem 3,4GHz opravdu není problém dosáhnout zmiňovaných 4GHz, k čemuž vůbec nepotřebuje nějaký vyšperkovaný kousek třeba od DFI a bohatě mu postačí tento Gigabyte. A proč to nezkusit, vždyť když bude opatrný, nemá co zkazit a dle mě by to byl i hřích netestnout, chladič na to má. Vždyť snad každý to alespoň zkusil.

Otázkou spíše je, zda-li to na přetaktované frekvenci nechá. Nejde ani tak o stabilitu, nýbrž o vyšší teploty a spotřebu, člověk si prostě musí ujasnit, zda-li mu ten výkon navíc (který nebývá nijak závratný) za to stojí a zda-li ho vlastně potřebuje. A v druhém bodě většina lidí také zjistí, že vlastně žádný rozdíl nepozoruje a vrátí to buď zcela na referenční takt nebo nechá jen lehce taktnuté. Což kdysi byl mimojiné i můj případ. Ale člověk si prostě chce zkusit, co ze své krabice může vytáhnout a nemusí na to být zrovna nějaký expert, což u BE platí dvojnásob. Hlavní je nenechat se unést a postupovat pomalu a obezřetně.. :wink:

Pro jistotu sem se ještě mrknul do support listu MB na ty paměti a jsou tam, tkž žádný problém by nastat neměl. A ještě k RAM, Tebou vybrané A-Data CL8 1600MHz mají CAS Latency 10ns, čili oproti třeba tak oblíbeným pamětím od Kingstonu s CL7 na 1333MHz, budou tyto ještě rychlejší, jelikož CAS Latency Kingstonek je 10,5ns. Což lze zjistit jednoduchým vzorcem: (CAS*2000)/Frekvence.. :wink:
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů