Random ping spikes

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Jobeloka
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: říjen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Random ping spikes

Příspěvekod Jobeloka » 23 říj 2018 15:36

Zdravíčko,
Rád bych se zeptal a zároveň poprosil i pomoc. Posledních 5 dní mi skáče ping. Dejme tomu, že něco hraji a vše jede v pohodě nějakých 20-30sekund okolo 20-30ms, ale potom vždy v rozmezí 2-10sekund vyskočí ping na dost šílené čísla, někdy je to okolo 200ms, ale pohybuje se to až třeba do 800ms. Jsem připojený kabelem do Routeru volal jsem i poskytovateli internetu dnes protože už mi dochází nervy. Poskytoval mi řekl, že u nich problém nevidí, že něco zkusí udělat, ale že to asi nepomůže, tak si už nevím rady. Download a Upload je v pořádku, ale ta odezva je někdy fakt šílená a dokážete si představit když hrajete online hry vše vám jede půl minutky v pořádku a pak vám skočí ping na 600ms a vypadá to jakoby se vám sekl obraz a za 5sekund se objevíte někde na konci mapy :D A takhle to dělá pravidelně už asi paty den. Budu rád když mi tu někdo z vás pomůže, děkuji.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Random ping spikes

Příspěvekod ITCrowd » 23 říj 2018 15:38

Vítej na PC-HELP!
V mém podpisu najdeš návod na diagnostiku sítě. PEČLIVĚ PROSTUDUJ! Screen z pingplotter dej sem.
Jaké máš připojení? (kabel, DSL, WiFi....)
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Jobeloka
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: říjen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Random ping spikes

Příspěvekod Jobeloka » 23 říj 2018 16:18

Díky za odpověď,
Přečetl jsem snad vše a posílám screen. Moc se v tom nevyznám, tak snad jsem vše udělal správně :D Připojení mám přes kabel.
Přílohy
stažený soubor.png

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Random ping spikes

Příspěvekod ITCrowd » 23 říj 2018 16:26

Mate mě tam jedna věc - kabelové připojení mívá tak kolem 10, maximálně dvacet ping. Ty už na druhém hopu máš průměr 55 a max. 700? Jaký je to poskytovatel?
Jakou rychlost si platíš? Jaký máš router?
Vzhledem k tomu, že cílový server všechny pingy zahazuje, dej sem pro srovnání ještě ping na seznam.cz.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Jobeloka
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: říjen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Random ping spikes

Příspěvekod Jobeloka » 23 říj 2018 16:40

Takhle, žiji na vesnici a je tu jeden internet horší jak druhý takže vybírej si .. :D No máme nějaký "Pevný internet vzduchem
" přes vysílač, poskytoval je T-Mobile. Rychlost je něco okolo 25/5Mbps A router je něco od Huawei :D Ale jak píšu fakt to začalo až teď. Vždy se to drželo okolo těch 30-40ms. Jasný když někde někdo něco stahoval, tak to šlo třeba na 80-100ms, ale to se ještě dalo jenže ono když ti to chvilku jede na 40ms a pak to skočí random na 700ms, tak je to fakt strašný. S downloadem a uploadem problém nikdy nebyl. To jsem ani nějak nikdy neřešil.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Random ping spikes

Příspěvekod ITCrowd » 23 říj 2018 17:09

Tak proč lžeš, že jsi připojen přes kabel?
Jasně jsem se ptal na typ připojení a ne, jak jsi připojen k routeru - ostatně to jsi sám napsal.
Dodej, oč jsi byl žádán.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Jobeloka
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: říjen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Random ping spikes

Příspěvekod Jobeloka » 23 říj 2018 17:22

Pochopil jsem tě špatně, promiň.
Router se jmenuje přesně HUAWEI B2338-168IDU
Přílohy
stažený soubor (1).png

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Random ping spikes

Příspěvekod ITCrowd » 24 říj 2018 01:17

OK. tohle dost průkazné.
Zhruba každé půl minuty vyskočí ping do závratných hodnot.
Tento screen pošli providerovi se žádostí o prověření / reklamaci.
Problém je ve druhém hopu a to je u providera. Jedině co by mohlo dělat neplechu je, že bys byl mezi dvěma BTS a ten hop by znamenal, že se router zkouší připojit na jinou BTS, ale tomu moc nedávám, když to dříve nezlobilo.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Mega vysoký ping
    od Mladkov204 » 20 čer 2023 22:12 » v Sítě - hardware
    1
    1083
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    20 čer 2023 22:27
  • Hodně vysoký ping
    od Mladkov204 » 21 čer 2023 13:37 » v Sítě - hardware
    1
    1183
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    21 čer 2023 13:44

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: harris a 6 hostů